کنکور ۱۴۰۰ و ۹۹و ۱۴۰۱ : آخرین اخبار کنکور / نتایج کنکور ۹۹ اواخر شهریور اعلام می‌شود

مدرسه، کنکور و دانشگاه 🔥 ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ بدون دیدگاه

کنکور ۱۴۰۰ و ۹۹: آخرین اخبار / ثبت نام، اعلام نتایج، کارنامه، انتخاب رشته

کنکور ۱۴۰۰ و ۹۹: در این مطلب از بخش اخبار کنکور و دانشگاه وبسایت نایریکا به آخرین اخبار درباره کنکور، ثبت نام کنکور، اعلام نتایج کنکور، کارنامه داوطلبان کنکور و انتخاب رشته کنکور سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ می پردازیم.

این مقاله با انتشار هر خبر جدید به روز می شود.

با ما همراه باشید.

کنکور 99 و 98: آخرین اخبار مربوط به کنکور 99 و 98

کنکور / کنکور ۹۹ و ۹۸: آخرین اخبار مربوط به کنکور ۹۹ و ۹۸ / کنکور کارشناسی / کنکور کارشناسی ارشد / کنکور کاردانی به کارشناسی

برای دسترسی سریع به محتوای متن از لینکهای زیر استفاده کنید:


جدیدترین اخبار کنکور


همچنین بخوانید:

سهمیه ‌کنکور ۹۹

کارشناسی ناپیوسته ۹۹


کارنامه سبز کنکور سراسری ۶ مهر منتشر می شود

۱۴۰۱/۶/۲۹

سازمان سنجش آموزش کشور:

کارنامه سبز تمام داوطلبان ۶ مهر ۱۴۰۱ منتشر خواهد شد.

پذیرفته شدگان برای اطلاع از نحوه و تاریخ ثبت نام و مدارک لازم، علاوه بر مدارک مندرج ، ۲ مهر ۱۴۰۱ به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و یا مؤسسه آموزش عالی محل قبولی خود مراجعه کنند.


لغو قبولی داوطلبانی که معدل اشتباه درج کرده‌اند

۱۴۰۱/۶/۲۹

مروتی، معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش:

متقاضیان کنکور سراسری چنانچه معدل خود را در زمان ثبت نام کنکور اشتباه درج کرده باشند، قبولی آن‌ها لغو خواهد شد.

تغییر رشته و انتقال بر اساس ضوابط و آیین‌نامه‌های مربوطه توسط دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی انجام می‌شود و سازمان سنجش آموزش کشور در این زمینه نقشی ندارد.

تا پایان نیم سال اول تحصیلی کارنامه محرمانه‌ای برای دانشگاه‌ها ارسال خواهد شد./باشگاه خبرنگاران


کارنامه محرمانه برای قبولی دانشجویان به دانشگاه ارسال خواهد شد

۱۴۰۱/۶/۲۹

مروتی، معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش:

متقاضیان کنکور سراسری چنانچه معدل خود را در زمان ثبت نام کنکور اشتباه درج کرده باشند، قبولی آن‌ها لغو خواهد شد.

تغییر رشته و انتقال بر اساس ضوابط و آیین‌نامه‌های مربوطه توسط دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی انجام می‌شود و سازمان سنجش آموزش کشور در این زمینه نقشی ندارد.

تا پایان نیم سال اول تحصیلی کارنامه محرمانه‌ای برای دانشگاه‌ها ارسال خواهد شد.


هفته اول مهر؛ انتشار کارنامه سبز کنکور سراسری ۱۴۰۱

۱۴۰۱/۶/۳۰

به گفته مسئولان سازمان سنجش کارنامه سبز داوطلبان هفته اول مهر منتشر خواهد شد.

کارنامه سبز به این‌ معنا است که سازمان سنجش داوطلبان کنکور سراسری را فقط در یک کد رشته به عنوان پذیرفته شده نهایی معرفی می‌کند.


نتایج کنکور ۹۹ اواخر شهریور اعلام می‌شود

۱۳۹۹/۳/۸

وزیر علوم:
نتایج آزمون سراسری ۹۹ اواخر شهریور ماه اعلام می‌شود و طبق برنامه‌ریزی انجام شده، زمان شروع به تحصیل پذیرفته‌شدگان این آزمون نیمه دوم مهرماه سال جاری خواهد بود./ ایرنانام‌نویسی بیش از یک میلیون نفر در کنکور ۹۹

۱۳۹۹/۳/۱

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: با پایان مهلت جدید ثبت نام در کنکور سراسری سال ۹۹ بیش از یک میلیون و ۳۹۱ هزار نفر در کنکور سراسری ثبت نام کردند.
مهر نوشت: سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: با پایان مهلت جدید ثبت نام در کنکور سراسری سال ۹۹ بیش از یک میلیون و ۳۹۱ هزار نفر در کنکور سراسری ثبت نام کردند.

فاطمه زرین آمیزی اظهار داشت: به دنبال اطلاعیه ۱۶ اردیبهشت ماه ۹۹ مبنی بر اعلام تاریخ جدید برگزاری کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ (در روزهای ۳۰ و ۳۱ مردادماه ۹۹)، تسهیلاتی برای داوطلبان در نظر گرفته شد و داوطلبان می توانستند در روزهای ۲۷ تا ۳۱ اردیبهشت ماه در این آزمون ثبت نام کنند.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: کنکور سراسری سال ۹۹ به منظور پذیرش دانشجو در رشته‌های با آزمون در دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیر دولتی و همچنین رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در روزهای ۳۰ و ۳۱ مردادماه ۹۹ برگزار می‌شود.

زرین آمیزی گفت: تعداد ۳۱ هزار و ۵۱۸ نفر داوطلب جدید نسبت به ثبت نام در آزمون سراسری ۹۹ اقدام کردند که با احتساب تعداد داوطلبانی که در مهلت‌های گذشته ثبت نام کرده بودند در مجموع تاکنون یک میلیون و ۳۹۱ هزار و ۵۲۴ نفر کنکور سراسری ۹۹ ثبت نام کرده‌اند.

کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ در روزهای ۳۰ و ۳۱ مردادماه ۹۹ برگزار می‌شود.


امروز آخرین مهلت ثبت نام کنکور سراسری

۱۳۹۹/۲/۳۱

مهلت مجدد ثبت نام در کنکور سراسری سال ۹۹ ساعت ۲۴ امروز، چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه به پایان می‌رسد.


آخرین مهلت ثبت نام در کنکور سراسری ۹۹

۱۳۹۹/۲/۳۰

خبرگزاری مهر: کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ در روزهای ۳۰ و ۳۱ مردادماه ۹۹ برگزار می‌شود و فردا ۳۱ اردیبهشت ماه ۹۹ آخرین فرصت برای داوطلبان جهت ثبت نام در این آزمون است.

به دنبال اطلاعیه ۱۶ اردیبهشت ماه ۹۹ مبنی بر اعلام تاریخ جدید برگزاری کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ (در روزهای ۳۰ و ۳۱ مردادماه ۹۹)، تسهیلاتی برای داوطلبان در نظر گرفته شد.

کنکور سراسری سال ۹۹ به منظور پذیرش دانشجو در رشته‌های با آزمون در دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیر دولتی و همچنین رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در روزهای ۳۰ و ۳۱ مردادماه ۹۹ برگزار می‌شود.

امکان مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی داوطلبان ثبت نام کننده در کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ و همچنین مهلت جدید ثبت‌نام آن دسته از داوطلبانی که در موعد مقرر موفق به ثبت‌نام نشده‌اند، فراهم شده است.

اطلاعات ثبت‌نامی داوطلبان از روز یکشنبه ۲۸ اردیبهشت در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش به نشانی: www.sanjesh.org قرار گرفته است و داوطلبان، می‌توانند تا چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت نسبت به مشاهده و کنترل مجدد اطلاعات ثبت‌نامی خود اقدام و در صورت تمایل اطلاعات خود را ویرایش کنند.

داوطلبانی که قبلاً در مهلت مقرر موفق به ثبت‌نام در آزمون نشده‌اند، نیز می توانند تا چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت‌نام بتوانند نسبت به ثبت‌نام در این آزمون اقدام کنند.

فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: تا امروز ۳۰ اردیبهشت ماه ۹۹ تعداد ۱۱ هزار و ۹۱۳ نفر داوطلب جدید نسبت به ثبت نام در آزمون سراسری ۹۹ اقدام کردند که با احتساب تعداد داوطلبانی که در مهلت‌های گذشته ثبت نام کرده بودند در مجموع تاکنون یک میلیون و ۳۶۵ هزار و ۸۹۹ نفر کنکور سراسری ۹۹ ثبت نام کرده‌اند.

کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ در روزهای ۳۰ و ۳۱ مردادماه ۹۹ برگزار می‌شود.

نوع مدرک تحصیلی مورد نیاز برای شرکت در کنکور سراسری

۱) دارا بودن دیپلم نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶، اعم از شاخه های نظری، فنی و حرفه ای یا کاردانش و یا اخذ دیپلم حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۹، دارا بودن مدرک پیش‌دانشگاهی و یا اخذ مدرک پیش‌دانشگاهی حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۹، دارا بودن دیپلم دوره چهارساله نظام قدیم و یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) برای داوطلبان الزامی است.

۲) دارندگان دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش (نظام آموزشی غیر ۳-۳-۶) که فاقد مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی هستند حق ثبت‌نام در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ را ندارند و در صورت ثبت نام در آزمون به عنوان متخلف شناخته شده و برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.

در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ پذیرش دانشجو در رشته‌های تحصیلی: آهنگسازی، ادبیات نمایشی، ارتباط تصویری، بازیگری – کارگردانی، طراحی پارچه، طراحی صحنه، طراحی صنعتی، طراحی لباس، عکاسی، کاردانی هنرهای تجسمی، کتابت و نگارگری، مجسمه سازی، موسیقی نظامی، نقاشی، نمایش عروسکی، نوازندگی موسیقی ایرانی و نوازندگی موسیقی جهانی در گروه‌ آزمایشی هنر و در رشته‌های علوم ورزشی و آموزش علوم ورزشی به صورت متمرکز و با شرایط خاص صورت می‌پذیرد.

توضیحات لازم در این خصوص از طریق اطلاعیه‌های مربوط در زمان پرینت کارت شرکت در آزمون به اطلاع داوطلبان خواهد رسید. این رشته‌ها از ردیف رشته‌های مربوط به پذیرش نیمه متمرکز خارج شده و اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی این رشته‌ها همزمان با نتایج سایر رشته‌های متمرکز اعلام خواهد شد.

ثبت‌نام بدون توجه به نوع نظام آموزشی در کنکور ۹۹

براساس مصوبه جلسه هجدهم شورای سنجش و پذیرش دانشجو ۲۹ تیرماه ۹۸ داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ مجاز هستند در زمان ثبت‌نام بدون توجه به نوع نظام آموزشی که در آن تحصیل کرده اند، نوع مجموعه سوالات خود را از نظام آموزشی دیگر (نظام آموزشی ۳-۳-۶ و یا نظام آموزشی سالی واحدی- ترمی واحدی) انتخاب کرده و در جلسه آزمون به آن پاسخ دهند.

به داوطلبان تاکید شده است در انتخاب مجموعه سوالات در تقاضانامه ثبت‌نام خود دقت لازم را بعمل آورند چرا که تبعات هر نوع اشتباه در انتخاب نوع سوالات به عهده شخص داوطلب بوده و در جلسه آزمون، مجموعه سوالات انتخابی به داوطلب تحویل داده خواهد شد و تغییر مجموعه سوالات برای داوطلب در زمان برگزاری آزمون میسر نخواهد بود.


همچنین بخوانید:

مشمولان خدمت وظیفه عمومی مشکلی برای شرکت در کنکور ندارند ۱۳۹۹/۲/۲۹

ثبت نام مجدد کنکور آغاز شد ۱۳۹۹/۲/۲۸


تاریخ آزمون های سراسری سال ۹۹ دیگر تغییر نمی کند

۱۳۹۹/۲/۲۵

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور :

تاریخ برگزاری کنکور سراسری و دکتری سال ۹۹ دیگر تغییر نمی‌کند و با قوت این آزمون‌ها برگزار می‌شود.

آزمون‌های کارشناسی، دکتری و آزمون های جامع از هفته آخر تیرماه شروع می‌شود و آزمون دکتری ۲۶ تیر، آزمون کارشناسی ارشد ۲ و ۳ مرداد، آزمون سراسری ۳۰ و ۳۱ مرداد، آزمون‌های فنی حرفه‌ای و کارشناسی ناپیوسته نیز ۱۴ شهریور برگزار می‌شود.

همچنین داوطلبان در این خصوص تنها به مراجع رسمی که تاریخ اعلام می‌کنند توجه کنند که یکی وزارت بهداشت و دیگری سازمان سنجش کشور است.

به دنبال درخواست‌های داوطلبان مبنی بر تعویق زمان آزمون‌های ملی به دلیل شیوع کروناویروس، زمان جدید کنکور سراسری ۹۹ به ستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهاد شد و در نهایت ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در جلسه ۱۴ اردیبهشت ماه ۹۹، تاریخ برگزاری آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ را مصوب کرد.

بر اساس مصوبه نهایی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، زمان کنکور سراسری سال ۹۹ از ۱۲ و ۱۳ تیرماه به ۳۰ و ۳۱ مردادماه ۹۹ منتقل شد و آزمون در روزهای پنجشنبه و جمعه ۳۰ و ۳۱ مرداد برگزار می‌شود.

از همین رو به دنبال اعلام تاریخ جدید برگزاری کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ (در روزهای ۳۰ و ۳۱ مردادماه ۹۹)، تسهیلاتی برای داوطلبان در نظر گرفته شد. این تسهیلات شامل امکان مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی داوطلبان ثبت نام کننده در کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ و همچنین مهلت جدید ثبت‌نام آن دسته از داوطلبانی که در موعد مقرر موفق به ثبت‌نام نشده‌اند، است.

مقرر شد تسهیلاتی برای ویرایش اطلاعات افرادی که قبلاً در مراحل قبلی (۱۶ تا ۲۷ دی ماه ۹۸، ۱۲ تا ۱۵ اسفند) در کنکور سراسری سال ۹۹ ثبت‌نام کرده‌اند ایجاد شود.

اطلاعات ثبت‌نامی داوطلبان از روز یکشنبه ۲۸ اردیبهشت تا چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش به نشانی: www.sanjesh.org قرار می‌گیرد و این داوطلبان، می‌توانند در مهلت تعیین شده نسبت به مشاهده و کنترل مجدد اطلاعات ثبت‌نامی خود اقدام و در صورت تمایل اطلاعات خود را ویرایش کنند.

به منظور مساعدت و همراهی با داوطلبانی که قبلاً در مهلت مقرر موفق به ثبت‌نام در آزمون نشده‌اند، ترتیبی اتخاذ شده که این دسته از داوطلبان در بازه زمانی یکشنبه ۲۸ اردیبهشت تا چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت‌نام بتوانند نسبت به ثبت‌نام در این آزمون اقدام کنند.

کنکور سراسری سال ۹۹ به منظور پذیرش دانشجو در رشته‌های با آزمون در دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیر دولتی و همچنین رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در روزهای ۳۰ و ۳۱ مردادماه ۹۹ برگزار می‌شود.


فهرست حذفیات کنکور سراسری ۹۹ اعلام شد

۱۳۹۹/۲/۲۴

فهرست حذفیات کنکور سراسری ۹۹

فهرست حذفیات کنکور سراسری ۹۹


امکان دوباره ثبت‌نام متقاضیان جا مانده از کنکور سراسری ۹۹

۱۳۹۹/۲/۲۲

سخنگوی سازمان سنجش آموزش از فراهم شدن امکان دوباره برای ثبت‌نام متقاضیان جا مانده از کنکور سراسری ۹۹ خبر داد.

افرادی که موفق به نام‌نویسی در کنکور سراسری سال ۹۹ نشده‌اند، از ۲۸ تا ۳۱ اردیبهشت می توانند نام‌نویسی کنند.


اعلام نتایج نهایی تمامی آزمون‌های ۹۹ تا پایان مهر

۱۳۹۹/۲/۱۷

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج نهایی تمامی آزمون های سال ۹۹ تا پایان مهر ماه خبر داد و گفت: به این ترتیب، نتایج نهایی آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری اوایل مهر و نتیجه کنکور سراسری نیز تا حداکثر تا اواخر مهر ماه اعلام شود.

