یارانه حمایتی / یارانه معیشتی: اخبار پرداخت و حذف یارانه

اقتصادی ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ یک دیدگاه

یارانه حمایتی / یارانه معیشتی : آخرین اخبار مربوط به پرداخت و حذف یارانه

یارانه حمایتی / یارانه معیشتی : آخرین اخبار مربوط به پرداخت یارانه نقدی را در وبسایت نایریکا در بخش اخبار اقتصادی دنبال کنید:

یارانه , پرداخت یارانه , آخرین اخبار مربوط به پرداخت یارانه

یارانه , پرداخت یارانه , آخرین اخبار مربوط به پرداخت یارانه ها, یارانه نقدی, جدیدترین اخبار مربوط به پرداخت یارانه های نقدی, جدیدترین اخبار, اخبار داغ

سامانه رسیدگی به درخواست بسته حمایت معیشتی : hemayat.mcls.gov.ir


آیا برای دریافت “یارانه حمایت معیشتی” حساب‌های بانکی افراد بررسی می‌شود؟

۱۳۹۸/۱۱/۲

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان کمک حمایت معیشتی:

بررسی سیستمی اطلاعات بانکی با اجازه خود مردم است و قاعدتا افرادی که اجازه بررسی حساب‌های بانکی خود را نداده‌اند اطلاعات مالی و بانکی آنها نیز بررسی نشده است.

پس از اجازه فرد، مجموع واریزها و برداشت‌های حساب‌های بانکی اعضای خانوار به صورت سیستمی بررسی و تحلیل می‌شود اما دسترسی به اینکه افراد چه شماره حساب‌هایی را در کدام بانک‌ها دارند، وجود ندارد، بنابراین موضوع سرکشی به حسابها کاملا منتفی است.


نماینده مجلس: احتمال افزایش یارانه نقدی به ۷۵ هزار تومان

۱۳۹۸/۱۱/۲

فراهانی عضو هیات رئیسه مجلس از احتمال پرداخت یارانه نقدی۷۵ هزار تومانی به تمامی مردم و خلق منابع جدید برای همسان سازی حقوق بازنشستگان خبر داد. /عصرایران


امروز؛ آخرین مهلت ثبت‌نام جاماندگان دریافت بسته معیشتی

۱۳۹۸/۱۰/۳۰

مهلت ثبت نام متقاضیان دریافت بسته‌های معیشتی امروز (۳۰ دی ماه) به پایان می‌رسد.

افرادی که بسته معیشتی به آن‌ها تعلق نگرفته است می‌توانند با مراجعه به سایت hemayat.mcls.gov.ir و یا شماره گیری *۶۳۶۹# تقاضای خود را ثبت کنند.

سرپرستان خانوار با وارد کردن شماره ملی، تاریخ تولد، شماره تلفن و تعیین جنسیت باید درخواست اولیه خود را ثبت کنند تا نتیجه برایشان از طریق پیامک ارسال شود.

امروز آخرین مهلت برای ثبت نام بسته معیشتی است و به گفته میرزایی سخنگوی ستاد شناسایی طرح معیشت دولت به هیچ عنوان تمدید نمی‌شود.


فردا، آخرین مهلت ثبت نام، درخواست بازبینی مجدد و لغو درخواست در سامانه معیشتی

۱۳۹۸/۱۰/۲۹

فردا (سی ام دی ماه) آخرین مهلت ثبت نام در سایت hemayat.mcls.gov.ir برای سرپرستان خانواری است که در لیست یارانه‌بگیران نقدی نیستند؛ اما متقاضی دریافت بسته معیشتی هستند.


راهنمای ثبت‌ نام و شرایط جدید پرداخت یارانه معیشتی

۱۳۹۸/۱۰/۲۴

شرایط جدید پرداخت یارانه معیشتی توسط هیئت وزیران ابلاغ شده که تغییر چندانی با شرایط اعلام شده قبلی ندارد. از طرفی امروز ۲۴ دی‌ماه آخرین مهلت ثبت نام یارانه‌نگیر‌ها و اعتراض مجدد به دریافت نکردن یارانه معیشتی است. مهلتی که تا اینجای کار تمدید نشده است

امروز آخرین مهلت ثبت نام در سامانه یارانه معیشتی به نشانی hemayat.mcls.gov.ir است که از ۱۰ دی‌ماه تا ۲۴ دی‌ماه برای ثبت‌نام خانواده‌های جدید، مشاهده نتایج اعتراض خانواده‌های غیرمشمول و مشاهده اطلاعات خانواده‌های مشمول یارانه معیشتی بازگشایی شده است. از طرف دیگر هیئت وزیران، شرایط جدید پرداخت یارانه معیشتی بنزین را در قالب یک آئین‌نامه ابلاغ کرده است. این آئین نامه نسبت به شرایطی که پیش از این توسط وزارت رفاه و ستاد شناسایی مشمولان یارانه معیشتی اعلام شده بود، تغییر چندانی ندارد.

شرایط جدید پرداخت یارانه معیشتی

هیئت وزیران مصوبه خود را که در آن شرایط پرداخت یارانه معیشتی به تصویب رسیده بود را ابلاغ کرده است. شرایطی که در آئین‌نامه هیئت وزیران آمده تفاوت چندانی با شرایطی که پیش از این اعلام شده بود، ندارد و صرفا یک بند در شرایط جدید پرداخت یارانه معیشتی اضافه شده که بر اساس آن خانوار‌های دارای واحد مسکونی، شغل و خودرو به طور همزمان، یا خانوار‌های دارای دو واحد ملکی، از دریافت یارانه معیشتی محروم خواهند بود.

این مورد پیش از این به عنوان یکی از فاکتور‌های شناسایی خانوار‌های غیرمشمول در یارانه معیشتی عنوان شده بود و حالا به مصوبه تبدیل شده است. بر این اساس، خانواده‌هایی که مجموع درآمد آن‌ها از مبالغ جدول زیر کمتر باشد یا مشمول یکی از شرایط شش‌گانه اعلام شده نباشند، ماهانه یارانه معیشتی دریافت خواهند کرد.

تعداد اعضای خانوادهحداقل درآمد سالانهحداقل درآمد ماهانه
یک نفر۴۸ میلیون تومانچهار میلیون تومان
دو نفر۶۰ میلیون تومانپنج میلیون تومان
سه نفر۷۲ میلیون تومانشش میلیون تومان
چهار نفر۸۴ میلیون تومانهفت میلیون تومان
پنج نفر و بیشتر۹۶ میلیون تومانهشت میلیون تومان

شرایط اعلام شده در مصوبه هیئت وزیران برای حذف خانوار از فهرست یارانه معیشتی مطابق موارد زیر است:

۱- خانوار‌های دارای واحد مسکونی، شغل و خودرو به‌طور همزمان یا خانوار‌های دارای دو واحد ملکی

۲- خانوار‌های دارای املاک و مستغلات با ارزش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در تهران و کلان‌شهر‌ها و ۹۰۰ میلیون تومان در سایر شهرستان‌ها

۳- خانوار‌های دارای خودرو سواری به ارزش بیش از ۳۰۰ میلیون تومان یا خودرو عمومی به ارزش بیش از ۴۰۰ میلیون تومان

۴- کارفرمایان با بیش از سه بیمه‌پرداز

۵- خانوار‌هایی که بیش از این سه سفر خارجی غیرزیارتی داشته‌اند

۶- گیرندگان تسهیلات بانکی جمعا به مبلغ بیش از ۳۰۰ میلیون تومان که در حال بازپرداخت اقساط باشند

توجه داشته باشید که پیش از این «مناصب و مشاغل با درآمد بالا از جمله بازارگانان، پزشکان، اصناف ممتاز و درجه یک، اعضای هیئت علمی، مدیران کل و بالاتر، فرماندهان و مناصب بالاتر» هم جزء شرایط حذف خانواده از یارانه معیشتی بود که در مصوبه هیئت وزیران اشاره‌ای به آن نشده است.