دانشگاه‌ها می‌توانند با توجه به شرایط کشور، در صورت فراهم بودن شرایط، سال تحصیلی را از همان مهر ماه شروع کنند.


زمان برگزاری کنکورهای ۹۹ اعلام شد

۱۳۹۹/۲/۱۶

سازمان سنجش آموزش کشور زمان برگزاری آزمون های سال ۹۹ از جمله سراسری، کارشناسی ارشد و دکتری را اعلام کرد.

کنکور دکتری روز ۲۶ تیرماه، کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ روزهای دوم و سوم مردادماه، کنکور سراسری روزهای ۳۰ و ۳۱ مردادماه، آزمون فنی و حرفه ای و کارشناسی ناپیوسته به طور همزمان روز ۱۴ شهریورماه برگزار می شود.

این زمان های اعلام شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا مورد تصویب قرار گرفته است./ ایرنا


احتمال تغییر زمان برگزاری سه کنکور سراسری

۱۳۹۹/۲/۱۴

سخنگوی سازمان سنجش و آموزش کشور:

سازمان سنجش و آموزش با هماهنگی وزارتخانه‌های علوم، بهداشت و آموزش و پرورش زمان برگزاری کنکور سراسری، دکتری و کارشناسی‌ارشد را تغییر داد.

سازمان سنجش زمان برگزاری پیشنهادی جدید برای این سه کنکور را به ستاد ملی کرونا اعلام کرده است و امروز، یکشنبه ۱۴ اردیبهشت در صورت تصویب در ستاد، اعلام عمومی خواهد شد.


احتمال تاخیر در برگزاری کنکور

۱۳۹۹/۲/۱۰

وزیر بهداشت:

امروز و فردا در مورد برگزاری کنکور با همکاران مان برآورد می کنیم که در درست ترین زمان که کمترین آسیب را به فرزندان ایران وارد کند، آن را برگزار کنیم.

گرچه ممکن است تاخیر در برگزاری کنکور، باعث ایجاد اضطراب شود اما تاخیر را اگر به قیمت تامین سلامتی آیندگان کشور باشد با جان و دل می پذیریم./فارس


زمان برگزاری کنکور سراسری/ برگزاری آزمون‌های تحصیلات تکمیلی پس از ماه مبارک رمضان

۱۳۹۹/۲/۹

رئیس سازمان سنجش آموزش در نشست مجازی معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها، از برگزاری کنکور سراسری ۲۰ روز پس از پایان امتحانات نهایی دوره متوسطه و همچنین برگزاری آزمون‌های تحصیلات تکمیلی پس از ماه مبارک رمضان خبر داد.


کنکور از ۸۰ درصد محتوای دروس برگزار می‌شود

۱۳۹۹/۲/۶

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش:

امتحانات پایه دوازدهم قطعا حضوری خواهد بود و حجم امتحانات هم ۸۰ درصد محتوا با ۲۰ نمره خواهد بود و ۲۰ درصد هم نمره اختیاری است؛ آزمون کنکور هم بر اساس آن خواهد بود.

امتحانات پایه نهم نیز به جهت تاثیر در هدایت تحصیلی، به صورت هماهنگ استانی برگزار می شد اما امسال هماهنگ نخواهد بود و آن را ضروری نمی‌دانیم./فارس


ربیعی: کنکور سراسری سه هفته پس از برگزاری امتحانات مدارس برگزار می شود

۱۳۹۹/۱/۳۰

سخنگوی دولت:

بنا این است که تا پایان اردیبهشت آموزش دروس تمام شود و آموزش درس های باقیمانده به روش های مجازی مانند طرح آموزشی شاد، تا پایان اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

پس از اردیبهشت ماه برای برگزاری امتحانات سه هفته زمان لازم است و سه هفته پس از امتحانات هم کنکور سراسری برگزار می شود، البته این تصمیمات بر اساس شرایط فعلی که از وضعیت بیماری کرونا وجود دارد، اتخاذ شده است.

طبیعی است که با نظر وزارت بهداشت و تصمیمات ستاد ملی کرونا شرایط جدید برای تغییر در برنامه آموزشی و برگزاری امتحانات و کنکور اعلام خواهد شد.


سخنگوی سازمان سنجش:

۱۳۹۹/۱/۳۰

آغاز مهلت مجدد ثبت‌نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ از اول اردیبهشت/صدا و سیما


آغاز ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد از اول اردیبهشت

۱۳۹۹/۱/۳۰

فاطمه زرین آمیزی، سخنگو و مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور:

داوطلبانی که موفق به ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته نشده‌اند می‌توانند از اول اردیبهشت ماه نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

تمام داوطلبان ثبت نام کننده در آزمون کارشناسی ارشد می توانند از فرصت مجدد برای ثبت نام و ویرایش اطلاعات برخوردار شوند./باشگاه خبرنگاران


موافقت وزارت بهداشت با کنکور با فاصله

۱۳۹۹/۱/۲۷

رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار جام‌جم گفت:

برای کنکور با بحث فاصله‎گذاری، تمهیداتی می‎توانیم بیندیشیم تا سلامت داوطلبان رعایت شود.

رئیسی البته ‌تصمیم گیری درباره برگزاری امتحانات نهایی به صورت حضوری را نیز وظیفه وزارت آموزش و پروش می‌داند و می‌گوید: ‌با ایجاد فاصله‏‌گذاری اجتماعی، می‌‎توان امتحانات نهایی را برگزار کرد.


امکان ثبت نام مجدد کنکور ۹۹ فراهم شد

۱۳۹۹/۱/۲۵

سازمان سنجش آموزش کشور از امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ و همچنین ایجاد امکان برای ثبت نام آن دسته از داوطلبانی که در مهلت مقرر موفق به ثبت نام نشده‌اند، خبرداد.


زمان آزمون کارشناسی به پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام شد

۱۳۹۹/۱/۲۴

آزمون کارشناسی به پزشکی سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ دانشگاه علوم پزشکی تهران که قرار بود ۱۵ اسفندماه ۹۸ برگزار شود، به دلیل کرونا لغو شده بود.

این آزمون در نیمه دوم مردادماه سال ۹۹ برگزار خواهد شد. دانشگاه علوم پزشکی تهران یادآور شده است در صورت هر نوع تغییر در زمان برگزاری آزمون، یک هفته قبل از طریق سایت معاونت آموزشی دانشگاه اطلاع رسانی خواهد شد.


بهترین زمان برای حذف کنکور است

۱۳۹۹/۱/۱۹

در نشست مشترک کمیسیون آموزش مجلس با وزیر و معاونان علوم، تحقیقات و فناوری در محل این وزراتخانه مسائلی مانند حذف کنکور، زمان اتمام سال تحصیلی دانشگاه‌ها، دادن اختیارات به دانشگاه‌ها و تقویم آموزشی مطرح شد./ایسنا


جزئیات جدید برگزاری کنکور ۹۹ و نحوه طراحی سؤالات اعلام شد

۱۳۹۹/۱/۱۹

خدایی؛ رئیس سازمان سنجش کشور:

مسئله برگزاری کنکور منوط به این است که وزارت آموزش و پرورش چه برنامه‌ای داشته و چه تقویم آموزشی پیش بینی می‌کند تا ما بتوانیم برنامه زمانی خود را تعیین کنیم.

قاعدتا زمان برگزاری کنکور ۹۹ تغییر می‌کند اما این به زمان برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم بستگی دارد که ۲۰ روز بعد از امتحانات نهایی، کنکور برگزار خواهد شد.

آزمون کنکور از سه سال دوره متوسطه دوم است و قسمتی از سوالات از پایه دوازدهم طرح می‌شود و دو قسمت آن از سال دهم و یازدهم است، وزن سوالات پایه دوازدهم در کنکور تقریبا بالای ۳۰ درصد است.

هماهنگی‌های لازم را با آموزش و پرورش درباره محتوای کتابهای درسی خواهیم داشت و داوطلبان نگران نباشند و دروس را با آرامش بخوانند طبیعتا امتحانی که گرفته می‌شود از مطالبی است که دانش آموزان خوانده باشند./تسنیم


زاهدی رئیس کمیسیون آموزش مجلس:

۱۳۹۹/۱/۱۸

هفته آینده درباره دانش‌آموزان کنکوری تصمیم‌گیری می‌شود/فارس


زمان برگزاری کنکور سراسری

۱۳۹۹/۱/۱۴

خدایی: اگر تقویم آموزشی آموزش و پرورش عوض شود زمان برگزاری کنکور سراسری تغییر پیدا می‌کند/باشگاه خبرنگاران


کنکور دکتری و کنکور کارشناسی ارشد

۱۳۹۸/۱۲/۲۷

آزمون های ملی کشوری به بعد از ماه مبارک رمضان سال ۱۳۹۹ منتقل شود.

کنکور دکتری ۹ خرداد و کنکور کارشناسی ارشد در روزهای ۲۲ و ۲۳ خردادماه ۹۹ برگزار خواهد شد


برگزاری «کنکور» ۲۰ روز پس از پایان امتحانات نهایی

۱۳۹۸/۱۲/۲۶

کنکور ۲۰ روز پس از پایان امتحانات نهایی انجام خواهد شد.


زمان جدید کنکورهای ارشد و دکتری اعلام شد

۱۳۹۸/۱۲/۲۵

دکتر ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور: با مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مقرر شد آزمون های ملی کشوری به بعد از ماه مبارک رمضان سال ۱۳۹۹ منتقل شود.

بر اساس این مصوبه کنکورهای دکتری و ارشد که قرار بود در فروردین و اردیبهشت سال ۹۹ برگزار شود، به تعویق می افتد.

کنکور دکتری ۹ خرداد و کنکور کارشناسی ارشد در روزهای ۲۲ و ۲۳ خردادماه ۹۹ برگزار خواهد شد.


اسامی پذیرفته شدگان ارشد بدون آزمون دانشگاه شریف اعلام شد

۱۳۹۸/۱۲/۲۵

دانشگاه شریف اعلام کرد؛ پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد بدون آزمون این دانشگاه از ۳۰ فروردین سال ۹۹ می توانند نسبت به ثبت نام در رشته های پذیرفته شده اقدام کنند.


تعویق دو هفته‌ای زمان برگزاری کنکور

۱۳۹۸/۱۲/۲۴

مشاور وزیر آموزش و پرورش:

پیشنهاد کردیم با توجه به یک ماه تعطیلی اسفند، امتحانات به جای روزهای ابتدایی خرداد، از ۱۷ خرداد برگزار و کنکور هم ۱۵ تا ۲۰ روز معوق شود.

سناریوی بعدی این است که مدارس از اول اردیبهشت باز شود و به همین نسبت آزمون‌ها با تاخیر برنامه ریزی می‌شوند و پیشنهاد می‌شود کنکور هم یک تا دو هفته به تعویق بیفتد و نیمه خرداد تا اواخر خرداد را برای آن پیش بینی کردیم.


شنبه آینده کنکور سراسری و امتحانات نهایی تعیین تکلیف می‌شوند

۱۳۹۸/۱۲/۲۲

دبیر کمیته آموزش و پرورش ستاد مدیریت کرونا

تصمیم نهایی در مورد چگونگی برگزار شدن امتحانات نهایی، امتحانات پایه دوازدهم و کنکور سراسری شنبه آینده به استان‌ها ابلاغ می شود./ ایرنا


آغاز ثبت نام پذیرش بدون کنکور دانشگاه‌ها از امروز

۱۳۹۸/۱۲/۲۰

ثبت نام برای پذیرش در رشته‌های تحصیلی صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی سال ۹۹ از امروز شروع می‌شود.

داوطلبان و متقاضیان می توانند بر اساس ضوابط و شرایط مندرج دفترچه راهنمای مربوط برای پذیرش دانشجو صرفی بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی و یا کل دیپلم طبق توضیحات مندرج در دفترچه راهنما) در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در روزهای فوق به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی: www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت نام و تکمیل فرم انتخاب رشته (حداکثر ۱۰۰ کدرشته) به روش اینترنتی اقدام کنند.


فردا پایان مهلت ثبت‌نام در کنکور سراسری ۹۹

۱۳۹۸/۱۲/۱۶

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش:

مهلت مجدد ثبت‌نام در آزمون سراسری سال ۹۹ دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور ساعت ۲۴ روز شنبه ۱۷ اسفندماه پایان می‌یابد.

کنکور سراسری سال ۹۹ روزهای ۱۲ و ۱۳ تیرماه برگزار می‌شود.

پایان نخستین مهلت ثبت‌نام در آزمون سراسری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور، یک میلیون و ۵۲ هزار و ۹۳۰ نفر متقاضی شرکت در این آزمون شدند./ ایرنا


سازمان سنجش و آموزش کشور:

۱۳۹۸/۱۲/۱۳

بر اثر بروز برخی مشکلات فنی در سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور مهلت پایانی ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی از ساعت ۱۰ صبح ۱۴ اسفند تا ساعت ۲۴ جمعه ۱۶ اسفند تمدید شد.


ثبت‌ نام مجدد کنکور ۹۹ آغاز شد

۱۳۹۸/۱۲/۱۲

سازمان سنجش:

مهلت مجدد برای ثبت نام داوطلبان شرکت در کنکور ۹۹ از امروز ۱۲ اسفندماه آغاز شد و تا ۱۵ اسفند ادامه دارد.


اعلام زمان مجدد ثبت نام کنکور سراسری

۱۳۹۸/۱۲/۱۱

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش:

داوطلبانی که در مهلت معین شده قبلی موفق به ثبت نام نشدند می توانند از فردا ۱۲ اسفندماه تا ۱۵ اسفندماه برای ثبت نام به سایت سازمان سنجش آموزش مراجعه کنند/فارس


آزمون دستیاری پزشکی لغو شد

۱۳۹۸/۱۲/۵

مرکز سنجش آموزش پزشکی در اطلاعیه ای اعلام کرد: بر اساس رصد دقیق وضعیت ابتلا و انتقال عفونت کرونا ویروس جدید دوره چهل و هفتم آزمون دستیاری که تاریخ برگزاری آن ۱۵ اسفند ۹۸ اعلام شده بود، لغو شد.


تغییر زمان برگزاری کنکور دکتری ۹۹

۱۳۹۸/۱۲/۴

زمان برگزاری کنکور دکتری ۹۹ به علت شیوع ویروس کرونا در کشور به پنج شنبه ۲۸ فروردین تغییر کرد.


کارت کنکور دکتری ۹۹ از سه‌شنبه توزیع می‌شود

۱۳۹۸/۱۲/۳

کارت ورود به جلسه کنکور دکتری سال ۹۹ دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از روز سه‌شنبه توسط پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور توزیع می‌شود و به مدت سه روز ادامه دارد.


زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ تغییر کرد

۱۳۹۸/۱۲/۱

بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور، با توجه به برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس در تاریخ ۹۹/۰۱/۲۹ و تداخل آن با برگزاری آزمون فوق الذکر، زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ به روز‌های چهارشنبه ۳ اردیبهشت ۹۹ و پنجشنبه ۴ اردیبهشت ۹۹ تغییر می‌یابد.

اطلاعیه این سازمان درخصوص اعلام تاریخ پرینت کارت و سایر اطلاعات مربوط به برگزاری آزمون در روز دوشنبه ۱۸ فروردین ۹۹ از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان منتشر خواهد شد./شبکه خبر


ثبت نام آزمون ارشد گروه پزشکی آغاز شد

۱۳۹۸/۱۱/۲۸

آزمون کارشناسی ارشد سال ١٣٩٩ گروه پزشکی در روزهای ۲۶ و ۲۷ تیرماه سال ۱۳۹۹ برگزار می شود. دفترچه راھنمای ثبت نام آزمون از امروز ۲۸ بهمن ماه ۹۸ در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شده است.

ثبت نام و ویرایش اطلاعات آزمون کارشناسی ارشد سال ١٣٩٩ گروه پزشکی از امروز ۲۸ بهمن ماه آغاز شده است و مهلت ثبت نام تا ساعت ۱۰ صبح ۱۰ اسفند ۹۸ ادامه دارد.