بر اساس مصوبه هیئت وزیران که قبلا توسط وزارت رفاه اعلام شده بود، مبلغ یارانه معیشتی خانواده مطابق جدول زیر است:

تعداد اعضای خانوارمبلغ پرداختی ماهانه
یک نفر۵۵ هزار تومان
دو نفر۱۰۳ هزار تومان
سه نفر۱۳۸ هزار تومان
چهار نفر۱۷۲ هزار تومان
پنج نفر و بیشتر۲۰۵ هزار تومان

امروز؛ آخرین مهلت ثبت نام در سامانه یارانه معیشتی

سامانه ثبت نام یارانه معیشتی به نشانی hemayat.mcls.gov.ir از ۱۰ دی‌ماه بازگشایی شد و قرار بود تا دو هفته ثبت نام از کسانی یارانه نقدی ۴۵ هزار تومانی نمی‌گیرند و می‌خواهند مشمول یارانه معیشتی باشند، انجام شود. امروز یعنی ۲۴ دی‌ماه مهلت ثبت نام در سامانه یارانه معیشتی به پایان می‌رسد و تا لحظه نگارش این متن، مهلت اعلام شده تمدید نشده است.

کسانی که می‌خواهند به لیست یارانه‌بگیر‌ها اضافه شوند و به دریافت نکردن بسته حمایت معیشتی اعتراض دارند، می‌توانند در این سامانه درخواست خود را ثبت کنند. برای این کار دیگر نیازی به شماره‌گیری #۶۳۶۹* و دریافت کد رهگیری نیست و می‌توانید با مراجعه به سایت سامانه به نشانی hemayat.mcls.gov.ir درخواست خود را ثبت کنید

راهنمای ثبت نام بسته معیشتی یارانه‌نگیر‌ها

ثبت نام بسته حمایت معیشتی برای خانواده‌هایی که تا حالا برای دریافت یارانه ثبت نام نکرده‌اند، امکان‌پذیر است. همچنین، آن خانواده‌هایی از اردیبهشت‌ماه ۹۳ به بعد یارانه نقدی نگرفته‌اند، می‌توانند برای دریافت بسته حمایت معیشتی درخواست خودر را در سامانه hemayat.mcls.gov.ir ثبت کنند. برای این کار در سامانه باید گزینه ثبت خانوار جدید را انتخاب کنید و در آن شماره ملی، تاریخ تولد و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید.

بعد از کلیک روی گزینه ثبت، کار تمام است. درخواست شما در سامانه ثبت شده و بعد از بررسی از طریق پیامک به همان شماره تلفنی که وارد کرده‌اید، به شما اطلاع‌رسانی خواهد شد. توجه داشته باشید که اگر یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی خانواده شما در سال ۹۴ یا بعد از آن قطع شده باشید، نیازی به ثبت خانوار جدید ندارید و می‌توانید با اطلاعات مربوط به شماره حسابی که قبلا یارانه‌تان به آن واریز می‌شد، به سامانه وارد شوید.

راهنمای مشاهده اطلاعات خانواده در سامانه حمایت

سامانه حمایت معیشتی برای خانواده‌هایی که مشمول دریافت بسته حمایت معیشتی هستند، فهرست واریزی را ارائه می‌کند. برای این کار باید در سامانه hemayat.mcls.gov.ir روی گزینه ورود به سامانه کلیک کنید و اطلاعات مربوط را وارد کنید. در این روش لازم است شماره ملی سرپرست خانواده را به صورت به صورت یک عدد ۱۰ رقمی و بدون خط فاصله وارد کنید. اگر در یک ماه اخیر خانواده جدید تشکیل داده‌اید یا ساختار خانواده تغییر کرده، باید اطلاعات مربوط به ماه گذشته را وارد کنید. همچنین برای ورود به سامانه لازم است که شماره ملی یکی دیگر از اعضای خانواده را به انتخاب خودتان وارد کنید.

اگر خانواده‌تان تک‌نفره است، باید گزینه خانوار یک نفره را انتخاب کنید که نیازی به وارد کردن کد ملی دیگر اعضای خانواده نباشد. برای ورود به سامانه همچنین به شماره حساب سرپرست خانواده احتیاج دارید. این شماره باید مربوط به همان حسابی باشد که یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی به آن واریز می‌شود. توجه داشته باشید که شماره کارت یا شماره دیگر حساب‌های سرپرست خانواده برای ورود به سامانه به کارتان نمی‌آید.

اگر شماره حسابتان را نمی‌دانید، کافی است با کارت بانکی‌تان به یکی از خودپرداز‌های بانک رفته و موجودی بگیرید. شماره حساب روی رسید خودپرداز قابل مشاهده است. با این کار لازم نیست حتما به شعبه بروید و شماره حسابتان را بپرسید. همچنین از طریق سامانه‌های اینترنت بانک می‌توانید شماره حسابتان را پیدا کنید.

راهنمای مشاهده نتیجه اعتراض در سامانه یارانه معیشتی

اگر پیش از این درخواست خود را از طریق کد دستوری #۶۳۶۹* وارد کرده باشید و بعد از بررسی همچنان مشمول دریافت یارانه معیشتی شناخته نشده باشید، با ورود به سایت hemayat.mcls.gov.ir می‌توانید وضعیت گردش مالی اعضای خانواده خود را در سامانه مشاهده کنید. در این سامانه، مجموع واریزی خانواده شما در سال ۹۷، مجموع حقوق ماهانه، شغل و مدل خودرو اعضا و سرپرست خانواده قابل ملاحظه است. همچنین در این سامانه مجموع برداشتی از حساب اعضای خانواده در سه ماه از سال گذشته نمایش داده و با میانگین تعیین شده مقایسه می‌شود.

راهنمای اعتراض مجدد به دریافت نکردن یارانه معیشتی

اگر خانواده‌ای با وجود مشاهده اطلاعات مالی همچنان به دریافت نکردن یارانه معیشتی اعتراض دارد، یا اطلاعات ارائه شده را اشتباه می‌داند، می‌تواند در همین سامانه درخواست بررسی مجدد اطلاعات خانواده خود را ثبت کند. برای این کار کافی است گزینه درخواست بازبینی را انتخاب کنید. برای ثبت درخواست لازم است مجددا رضایت‌نامه‌ای را برای ستاد یارانه معیشتی تایید کنید که بر اساس آن شرایط دریافت یارانه معیشتی را مطابق ارقام اعلام شده دارید.