مهلت مجدد ثبت نام کنکور ۹۹ از ۱۲ اسفند

۱۳۹۸/۱۱/۲۸

مشاور عالی سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور: مهلت مجدد ثبت نام برای داوطلبان کنکور ۹۹ از ۱۲ اسفندماه آغاز می شود./جام‌جم


ثبت نام کنکور ۹۹ تمام شد / کاهش آمار داوطلبان

۱۳۹۸/۱۱/۲۸

بیش از میلیون و ۵۱ هزار داوطلب در آزمون سراسری سال ۹۹ ثبت نام کردند که این آمار در مقایسه با سال گذشته کاهش حدود ۶۸ هزار نفری تعداد داوطلب را نشان می‌دهند/ایسنا


امشب آخرین مهلت ثبت‌نام در کنکور سراسری ۹۹

۱۳۹۸/۱۱/۲۷

فرآیند ثبت‌نام در آزمون سراسری سال ۹۹ دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور ساعت ۲۴ امروز – یکشنبه – پایان می‌یابد./ ایرنا


تازه ترین آمار داوطلبان دکتری وزارت بهداشت / امشب آخرین مهلت ثبت نام

۱۳۹۸/۱۱/۲۶

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت از ثبت نام ۷۹۴۴ داوطلب در آزمون دکتری خبر داد و گفت: این مهلت ساعت ۲۴ امشب پایان می پذیرد.


مهلت ثبت نام کنکور فردا پایان می یابد / ثبت نام ۹۱۶ هزار نفر

۱۳۹۸/۱۱/۲۶

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به تمدید مهلت ثبت نام در کنکور سال ۹۹ گفت: داوطلبان تا ساعت ۲۴ فردا یکشنبه ۲۷ بهمن ماه فرصت دارند در رشته های با آزمون ثبت نام کنند.


فرصت ثبت‌ نام در کنکور ۹۹ تمدید شد

۱۳۹۸/۱۱/۲۵

سازمان سنجش در اطلاعیه‌ای از تمدید مهلت ثبت‌نام در آزمون سراسری سال ۹۹ خبر داد، بر این اساس فرصت ثبت‌نام تا روز یکشنبه ۲۷ بهمن ماه تمدید شد.

ثبت‌نام برای شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ به منظور پذیرش دانشجو در رشته‌های با آزمون دوره‌های روزانه، شبانه، نیمه‌ حضوری، مجازی و پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌ پیام نور، موسسات آموزشی غیرانتفاعی و غیردولتی و همچنین رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد تا روز یکشنبه، ۲۷ بهمن ماه تمدید شد.


سهمیه جذب زنان در دانشگاه‌های تک‌جنسیتی ۲ برابر شد

۱۳۹۸/۱۱/۲۵

وزیر علوم به مناسبت سالروز تولد حضرت زهرا (س) و روز زن، سهمیه جذب زنان در دانشگاه‌های تک‌جنسیتی را دو برابر افزایش داد.


امشب آخرین مهلت ثبت‌ نام کنکور / اعلام زمان دریافت کارت ورود به جلسه

۱۳۹۸/۱۱/۲۴

مشاور عالی سازمان سنجش:

ثبت‌نام برای شرکت در آزمون سراسری سال ۹۹ امشب پایان می پذیرد.

کارت ورود به جلسه آزمون از ۹ تیر توزیع می‌شود.


اعلام نتایج دوره بدون آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ دانشگاه آزاد

۱۳۹۸/۱۱/۲۳

نتایج دوره بدون آزمون کارشناسی ارشد ( ویژه استعدادهای درخشان ) رشته‌های غیرپزشکی و پزشکی سال ۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.


شرکت بیش از ۲۰۵ هزار داوطلب در کنکور / اعلام آخرین مهلت ثبت‌نام

۱۳۹۸/۱۱/۲۰

مشاور عالی سازمان سنجش با تاکید بر اینکه بیش از ۲۰۵ هزار نفر در آزمون سراسری سال ۹۹ ثبت‌نام کردند، گفت: این فرصت پنج‌شنبه این هفته پایان می‌پذیرد.


جزئیات زمان بندی کنکور سراسری سال ۹۹

۱۳۹۸/۱۱/۱۷

جزئیات زمان بندی کنکور سراسری سال ۹۹ اعلام شد و بر این اساس داوطلبان تا پنج شنبه ۲۴ بهمن ماه برای ثبت نام در آزمون مهلت دارند.

جزئیات زمان بندی کنکور سراسری سال ۹۹

جزئیات زمان بندی کنکور سراسری سال ۹۹


آمار نهایی داوطلبان آزمون ارشد اعلام شد

۱۳۹۸/۱۱/۱۷

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه بیش ۵۷۳ هزار نفر در آزمون ارشد ۹۹ شرکت کردند، گفت: این آزمون ۲۸ و ۲۹ فروردین ماه سال آینده برگزار می‌شود.


امشب آخرین مهلت ثبت‌نام آزمون ارشد

۱۳۹۸/۱۱/۱۶

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور :

ثبت‌ نام برای شرکت در آزمون ارشد ۹۹ امشب پایان می‌پذیرد.

تاکنون بیش از ۴۰ هزار داوطلب در این مرحله برای آزمون شرکت کردند.


ثبت نام کنکور سراسری سال ۹۹ آغاز شد

۱۳۹۸/۱۱/۱۶

مهلت ثبت نام کنکور سراسری سال ۹۹ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز شد.

داوطلبان کنکور سراسری می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org برای ثبت نام اقدام کنند.


آغاز ثبت‌نام کنکور ۹۹ از ساعت ۱۶ امروز

۱۳۹۸/۱۱/۱۶

سامانه ثبت‌ نام اینترنتی کنکور ۱۳۹۹ از ساعت ۱۶ امروز چهارشنبه ۱۶ بهمن ماه فعال خواهد شد و داوطلبان باید برای ثبت‌نام به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.


آغاز ثبت نام کنکور از فردا

۱۳۹۸/۱۱/۱۵

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر این‌که ثبت نام برای کنکور سال ۱۳۹۹ از فردا چهارشنبه ۱۶ بهمن‌ماه آغاز می‌شود، گفت: این آزمون در روزهای ۱۲ و ۱۳ تیرماه سال ۱۳۹۹ در حوزه‌های امتحانی سراسر کشور برگزار می‌شود.


امروز، آخرین مهلت ثبت‌نام رشته‌های بدون آزمون دانشگاه پیام نور

۱۳۹۸/۱۱/۱۵

مهلت ثبت نام در رشته‌های بدون آزمون(صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) با احتساب زمان تمدید شده، امروز سه‌شنبه ۱۵ بهمن ماه پایان می‌یابد، علاقه مندان به تحصیل در این رشته‌ها جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به اطلاعیه سازمان سنجش در این زمینه مراجعه کنند.


مرحله دوم ثبت نام آزمون ارشد آغاز شد

۱۳۹۸/۱۱/۱۴

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور:

مرحله‌ دوم ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۹ که از امروز دوشنبه ۱۴ بهمن‌ آغاز شده، تا روز ۱۶ بهمن‌ماه ادامه دارد.

آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۹ در روزهای پنج‌شنبه و جمعه ۲۸ و ۲۹ فروردین‌ماه در حوزه‌های امتحانی مربوطه برگزار خواهد شد.


آغاز مرحله دوم ثبت نام آزمون ارشد ۹۸ از روز دوشنبه

۱۳۹۸/۱۱/۱۲

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان این‌که مرحله‌ دوم ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۸ از روز دوشنبه ۱۴ بهمن‌ماه آغاز می‌شود، گفت: این مهلت تا روز دوشنبه ۱۶ بهمن‌ماه ادامه دارد.


امروز آخرین مهلت ثبت نام در آزمون پذیرش پزشکی از لیسانس

۱۳۹۸/۱۱/۱۰

مهلت ثبت نام سیزدهمین دوره پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ دانشگاه علوم پزشکی تهران امروز به پایان می رسد.


دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه‌ها منتشر شد

۱۳۹۸/۱۱/۹

دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو بدون آزمون و فقط براساس سوابق تحصیلی در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی برای مهرماه سال ۱۳۹۹ در سایت سازمان سنجش و آموزش کشور منتشر شد.


جزئیات کنکور ۹۹ اعلام شد / آغاز ثبت‌نام از ۱۶ بهمن

۱۳۹۸/۱۱/۶

مشاور عالی سازمان سنجش:

ثبت‌نام برای کنکور سال ۱۳۹۹ از روز چهارشنبه ۱۶ بهمن‌ماه آغاز می‌شود.

این مهلت تا روز پنج‌شنبه ۲۶ بهمن‌ماه ادامه دارد.

آزمون سراسری سال ۹۹ در روزهای ۱۲ و ۱۳ تیرماه سال ۱۳۹۹ در حوزه‌های امتحانی برگزار می‌شود.


جزئیات ثبت نام رشته‌های بدون آزمون سال ۹۹ اعلام شد

۱۳۹۸/۱۱/۶

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه اطلاعیه مربوط به پذیرش رشته‌های بدون آزمون در کنکور سراسری سال ۹۹ روز سه شنبه ۸ بهمن ماه منتشر می‌شود، گفت: ثبت نام در این رشته ها از ۲۰ اسفند ماه آغاز خواهد شد/ ایسنا


زمان ثبت‌ نام کنکورهای سراسری و کارشناسی ارشد ۹۹ در بهمن

۱۳۹۸/۱۱/۴

متقاضیان ورود به دانشگاه‌ها می‌توانند از ۱۴ بهمن ماه برای ۲ کنکور سراسری و کارشناسی ارشد ۹۹ ثبت‌نام کنند./ایرنا


رقابت ۴۸۱ هزار نفر در کنکور ارشد ۹۹ / آغاز ثبت نام مجدد از ۱۴ بهمن

۱۳۹۸/۱۱/۴

بیش از ۴۸۱ هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و مرحله اول بیست و پنجمین دوره المپیاد علمی دانشجویی کشور ثبت نام کرده اند که جاماندگان می توانند از ۱۴ بهمن نسبت به ثبت نام اقدام کنند


ثبت نام آزمون ارشد تمدید شد

۱۳۹۸/۹/۲۵

زمان ثبت نام برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد تا ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۲۸ آذرماه تمدید شد.


دوشنبه آخرین مهلت ثبت نام آزمون ارشد

۱۳۹۸/۹/۲۳

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت نام بیش از ۱۵۳ هزار داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ خبر داد و گفت: این مهلت روز دوشنه ۲۵ آذر ماه پایان می پذیرد.


مهلت پذیرش بدون آزمون دانشگاه‌ ها مجددا تمدید شد

۱۳۹۸/۹/۲۰

مهلت ثبت‌نام در رشته‌های تحصیلی پذیرش صرفاً با سوابق تحصیلی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی برای سال تحصیلی ۹۸ -۹۹ تا ۳۰ دی ماه تمدید شد.


آغاز ثبت نام کنکور ارشد ۹۹ از فردا / دفترچه ۱۶ آذر منتشر می شود

۱۳۹۸/۹/۱۵

ثبت نام برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور از روز شنبه ۱۶ آذر ماه آغاز می شود.


نام نویسی آزمون دکتری ۹۹ آغاز شد

۱۳۹۸/۹/۶

ثبت نام آزمون دکتری ۹۹ امروز از طریق سایت در سازمان سنجش آموزش کشور آغاز شد.

آزمون دکتری سال ۹۹ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی روز جمعه نهم اسفند ماه سال ۹۸ از طریق حوزه‌های امتحانی برگزار می‌شود.


نتایج تکمیل ظرفیت کنکور ارشد اعلام شد / پذیرش بیش از ۲۲ هزار نفر

۱۳۹۸/۹/۶

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۸ تمام دانشگاه ها از جمله دانشگاه آزاد خبر داد.


زمان ثبت‌نام تکمیل ظرفیت کاردانی و کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد اعلام شد

۱۳۹۸/۸/۲۱

ثبت نام کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته از تاریخ ۲۸ آبان ماه آغاز می‌شود و ۳۰ دیماه ۹۸ پایان می‌پذیرد.

آغاز ثبت نام کاردانی پیوسته از دوم آذرماه خواهد بود و این مهلت روز ۳۰ دیماه ۹۸ پایان می‌پذیرد.


کنکور گران شد

۱۳۹۸/۸/۲۱

اعضای کمیسیون فرهنگی هیئت دولت با پیشنهاد افزایش ۳۵ درصدی حق ثبت نام آزمون‌های ورودی وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت درمان و آموزش پزشکی در سال ۱۳۹۹ موافقت کردند./جماران


تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۹ چه میزان است؟

۱۳۹۸/۸/۴

رئیس سازمان سنجش و آموزش:

بررسی تاثیر سوابق تحصیلی در دستور کار شورا قرار گرفته است.

پیشنهاد سازمان سنجش و آموزش کشور به لحاظ اینکه آخرین سالی است که نوع سوال مطرح می‌شود هم نظام قدیم و هم نظام جدید و به لحاظ مباحثی که قرار است توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس در ساماندهی کنکور به آن وارد شوند این خواهد بود که تاثیر سوابق مثبت باشد./صدا و سیما


دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی، کارشناسی و ارشد تکمیل ظرفیت دارد

۱۳۹۸/۸/۴

رئیس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد : با موافقت شورای سنجش و پذیرش دانشجو مقرر شد، دانشگاه آزاد اسلامی در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد تکمیل ظرفیت داشته باشد.

با هماهنگی سازمان سنجش آموزش کشور، زمان و چگونگی ثبت‌نام از داوطلبان در مرحله تکمیل ظرفیت مقاطع فوق متعاقباً اعلام و اطلاع‌ رسانی خواهد شد


نحوه محاسبه سوابق تحصیلی در کنکور ۹۹ اعلام شد

۱۳۹۸/۸/۱

در جلسه اول آبان جاری شورای سنجش و پذیرش مصوب کرد در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹، میزان تأثیر سوابق تحصیلی حداکثر ۳۰ درصد و با تأثیر مثبت اعمال شود.


ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور آغاز شد

۱۳۹۸/۷/۲۹

ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور بهمن ماه سال ۱۳۹۸ (نوبت بیستم) از امروز ۲۹ مهر ماه آغاز و تا روز چهارشنبه ۸ آبان ۹۸ ادامه خواهد داشت.

آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور سال ۹۸ در روز جمعه مورخ ۱۳۹۸/۹/۲۲ برگزار خواهد شد.


ادامه تحصیل از طریق آزمون سراسری برای افرادی که دوبار کنکور داده بودند، بلامانع شد

۱۳۹۸/۷/۲۸

هیات عمومی دیوان عدالت اداری با ابطال یک بند از دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون ، شرکت داوطلبانی که در دوره‌های قبلی کنکور پذیرفته شده اند را برای سال‌های بعد بلامانع دانست.


مهلت ثبت‌ نام پذیرفته‌ شدگان رشته‌ های بدون آزمون پیام نور

۱۳۹۸/۷/۱۸

مهلت ثبت‌ نام پذیرفته‌شدگان رشته‌های بدون آزمون پیام نور امشب، ۱۸ مهرماه پایان می‌پذیرد


اعلام نتایج دوره بدون آزمون کارشناسی ارشد پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

۱۳۹۸/۷/۱۶

به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، نتایج دوره بدون آزمون کارشناسی ارشد پزشکی سال ۹۸ (ویژه استعدادهای درخشان) در سامانه www.azmoon.net قرار گرفته است.


ابتدا کنکور ارشد و دکتری باید حذف شود

۱۳۹۸/۷/۱۴

رییس دانشگاه شریف:

اگر قرار است در کنکور اتفاقی رخ دهد بهتر است از مقطع دکتری، سپس ارشد و در نهایت کارشناسی کار شروع شود و بهترین زمان برای اعمال تغییرات در کنکور اول مهر سال آینده است.


مدل جایگزین کنکور تا شش ماه آینده مشخص می‌شود

۱۳۹۸/۷/۱۴

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه باید ظرف شش ماه آینده به مدل جایگزین کنکور برسیم، گفت: در این زمینه علاوه بر استفاده از مطالعات گذشته نظرات تمامی ذینفعان را دریافت خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: سیستم فعلی پذیرش در دانشگاه‌ها از طریق کنکور مطمئنا مزایایی دارد که یکی از این مزایا اعتمادی است که به سنجش وجود دارد. در واقع امنیت سنجش امر بسیار مهمی است. چرا که تلاش‌های زیادی در بحث طراحی سوال، حفاظت از سوال، ایجاد امنیت محیط آزمون، هوشمند سازی پاسخ‌های کنکور و … انجام شده است که این موضوعات سلامت و امنیت کنکور را به عنوان یک سرمایه بزرگ به وجود آورده است؛ بنابراین هر مدلی که به عنوان جایگزین کنکور پیشنهاد شود باید این امنیت را هم داشته باشد و ما نباید مزایای کنکور را از دست بدهیم.

دکتر عاملی در خصوص معایب کنکور نیز گفت: یکی از معایب برگزاری کنکور اضطرابی است که بین دانش آموزان ایجاد می‌کند و اگرچه بر اساس اعلام سنجش ۱۵ درصد ورودی به دانشگاه‌ها از طریق برگزاری کنکور صورت می‌گیرد، اما حتی همین آمار ۱۵، ۲۰ یا حتی ۳۰ درصدی هم می‌تواند در فضای مجازی اضطراب ۱۰۰ درصدی را ایجاد کند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین از نارضایتی دانشگاه‌ها از برگزاری کنکور خبر داد و گفت: دانشگاه‌ها نیز کمابیش از این وضعیت راضی نیستند. چرا که معتقدند دانشگاهی که در تراز دانشگاه درجه یک کار می‌کند باید بتواند این را تشخیص دهد که چه دانشجویی را می‌تواند جذب کند. در واقع باید عرصه‌ای برای استقلال دانشگاه‌ها ایجاد کنیم.

وی همچنین خاطرنشان کرد: بحث برگزاری یک مرحله‌ای کنکور نیز از دیگر موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد. چرا که گاه این اعتقاد به وجود می‌آید که اگر کنکور در چند مرحله برگزار شود بسیاری از مشکلات حل خواهد شد. / ایسنا


اعلام نتایج تکمیل ظرفیت علوم پزشکی دانشگاه آزاد

۱۳۹۸/۷/۱۲

داوطلبان شرکت کننده در این مرحله از تکمیل ظرفیت می توانند با مراجعه به سامانه مرکز سنجش و پذیرش به آدرس  www.azmoon.org  و با استفاده از کد دسترسی انتخاب رشته و کد ملی کارنامه خود را دریافت نمایند.


مخالفت شورای سنجش و پذیرش با درخواست دانشگاه آزاد

۱۳۹۸/۷/۸

شورای سنجش و پذیرش دانشجو، درخواست دانشگاه آزاد اسلامی برای پذیرش دانشجو از طریق تکمیل ظرفیت در رشته‌های غیر پزشکی را نپذیرفت.


کنکور برچیده می‌ شود

۱۳۹۸/۷/۶

وزیر آموزش و پرورش:

حدود پنج هزار مدرسه در کشور داریم که کمتر از پنج دانش آموز دارند و این نشان از گستردگی دسترسی به آموزش در کشور است.

کنکور باید از سر راه دانش آموزان برداشته شود و این کار را خواهیم کرد

درحالی ۲۷ درصد از جمعیت دانش آموزی کشور در روستاها قرار دارد که ۵۱ درصد از مدارس را هم در روستاها داریم.


آمار نهایی ثبت‌نام کنندگان رشته‌های بدون کنکور اعلام شد

۱۳۹۸/۷/۲

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت‌نام بیش از ۲۸۶ هزار داوطلب در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی خبر داد و گفت: تاریخ و نحوه انتخاب فهرست اسامی کدرشته‌ها متعاقبا اعلام خواهد شد.


نتیجه نهایی کاردانی علمی‌ کاربردی اعلام شد

۱۳۹۸/۶/۳۱

فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی کد رشته ‌محل‌های پذیرش دوره‌ کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه‌ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی مهرماه ۱۳۹۸ اعلام شد.


نتایج کارشناسی پیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد اعلام شد

۱۳۹۸/۶/۳۰

دانشجویان میتوانند نتایج کارنامه خود را از سایت Azmoon.net دریافت کنند


کارنامه نهایی کنکور سراسری منتشر شد

۱۳۹۸/۶/۲۷

کارنامه نهایی کنکور سراسری ۹۸ هم‌اکنون بر روی سایت سازمان سنجش قابل مشاهده است./ایسنا


حاجی‌میرزایی : نمی‌توانیم کنکور را برداریم

۱۳۹۸/۶/۲۷

وزیر آموزش و پرورش:

نمی‌توانیم کنکور را برداریم باید در کنار آن متقاضیانی دیگری بگذاریم که نسبت به آلام مردم احساس مسئولیت کرده و جهت گیری را به سمت خودش ببرد/ ایسنا


پنج شنبه آخرین مهلت ثبت‌ نام در رشته‌های بدون آزمون

۱۳۹۸/۶/۲۶

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه بیش از ۳۲ هزار داوطلب برای پذیرش در رشته‌های براساس سوابق تحصیلی ثبت نام کردند، گفت: این مهلت ساعت ۲۴ روز پنج شنبه پایان می‌پذیرد.


نتایج نهایی آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال ۹۸ منتشر شد.

۱۳۹۸/۶/۲۵


جزئیات ثبت‌ نام داوطلبان دوره‌ های بدون آزمون دانشگاه‌ ها

۱۳۹۸/۶/۲۵

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش:

ثبت نام در این دوره‌ها منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش صورت می‌گیرد و ظرفیت پذیرش نیز ۵۹۶ هزار نفر است.

داوطلبان با توجه به اینکه مهلت ثبت‌نام تا ۲۸ شهریورماه است و قابل تمدید هم نیست سریع‌تر برای ثبت‌نام و انتخاب رشته اقدام کنند.


کارنامه نهایی کنکور پنجشنبه منتشر می‌شود

۱۳۹۸/۶/۲۳

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور کارنامه نهایی داوطلبان آزمون سراسری سال ۹۸ دانشگاه‌ها روز پنجشنبه ۲۸ شهریورماه منتشر می‌شود.


آمار قبولی‌ های گروه‌ های آزمایشی اعلام شد / زنان بیشترین پذیرفته‌ شدگان کنکور ۹۸

۱۳۹۸/۶/۲۳

جمعا تعداد ۱۹۱ هزار و ۲۱۵ نفر در آزمون سراسری امسال پذیرفته شدند که از این تعداد۶۴ هزار و ۸۷۰ نفر در علوم تجربی، ۵۹ هزار و ۶۱۷ نفر در دوره‌های ریاضی و فنی، ۵۷ هزار و ۶۹۷ نفر در گروه علوم انسانی، تعداد ۴ هزار و ۵۵۴ نفر در گروه آزمایشی زبان‌های خارجی و ۴ هزار و ۴۷۷ نفر نیز در گروه آزمایشی هنر پذیرفته شدند.

از تعداد ۱۹۱ هزار و ۲۱۵ داوطلب پذیرفته شده در کنکور ۹۸ تعداد ۱۰۴ هزار و ۱۲۳ نفر زن و مابقی پذیرفته شدگان مرد هستند.


نتیجه نهایی آزمون سراسری سال ۹۸ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت

۱۳۹۸/۶/۲۳


زمان اعلام نتایج نهایی آزمون‌ های ارشد و دکتری پزشکی اعلام شد

۱۳۹۸/۶/۲۲

نتایج این آزمون‌ها دوشنبه هفته ‌آینده ( ۲۵ شهریور) اعلام خواهد شد.


نتایج دوره های کاردانی پیوسته، ناپیوسته و کارشناسی ناپیوسته ( پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی) برای نیمسال اول سال تحصیلی ۹۹-۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.

۱۳۹۸/۶/۲۱

نتایج این دوره ها از طریق سامانه اینترنتی به نشانی www.azmoon.net منتشر شده است.


کارنامه نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۸ دانشگاه آزاد منتشر شد.

۱۳۹۸/۶/۲۱

کارنامه نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ ۱۳۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی امروز پنج شنبه ۲۱ شهریور ماه منتشر شد.

کارنامه کلیه داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد ۱۳۹۸ دانشگاه آزاد انتخاب رشته کرده اند بر روی پایگاه اعلام نتایج مرکز سنجش و پذیرش به نشانی www.azmoon.org قرار گرفت


نتایج دوره بدون آزمون ارشد دانشگاه آزاد اعلام شد

۱۳۹۸/۶/۲۰

داوطلبان میتوانند با مراجعه به سامانه این مرکز به نشانی www.azmoon.net از نتایج آزمون خود اطلاع یابند.


امروز؛ پایان مهلت ثبت‌ نام بدون آزمون دانشگاه آزاد

۱۳۹۸/۶/۲۰

مهلت ثبت نام پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته نیمسال اول ۹۹-۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی تا آخر وقت امروز چهارشنبه ۲۰ شهریور ادامه دارد/ایسنا


ثبت نام در دوره‌ های بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی

۱۳۹۸/۶/۱۸

مهلت ثبت نام در دوره‌های بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی چهارشنبه ۲۰ شهریورماه به پایان می‌رسد.

علاقه‌مندان به تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند با مراجعه به سایت azmoon.org دفترچه راهنمای انتخاب رشته را مشاهده و مطالعه کنند./ایسکانیوز


اصلاحات جدید ثبت‌ نام بدون آزمون دانشگاه ها اعلام شد

۱۳۹۸/۶/۱۸

سازمان سنجش آموزش کشور :

ثبت نام و انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی بر مبنای قانون سنجش و پذیرش دانشجو از ۲۰ اسفند ۹۷ آغاز شده و تا ۲۸ شهریور ماه ادامه دارد.

دفترچه راهنمای ثبت‌نام نیز از ۱۷ بهمن ماه ۹۷ منتشر شده است.

تمامی داوطلبان متقاضی ثبت‌نام و انتخاب رشته برای شرکت در پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی باید بر اساس این دفترچه و اصلاحات اعلام شده اقدام کنند.


دانشگاه های محبوب برای داوطلبان کنکور ۹۸

۱۳۹۸/۶/۱۷

با پایان مهلت انتخاب رشته برای داوطلبان ‎کنکور ۹۸، به ترتیب دانشگاه‌های تهران، صنعتی شریف و علوم پزشکی تهران به عنوان جذاب‌ترین مقاصد نفرات برتر کنکور شناخته شدند.

دانشگاه های محبوب برای داوطلبان کنکور 98

دانشگاه های محبوب برای داوطلبان کنکور ۹۸


افزایش رشته محل‌ های بدون آزمون کاردانی دانشگاه آزاد

۱۳۹۸/۶/۱۷

رشته محل های جدیدی در مقطع کاردانی پیوسته بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال اول ۹۹-۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی به سامانه ثبت نام اضافه شد.


اسامی پذیرفته شدگان رشته‌های تحصیلی با آزمون و بدون آزمون

۱۳۹۸/۶/۱۶

اسامی پذیرفته شدگان رشته‌های تحصیلی با آزمون و بدون آزمون (صرفا براساس سوابق تحصیلی) دوره‌های کاردانی پیوسته و ناپیوسته نظام جدید امروز شنبه شانزدهم شهریورماه بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org منتشر خواهد شد.


آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور ارشد از ۲۴ شهریور

۱۳۹۸/۶/۱۵

اسامی پذیرفته‌ شدگان‌ نهایی‌ آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد سال‌ ۱۳۹۸ اعلام شد و پذیرفته شدگان در روزهای ۲۴ و ۲۵ شهریور می توانند در محل قبولی ثبت نام کنند.

کلیه پذیرفته شدگان باید در زمان مقرر برای ثبت‌نام به موسسه محل قبولی خود مراجعه کنند، عدم مراجعه به موقع پذیرفته‌شدگان برای ثبت‌نام، به منزله انصراف از ادامه تحصیل آنان تلقی خواهد شد.


نتایج نهایی کنکور ارشد ۹۸ اعلام شد

۱۳۹۸/۶/۱۵

نتیجه نهایی آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۸ بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت


نتیجه آزمون سراسری ۲۵ شهریورماه اعلام می‌شود

۱۳۹۸/۶/۱۳

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور:

نتیجه نهایی کنکور سراسری ۹۸ روز ۲۵ شهریورماه و نتیجه آزمون کارشناسی ارشد نیز تا ۱۷ شهریورماه اعلام می‌شود.


کارنامه نتایج نهایی آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۸ منتشر شد.

۱۳۹۸/۶/۱۲


کارنامه داوطلبان آزمون دکتری دانشگاه آزاد منتشر شد

۱۳۹۸/۶/۱۱

کارنامه داوطلبان حاضر در جلسه مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی هم اکنون در پایگاه اعلام نتایج مرکز سنجش و پذیرش به نشانی http://www.azmoon.org قابل دسترسی است.


آخرین مهلت ثبت‌ نام در دوره‌ های بدون آزمون دانشگاه‌ ها

۱۳۹۸/۶/۹

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به ثبت نام ۱۹۰ هزار داوطلب در پذیرش بدون آزمون دانشگاه‌ها گفت: این مهلت ۲۸ شهریور ماه پایان می‌پذیرد.


آخرین جزئیات طرح حذف کنکور از زبان وزیر علوم

۱۳۹۸/۶/۹

غلامی: برای سال‌تحصیلی ۹۹-۹۸، اعلام شده که ۸۵ درصد از ظرفیت‌ دانشگاه‌ها بدون کنکور و داوطلبان در سایت دانشگاه پذیرش شوند

امسال به‌دلیل اینکه نخستین سال اجرای این طرح بود، چندان مورد استقبال داوطلبان قرار نگرفت اما تلاش می‌کنیم موضوع ثبت‌نام در سایت دانشگاه را برای حذف کنکور در میان جوانان نهادینه کنیم

با اجرای این طرح، افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های بزرگ و مطرح کشور را دارند اما در مقابل به موفقیت خود در رقابت کنکور اطمینان ندارند، می‌توانند از این طریق از ظرفیت دانشگاه‌های خوب و سطح آموزشی بالا در رشته‌های غیرپزشکی استفاده کنند/ تسنیم


حذف کنکور در مجلس کلید خورد

۱۳۹۸/۶/۹

علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: طرح هفت محوری جدایی سنجش از پذیرش دانشجو برای اجرا طرفداران زیادی دارد.

وی این طرح را در حد یک ایده دانست و افزود: هدف طرح جدایی سنجش از پذیرش به دنبال حذف کنکور و راه اندازی سازمان ملی سنجش و پذیرش است./انتخاب


شرایط ثبت‌ نام پذیرفته‌ شدگان کنکور دکتری ۹۸ اعلام شد

۱۳۹۸/۶/۸

پس از انتشار نتیجه نهایی آزمون دکتری سال ۹۸ دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور از جمله دانشگاه آزاد اسلامی، شرایط و مدارک لازم برای ثبت‌نام از این پذیرفته‌شدگان اعلام شد.


نتایج کنکور دکتری ۹۸ اعلام شد/ ۲۲ هزار نفر قبول شدند

۱۳۹۸/۶/۷

دکتر ابراهیم خدایی: بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده، فهرست اسامی ۲۲ هزار و ۴۴۴ نفر پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری (نیمه متمرکز سال ۹۸) دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی امروز پنجشنبه ۷ شهریورماه ۹۸ در سایت سازمان سنجش منتشر شد.


زمان انتشار کارنامه پذیرفته‌ شدگان نهایی دکتری اعلام شد

۱۳۹۸/۶/۷

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کارنامه پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون دکتری دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه آزاد اسلامی روز دوشنبه، ۱۱ شهریورماه منتشر می‌شود


حذف کنکور در مجلس کلید خورد

۱۳۹۸/۶/۷

علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت:

طرح هفت محوری جدایی سنجش از پذیرش دانشجو برای اجرا طرفداران زیادی دارد.

وی این طرح را در حد یک ایده دانست و افزود: هدف طرح جدایی سنجش از پذیرش به دنبال حذف کنکور و راه اندازی سازمان ملی سنجش و پذیرش است./انتخاب


امکان مجدد انتخاب رشته داوطلبان ارشد علوم پزشکی فراهم شد

۱۳۹۸/۶/۴

دکتر حیدرزادهد: با توجه به درخواست‌های مکرر داوطلبان کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال ۹۸، برای آخرین بار مهلت انتخاب رشته‌محل از ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه، ۶ شهریور آغاز می‌شود.

داوطلبان تا ساعت ۸ صبح روز شنبه، ۹ شهریور ماه ۹۸ می‌توانند نسبت به انتخاب رشته یا ویرایش رشته‌های انتخابی خود اقدام کنند.