همچنین با درخواست بازبینی رضایت می‌دهید که اطلاعات خانواده شماه در اختیار سازمان امور مالیاتی و نظام بانکی قرار بگیرد و مبنای تصمیم‌گیری درباره اخذ مالیات و ارائه تسهیلات باشد. اگر در پایان مشخص شود که متوسط درآمد ماهانه خانواده بیشتر از مبالغ اعلام شده است و مشمول دریافت یارانه معیشتی نیستید، علاوه بر اینکه بسته حمایتی را دریافت نخواهید کرد، بلکه یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی خانواده شما هم قطع خواهد شد.

همچنین بخوانید:  مالیات حقوق سال ۹۹ و سقف معافیت / آخرین اخبار و جزئیات

این یک تهدید صریح از طرف ستاد یارانه معیشتی است! بر اساس اطلاعات ارائه شده در سامانه یارانه معیشتی، درخواست شما دست کم تا شش ماه آینده بررسی خواهد شد و بعد از آن می‌توانید مجددا به سامانه وارد شوید و نتایج درخواست بازبینی را مشاهده کنید.


مهلت ثبت‌نام متقاضیان دریافت “یارانه حمایت معیشتی” تمدید شد

۱۳۹۸/۱۰/۲۴

سخنگوی ستاد شناسائی مشمولان کمک حمایت معیشتی:

افرادی که در لیست یارانه‌بگیران نیستند و متقاضی دریافت کمک حمایت معیشتی هستند، می‌توانند تا ۳۰ دی ماه برای ثبت درخواست خود به سایت حمایت مراجعه کنند.


مهلت ثبت‌ نام افرادی که یارانه نقدی دریافت نمی‌کردند و مشمول یارانه معیشتی هم نشدند امروز به پایان می‌رسد./شبکه خبر

۱۳۹۸/۱۰/۲۴


امکان مشاهده علت عدم تعلق بسته معیشتی فراهم شد

۱۳۹۸/۱۰/۲۲

امکان مشاهده عدم برخورداری از بسته حمایت معیشتی برای برخی از متقاضیان این بسته از طریق سایت hemayat.mcls.gov.ir فراهم و افراد می‌توانند علت نگرفتن بسته معیشتی را مشاهده کنند.


یارانه نقدی دی ماه یک روز زودتر واریز می شود

۱۳۹۸/۱۰/۱۸

سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اعلام کرد یارانه نقدی ۴۵۵۰۰ تومانی دیماه ساعت ۲۴ پنج‌شنبه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.


ادامه ثبت‌ نام متقاضیان دریافت بسته معیشتی تا ۱۲ روز دیگر

۱۳۹۸/۱۰/۱۲

سرپرستان خانواری که تاکنون برای دریافت یارانه اقدام و ثبت‌نام نکرده‌اند و متقاضی دریافت بسته معیشتی هستند، برای پیگیری فرآیند برخورداری و ثبت درخواست در سایت hemayat.mcls.gov.ir تا ۲۴ دیماه یعنی ۱۲روز دیگر فرصت دارند.


فرصت درخواست مجدد طرح حمایت معیشتی؛ دوشنبه هفته بعد

۱۳۹۸/۱۰/۱۱

میرزایی: فعلا فقط کسانی به سایت حمایت معیشتی مراجعه کنند که یارانه نقدی نمی گرفتند اما کد رهگیری دارند و می خواهند مشمول طرح معیشتی شوند.


یارانه خانواد ه‌هایی که میزان مصرف‌شان از حد معین بالاتر است قطع می‌شود

۱۳۹۸/۱۰/۱۱

وزیر کار: در قانون بودجه امسال دولت مکلف به حذف یارانه سه دهک بالاتر شده است

آن دسته از خانواده ها که میزان مصرف‌شان از حد معین بالاتر است مشمول حذف یارانه می‌شوند. این کار باید با احتیاط کامل انجام شود تا به مردم فشاری وارد نشود


ثبت‌ نام یارانه معیشتی افرادی که یارانه‌شان از سال ۹۴ قطع شده، از ۲۲ دی آغاز می‌شود

۱۳۹۸/۱۰/۱۱

خانواری که یارانه آنها از سال ۹۴ به بعد قطع شده است، از ۲۲ دی ماه ۹۸ می توانند با شماره حساب قبلی برای درخواست خود اقدام کنند.

همچنین کسانی که از سال ۹۳ به بعد یارانه دریافت نکرده‌اند، ابتدا باید اطلاعات خانوار را ثبت و سپس اقدام کنند/ تسنیم


کمک معیشت حمایتی برای ۴۱۹ هزار خانوار جدید واریز شد

۱۳۹۸/۱۰/۱۱

سخنگوی ستاد کمک هزینه معیشتی: شب گذشته مرحله دوم کمک معیشتی به حساب ۴۱۹ هزار ۳۰۴ خانوار جدید واریز شد.

در این مرحله فقط ۶۶۶ هزار نفری که درخواست آنها در کد دستوری ۶۳۶۹ثبت شده است، وارد سامانه حمایت شوند

کسانی که می‌خواهند وارد سامانه حمایتی شوند، نباید از نرم‌افزارهای فیلترشکن یا وی‌پی‌ان استفاده کنند و اگر وی‌پی‌ان خود را خاموش کنند به راحتی وارد سامانه حمایت می‌شوند.

همه افرادی که سری قبل کمک هزینه معیشتی گرفته بودند مرحله دوم هم دریافت کردند/ فارس


امشب چه کسانی یارانه معیشتی ۲ماه را یک‌جا دریافت می‌کنند؟

۱۳۹۸/۱۰/۱۱

«مهدی قمصریان» سخنگوی سازمان برنامه و بودجه:

یارانه معیشتی دی ماه خانوار‌های اضافه شده به لیست یارانه بگیران معیشتی، حاوی ۲ سری از یارانه نقدی معیشتی آن‌هاست.

در واقع طبق تعهدی که سازمان برنامه و بودجه کرده بود، یارانه معیشتی آبان خانوار‌های جدید نیز با یارانه دی ماه آن‌ها واریز می‌شود.

در صورتی که در ماه آینده وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی خانوار‌های جدیدی را به ما معرفی کنند. یارانه معوقه آن‌ها یکجا واریز خواهد شد.


چند خانوار کمک معیشتی می‌گیرند؟

۱۳۹۸/۱۰/۱۰

بعد از ثبت درخواست‌های مربوط به مشمولیت دریافت کمک معیشتی، تعداد خانوارها در مرحله دوم به ۱۸.۱ میلیون نفر افزایش یافته است.


وزارت تعاون: افرادی که برای دریافت یارانه معیشتی اقدام نکرده‌اند، از ۱۰ دی می‌توانند در پایگاه اینترنتی hemayat.mcls.gov.ir نام‌نویسی کنند

۱۳۹۸/۱۰/۷


ورود مجلس به نحوه پرداخت بسته کمک‌ معیشتی / عده‌ بسیار زیادی ‌از دریافت یارانه معیشتی جا مانده‌اند

۱۳۹۸/۱۰/۵

عباسی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس :

روند پرداخت بسته حمایت معیشتی در سال ۹۹ نیازمند اصلاحات اساسی و جدی است

در حال حاضر روند پرداخت این کمک‌ها مورد قبول مجلس نیست بنابراین از دولت انتظار داریم ضمن کنار گذاشتن هرگونه تعلل نسبت به اصلاح این روند سریع‌تر اقدام کند.