اعلام نتیجه اولیه رشته‌ های شرایط خاص کنکور ۹۸

۱۳۹۸/۶/۴

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور:

فهرست اسامی معرفی شدگان چند برابر رشته‌های دارای شرایط خاص دانشگاه‌ها در سایت این سازمان منتشر شد./ایرنا


زمان اعلام نتایج ۵ آزمون سازمان سنجش

۱۳۹۸/۶/۳

نتیجه نهایی آزمون دکتری هفته اول شهریور

نتیجه نهایی آزمون کارشناسی ارشد هفته آخر شهریور

آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته هفته پایانی شهریور

آزمون کاردانی نظام جدید اواخر شهریور

کنکور سراسری دهه سوم شهریور


تمدید انتخاب رشته متقاضیان رشته های با آزمون دانشگاه آزاد

۱۳۹۸/۶/۳

انتخاب رشته متقاضیان رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد، شرکت‌کننده در آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ تا روز سه شنبه ۵ شهریور تمدید شد./باشگاه خبرنگاران


شهریور؛ ماه تعیین تکلیف نتیجه پنج آزمون سازمان سنجش

۱۳۹۸/۶/۲

بر اساس اعلام قبلی مسئولان سازمان سنجش آموزش کشور، نتیجه نهایی این آزمون در دهه سوم شهریورماه برای پذیرش ۷۶۷ هزار نفر اعلام خواهد شد.


امروز، آخرین مهلت برای انتخاب رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد

۱۳۹۸/۶/۲

انتخاب رشته متقاضیان رشته های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی شرکت کننده در آزمون سراسری امروز شنبه دوم شهریور به پایان می‌رسد.


۶ شهریور آخرین مهلت ثبت نام در رشته‌های بدون آزمون پیام نور

۱۳۹۸/۶/۱

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور:

مهلت ثبت نام در رشته های بدون آزمون (صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) تا روز چهارشنبه ۶ شهریورماه خواهد بود

علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه پیام نور جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به اطلاعیه سایت سازمان سنجش مراجعه کنند./ایسنا


آغاز توزیع کارت آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی از فردا / شروع فرایند برگزاری آزمون از ۴ شهریور

۱۳۹۸/۶/۱

داوطلبان آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی سال ۹۸ می‌توانند از فردا شنبه دوم شهریور با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به آدرس http://www.sanjeshp.ir/ نسبت به دریافت کارت آزمون اقدام کنند


رتبه های برتر کنکور از سربازی معاف نمی شوند

۱۳۹۸/۵/۲۷

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح:

خبری صبح امروز در برخی رسانه ها اعلام شد که دانش آموخته های برتر از معافیت سربازی برخوردار می شوند که این خبر صحت ندارد.

رتبه های برتر کنکور در صورتی که امتیاز دانش آموخته برتر را کسب و از سوی بنیاد ملی نخبگان معرفی شوند خدمت سربازی خود را از طریق انجام پروژه انجام خواهند داد و کارت پایان خدمت می گیرند و این موضوع ربطی به معافیت ندارد.


مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری سال ۹۸ به پایان رسید

۱۳۹۸/۵/۲۷

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به آخرین آمار انتخاب رشته داوطلبان کنکور سراسری سال ۹۸ گفت: بیش از ۵۴ درصد از مجازین نسبت به انتخاب رشته‌های تحصیلی با آزمون سال ۹۸ اقدام کردند/ایلنا


فردا آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور

۱۳۹۸/۵/۲۵

مشاور عالی سازمان سنجش: فرصت انتخاب رشته در کنکور ۹۸ ساعت ۲۴ روز شنبه ۲۶ مرداد پایان می پذیرد.


هشدار پلیس فتا نسبت به سرقت اطلاعات پذیرفته‌ شدگان کنکور

۱۳۹۸/۵/۲۴

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با توجه به اعلام نتایج کنکور سراسری به پذیرفته شدگان برای انتخاب رشته هشدار داد: حتما مراقب باشند تا در هنگام انتخاب رشته در دام افراد سودجو و مجرمان سایبری نیفتند.


فرصت انتخاب رشته در کنکور ۹۸

۱۳۹۸/۵/۲۴

مشاور عالی سازمان سنجش اعلام کرد فرصت انتخاب رشته در کنکور ۹۸ تا ساعت ۲۴ روز شنبه ۲۶ مرداد تمدید شد و این مهلت دیگر قابل تمدید نخواهد بود.


دوم شهریور آخرین مهلت انتخاب رشته‌ های با آزمون دانشگاه آزاد

۱۳۹۸/۵/۲۳

مهلت انتخاب رشته متقاضیان رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد شرکت کننده در آزمون سراسری سال ۹۸ روز شنبه دوم شهریور پایان می‌یابد.


خبر خوب سازمان نظام وظیفه برای مشمولان غیرغایب متقاضی کنکور ۹۸

۱۳۹۸/۵/۲۲

معاون احضار و اعزام سازمان وظیفه عمومی ناجا: مشمولانی که برگ آماده به خدمت بدون غیبت به تاریخ یکم و نوزدهم شهریورماه سال جاری را دارند و در آزمون ورودی سال ۹۸ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی شرکت و مجاز به انتخاب رشته شده اند، در صورت تمایل می توانند به مدت یک دوره تاریخ اعزام به خدمت خود را تمدید کنند.


آغاز توزیع کارت شرکت در آزمون رشته‌های عملی کنکور

۱۳۹۸/۵/۲۲

نتیجه اولیه آزمون سراسری سال ۹۸ روز سه‌شنبه ۱۵ مرداد ۹۸ به صورت کارنامه، روی پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت و آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی “پذیرش با آزمون” شده‌اند، لازم است برای انتخاب رشته، دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره ۲) آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ را مطالعه کرده و مراحل انتخاب رشته را انجام دهند.


بساط کنکور جمع شود / مدارس دولتی از مدارس غیرانتفاعی بهترند

۱۳۹۸/۵/۲۲

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

مجلس در حال آماده کردن طرحی برای حذف کنکور است چون تا زمانی که بساط کنکور جمع نشود بساط موسسات و آموزشگاه های کنکور هم جمع نخواهد شد.

مدارس دولتی به مراتب خیلی بهتر از مدارس غیرانتفاعی هستند،؛ والدین فریب زرق و برق این مدارس را نخورند.

اینکه معاون وزیری در پایان سال ۹۶ بعد از بازنشستگی در یک وزارتخانه نزدیک به یک میلیارد تومان پاداش پایان خدمت آن هم به صورت نقدی می‌گیرد و بعد دوباره سال بعد به صورت قراردادی مشغول به کار می شود اما از آن طرف یک فرد فرهنگی برای گرفتن پاداش پایان خدمت حداکثر۱۰۰ میلیون تومانی باید معطل باشد ناراحت کننده است.


۸۰ درصد قبولی‌های کنکور فقط به ۵ تا ۶ استان اختصاص دارد

۱۳۹۸/۵/۲۰

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با طرح این پرسش که آیا عدالت آموزشی را بخوبی پیاده می کنیم، گفت: بیش از ۸۰ درصد کل قبولی های کنکور به ۵ تا ۶ استان اختصاص می‌یابد همچنین دانش آموزان ۲۰ درصد از مدارس به ۸۰ درصد موفقیت‌های برتر در کنکور و المپیادها دست می‌یابند

رتبه‌های اول کنکور به عملکرد مدارس و مدیران آموزش و پرورش ارتباطی ندارد بلکه به استعداد شخصی و تلاش خود دانش آموزان مربوط است


آغاز انتخاب رشته داوطلبان دانشگاه آزاد

۱۳۹۸/۵/۲۰

کلیه داوطلبان حاضر در جلسه آزمون سراسری سال ۹۸ که متقاضی تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی هستند، می توانند از امشب یکشنبه ۲۰ مرداد ماه تا پایان روز شنبه ۲ شهریور ماه با مراجعه به سامانه این مرکز به نشانی www.azmoon.org نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند./ایسنا


دانش‌آموزان درگیر سیل مشمول استفاده از سهمیه کنکور شدند

۱۳۹۸/۵/۲۰

استاندار خوزستان:

دانش آموزان خوزستانی مناطق درگیر سیل می توانند از ۵ درصد سهمیه مازاد در نظر گرفته شده برای ظرفیت دوره های روزانه استفاده کنند./ایرنا


انتخاب رشته کنکور سراسری آغاز شد

۱۳۹۸/۵/۲۰

داوطلبان میتوانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش ، رشته های مورد نظر خود را تا ۲۴مرداد انتخاب کنند .


آغاز انتخاب رشته کنکور ۹۸ از امروز

۱۳۹۸/۵/۲۰

مشاور عالی سازمان سنجش: فرصت انتخاب رشته در کنکور ۹۸ از امروز ۲۰ مرداد آغاز می شود و داوطلبان تا ۲۴ مرداد ۹۸ فرصت دارند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند


سامانه انتخاب رشته مجازی کنکوری‌ها امروز فعال می‌شود / آغاز انتخاب رشته از فردا

۱۳۹۸/۵/۱۹

سامانه انتخاب رشته مجازی پنج گروه آزمایشی برای داوطلبانی که اسامی آنها به عنوان مجازین کنکور اعلام شده است، امروز در سایت سازمان سنجش آموزش کشور فعال می‌شود.

براساس اعلام سازمان سنجش داوطلبان مجاز به انتخاب رشته از فردا ۲۰ تا ۲۴ مرداد ماه فرصت دارند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.


افزایش ظرفیت پزشکی برای کنکور ۹۸

۱۳۹۸/۵/۱۹

وزیر بهداشت از افزایش محدود ظرفیت پذیرش دانشجو در گروه علوم پزشکی برای پذیرش کنکور ۹۸ خبر داد.


دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ منتشر شد.

۱۳۹۸/۵/۱۷

داوطلبان می‌توانند برای دریافت این دفترچه به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند


بیش از ۹۲ درصد داوطلبان کنکور کارنامه خود را دریافت کردند

۱۳۹۸/۵/۱۷

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور:

از تعداد یک میلیون و ۱۸ هزار و ۷۰۳ داوطلب تعداد ۹۴۰ هزار و ۳۹۲ داوطلب، پرینت کارنامه خود را دریافت کردند.


شناسایی ۳۰۰ متخلف در کنکور ۹۸/ محرومیت دائمی در انتظار متخلفان

۱۳۹۸/۵/۱۶

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از شناسایی بیش از ۳۰۰ نفر متخلف و متقلب در کنکور ۹۸ خبر داد و گفت: حکم این افراد پس از رسیدگی صادر می شود و در مواردی به محرومیت دائمی از کنکور می انجامد.


نتایج اولیه کنکور سراسری به صورت کارنامه تنظیم شده و بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته است

۱۳۹۸/۵/۱۵

داوطلبان برای مشاهده و پرینت کارنامه خود باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org مراجعه کنند.


حدود یک سوم پذیرفته شدگان ۳ رشته پزشکی پرطرفدار “سهمیه‌ ای” هستند

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور:

حدود ۹ هزار داوطلب در سه رشته پرطرفدار شامل “دندان پزشکی”، “داروسازی” و “پزشکی” پذیرش خواهند شد که حدود ۲۷۰۰ نفر آنها بر اساس سهمیه وارد این رشته‌ها خواهند شد.


اسامی بیش ۸۳۲ هزار پذیرفته شده کنکور فردا اعلام می‌شود

رئیس سازمان سنجش:

اسامی بیش از ۸۳۲ هزار داوطلب مجاز به انتخاب رشته کنکور ۹۸ از فردا بر روی سایت سازمان سنجش قابل مشاهده است./ایسنا


اسامی نفرات برتر کنکور سراسری اعلام شد

۱۳۹۸/۵/۱۵


کلید نهایی سوالات کنکور سراسری ۹۸ منتشر شد

۱۳۹۸/۵/۱۴

داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت این سازمان (www.sanjesh.org) و انتخاب نوع دفترچه های عمومی و اختصاصی از گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی به کلید نهایی این سوالات دسترسی یابند.


زمان انتخاب رشته مجازین کنکور اعلام شد

۱۳۹۸/۵/۱۴

نتایج اولیه آزمون سراسری سال ۹۸ روز چهارشنبه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد و داوطلبان از ۲۰ مرداد می‌توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.


انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ از ۲۰ مرداد آغاز می‌شود

سازمان سنجش آموزش کشور:

فرایند انتخاب رشته داوطلبانی که در کنکور سراسری سال ۹۸ مجاز می‌شوند، از یکشنبه ۲۰ مرداد ماه در سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز می شود و به مدت پنج روز ادامه دارد.


نتایج اولیه کنکور چهارشنبه اعلام می‌شود

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج اولیه داوطلبان آزمون سراسری سال ۹۸ در روز چهارشنبه ۱۶ مرداد ماه خبر داد


طرح دو فوریتی افزایش ظرفیت دانشجویان پزشکی در مجلس اعلام وصول نشد

۱۳۹۸/۵/۱۲

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت : طرح دو فوریتی افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان پزشکی در حال حاضر در مجلس اعلام وصول نشد و تصمیم نهایی پس از جلسات کارشناسی شده دقیق با حضور نمایندگان طراحان، نمایندگان کمیسیون بهداشت و درمان و نمایندگان وزارت بهداشت گرفته می‌شود.


نتایج کنکور هفته آینده اعلام می‌شود

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور: نتیجه اولیه آزمون سراسری ۹۸ اواسط هفته آینده اعلام می‌شود

نتایج نهایی آزمون سراسری، اواخر شهریورماه اعلام می‌شود


رشته‌های کنکور دکتری ۹۹ اعلام شد

اسامی رشته ها و مواد امتحانی کنکور دکتری ۹۹ در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org قابل مشاهده است.


خبر خوب برای داوطلبان کنکور ۹۹: نظام امتحانی را خودتان انتخاب کنید

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور:

درخواست یکسری از داوطلبان برای کنکور سال ۹۹ این بود که بتوانند نظام آموزشی امتحانی خود را انتخاب کنند که این حق انتخاب به داوطلبان داده شد.

داوطلبان سال ۹۹، سوالات هر نظامی را که تمایل دارند، می‌توانند امتحان دهند و به سوالات آن پاسخ دهند./مهر


مصوبه جدید کنکور ۹۹ / حق انتخاب نظام امتحانی به داوطلبان واگذار شد

۹۸/۵/۵ ۱۱:۲۰

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور:

داوطلبان کنکور سال ۹۹ درخواست داشتند که بتوانند نظام آموزشی خود را برای امتحان انتخاب کنند که این حق به داوطلبان داده شد.

داوطلبان نظام قدیم آموزش متوسطه در صورت تمایل می توانند دروس نظام جدید آموزش متوسطه را مطالعه کنند یا بالعکس اما باید حتما آن را در زمان ثبت نام اعلام کنند.


مهلت انتخاب رشته کنکور ارشد ۹۸ تمدید شد

مشاور عالی سازمان سنجش:

مهلت انتخاب رشته در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ تا روز سه شنبه ۲۵ تیرماه ۹۸ تمدید شد.


آمار اولیه انتخاب رشته کنکور ارشد ۹۸

مشاور عالی سازمان سنجش: تاکنون بیش از ۷ هزار نفر نسبت به انتخاب کدرشته های خود در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ اقدام کردند.

در مجموع تعداد ۶۵۶ هزار و ۲۱۶ کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ صادر شد

تعداد ۵۲۲ هزار و ۸۷۳ نفر در جلسه آزمون حاضر بودند و تعداد ۱۳۳ هزار و ۳۴۳ نفر در جلسه آزمون غایب بودند


کلید اولیه کنکور ۹۸ برای داوطلبان خارج از کشور منتشر شد

کلید اولیه کنکور سراسری سال ۹۸ برای داوطلبان خارج از کشور امروز ۱۹ تیرماه ۹۸ در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.


کنکور ۹۹: کنکور ۹۹ چگونه است / تاثیر معدل در کنکور ۹۹ / کنکور نظام قدیم تا کی ادامه دارد / حذف کنکور / منابع کنکور تجربی ۹۹

کنکور ۹۹در این مطلب از بخش اخبار کنکور و دانشگاه وبسایت نایریکا به کنکور ۹۹، تاثیر معدل در کنکور ۹۹، حذف کنکور و منابع درسی کنکور ۹۹ می پردازیم.

با ما همراه باشید.