تعداد بسیار زیادی از مردم به جهت اصلاح قیمت بنزین از درآمدهای حاصل از اجرای این طرح ذینفع بوده و جزو جامعه هدف محسوب می‌شوند

دولت برای سال آینده باید راهکارهای لازم را پیش‌بینی و اجرا کند تا شرایط اقتصادی کشور با تورم مضاعف و فشار بیشتر به زندگی مردم همراه نشود.


یارانه‌های نقدی و معیشتی ادغام نمی‌شوند

۱۳۹۸/۱۰/۳

سخنگوی ستاد بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور ادغام دو یارانه نقدی و معیشتی را تکذیب کرد و در این خصوص گفت: منابع یارانه نقدی و یارانه معیشتی به صورت جداگانه در تبصره ۱۴ لایحه بودجه سال ۹۹ پیش بینی شده و ردیف، زمان‌بندی و عدد این دو یارانه جدا در نظر گرفته شده است.

ما بسته به وصول منابع برنامه‌ریزی کرده‌ایم که یارانه نقدی در روز بیستم هر ماه و یارانه معیشتی نیز دهم هر ماه پرداخت شود، که امیدواریم این برنامه از ماه جاری عملی شود.


زمان واریز یارانه معیشتی دی ماه اعلام شد

۱۳۹۸/۱۰/۲

بر این اساس در دهم دی ماه دور دوم کمک‌های معیشتی واریز می‌شود، برای کمک‌های معیشتی نیز که به حساب سرپرستان خانوار در یارانه نقدی واریز می‌شود برای خانوارهای تک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهارنفره ۱۷۲ هزار تومان و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان پرداختی انجام خواهد شد.


نتیجه ثبت‌ نام برای کمک‌ هزینه معیشتی تا پایان دی‌ ماه مشخص می‌شود

۱۳۹۸/۱۰/۱

سخنگوی ستاد کمک‌هزینه معیشتی:

اگر کسانی مشمول دریافت کمک معیشتی حمایتی در طرح بنزین باشند، مبلغ مرحله اول و دوم برای آنها به صورت یکجا واریز می‌شود.

نتیجه بررسی تقاضای این افراد برای دریافت کمک‌هزینه معیشتی تا پایان دی‌ماه مشخص و اعلام می‌شود.


متقاضیان دریافت طرح حمایت معیشتی، به دفاتر پلیس ۱۰+ مراجعه نکنند

۱۳۹۸/۱۰/۱

در اطلاعیه شماره ١١ ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی آمده است:

به اطلاع هموطنان عزیز و متقاضیان دریافت طرح حمایت معیشتی می رساند از مراجعه حضوری به دفاتر پلیس+۱۰ خودداری کنند.

براین اساس، از تاریخ ۱۰دی ماه ۹۸ افرادی که تاکنون برای دریافت یارانه اقدام و ثبت نام نکرده‌اند و متقاضی دریافت طرح حمایت معیشتی هستند می‌توانند برای پیگیری فرآیند درخواست برخورداری از بسته حمایت معیشتی به سایت hemayat.mcls.gov.ir مراجعه و ثبت نام کنند/انتخاب


واریز بسته معیشتی دهم هر ماه

۱۳۹۸/۹/۲۷

بسته حمایت معیشتی از این پس طی یک نوبت، در دهم هر ماه به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود.

در آستانه واریز مرحله دوم، آیین‌نامه شناسایی افراد مشمول سه‌شنبه گذشته برای بررسی به هیات دولت ارائه شد/ ایرنا


نتایج اعتراض به عدم دریافت یارانه معیشتی چه زمانی اعلام می‌شود؟

۱۳۹۸/۹/۲۵

حسین میرزایی، سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان کمک معیشتی گفت: درخواست حدود سه میلیون نفر برای یارانه کمک معیشتی ثبت شده و نتایج اعتراض تا پایان دی ماه اعلام خواهد شد.


مبلغ «بسته معیشتی» تنها به حساب بانکی سرپرستان خانوار واریز می‌شود

۱۳۹۸/۹/۲۵

ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی وزارت تعاون:

مبلغ بسته حمایت معیشتی به حساب بانکی سرپرست خانوارها واریز می‌شود و قرار نیست هیچ سازمان، موسسه و نهاد واسطه‌ای این مبلغ را دریافت و سپس در اختیار مشمولان قرار دهد. /ایسنا


از ۶.۲ میلیون ثبت نام دریافت یارانه معیشتی، فقط ۳ میلیون نفر شرط بررسی حساب را پذیرفتند

۱۳۹۸/۹/۲۴

ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی:

از مجموع ۶ میلیون و ۲۶۳ هزار و ۸۶۱ نفر ،کمتر از ۵۰ درصد یعنی ۳ میلیون و ۷۰ هزار و ۵۳۱ نفر متقاضیانی که در کد دستوری #۶۳۶۹* ثبت درخواست کرده‌اند، اقدام به پذیرش شرایط اعلام شده نموده و درخواست خود را به صورت قطعی برای بررسی مجدد وسع مالی خانوار ثبت کرده‌اند.

متقاضیانی که در ساعات پایانی روز چهارشنبه ۲۰ آذر ماه اقدام به ثبت شماره ملی خود در کد دستوری #۶۳۶۹* نموده و موفق به ثبت درخواست در سامانه hemayat.mcls.gov.ir نشده‌اند، طی اطلاع‌رسانی آتی از طریق پیامک، می‌توانند به سامانه مذکور مراجعه و درخواست رسیدگی خود را ثبت کنند.


آخرین مهلت ثبت‌ نام در سایت جاماندگان یارانه حمایتی

۱۳۹۸/۹/۲۰

امروز ۲۰ آذر آخرین فرصت ثبت نام جاماندگان از دریافت یارانه حمایتی است و این زمان به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.


یارانه فردا واریز می شود

۱۳۹۸/۹/۱۹

صد و ششمین مرحله یارانه نقدی ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۲۰ آذر ماه ۹۸ به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت خواهد شد.

لازم به ذکر است که مبلغ یارانه دریافتی هر یک از مشمولان دریافت یارانه نقدی همانند ماه‌های گذشته ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان است.


“فردا” آخرین مهلت ثبت‌نام در سایت جاماندگان یارانه حمایتی

۱۳۹۸/۹/۱۹

بر اساس اعلام سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی، ۲۰ آذر آخرین فرصت ثبت‌نام جاماندگان از دریافت یارانه حمایتی است که این زمان به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد. /تسنیم


یارانه ۱۶ میلیون نفر حذف می‌شود؟

۱۳۹۸/۹/۱۲

با اعلام رسمی انتخاب ۶۰ میلیون نفر از یارانه‌بگیران برای کمک حمایتی دولت، به نظر می‌رسد دیگر پرداخت یارانه به ۱۶ میلیون نفری که محق حمایت معیشتی نبودند و در سه دهک بالای درآمدی طبقه‌بندی شده‌اند، معنا نداشته و باید منتظر حذف یارانه نقدی آنها نیز بود؛ موضوعی که تکلیف قانونی هم هست.

از روال طی شده اینگونه به نظر می‌رسد که جمعیت شناسایی شده برای کمک حمایتی در واقع همان جمعیتی هستند که قرار بود در سبد یارانه‌بگیران ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی باقی بمانند و اظهارات مسئولان وزارت رفاه تا حدی این موضوع را تائید می‌کند/ایسنا

همچنین بخوانید:  وام مسکن ۹۸ و ۹۹ / افزایش و شرایط / وام مسکن یکم / وام ۲۴۰ میلیونی

نوبخت: یارانه از این پس به جای بیست و ششم، بیستم هر ماه واریز می‌شود

۱۳۹۸/۹/۵


جزئیاتی تازه از چتر یارانه‌ای دولت برای ۶۰ میلیون نفر

۱۳۹۸/۸/۲۳

براساس گمانه‌زنی‌ها، دولت به دهک‌های کم برخوردار سبد کالا یا یارانه نقدی مضاعف خواهد داد

میزان افزایش یارانه ممکن است از ۴۰هزار تومان تا ۱۲۰هزار تومان بازای هر نفر باشد

پیش‌بینی می‌شود همزمان با افزایش قیمت بنزین این چتر حمایتی گسترده شود/ایرنا


آخرین جزئیات از حذف یارانه ثروتمندان/ هرماه ‌متمکنان ‌‌حذف می‌شوند

۱۳۹۸/۸/۷

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

اجرای دوره نخست طرح حذف یارانه‌بگیران با نهایت احتیاط به انجام رسید.

در نخستین دوره از این طرح تقریبا ۱۶۶ هزار خانوار و حدود ۷۰۰ هزار نفر از جمعیت کشور مشمول طرح اجرایی شدند.

هرماه به طور طبیعی تعدادی از صدک‌های درآمدی متمکن از فهرست دریافت یارانه حذف می‌شوند./ باشگاه خبرنگاران


چند هزار نفر برای حذف یارانه‌ شان شکایت کردند؟

۱۳۹۸/۸/۱

وزیر تعاون با اعلام آمار حذف شدگان از دریافت یارانه گفت: علیرغم پیش‌بینی‌های انجام شده ما با حدود ۱۰ هزار و ۴۰۰ شکایت برای حذف یارانه‌شان مواجه بودیم.


توضیحات سازمان هدفمندسازی یارانه ها درباره عدم واریز یارانه تعداد معدودی از سرپرستان خانوار در شهریور ۹۸

۱۳۹۸/۷/۳۰

سازمان هدفمندسازی یارانه ها: از آنجا که فرآیند محاسبه و پرداخت یارانه‌ها مطابق قانون فرایندی ماهانه است، تعداد بسیار کمی از ۲۴ میلیون خانوار دریافت کننده یارانه نقدی، یعنی جمعیتی کمتر از ۱۰ هزار نفر که کمتر از چهار صدم درصد سرپرستان خانوار هستند در زمان محاسبه نهایی و واریز یارانه ماهانه، موفق به معرفی شماره حساب معتبر نمی‌شوند که اصطلاحاً به آن “رد حساب” می‌گویند که به منزله عدم وجود حساب بانکی معتبر در سامانه رفاهی می‌باشد

لذا مطابق قانون، یارانه آن ماه خاص برای آنها محاسبه و در نتیجه واریز نمی‌گردد

بدیهی است، به محض معرفی شماره حساب بانکی معتبر از سوی این سرپرستان خانوار، مجدداً در لیست پرداخت یارانه قرار خواهند گرفت.

اما این امر به معنی واریز یارانه ماه یا ماه‌هایی که شماره حساب معتبر نداشته‌اند نیست. چون براساس ماده ۱۰ آیین نامه اجرایی ماده ۷ قانون هدفمندکردن یارانه ها مجوز قانونی برای این موضوع وجود ندارد/ خبرآنلاین


تراکنش بانکی ملاک حذف یارانه‌ نیست

۱۳۹۸/۷/۲۹

سخنگوی ستاد اجرای تبصره (۱۴) قانون بودجه:

فقط در صورت اجازه کتبی که افراد در دفاتر پیشخوان خدمات دولت به ستاد اجرایی می‌دهند، اطلاعات بانکی خانوارها بررسی می‌شود، بنابراین تراکنش بانکی ملاک حذف یارانه خانوارها نیست.
تا کنون بیش از یک میلیون نفر از خانوارهای پردرآمد حذف شدند/ ایرنا


یارانه معوق واریز نشد!

۱۳۹۸/۷/۲۸

با وجود این‌که گفته می‌شد یارانه افرادی که در شهریورماه به دلیلی غیر از حذف گروه‌های پردرآمد واریز نشده است همراه با یارانه مهرماه پرداخت خواهد شد، این افراد فقط یارانه مهرماه را دریافت کرده‌اند و خبری از دو یارانه نبود.

این در حالی است که پیگیری‌ها از سازمان هدفمندی یارانه‌ها در این باره تاکنون با پاسخی همراه نشده است و در این بین مشخص نیست که وضعیت یارانه شهریوری که برای این افراد باید پرداخت می‌شد چه شده و چه زمانی قرار است پرداختی انجام شود.

این افراد عمدتا کسانی هستند که در لیست سازمان هدفمندی یارانه‌ها قرار دارند اما به هر دلیلی از یک ماه جاماندند.


قطع یارانه نقدی ۴۰۰ هزار نفر از مهرماه

۱۳۹۸/۷/۲۷

یارانه نقدی ۴۰۰ هزار نفر از «یارانه‌بگیران غیرنیازمند» از بامداد جمعه و همزمان با واریز یارانه نقدی مهرماه قطع شد و مجموع کسانی که یارانه نقدی شان قطع شده به یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر رسید.

فرایند قطع یارانه نقدی اقشار غیرنیازمند جامعه همزمان با واریز یارانه شهریورماه کلید خورد و در ماه قبل یارانه ۱۶۲ هزار خانوار معادل حدود ۷۰۰ هزار نفر قطع شد تا در مجموع طی ماه‌های شهریور و مهرماه یک میلیون و ۱۰۰ هزار غیرنیازمند، از فهرست یارانه بگیران حذف شوند.

بر اساس آنچه که پیش از این اعلام شده بود، قرار است تا پایان سال یارانه نقدی سه دهک بالایی جامعه یعنی دهک های هشتم، نهم و دهم شامل ۲۴ میلیون نفر قطع شود. /مهر


مالکان کدام خودروها باید منتظر حذف یارانه باشند؟

۱۳۹۸/۷/۲۶

خانوارهای فاقد خودرو یا خانوارهایی که ارزش خودروی آنها کمتر از ۵۰ میلیون تومان است، در این مرحله از فهرست یارانه بگیران حذف نمی شوند.

برآوردهای بانک مرکزی از میزان برخورداری ایرانیان از خودرو نشان می دهد در حدود ۴۹ درصد خانوارهای ایرانی مالک حداقل یک دستگاه خودرو هستند.

به این ترتیب کسانی که بیش از یک خودرو دارند، با احتمال بالاتری برای حذف از فهرست یارانه بگیران مواجه می شوند.


حذف یارانه‌ در مهر ماه / پیامک ارسال می‌ شود

۱۳۹۸/۷/۲۶

یارانه نقدی مهرماه در حالی شب گذشته به حساب یارانه بگیران واریز شد که اطلاعات دریافتی از مسئولان مربوطه نشان می‌دهد در این ماه نیز یارانه بخشی از افراد پردرآمد حذف شده است.

طبق روال تعیین شده برای حذف شدگان پیامک ارسال خواهد شد تا در صورت اعتراض بتوانند به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و موضوع را مطرح کنند.