کنکور ۹۹, کنکور 99, کنکور ۹۹ چگونه است, تاثیر معدل در کنکور ۹۹, کنکور نظام قدیم تا کی ادامه دارد, حذف کنکور, منابع کنکور تجربی ۹۹

کنکور ۹۹, کنکور ۹۹ چگونه است, تاثیر معدل در کنکور ۹۹, کنکور نظام قدیم تا کی ادامه دارد, حذف کنکور, منابع کنکور تجربی ۹۹


کنکور ۹۹ چگونه است

کنکور طی سال های اخیر فقط یک نوع سوال هایی که در کتاب های درسی نظام قدیم بوده مورد سنجش قرار گرفته بود و با تحول در نظام آموزشی کشور و تبدیل مقطع پیش دانشگاهی به سال دوازدهم شرایط را برای داوطلبان نظام قدیم تغییر داد و شیوه ی سازمان سنجش برای دو گروه از داوطبان نظام قدیم و نظام جدید متفاوت از سال های گذشته می باشد و تا زمان کنکور ۹۹ دو تیپ سوال برای داوطلبان هردو گروه برگزار می شود

چون دانش آموزان پشت کنکوری هر سال درصد بالایی از داوطلبان کنکور را به خود اختصاص داده اند تا قبل از کنکور ۹۹ به صورت نظام قدیم و نظام جدید خواهد بود و کنکور ۹۹ چگونه برگزار می شود؟

کنکور ۹۹, کنکور ۹۹ چگونه است, تاثیر معدل در کنکور ۹۹, کنکور نظام قدیم تا کی ادامه دارد, حذف کنکور, منابع کنکور تجربی ۹۹

کنکور ۹۹ چگونه است

برای آن دسته از پشت کنکور یهایی که سال ۹۹ کنکور می دهند فقط یه تیپ سوال برگزار می شود و به علت اینکه آمار داوطلبان نظام قدیم کمتر از نظام جدید خواهد بود و کنکور۹۹ و سال های بعد به طور مشترک برگزار خواهد شد و از این طریق تاثیر معدل نظام جدید نیز مشترک هر دو نظام قدیم و نظام جدید خواهد بود.

البته احتمال اینکه دو کنکور باشد وجود دارد!!!!!

اما کنکور ۹۹ برای آن دسته از دانش آموزان نظام جدیدی که برای اولین بار کنکور می دهند هیچ تفاوتی با کنکور های سال های قبل ندارد و منابع اصلی کتاب های جدید و دوره آموزش متوسطه خواهد بود

و دقیقا کنکور به صورت آزمون جامع و کامل که در چندین سال مورد سنجش قرار گرفته و دقیقا همه رشته های نظری را شامل می شود و منابعی که از کنکور های نظام قدیم تا به امروز مورد توجه طراحان کنکوری بوده تفاوت زیادی خواهد کرد،

تیپ سوالات کنکور ۹۹ چگونه خواه بود؟

در این صورت آزمون کنکور ۹۹ به طوری که دوره جدید آموزشی کشور مختص بوده و کاملا تیپ سوالات جدید خواهد بود

موضوع کنکور ۹۹ به چه صورت خواهد شد را توضیح دادیم ولی خب باز هم احتمال تغییر هست.


تاثیر معدل در کنکور ۹۹

تاثیر معدل در کنکور سراسری ۹۹ برای داوطلبان دیپلم نظام جدید

داوطلبانی که در پایه دوازدهم مشغول به تحصیل هستند و یا در پایه دوازدهم مدرک دیپلم خود را دریافت نموده اند ( از سال ۹۸ به بعد ) شامل داوطلبان نظام جدید می باشند .

تاثیر معدل برای داوطلبانی که دارای دیپلم نظام جدید می باشند شامل ۳۰ درصد تاثیر قطعی می باشد .

بر این اساس دروسی که در پایه دوازدهم به صورت نهایی برگزار می شود شامل ۳۰ درصد تاثیر قطعی معدل می باشد که در نمره کل نهایی داوطلب لحاظ می شود .

کنکور ۹۹, کنکور ۹۹ چگونه است, تاثیر معدل در کنکور ۹۹, کنکور نظام قدیم تا کی ادامه دارد, حذف کنکور, منابع کنکور تجربی ۹۹

تاثیر معدل در کنکور ۹۹

تاثیر معدل در کنکور سراسری ۹۹ برای داوطلبان دیپلم نظام قدیم

داوطلبانی که دیپلم خود را از سال ۸۴ تا ۹۰ دریافت نموده اند شامل ۲۵ درصد تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور سراسری می باشند .

داوطلبانی که دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی خود را از سال ۹۱ تا ۹۷ دریافت کرده اند شامل ۲۵ درصد تاثیر قطعی معدل سال سوم دبیرستان و ۵ درصد تاثیر قطعی معدل دوره پیش دانشگاهی می باشند .

تاثیر معدل برای داوطلبان دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش

این دسته از داوطلبان شامل تاثیر معدل در کنکور سراسری ۹۹ نمی باشند و فقط نمره آزمون این داوطلبان محاسبه می گردد .

در صورتی که این دسته از داوطلبان تمایل به تاثیر معدل در کنکور سراسری داشته باشند لازم است در امتحانات نهایی گروه آزمایشی مربوطه شرکت نمایند .

کنکور ۹۹, کنکور ۹۹ چگونه است, تاثیر معدل در کنکور ۹۹, کنکور نظام قدیم تا کی ادامه دارد, حذف کنکور, منابع کنکور تجربی ۹۹

برنامه ریزی برای کنکور ۹۹

تاثیر معدل برای داوطلبان شرکت کننده با دیپلم متفاوت

در صورتی که داوطلبانی که قصد شرکت در گروه آزمایشی که با دیپلم آنها متفاوت است را داشته باشند ( به طور مثال داوطلب دارای دیپلم ریاضی که قصد شرکت در کنکور تجربی را دارد ) تاثیر معدل برای این داوطلبان متفاوت می باشد

بدین صورت که میزان تاثیر دروس موثر داوطلب بر اساس دروس موجود محاسبه میشود و در رابطه ی محاسبه نمره کل به جای میزان درصد اعلام شده جایگزین میگردد

تاثیر معدل در کنکور ۹۹ شامل چه داوطلبانی نمیشود

داوطلبانی که دیپلم خود را قبل از سال ۸۴ دریافت کرده اند شامل تاثیر معدل در کنکور سراسری ۹۹ نمی باشند و برای این دسته از داوطلبان نمره کنکور سراسری محاسبه می گردد .

همانگونه در بخش قبل نیز توضیح داده شد داوطلبان دارای دیپلم رشته های فنی و کاردانش نیز شامل تاثیر معدل در کنکور سراسری ۹۹ نمیباشند مگر در صورتی که در امتحانات نهایی گروه آزمایشی مربوطه شرکت کنند .


کنکور نظام قدیم تا کی ادامه دارد

با توجه به تغییر سیستم آموزشی به دو گروه نظام قدیم و نظام جدید، این سوال که کنکور نظام قدیم تا چه سالی ادامه دارد برای داوطلبان نظام قدیم ایجاد نگرانی کرده است.

همانطور که می دانید ، کنکور ۹۸ با کنکور سال های گذشته متفاوت خواهد بود.

در سال ۹۸ دو کنکور مجزا برای دو گروه نظام قدیم و نظام جدید خواهیم داشت.

دو دفترچه کنکور مجزا برای ثبت نام کنکور نظام قدیم و دفترچه ثبت نام نظام جدید خواهیم داشت.

کنکور ۹۹, کنکور ۹۹ چگونه است, تاثیر معدل در کنکور ۹۹, کنکور نظام قدیم تا کی ادامه دارد, حذف کنکور, منابع کنکور تجربی ۹۹

کنکور نظام قدیم تا کی ادامه دارد

منابع سوالات کنکور به صورت مجزا اعلام شده است.

اما مسئله اینجاست که تکلیف داوطلبان نظام قدیم در کنکور ۹۹ چیست ، آیا در سال ۹۹ نیز این امکان وجود دارد که کنکور مجزا برگزار شود؟

سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرده است که در کنکور سال ۹۹ به هیچ عنوان، کنکور نظام قدیم وجود نخواهد داشت! و کنکور مجزا ۹۸ استثناست.

در سال ۹۹ فقط کنکور نظام جدید برگزار می شود ولی داوطلبان نظام قدیم نیز می توانند در کنکور ۹۹ ثبت نام کنند و داوطلبان نظام قدیم در کنکور ۹۹ باید کتاب های جدید پایه دهم – یازدهم و دوازدهم را مطالعه نمایند.

اگر داوطلب نظام قدیم کنکور ۹۸ هستید ، قبولی در سال ۹۸ برای شما ساده تر از قبولی در کنکور ۹۹ خواهد بود ، توصیه ما به داوطلبان نظام قدیم و جدید این سات که حتما برای مشاوره قبولی در کنکور ۹۸ با مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور تماس بگیرند و با دریافت برنامه اختصاصی کنکور، در رشته و دانشگاه مورد علاقه خود به تحصیل بپردازند.


حذف کنکور

حذف کنکور چه زمانی اتفاق می افتد؟

سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه جلسه تعیین تکلیف نهایی کنکور سال آینده برگزار شد، گفت:ورود به ۸۵درصد ظرفیت دانشگاه ها نیازی به شرکت در کنکور و تحمل اضطراب های طاقت فرسا ندارد و صرفاً سوابق تحصیلی ملاک عمل است.

کنکور ۹۹, کنکور ۹۹ چگونه است, تاثیر معدل در کنکور ۹۹, کنکور نظام قدیم تا کی ادامه دارد, حذف کنکور, منابع کنکور تجربی ۹۹

حذف کنکور

حذف کنکور

توئیت وزیر آموزش و پرورش تاریخ انتشار : ۱۳ دی ۱۳۹۷

سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش ساعات پایانی شب گذشته در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت:امروز چهارشنبه ساعت ۶:۳۰ صبح جلسه تعیین تکلیف نهایی کنکور سال آینده برگزار شد.

وی ادامه داد:ورود به ۸۵درصد ظرفیت دانشگاه ها نیازی به شرکت در کنکور و تحمل اضطراب های طاقت فرسا ندارد و صرفاً سوابق تحصیلی ملاک عمل است.

از همراهی وزارت علوم برای این موفقیت متشکرم. خداحافظ کنکور.


منابع کنکور تجربی ۹۹

منابع اختصاصی کنکور تجربی ۹۹

منابع کنکور تجربی ۹۹ در دروس اختصاصی کتاب های پایه دهم و یازدهم و دوازدهم می باشد که در ادامه این منابع توضیح داده میشود .

داوطلبان متقاضی شرکت در کنکور تجربی ۹۹ لازم است برای مطالعه منابع کتاب های درسی پایه دهم و یازدهم و دوازدهم به ترتیب از کتاب های چاپ ( سال ۹۶-۹۷ برای پایه دهم ) و ( ۹۷-۹۸ برای پایه یازدهم ) و ( ۹۸-۹۹ برای پایه دوازدهم ) استفاده نمایند .

کنکور ۹۹, کنکور ۹۹ چگونه است, تاثیر معدل در کنکور ۹۹, کنکور نظام قدیم تا کی ادامه دارد, حذف کنکور, منابع کنکور تجربی ۹۹

منابع کنکور تجربی ۹۹

کتب اختصاصی دهم تجربی :

ریاضی ( کد کتاب ۱۱۰۲۱۱ ) – زیست شناسی ( کد ۱۱۰۲۱۶ ) – فیزیک ( ۱۱۰۲۱۴ ) – شیمی ( ۱۱۰۲۱۰ )

کتابهای اختصاصی یازدهم تجربی :

زمین شناسی ( کد کتاب ۱۱۱۲۳۷ ) – ریاضی ( ۱۱۱۲۱۱ ) – زیست ( کد ۱۱۱۲۱۶ ) – فیزیک ( ۱۱۱۲۴۴ ) – شیمی ( ۱۱۱۲۱۰ )

کتاب های اختصاصی دوازدهم تجربی :

ریاضی ( ۱۱۲۲۱۱ ) – زیست ( کد ۱۱۲۲۱۶ ) – فیزیک ( ۱۱۲۲۴۴ ) – شیمی ( ۱۱۲۲۱۰ )

منابع عمومی کنکور سراسری ۹۹ ریاضی و تجربی

منابع درسی کنکور ۹۹ رشته های ریاضی و تجربی از دو دسته تشکیل می شود که شامل دروس عمومی و دروس اختصاصی می باشد که در این بخش به معرفی دروس عمومی می پردازیم .

داوطلبان عزیز دقت داشته باشند که حتما باید از کتاب درسی استفاده نمایند که سال چاپ آن منطبق بر سال چاپ اعلام شده از سوی سازمان سنجش باشد

که چاپ کتاب های درسی منبع کنکور ۹۹ در رشته های ریاضی و تجربی به ترتیب شامل کتاب های عمومی دهم چاپ ۹۷ – ۹۶ و کتاب های درسی عمومی یازدهم چاپ ۹۷ – ۹۸ و کتب دوازدهم چاپ ۹۸ – ۹۹ می باشد که در ادامه می توانید این فهرست را مشاهده نمایید

کتاب های عمومی دهم تجربی و ریاضی :

فارسی ( کد کتاب ۱۱۰۲۰۱ ) – دین و زندگی ( ۱۱۰۲۰۴ ) – عربی ( ۱۱۰۲۰۶ ) – زبان انگلیسی ( ۱۱۰۲۳۰ )

کتاب های عمومی یازدهم تجربی و ریاضی :

فارسی ( کد کتاب ۱۱۱۲۰۱ ) – دین و زندگی ( ۱۱۱۲۰۴ ) – عربی ( ۱۱۱۲۰۶ ) – زبان انگلیسی ( ۱۱۱۲۳۰ )

کتاب های عمومی دوازدهم تجربی و ریاضی :

فارسی ( کد کتاب ۱۱۲۲۰۱ ) – دین و زندگی ( ۱۱۲۲۰۴ ) – عربی ( ۱۱۲۲۰۶ ) – زبان انگلیسی ( ۱۱۲۲۳۰ )


کنکور ۹۸: تاریخ برگزاری و منابع درسی کنکور ۹۸ / روزشمار و برنامه ریزی

کنکور ۹۸در این مطلب از بخش اخبار کنکور و دانشگاه وبسایت نایریکا به کنکور ۹۸، منابع درسی کنکور ۹۸ و روشهای برنامه ریزی برای آن می پردازیم.

با ما همراه باشید.

کنکور ۹۸, سازمان سنجش کنکور ۹۸, تاریخ برگزاری کنکور ۹۸, منابع درسی کنکور ۹۸, منابع کنکور ۹۸ تجربی نظام قدیم, بهترین منابع کنکور ۹۸ تجربی, روزشمار کنکور ۹۸, برنامه ریزی برای کنکور ۹۸, کنکور ۹۸ قلم چی

کنکور ۹۸, سازمان سنجش کنکور ۹۸, تاریخ برگزاری کنکور ۹۸, منابع درسی کنکور ۹۸, منابع کنکور ۹۸ تجربی نظام قدیم, بهترین منابع کنکور ۹۸ تجربی, روزشمار کنکور ۹۸, برنامه ریزی برای کنکور ۹۸, کنکور ۹۸ قلم چی


تاریخ برگزاری کنکور ۹۸

زمان برگزاری کنکور ۹۸ ، در روزهای ۱۳ و ۱۴ تیر ماه ۹۸ خواهد بود .

کنکور ۹۸, سازمان سنجش کنکور ۹۸, تاریخ برگزاری کنکور ۹۸, منابع درسی کنکور ۹۸, منابع کنکور ۹۸ تجربی نظام قدیم, بهترین منابع کنکور ۹۸ تجربی, روزشمار کنکور ۹۸, برنامه ریزی برای کنکور ۹۸, کنکور ۹۸ قلم چی

تاریخ برگزاری کنکور ۹۸

طبق روال سال های گذشته ، چند روز پیش از زمان برگزاری کنکور سراسری ۹۸ شاهد انتشار کارت ورود به جلسه کنکور سراسری خواهیم بود که داوطلبان با دریافت آن از زمان و محل برگزاری آزمون مطلع می شوند .