واریز یارانه مهر

۱۳۹۸/۷/۲۵

یارانه مهرماه ساعت ۲۴  امشب به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.


یارانه ۳ دهک از جامعه که در حدود ۲۴ میلیون نفر هستند براساس مستندهای وزارت رفاه قطع می شود

۱۳۹۸/۷/۲۳


سخنگوی ستاد یارانه:

۱۳۹۸/۷/۲۳

مهلت آنهایی که نسبت به حذف یارانه خود اعتراض داشتند تمام شده

تا اواسط آبان ماه نتیجه را از طریق پیامک به افراد معترض ارسال می‌کنیم./فارس


یارانه‌ ها پنجشنبه واریز می‌شود / برخی دو یارانه می‌گیرند

۱۳۹۸/۷/۲۲

یارانه مهر ماه ساعت ۲۴ روز پنجشنبه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود، این در حالی است که یارانه افرادی که به دلیل عدم تکمیل حساب بانکی در شهریور ماه پرداخت نشده بود نیز به همراه یارانه مهر پرداخت خواهد شد.


یارانه مهر یک روز زودتر واریز می‌شود

۱۳۹۸/۷/۲۱

ایزدی مدیرعامل سازمان هدفمند سازی یارانه‌ها، زمان واریز یارانه نقدی این ماه را ۲۵ مهر اعلام کرد.


سخنگوی هیئت رئیسه مجلس : هزار و ۸۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان وجود دارد

۱۳۹۸/۷/۱۶

عباسی: مصرف انرژی ثروتمندان ۲۳ برابر بیشتر از سایر اقشار است

در مورد یارانه دارو مصرف ثروتمندان ۱۹ و نیم درصد بیشتر است

از دولت می‌خواهیم در شیوه پرداخت یارانه تجدید نظر کند.


حذف یارانه نقدی مالکان خودروهای بالای ۲۰۰ میلیون تومان

۱۳۹۸/۷/۱۵

سخنگوی ستاد یارانه تبصره ۱۴:

مجموع ارزش خودروی بیش از ۱۵ هزار و ۶۰۰ خانوار از ۱۷۰ هزار خانواری که در این مرحله یارانه آنها حذف شد، بالای ۵۰۰ میلیون تومان و مجموع ارزش خودروی بیش از ۴۲ هزار خانوار بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان بود.


آغاز دور جدید حذف یارانه ثروتمندان در ماه جاری

۱۳۹۸/۷/۱۴

سخنگوی ستاد اجرایی تبصره ۱۴ قانون بودجه:

فردی در تهران بالای ۲۰ میلیارد تومان تراکنش سالیانه و حدود ماهی ۲۰۰ میلیون تومان تراکنش داشته که نسبت به حذف یارانه خود اعتراض کرده است.

نزدیک به ۴۷ درصد اعتراض هایی که صورت گرفته از این قبیل هستند.

در مهر ماه نیز دور جدیدی از حذف یارانه بگیران خواهیم داشت.

این فرایند با نظر مجلس در ماه‌های آتی نیز ادامه می‌یابد تا سه دهک بالای جامعه براساس قانون حذف شوند.


واکنش یوسفیان‌ ملا به حذف یارانه ها

۱۳۹۸/۷/۱۲

عضو کمیسیون برنامه و بودجه:

حذف یارانه ثروتمندان قانون است، مگر می‌شود با قانون مخالفت کرد؟ کدام قانون گفته است به کسی که نیاز ندارد یارانه نقدی بدهید؟

با حذف یارانه ثروتمندان می‌توان پروژه‌های عمرانی را راه‌اندازی کرد

اشتباهات زیادی در روند حذف یارانه ثروتمندان اتفاق افتاده و بعضاً یارانه افراد نیازمند حذف شده که این موضوع قابل اعتراض است و باید اصلاح شود./ اعتمادآنلاین


حذف یارانه ۲۰۰ هزار خانوار پردرآمد

۱۳۹۸/۷/۸

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: اگر نتوان تا پایان سال، یارانه سه دهک بالای جامعه را حذف کرد، دولت این ضرر را تحمل کرده اما در روند شناسایی و حذف دهک های پردرآمد بی‌دقتی نمی‌کند

دولت اخیرا ۲۰۰ هزار خانوار پردرآمد را شناسایی و یارانه آنها را حذف کرد، اما بر اساس آمار دفاتر پیشخوان دولت، تنها حدود ۴ هزار و ۱۱۸ خانوار نسبت به حذف یارانه‌شان شکایت کرده‌اند که این آمار نشان دهنده خطای حداقلی دولت در حذف یارانه است.


یارانه چه کسانی حذف می‌شود؟

۱۳۹۸/۷/۷

سخنگوی ستاد اجرایی تبصره ۱۴ قانون بودجه: یارانه هیچ فردی از دهک‌های پایین حذف نشده است

اگر متوسط هزینه‌کرد ماهانه خانوار از این اعداد کمتر باشد، یارانه آنها برقرار خواهد بود: برای خانوار تک نفره چهار میلیون تومان، دو نفره پنج میلیون، سه نفره ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، چهار نفره هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پنج نفره هشت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، برای خانوارهای ۶ نفره و بیشتر هم به‌ازای هر نفر از اعضای خانوار، ۵۰۰ هزار تومان اضافه خواهد شد/ ایرنا


جزئیات تازه از حذف یارانه‌

۱۳۹۸/۷/۲

میرزایی سخنگوی ستاد حذف یارانه:

فرایند شناسایی خانوارهای ثروتمند با وزارت کار، اطلاع رسانی بر عهده وزارت ارتباطات، ساماندهی مراجعات مردم با وزارت کشور و دفاتر پیشخوان دولتی و در نهایت واریز، قطع یا برقراری مجدد یارانه نقدی بر عهده سازمان هدفمندی یارانه‌ها خواهد بود.

در صورتی که این طرح به همین سرعت پیش برود در پایان سال حداقل ۷ هزار میلیارد تومان در منابع در نظر گرفته شده برای پرداخت یارانه نقدی صرفه جویی خواهد شد.


اختلال در سامانه سازمان هدفمندی، دلیل حذف اشتباه یارانه برخی افراد

۱۳۹۸/۷/۲

سخنگوی ستاد اجرایی تبصره ۱۴ بودجه ۹۸ :

حذف یارانه شهریور افرادی که پیامک حذف یارانه دریافت نکرده‌اند به‌علت بروز اختلال در سامانه سازمان هدفمندی یارانه‌ها بوده است

خانوارهایی که در مرحله اول، پیامک یارانه را دریافت کردند اما اعتراض دارند می‌توانند با در دست داشتن مدرک شناسایی معتبر شامل کارت ملی، شناسنامه، گواهینامه و یا گذرنامه به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند و با نشان دادن پیامک احراز هویت شوند، سپس با دادن اجازه کتبی، به ستاد اجرایی این اجازه را خواهند داد اطلاعات حساب‌های بانکی و تراکنش‌های خرید آنها را بررسی کند

همچنین بخوانید:  گوشی موبایل : آخرین اخبار و قیمت مربوط به تلفن همراه

اگر متوسط مبلغ هزینه‌کرد در چهارماهه اول سال ۹۸ برای خانوارهای تک‌نفره کمتر از ۴ میلیون تومان، دونفره کمتر از ۵ میلیون تومان، سه‌نفره کمتر از ۶ میلیون و ۵۰۰ تومان، چهارنفره کمتر از ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و برای خانوارهای ۵نفره تا ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان باشد یارانه نقدی آن خانوار و یارانه قطع‌شده مرحله شهریور نیز پرداخت می‌شود، برای خانوارهای ۶نفره و بالاتر نیز به‌ازای هر نفر تا ۵۰۰ هزار تومان به سقف خرید خانوار ۵نفره اضافه می‌شود.

اما اگر مجموع تراکنش‌های خرید خانوارها بالاتر از میزان یادشده باشد، اعتراض آنها پذیرفته نخواهد شد.


برای اعتراض به حذف یارانه چکار کنیم؟

۱۳۹۸/۷/۱

دولت در شهریور امسال به تکلیف قانونی که مجلس شورای اسلامی برعهده‌اش گذاشته بود عمل کرد و یارانه نقدی ۲۰۰ هزار خانواده (حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار نفر) را به حساب سرپرستان خانوار واریز نکرد. البته این امکان برای سرپرستان فراهم است تا از طریق سامانه‌های اعلام شده اعتراض خود را ثبت کنند.

بیست و ششم شهریور پس از اینکه یکصد و سومین مرحله یارانه نقدی واریز شد.

به تدریج ارسال پیامک به سرپرست خانوار با سرشماره «یارانه» و با این متن «سرپرست محترم خانوار با شماره ملی مربوطه یارانه خانوار شما از شهریور حذف شده است.

در صورت درخواست رسیدگی، با دردست داشتن کارت شناسایی معتبر و ارائه این پیامک، به نزدیکترین دفتر پیشخوان خدمات دولت مراجعه کنید» شروع شد و دوشنبه گذشته این پیامک به تمام خانواده‌ها ارسال شد.

در صورتی که سرپرست خانواری نسبت به قطع یارانه خود معترض باشد، پس از دریافت پیامک می‌تواند به همراه شناسنامه یا کارت ملی یا گذرنامه یا گواهینامه به نزدیکترین دفتر پیشخوان دولت مراجعه کند.

در این مرحله از سرپرست خانوار معترض، اجازه کتبی مبنی بر اینکه دولت اختیار دارد به حساب‌های بانکی آن‌ها دسترسی داشته باشد، گرفته می‌شود و این مجوز به دولت داده شود تا تراکنش‌های بانکی فرد معترض را به منظور تشخیص توان مالی فرد، مورد بررسی قرار دهد. پس از ثبت اعتراض در دفاتر پیشخوان، کد رهگیری به سرپرست خانوار پیامک می‌شود.

همزمان با ارسال پیامک قطع یارانه سامانه ثبت درخواست رسیدگی برقراری مجدد یارانه نقدی به آدرس https://yaraneh۱۰.mcls.gov.ir/prs/ از روز شنبه گذشته کار خود را شروع کرد که افراد پس از دریافت کد رهگیری با مراجعه به این سامانه و وارد کردن کدملی و کدرهگیری و کدامنیتی اعتراض خود را ثبت می‌کنند که حداکثر ظرف دو ماه به اعتراض آنها رسیدگی می‌شود.

چنانچه خانواده‌ها واریز یارانه نداشتند و پیامکی نیز دریافت نکردند، می‌توانند با سامانه ۰۲۱۶۳۶۹ تماس بگیرند و ظرف ۷۲ ساعت نتیجه به آنها اعلام می‌شود.

براساس اعلام ستاد اجرایی هدفمندی یارانه‌ها، این دو روش عنوان شده تنها راه اعتراض نسبت به حذف یارانه خانوار است و رجوع به فرمانداری، استانداری، وزارت تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی و پلیس ۱۰+ سودی ندارد و موجب اتلاف وقت افراد می‌شود.

لازم به ذکر است، فقط خانوارهایی می‌توانند نسبت به ثبت اعتراض به قطع یارانه نقدی اقدام کنند که در سال ۹۸ یارانه آنها قطع شده است، لذا خانوارهایی که در گذشته یارانه آنها قطع شده است نمی‌توانند برای برقراری مجدد یارانه خود اقدام کنند.

براساس اعلام ستاد اجرایی هدفمندی یارانه‌ها روند کار مشخص است و جای نگرانی برای خانواده‌ها نیست و یارانه‌ این خانواده‌ها به صورت معلق نگه‌داشته شده است و اگر پس از بررسی مدارک متوجه شویم که جزو دهک‌های بالای درآمدی نیستند یارانه نقدی به صورت یکجا به حساب آنها پرداخت می‌شود.

ممکن است خانواده‌ها مشمول دریافت یارانه باشند، ولی به یکی از دلایل -اختلال در حساب بانکی واریز یارانه همچون مسدود شدن یا تغییر شماره حساب، تغییر یا فوت سرپرست خانوار و تاخیر در انتقال یارانه به حساب سرپرست خانوار توسط بانک یارانه به حساب سرپرست خانوار واریز نشده باشد.

افراد برای اطلاع از اینکه یارانه‌ به خانواده‌ آنها اختصاص یافته یا نه باید به سامانه Refahi.ir مراجعه کنند و در بخش مربوطه شماره حساب، شماره ملی و شماره سریال شناسنامه سرپرست خانوار را وارد کند و مطمئن شود که یارانه به او تخصیص یافته است یا خیر؟


مهمترین شاخص های حذف خانوارها از دریافت یارانه نقدی

۱۳۹۸/۷/۱

ستاد اجرایی ماده ۶ آیین نامه اجرایی تبصره ۱۴ قانون بودجه ۹۸، مهمترین شاخص های حذف خانوارها از دریافت یارانه نقدی را اعلام کرد.

براساس آنچه ستاد اجرایی ماده ۶ آیین نامه اجرایی تبصره ۱۴ قانون بودجه ۹۸ اعلام کرده است، حذف خانوار از دریافت یارانه نقدی، شاخص‌های متعددی دارد که مهمترین آنها عبارتند از:

• تعداد و ارزش خودروی اعضای خانوار

• تعداد و ارزش املاک خانوار

• تعداد سفرهای خارجی اعضای خانوار

• شغل اعضای خانوار: پزشکان، مدیران دولتی، وکلا، هیات علمی، کارفرمای حقیقی یا حقوقی، صاحبان صرافی، اصناف، فعالان کسب و کار و …

• مجموع حقوق و دستمزد اعضای خانوار

• تعداد اعضای خانوار

• استان یا منطقه محل زندگی خانوار بر مبنای مالکیت یا اجاره

براساس اعلام ستاد اجرایی ماده ۶ آیین نامه اجرایی تبصره ۱۴ قانون بودجه ۹۸، شاخصهای فوق برای کلیه خانوارهای یارانه‌بگیر با دقت بالا بررسی شده و در نهایت خانوارهای یارانه‌بگیر، رتبه‌بندی می‌شوند.

در مرحله اول حذف یارانه سال ۱۳۹۸ که شهریور ماه امسال انجام شده است، تعداد ۲۰۰ هزار خانوار به عنوان نخستین گروه کاندیدای حذف، شناسایی شده‌اند.

بانک اطلاعات رفاه ایرانیان تلاش کرده است با دقت کافی دهک بندی درآمدی را انجام دهد، با اینحال خانوارهای معترضی که به عنوان کاندیدای حذف شناسایی شدهاند، فرصت اعتراض به نتیجه اعلام شده را خواهند داشت.