منابع درسی کنکور ۹۸

کنکور ۹۸, سازمان سنجش کنکور ۹۸, تاریخ برگزاری کنکور ۹۸, منابع درسی کنکور ۹۸, منابع کنکور ۹۸ تجربی نظام قدیم, بهترین منابع کنکور ۹۸ تجربی, روزشمار کنکور ۹۸, برنامه ریزی برای کنکور ۹۸, کنکور ۹۸ قلم چی

منابع درسی کنکور ۹۸

منابع اختصاصی کنکور سراسری ۹۸ در رشته ریاضی و فیزیک

کتاب‌های تخصصی پایه دهم رشته ریاضی و فیزیک

 • ریاضی ( کد کتاب ۱۱۰۲۱۱ )
 • هندسه (۱۱۰۲۱۳ )
 • فیزیک ( ۱۱۰۲۰۹ )
 • شیمی (۱۱۰۲۱۰ )

کتاب‌های تخصصی پایه یازدهم رشته ریاضی و فیزیک:

 • حسابان ( کد کتاب ۱۱۱۲۱۴ )
 • آمار و احتمال (۱۱۱۲۱۵ )
 • هندسه ( ۱۱۱۲۱۳ )
 • فیزیک ( ۱۱۱۲۰۹ )
 • شیمی (۱۱۱۲۱۰ )

منابع اختصاصی کنکور سراسری ۹۸ در رشته علوم انسانی

کتاب‌های تخصصی پایه دهم رشته علوم انسانی:

 • ریاضی و آمار ( کد کتاب ۱۱۰۲۱۲ )
 • اقتصاد ( ۱۱۰۲۲۱ )
 • علوم و فنون ادبی ( ۱۱۰۲۰۳ )
 • عربی ( ۱۱۰۲۰۷ )
 • تاریخ ایران و جهان باستان ( ۱۱۰۲۱۹ )
 • جغرافیا ( ۱۱۰۲۱۸ )
 • جامعه شناسی ۱ ( ۱۱۰۲۲۰ )
 • منطق ( ۱۱۰۲۲۳ )

کتاب‌های تخصصی پایه یازدهم رشته علوم انسانی

 • ریاضی و آمار ( کد کتاب ۱۱۰۲۱۲ )
 • علوم و فنون ادبی ( ۱۱۱۲۰۳ )
 • عربی ( ۱۱۱۲۰۷ )
 • تاریخ ۲ ( ۱۱۱۲۱۹ )
 • جفرافیا ۲ ( ۱۱۱۲۱۸ )
 • جامعه شناسی ۲ ( ۱۱۱۲۲۲ )
 • روانشناسی ( ۱۱۱۲۲۴ )
 • فلسفه ( ۱۱۱۲۲۶ )

منابع کنکور ۹۸ تجربی نظام قدیم

کنکور ۹۸, سازمان سنجش کنکور ۹۸, تاریخ برگزاری کنکور ۹۸, منابع درسی کنکور ۹۸, منابع کنکور ۹۸ تجربی نظام قدیم, بهترین منابع کنکور ۹۸ تجربی, روزشمار کنکور ۹۸, برنامه ریزی برای کنکور ۹۸, کنکور ۹۸ قلم چی

منابع کنکور ۹۸ تجربی نظام قدیم

 • نام درس نام کتاب در سالی واحدی کد کتاب پایه تدریس سال چاپ
 • زمین­شناسی زمین شناسی ۱/۲۶۲ سوم ۹۵
 • علوم زمین ۱/۲۹۱ پیش دانشگاهی ۹۶
 • ریاضیات هندسه ۱ ۲/۲۳۳ دوم ۹۴
 • ریاضیات ۲ ۲/۲۳۴ دوم ۹۴
 • آمار و مدلسازی ۵/۲۵۸ سوم ۹۵
 • ریاضیات ۳ (ویژه علوم تجربی) ۳/۲۵۸ سوم ۹۵
 • ریاضیات عمومی ۱ و ۲ ۱/۲۹۲ پیش دانشگاهی ۹۶
 • زیست شناسی زیست­ شناسی و آزمایشگاه ۱ ۱/۲۳۱ دوم ۹۴
 • زیست­ شناسی و آزمایشگاه ۲ ۱/۲۶۱ سوم ۹۵
 • زیست­شناسی ۲/۲۹۰ پیش دانشگاهی ۹۶
 • فیزیک ۱ و آزمایشگاه ۲/۲۰۶ اول ۹۳
 • فیزیک ۲ و آزمایشگاه ۲/۲۲۶ دوم ۹۴
 • فیزیک ۳ و آزمایشگاه (علوم تجربی) ۳/۲۵۶ سوم ۹۵
 • فیزیک (علوم تجربی) ۱/۲۸۸ پیش دانشگاهی ۹۶
 • شیمی شیمی ۲ و آزمایشگاه ۱/۲۲۷ دوم ۹۴
 • شیمی ۳ و آزمایشگاه ۱/۲۵۷ سوم ۹۵
 • شیمی ۱/۲۸۹ پیش ­دانشگاهی ۹۶

۶-بهترین منابع کنکور ۹۸ تجربی

 • منابع دروس تخصصی تجربی کنکور ۹۸
 • نام درس نام کتاب در سالی واحدی کد کتاب پایه تدریس سال چاپ
 • زمین شناسی زمین شناسی ۱۱۱۲۳۷ یازدهم ۹۶
 • ریاضیات ریاضی (۱) ۱۱۰۲۱۱ دهم ۹۵
 • ریاضی (۲) ۱۱۱۲۱۱ یازدهم ۹۶
 • ریاضی (۳) ۱۱۲۲۱۱ دوازدهم ۹۷
 • زیست شناسی زیست­ شناسی (۱) ۱۱۰۲۱۶ دهم ۹۵
 • زیست ­شناسی (۲) ۱۱۱۲۱۶ یازدهم ۹۶
 • زیست­ شناسی (۳) ۱۱۲۲۱۶ دوازدهم ۹۷
 • فیزیک فیزیک (۱) ۱۱۰۲۱۴ دهم ۹۵
 • فیزیک (۲) ۱۱۱۲۴۴ یازدهم ۹۶
 • فیزیک (۳) ۱۱۲۲۴۴ دوازدهم ۹۷
 • شیمی شیمی (۱) ۱۱۰۲۱۰ دهم ۹۵
 • شیمی (۲) ۱۱۱۲۱۰ یازدهم ۹۶
 • شیمی (۳) ۱۱۲۲۱۰ دوازدهم ۹۷
کنکور 98, منابع کنکور 98, تاریخ برگزاری کنکور 98, کنکور ۹۸, سازمان سنجش کنکور ۹۸, تاریخ برگزاری کنکور ۹۸, منابع درسی کنکور ۹۸, منابع کنکور ۹۸ تجربی نظام قدیم, بهترین منابع کنکور ۹۸ تجربی, روزشمار کنکور ۹۸, برنامه ریزی برای کنکور ۹۸, کنکور ۹۸ قلم چی

بهترین منابع کنکور ۹۸ تجربی

هر داوطلبی برای رسیدن به موفقیت به سه فاکتور:

 • · منبع خوب
 • · برنامه خوب
 • · انگیزه و تلاش

نیاز داره و ما در این مقاله می خوایم یکی از سه فاکتور مهم، یعنی منبع_خوب رو بررسی کنیم

کسب رتبه برتر مرهون سه فاکتور اساسی، تلاش و پشتکار، منابع خوب و برنامه ریزی است.

که در این مقاله میخواهیم فاکتور دوم یعنی منابع خوب را خدمت شما بیشتر توضیح بدهیم.

تعدد منابع، انتشارات و موسسات مختلف باعث شده است که بسیاری از دانش آموزان و داوطلبان کنکور برای انتخاب منبع مناسب برای کنکور دچار سردرگمی و اشتباه شوند.

عدم انتخاب منابع مناسب کنکوری به هر دلیلی، راه به ناکجا آباد است.

چون باعث از دست رفتن انگیزه، انرژی و توان دانش آموزان و داوطلبان کنکور می شود.

و از همه مهمتر باعث اتلاف زمان (که مهمترین رکن کسب رتبه برتر است) می شود.

تعدد منایع مختلف و سیل تبلیغات گسترده در دنیای مجازی و در و دیوار شهرها باعث شده که دانش آموزان مدام از این شاخه به آن شاخه بپرند و نهایتا اگر بعد مالی و هزینه آن را کنار بگذاریم، نتیجه آن خستگی طاقت فرسا و از دست رفتن انرژی و سرخوردگی آنها می شود.

متاسفانه عدم آگاهی کامل خانواده ها و دانش آموزان و گاها تقلیدهای دور از فکر کردن باعث میشود که داوطلبان کنکور ۹۸ در مهمترین و سرنوشت ساز ترین سال زندگیشان راه را به اشتباه و به خطا بروند و تحت تاثیر این اشتباه به کلی باعث تغییر و دگرگونی زندگیشان شوند.

کنکور ۹۸ مهمترین و سرنوشت سازترین مقطع زندگی یک دانش آموز است.

به جرات میتوان گفت شخصیت کاری و زندگی دانش آموزان در زندگی آینده به کنکور گره خورده است. جاده دو طرف عبور و عدم عبور از سد کنکور بسیار متفاوت از هم دیگراست.

بنابراین تاکید ویژه ما این است که حتما با چشم باز و با آگاهی کامل منبع کنکورتان را انتخاب کنید.

بررسی سوالات کنکور از سال ۹۰ به بعد نشان میدهد که هر سال سوالات به نسبت مفهومی و ترکیبی طرح می شود و این تغییرات در گروه آزمایشی تجربی بسیار چشم گیر است.(بهترین منابع کنکور ۹۸)

اما متاسفانه بسیاری از منابع کنکوری که امروزه به راحتی در اختیار دانش آموزان و داوطلبان کنکور قرار میگیرد این تغییرات را احساس نکرده اند و به همان شیوه و روش قبل راه خودشان را پیش گرفته اند.

استفاده از روش های تشریحی و فاقد کارایی دیگر جوابگوی سوالات مفهومی کنکور نیست که موسسات و انتشارات کنکوری باید این مهم را درک کنند و این مساله را جدی بگیرند.

پوشش کامل مطالب

یک منبع خوب برای کنکور باید بتواند تمام مباحث کتاب را پوشش بدهد.

این پوشش نباید به صورت کلی باشد؛ بلکه باید خط به خط کتاب را تجزیه و تحلیل کند.

چون ماهیت کنکور و سوالات آن کاملا با امتحانات تشریحی فرق دارد و در برخی دروس تخصصی مثل زیست شناسی که سوالات بصورت ترکیبی و مفهومی طرح میشود، نیاز است خط به خط کتاب مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد.

ارائه راهکار های ساده و کوتاه

یکی از آیتم های مهم سرجلسه کنکور و قبل از آن در دوران آموزش و آمادگی مبحث زمان و مدیریت بهینه زمان است.

بعضا پیش آمده که برخی از دانش آموزان با آمادگی کامل سرجلسه کنکور حاضر شده اند اما به دلیل عدم مدیریت بهینه زمان موفق به پاسخگویی به تمامی سوالات نشده اند.

دلیل اصلی این کار هم روش های بسیار طولانی و وجود فرمولهای زیاد در متاب های درسی و منابع کمک کنکور است.

بسیاری از منابع کنکوری گاها تعداد فرمولها و تکنیک ها را به جای کاهش و سادگی، افزایش هم میدهند.

بنابراین منابع کمک کنکوری باید راهکارهای ساده و کوتاه را پیش پای داوطلبان کنکور قرار بدهد تا هم در حین مرحله آموزش به سطح آمادگی لازم برسند و هم اینکه سرجلسه کنکور در کمترین زمان هر تست را پاسخ بدهند.

آموزش مفهومی و شهودی

همانگونه که پیش تر اشاره کردیم سوالات کنکوری از سال ۹۰ به بعد کاملا مفهومی و شهودی شده است و متاسفانه خیلی از منابع کمک کنکوری با توجه به تغییرات پیش آمده در سطح سوالات کنکوری هیچگونه تغییری در محتوای خود ایجاد نکرده اند.

تغییر سطح سوالات کنکوری منبع کاملا مفهومی و شهودی می طلبد تا داوطلبان بتوانند حتی دروس محاسباتی مانند فیزیک، ریاضی و شیمی را به صورت مفهومی یاد بگیرند و نیازی به حفظ کردن فرمول و تکنیک نباشد.

زمان مناسب تدریس و آموزش

یکی از مهمترین آیتم های منابع خوب کنکوری زمان تدریس و آموزش آن است.

بسیاری از منابع کنکور موجود در بازار کنکور وقت گیر و حجیم هستند و خیلی از وقت دانش آموزان و داوطلبان را میگیرد.

این امر خسته کننده و به مرور باعث ایجاد استرس و اضطراب در داوطلبان میشود چون حجم زیاد منابع و طولانی شدن دوران آموزش باعث میشود دانش آموزان دوران مرور و جمعبندی را دیرتر شروع کنند و به موقع نتوانند سطح خود را بالا ببرند.

اگرچه کتابهای سال دوازدهم هنوز تالیف نشده اما مطمئن باشین که هر انتشاراتی، همانطور که کتب کمک آموزشی برای سال دهم و یازدهم رو منتشر کرده‌اند؛ برای سال دوازدهم هم منتشر میکنه!


برنامه ریزی برای کنکور ۹۸

درس خوندن بدون برنامه ریزی و نقشه راه به هیچ عنوان نتیجه بخش نیست مثل این هست که چشم بسته راه بریم!

بنابراین برای گرفتن یک نتیجه فوق العاده و رسیدن به اهدافمون باید یک برنامه ریزی قابل اعتماد داشته باشیم تا از تایمی که میزاریم بیشترین بهره رو ببریم.

برنامه ریزی کنکور اگر اصولی باشه، مسیر رسیدن به رشته و رتبه دلخواهت رو هموار تر میکنه و به ثانیه به ثانیه زندگیت نظم میده.

خیلی از کنکوری‌ها این موضوع رو میدونن اما نمیتونن برنامه ریزی کنکور مناسب و اصولی برای خودشون داشته باشن به همین خاطر بیشتر روزها رو تو سردرگمی و آشفتگی سپری میکنن.

اگر خواهان موفقیت در کنکور هستید حتما باید یک برنامه منسجم و خوب برای خودتون تنظیم کنید.

کنکور ۹۸, سازمان سنجش کنکور ۹۸, تاریخ برگزاری کنکور ۹۸, منابع درسی کنکور ۹۸, منابع کنکور ۹۸ تجربی نظام قدیم, بهترین منابع کنکور ۹۸ تجربی, روزشمار کنکور ۹۸, برنامه ریزی برای کنکور ۹۸, کنکور ۹۸ قلم چی

برنامه ریزی برای کنکور ۹۸

یک برنامه ریزی کنکور خوب چه ویژگی‌هایی داره؟

اختصاصی بودن برای هر فرد

شما توی این دنیا منحصر به فرد هستین و کسی دیگه ای نیست که عینا اهداف و خصوصیات شما رو داشته باشه، بنابراین یک برنامه ریزی صحیح باید بر اساس خصوصیات جسمی و روحی شما تنظیم بشه.

انعطاف پذیری

برای هر فردی ممکنه در طول روز یکسری اتفاقات غیر منتظره (مثل اومدن مهمون) بیفته که اجازه نده طبق برنامه ریزی پیش بره اما نباید این اتفاقات باعث تغییرات عمده در برنامه ریزی شما بشه.

حتما توی برنامتون ساعات و روزهایی رو برای جبران ساعت هایی که در اثر موارد غیر قابل پیش بینی از دست رفته قرار بدید.

در نظر قرار دادن اهداف

اینکه هدف شما برای شرکت در کنکور قبولی در چه رشته ای هست در برنامه ریزی خیلی اهمیت داره، چونکه قبولی در رشته های دانشگاهی مختلف رتبه و درصد های متفاوتی رو میطلبه.

طبیعی هست که برای رسیدن به درصد و رتبه های خوب باید ساعات مطالعه بیشتری در طول روز داشته باشید و این ساعات رو در برنامه ریزی تون بگنجونید.

مثلا داوطلبی که هدفش قبولی در پزشکیه با دو تا سه ساعت مطالعه در روز امیدی به دستیابی به هدفش نیست چون باید بیشتر از این ها مطالعه کنه.

سادگی و انجام پذیری

حتما توصیه میکنم برنامه ای واسه خودتون تهیه کنید که بتونید اجرا کنید.

خیلی دیدم دانش آموزهایی رو که در اوایل جوگیر میشن و یه برنامه فضایی رو واسه خودشون تنظیم میکنن! نهایتش هم برنامه رو نمیتونن اجرا کنن و بی انگیزه میشن (روز از نو روزی از نو).

توجه کنید که برنامه نباید فراتر از حد توان شما باشه، وقتی میانگین مطالعه روزانتون ۳ ساعته برای ۱۰ ساعت برنامه ریزی نکنید.

شما باید قدم به قدم ساعت مطالعتون رو افزایش بدید.

تنوع برنامه ریزی

بارها داوطلبانی مشاهده شدن که ۶-۵ ساعت رو پشت سرهم صرف مطالعه یک درس خاص کردن، خب این روش درست نیست که در طول روز یک درس خاص رو مطالعه کنید و روز بعد یک درس دیگه رو.

حتما تو برنامتون تنوع رو رعایت کنید، دروس اختصاصی رو در کنار عمومی در برنامه هر روزتون بگنجونید.

این کار باعث میشه ک شما از مطالعه یک درس خاص در طول رو زده نشید.