در فرایند رسیدگی به اعتراض، تراکنشها و سایر اطلاعات بانکی خانوار بررسی می‌شود. این امر مشروط به ثبت رضایتنامه کتبی سرپرست خانوار در دفاتر پیشخوان دولت مبنی بر دسترسی دولت به اطلاعات بانکی خانوار خواهد بود.

پس از اعلام رضایت از سوی سرپرست خانوار، کد رهگیری به شماره همراه سرپرست خانوار ارسال میگردد.

سرپرست می‌تواند با مراجعه به سامانه  yaraneh۱۰.mcls.gov.ir با وارد کردن کد ملی خود و شماره پیگیری دریافت شده تراکنش‌های بانکی خانوار خود را مشاهده کند.

توجه داشته باشید در صورتی که متوسط مبلغ هزینه‌ کرد آن خانوار در چهار ماه اول سال ۱۳۹۸ ، کمتر از میزان جدول ذیل باشد، یارانه آن خانوار مجددا برقرار خواهد شد و مبلغ پرداخت نشده ماه قبل را در پرداخت بعدی یارانه دریافت خواهد کرد.

حذف یارانه

حذف یارانه

براساس اعلام ستاد اجرایی ماده ۶ آیین نامه اجرایی تبصره ۱۴ قانون بودجه ۹۸، توجه به چند نکته ضروری است:

• مبالغ ذکر شده صرفا شامل مجموع تراکنشهای خرید اعضای خانوار از طریق دستگاههای کارتخوان و درگاههای پرداخت اینترنتی است.

• نظر به افزایش قابل توجه اجاره بهای منازل مسکونی، هزینه های اجاره بها به عنوان هزینه کرد خانوار در نظر گرفته نشده است.


موافقت معاون اول رئیس‌جمهور با اختصاص یارانه‌های حذفی به معلولان

۱۳۹۸/۷/۱

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از موافقت معاون اول رئیس‌جمهور با اختصاص یارانه‌های حذفی به جامعه معلولان کشور خبر داد.


پیامک قطع یارانه دهک‌ های بالای درآمدی ارسال شد

۱۳۹۸/۷/۱

سخنگوی ستاد اجرایی تبصره ۱۴ قانون بودجه (هدفمندی یارانه‌ها):

تا پایان روز گذشته «پیامک قطع یارانه» با سرشماره «یارانه» به ۲۰۰ هزار خانواده‌ای که براساس بررسی‌ها جزو سه دهک بالای درآمدی بودند ارسال شد.


به قطع یارانه نقدی اعتراض دارید؟

۱۳۹۸/۶/۲۹

از شنبه ۳۰شهریور ماه پیامک های ارسالی قطع یارانه برای مشمول ارسال می شوند، آن دسته از افرادی که اعتراض دارند می توانند با مراجعه به پیشخوان دولت کد رهگیری دریافت و اعتراض خود را ثبت کنند.


حساب بانکی یارانه‌بگیران چک می‌شود؟

۱۳۹۸/۶/۲۹

با شروع قطع یارانه افراد پر درآمد، حساب‌های مالی و بانکی یارانه بگیرانی که حذف شده‌اند بعد از دریافت رضایت از آنها چک خواهد شد./ایسنا


سازوکار تعیین شده برای حذف یارانه‌ بگیران پردرآمد

۱۳۹۸/۶/۲۸

کمتر از ۲۰۰ هزار خانواده، جزو خانوارهای پردرآمد شناسایی شده و یارانه نقدی به حسابشان واریز نخواهد شد

خانوارهای ایرانی بر اساس تمامی اطلاعات ثبتی مانند مسافرت‌های خارجی، خودروهایی که فرد دارد، نوع شغل، کارفرما بودن و تعداد پرسنل، معاملات انجام شده، دارایی‌های مختلف و کلیه اطلاعاتی که روی کد ملی فرد ثبت شده دهک‌بندی شده‌اند

سرپرستان خانوارهایی که یارانه‌شان حذف شده می‌توانند از طریق دفتر پیشخوان دولت درخواست رسیدگی مجدد کنند.


یارانه فردا واریز می‌شود / آخرین یارانه نقدی اقشار پردرآمد

۱۳۹۸/۶/۲۵

فردا یکصد و سومین یارانه نقدی به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود که در صورت پایبندی دولت به اجرای سیاست غربالگری یارانه بگیران، احتمالا یارانه شهریور آخرین یارانه قشر پرمصرف خواهد بود.


حذف یارانه سه دهک

۱۳۹۸/۶/۲۰

وزیر کار در حاشیه هیات دولت: سعی میکنیم تا مهر ماه سه دهک بالایی درآمدی یارانه با احتیاط حذف شوند


حذف یارانه دهک‌ های با درآمد بالا از پایان شهریور

۱۳۹۸/۶/۱۲

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

شناسایی و حذف یارانه اقشار با درآمد بالا به وسیله وزارت کار و با همکاری وزارت ارتباطات و سازمان برنامه و بودجه و وزارت کشور اجرایی می‌شود.

قرار بود که آیین‌نامه حذف یارانه سه دهک از اقشار با درآمد بالا ظرف یک ماه به استانداران ابلاغ شود اما با وجود اتمام این مهلت، هنوز دستگاه‌های مربوطه اطلاعات خود را کامل نکرده‌اند و آیین‌نامه به استانداران ابلاغ نشده است.

این آیین‌نامه با تکمیل اطلاعات تا یک هفته آینده به استانداران ابلاغ خواهد شد و باید تا پایان شهریور اجرایی شود.


سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

۱۳۹۸/۵/۲۷

سالانه تعداد یارانه‌بگیران افزایش پیدا می کند و در اسفند ۹۷ به ۷۷ میلیون و ۸۷۷ هزار نفر رسیده است. /ایسنا


یارانه ۴۵۵۰۰ تومانی مرداد امشب واریز می‌شود

۱۳۹۸/۵/۲۶

بر اساس اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، یارانه ۴۵۵۰۰ تومانی مرداد ماه امشب ساعت ۲۴ به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.


یارانه‌ها شنبه واریز می‌شود

۱۳۹۸/۵/۲۴

یارانه‌های نقدی ساعت ۲۴ روز شنبه همزمان با ۲۶ مرداد به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.


آیین‌نامه اجرایی حذف یارانه نقدی پردرآمدها به زودی ابلاغ می‌شود

۱۳۹۸/۵/۱۲

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: آیین نامه اجرایی حذف یارانه نقدی دهک های بالای درآمدی به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه در دولت تصویب شده و به زودی ابلاغ و اجرا می شود.


یارانه بهمن ماه امشب واریز می‌شود

۲۵ بهمن ۱۳۹۷

براساس اعلام سازمان هدفمندی یارانه‌ها، نود و ششمین مرحله پرداخت یارانه نقدی در ساعت۲۴ امشب (پنجشنبه ۲۵بهمن ماه) به حساب سرپرستان خانوارها واریز می‌شود.


برچسب ها
توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.

1
نظر خود را ارسال کنید

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
جدیدترین قدیمی ترین پرطرفدارترین
Notify of
محمد رضا درستکار

سه ساله یارانه ام قطع شده. معلم دبستان هستم.