قابل ارزیابی بودن

برنامه شما باید میزان پیشرفت و پسرفتتون رو بهتون نشون بده، یعنی باید بدونید تو انجام چه کارهایی و مطالعه چه درس هایی موفق بودید و یا ضعف داشتید.

این ویژگی باعث میشه شما نقاط ضعفتون رو بشناسید و در برنامه ریزی های بعدتون برطرفش کنید.

مکتوب بودن

ثبت ساعت مطالعاتی هر درس به صورت جدا گونه و تعداد تست‌های زده شده باعث ایجاد یک مقیاس اندازه گیری میشه! از طریق این مقیاس میتونیم بفهمیم نسبت به قبل چقدر پیشرفت کردیم تا خودمون رو بهتر از قبل ارتقا بدیم.

یا اینکه اگر عملکردمون نسبت به قبل افت کرده برای بهبودش برنامه ریزی کنیم.

بنابراین شدیدا پر کردن دفتر برنامه ریزی خودتون رو جدی بگیرید.

خب حالا روش برنامه ریزی کنکور چجوری هست؟

گام اول برنامه ریزی کنکور

برای برداشتن اولین قدم باید جواب یکسری از سوال هارو بدونی : ساعت مطالعه روزانه و هفتگی رو میدونی چقدره؟ میدونی چند ساعت میخوابی؟

میدونی چقدر زمان صرف سرگرمی (تلویزیون، شبکه های اجتماعی و تفریح با دوستان و…) میکنی؟ به طور کل باید بدونی که در طول روز چقدر زمان صرف کارهای مختلف میکنی، اگر جواب سوالات بالا رو میدونی قدم اول رو برداشتی، اگر هم که نه بهت توصیه میکنم چند روزی بدون اینکه برنامه ریزی کنی به ثبت کردن تاریخ و مدت زمان کارهایی که در طول روز انجام میدی بپردازی.

برای مثال اینطور ثبت کن : ۱۲ شب تا ۷ صبح خوابیدم، ۸ تا ۸:۳۰ صبحانه خوردم، ۹ تا ۱۱ ریاضی خوندم، ۲ تا ۵ تلویزیون تماشا کردم، ۶ تا ۸ ادبیات خوندم و الی آخر.

حالا بعد چند روز از عادت‌های خودت خبر داری و میدونی که به طور میانگین چند ساعت در روز درس می‌خونی و چه‌ قدر از وقتت رو به کارهای دیگه اختصاص میدی.

تمام این‌ها رو به صورت مکتوب در دفترچه‌ی خودت داری.

این کار باعث میشه دقیقا بدونی در چه زمانی مشغول چه کاری هستی تا کمک کنه یک برنامه ریزی صحیح برای خودت داشت باشی.

گام دوم برنامه ریزی کنکور

برنامه ریزی شامل مراحل ماهانه، هفتگی و روزانه هست. یکی از خصوصیات برنامه ریزی اصولی حرکت از مقیاس های بزرگ به مقیاس های کوچیکه.

برنامه ریزی ماهانه به این صورته که مباحث و دروسی رو که در طول یک ماه میخواید مطالعه کنید رو مشخص کنید مثلا چه فصل هایی از کتاب زیست و چه مباحثی از ریاضی و… باید بخونید.

بهتره که حجم مطالعه رو هم مشخص کنید (مثلا ۸۰ صفحه ادبیات از صفحه فلان تا فلان).

حالا برای برنامه ریزی هفتگی از حجم مطالعاتی و مباحثی که در برنامه ماهانه مشخص کردید کمک بگیرید، مثلا برای این هفته ۲۰ صفحه از اون ۸۰ صفحه ای که مشخص کردید و یا یک مبحث از مباحث مشخص شده کتاب ریاضی رو بخونید.

کوچکترین مقیاس برنامه ریزی کنکور به صورت روزانه هست، حالا مباحث و حجم مطالعاتی برنامه هفتگی رو در روزهای هفته پخش کنید.

مثلا برای خودتون تعیین کنید که روز شنبه از ساعت ۱۸ تا ۲۰ از صفحه ۳۴ تا ۴۲ فلان کتاب یا نصف یک مبحث ریاضی رو مطالعه کنید و تست هاشو کار کنید.

البته خیلی از داوطلبا چون آزمون آزمایشی شرکت میکنن با برنامه این آزمون ها پیش میرن و چندان نیاز به برنامه ریزی بلند مدت ندارن.

معمولا آزمون های آزمایشی هر دو هفته و سه هفته یکبار برگزار میشه، بنابراین اینجا بیشتر باید به برنامه ریزی هفتگی و روزانه اهمیت بدید.

هر روز چه درس‌هایی بخونم؟

برنامه مطالعاتی شما در سال کنکور باید تنوع داشته باشه.

تو نمیتونی مثل سال‌های قبل هر روز فقط یک درس رو برای امتحانات پایان ترم مطالعه کنی.

شما دومجموعه درس برای کنکور پیش روی خودتون دارید، دروس عمومی و اختصاصی.

برنامه مطالعاتی هر روز شما باید ترکیبی از مجموعه درس های این دو گروه باشه.

البته باید توجه داشته باشی که نسبت مطالعه دروس اختصاصی و عمومی در طول روز همیشه یکسان نیست.

به عنوان مثال داوطلب‌های حرفه ای در تابستان به دروس اختصاصی نسبت به عمومی توجه بیشتری دارن و این موضوع بعد از عید و در ماه های پایانی کنکور به تعادل میرسه.

بنابراین در برنامه مطالعاتی روزانه‌ای که تنظیم میکنید هم برای دروس عمومی و هم برای دروس اختصاصی وقت اختصاص بدید.

نسبت مطالعه این دو مجموعه دروس در فصل های مختلف سال کنکور میتونه به شرح زیر باشه:

فصل تابستان: ۸۰ درصد زمان مطالعاتی روزانه برای دروس اختصاصی و ۲۰ درصد برای دروس عمومی

فصل پاییز: ۷۰ درصد زمان مطالعاتی روزانه برای دروس اختصاصی و ۳۰ درصد برای دروس عمومی

فصل زمستان: ۶۰ درصد زمان مطالعاتی روزانه برای دروس اختصاصی و ۴۰ درصد برای دروس عمومی

فصل بهار (سه ماه پایانی برای آمادگی جهت شرکت در کنکور): ۵۰ درصد زمان مطالعاتی روزانه برای دروس اختصاصی و ۵۰ درصد برای دروس عمومی یک نکته مهم در تنظیم برنامه ریزی روزانه توجه به درس های ضعیفی هست که هیچ وقت در اون درسها به دالیل مختلف مثل ضعف در پایه و… پیشرفتی نداشتی.

سعی کن مطالعه این درس ها رو در برنامه هر روزت قرار بدی.

مطمئن باش بعد از مدت زمان کمی این درس ها که قبلا نقطه ضعف تو بود نقطه قوت های مطالعاتی تو تبدیل میشن و از مطالعه شون لذت میبری.

چجوری برای مرور درس‌ها برنامه ریزی کنم؟

مرور از مهم ترین فرایندهایی هست که باعث تسلط شما بر روی هر مبحثی میشه.

امکان نداره داوطلبی بتونه با یکبار مطالعه یک مبحث خاص، به درک درستی از اون برسه و تسلط پیدا کنه.

مهمترین جمله‌ای که در این رابطه میتونم به شما بگم این هست: رمز یادگیری مؤثر، تکرار مطالب هست.

تکرار، یکی از اهرمهای قدرتمند در اختیار ماست.

تکرار باعث میشه اطالعات مدام به مغز مخابره بشه و مغز با این تکرارها اصطالحا به خوبی شیرفهم میشه.

مرور این امکان رو به شما میده تا مطالعه های ناقص خودتون رو کامل کنید و فرایند یادگیری رو به طور صحیح و بدون نقص ادامه بدید.

یکی از مهم ترین ابزار های مرور در برنامه ریزی تست زنی است.

به عنوان مثال برای درس های محاسبانی شما فقط یکبار درسنامه رو مطالعه میکنید و بعد از تهیه خلاصه در روزهای بعدی زمان خودتون رو صرف تست زنی میکنید.

این روند فقط مختص درس‌های اختصاصی نیست، شما درس های عمومی که نیاز به مهارت پاسخ گویی به سوالات دارن (مثل عربی) رو نیز با همین روش مرور میکنید.

بنابراین به تست زنی به چشم یک مرور حرفه ای نگاه کنید.

از طرفی درسهایی مثل زیست شناسی، مباحث حفظی درس شیمی و یا درس دین و زندگی رو با مطالعه نکات هایلایت شده کتاب درسی مرور میکنید.

در نظر داشته باشید که اگر برنامه ای که تنظیم میکنید صحیح و اصولی باشه، شما در تمام روزهای هفته بحث مرور رو خواهید داشت.

حتما در انتهای روز زمانی رو به مرور دروس خونده شده در طول روز اختصاص بدید.

همچنین در طول هفته تایم‌های اختصاصی مرور برای درسهای خونده شده در روزهای قبل قرار بدید در صورت انجام این کار میزان فراموشی رو به حداقل میرسونید و با بالا بردن تسلط روی دروس مختلف به آرامش ذهنی فوق‌العاده میرسید.

اگه یه برنامه غیر منتظره پیش امد چیکار کنیم؟

خاله، عمو، دایی و هر دوست و آشنایی هر لحظه ممکنه در خونه رو بزنن و مهمون باشن در این شرایط دو حالت داری:

بهشون بگی عزیزم من نمیتونم امروز شما رو توی خونمون راه بدم چون کنکور دارم پس همین راهی که اومدی رو برگرد!

یا اینکه پذیرای مهمون‌ها باشی و بدون نگرانی از تایم‌های تحت عنوان جبرانی که قبلا در برنامه ریزی خودت پیش بینی کردی استفاده کنی.

زمان‌های جبرانی که از قبل در برنامه خودت در نظر گرفتی اینجا معجزه میکنه و میتونی اون تایمی رو که از دست دادی انتقال بدی به زمان های جبرانی که از قبل در نظر گرفتی.

چطور درس‌هایی که ازشون متنفریم رو بخونیم؟

یکسری درس‌ها هستن که ممکنه بعد از قبولی در دانشگاه دیگه رنگ اون رو نبینی اما برای اینکه نتیجه خوبی بگیری باید اون‌ها رو بخونی.

پس به جای اینکه غر بزنی که من عربی نمی خونم یا من از ریاضی بدم میاد با یک برنامه ریزی صحیح درس‌هایی که چندان علاقه‌ای به اون‌ها نداری رو مطالعه کن.

تصورت این باشه که این درس‌ها چقدر در آینده خودت تاثیر گذاره و درصد بالای اون‌ها میتونه مسیر زندگی‌ات رو عوض کنه.

البته میتونی از سیستم پاداش و مجازات هم استفاده کنی.

بعد از اینکه برنامه درسی خودت رو اجرا کردی به خودت جایزه بده، مثلاً با خودت بگو «بعد از تموم کردن این فصل یه میان وعده خوشمزه میخورم.»

یا «اگه تمام برنامه امروز رو اجرا کردم، می‌تونم امشب سریال مورد علاقم رو ببینم.».

مسلما ساعت‌ها خوندن درسی که بهش علاقه نداری تو رو خسته و بی حوصله میکنه پس با پاداش دادن به خودت مطالعه این درس‌ها رو به فعالیتی لذت بخش تبدیل کن.

توصیه های مهم در برنامه ریزی کنکور

بلند پروازی نکنید برنامه رو بیش از حد توانتون تنظیم نکنید، واقع بین باشید.

مباحث پیچیده و سخت رو زمانی مطالعه کنید که کارایی و توان ذهنی بیشتری دارید.

حتما حتما در برنامه یک روز درس های متفاوتی رو قرار بدید و تنها یک درس خاص رو مطالعه نکنید.

تک برنامه ای باشید، از آشفته کردن ذهنتون با چند برنامه ای بودن و برنامه های درهم و نامنظم خودداری کنید.

تا حد ممکن تعداد تست هایی که قراره در یک هفته کار کنید رو هم مشخص کنید تا بتونید برای تست ها هم برنامه ریزی کنید.

بعد از ۴۵ دقیقه تا یک ساعت مطالعه بی وقفه حتما استرحت کوتاهی در حد ۱۵-۱۰ دقیقه داشته باشید.

البته میتونید هر ۱۵ دقیقه مطالعه هم استراحتی در حد ۲-۱ دقیقه داشته باشید.

توجه کنید که در طول هفته تمام دروس اختصاصی و عمومی در برنامه ریزی باید جا داشته باشن و همراه مطالعه زمانی رو هم برای تست زدن در نظر بگیرید.

اینجوری نباشه که یک هفته فقط مطالعه کنید و یک هفته فقط تست بزنید.

برای خواب و استراحت و تفریحات هم برنامه ریزی داشته باشید، خوب خوابیدن برای تمرکز و هوشیاری کامل لازمه پس حتما ۸-۶ ساعت خواب شب داشته باشید.

برای تفریح کردنم زمانی رو در نظر بگیرید مثلا آخر هفته ها یک نصفه روز رو به خوش گذرونی با دوستاتون بپردازید، اما نباید این تفریحات شمارو از مسیر مطالعاتی دور کنه، حتما کنترلش کنید.

برنامتون رو بر اساس ضرایب دروس در کنکور بچینید و ساعات بیشتری به دروسی که ضرایب بیشتری دارن اختصاص بدید.

مثلا در رشته تجربی دروسی مثل زیست و شیمی ضریب بیشتری دارن پس ساعت های بیشتری نسبت به بقیه درس ها بهشون اختصاص داده میشه.

البته از نقاط ضعفتون در بعضی درس‌ها نگذرید و سعی کنید زمان مطالعه‌ای بیشتر برای اینکار در نظر بگیرید تا بتونید این ضعفتون رو برطرف کنید.

سعی کنید درس‌ هایی رو که انتخاب می‌کنید با هم تفاوت داشته باشن مثلا اگر اول ریاضی خوندید بعد از اون به سراغ فیزیک نرید.

بهتره از درس‌های عمومی یا اختصاصی مثل زیست به عنوان درس بعدی انتخاب کنید.

در روزهای مدرسه میتونید ۴ تا ۶ ساعت مطالعه داشته باشید سعی کنید دروسی رو مطالعه کنید که در اون روز تدریس شده اینطوری قدرت تسلط و تثبیت بهتری پیدا میکنید.

در روزهای تعطیل ۱۰ تا ۱۲ ساعت میتونید درس بخونید.

اینجوری حدودا در کمترین حالت ۴۰ ساعت و در بیشترین حالت ۵۴ ساعت مطالعه هفتگی دارید.

اگر در برنامه ریزی تون زمانی که برای مطالعه مباحث و تست زنی در نظر گرفتید بیشتر از حد مطالعه روزانتون هست در این صورت زمان کم میارید.

برای رفع این حالت میتونید از حجم تست زنی کم کنید و یا مباحث کم اهمیت رو کنار بزارید.

اگر تازه واسه کنکور شروع کردید و به مطالعه عادت ندارید، از ساعات مطالعه کمتر که توانش رو دارید و خسته نمیشید شروع کنید.

مثلا اگر توانایی شما ۴-۳ ساعت مطالعه در روز هست، برنامه ریزی ۱۲ ساعت مطالعه در روز برای خودتون تنظیم نکنید! ما شما رو از این کار بر حذر می داریم! چون با اینکار در نهایت شاهد افت انگیزه و خستگی مطالعاتی شما هستیم که اصلا خوب نیست.

افزایش ساعت مطالعه روندی تدریجی داره اگر روزانه شما فقط ۱۵ دقیقه به درس خوندنتون اضافه کنید در پایان هفته ۱٫۵ ساعت به ساعت مطالعه روزانه تون اضافه کردید.

اینطوری توانایی درس خوندنتون به مرور افزایش پیدا میکنه و در عرض چند هفته به ساعت مطالعه مطلوبی می رسید.

برای جبران عقب موندگی هاتون حتما ساعت های خالی رو در برنامه روزانه و هفتگی تون در نظر بگیرید تا اگر نرسیدید مبحثی رو تموم کنید حتما توی اون ساعات جبران کنید.

البته توجه کنید که نباید این موضوع تبدیل به یک عادت بشه، اولویت با اجرای برنامه اصلی هست.

حتما در پایان هفته تحلیلی از عملکردتون داشته باشید تا ضعف هاتون رو بشناسید و برطرف کنید.

و با توجه به برنامه این هفته تون برنامه ای برای هفته بعدتون تنظیم کنید.

برچسب ها
توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments