لوبیا چشم بلبلی: خواص، مضرات، طبع، زمان پخت، دمی، ویتامین ها

خوراکی ها و گیاهان ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

لوبیا چشم بلبلی: خواص، مضرات، طبع، زمان پخت، دمی / لوبیا چشم بلبلی چه ویتامینی دارد / خواص لوبیا چشم بلبلی برای کودک و دیابت

لوبیا چشم بلبلی : در این مقاله از بخش خواص خوراکی ها و گیاهان در وب سایت نایریکا به لوبیا چشم بلبلی, خواص لوبیا چشم بلبلی, مضرات لوبیا چشم بلبلی, طبع لوبیا چشم بلبلی چیست, لوبیا چشم بلبلی چه ویتامینی دارد, خواص لوبیا چشم بلبلی برای کودک, لوبیا چشم بلبلی و دیابت, دمی لوبیا چشم بلبلی, زمان پخت لوبیا چشم بلبلی, مزاج لوبیا چشم بلبلی, طبع لوبیا چشم بلبلی, طبع لوبیا چشم بلبلی سرد است یا گرم می پردازیم.

با ما همراه باشید.

اگر درباره این مقاله اطلاعات مفید یا تجربه ای دارید در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

لوبیا چشم بلبلی, خواص لوبیا چشم بلبلی, مضرات لوبیا چشم بلبلی, طبع لوبیا چشم بلبلی چیست, لوبیا چشم بلبلی چه ویتامینی دارد, خواص لوبیا چشم بلبلی برای کودک, لوبیا چشم بلبلی و دیابت, دمی لوبیا چشم بلبلی, زمان پخت لوبیا چشم بلبلی, مزاج لوبیا چشم بلبلی, طبع لوبیا چشم بلبلی, طبع لوبیا چشم بلبلی سرد است یا گرم

لوبیا چشم بلبلی, خواص لوبیا چشم بلبلی, مضرات لوبیا چشم بلبلی, طبع لوبیا چشم بلبلی چیست, لوبیا چشم بلبلی چه ویتامینی دارد, خواص لوبیا چشم بلبلی برای کودک, لوبیا چشم بلبلی و دیابت, دمی لوبیا چشم بلبلی, زمان پخت لوبیا چشم بلبلی, مزاج لوبیا چشم بلبلی, طبع لوبیا چشم بلبلی, طبع لوبیا چشم بلبلی سرد است یا گرم

برای دسترسی سریع به محتوای متن از لینکهای زیر استفاده کنید:


خواص لوبیا چشم بلبلی

سطح استاندارد کلسترول را حفظ می‌کند

لوبیا چشم بلبلی می‌تواند سطح کلسترول ما را به شکل قابل توجهی، پایین نگه دارد. این لوبیا، منبعی عالی از فیبر رژیمی حل شدنی و پروتئین است که نقش مهمی در کاهش میزان کلسترول بد موجود در پلاسمای خون، ایفا می‌کنند. لوبیا چشم بلبلی، حاوی ترکیبات استروئیدی به نام فیتواسترول‌ نیز هست. این ترکیبات، در حفظ سطح استاندارد کلسترول در بدن بسیار موثرند.

لوبیا چشم بلبلی, خواص لوبیا چشم بلبلی, مضرات لوبیا چشم بلبلی, طبع لوبیا چشم بلبلی چیست, لوبیا چشم بلبلی چه ویتامینی دارد, خواص لوبیا چشم بلبلی برای کودک, لوبیا چشم بلبلی و دیابت, دمی لوبیا چشم بلبلی, زمان پخت لوبیا چشم بلبلی, مزاج لوبیا چشم بلبلی, طبع لوبیا چشم بلبلی, طبع لوبیا چشم بلبلی سرد است یا گرم

خواص لوبیا چشم بلبلی

کلسترول خون را کنترل می‌کند

شاخص گلیسمی لوبیا چشم بلبلی، نسبت به بسیاری از غذاهای دیگر پایین‌تر است. تحقیقات متعددی ثابت کردند که رژیم غذایی با شاخص گلیسمی پایین، برای پروفایل لیپید خون بسیار مفید است. بنابراین، ، این لوبیا، از این راه هم کلسترول خون ما را کنترل می‌کند.

رادیکال‌های آزاد را مهار می‌کند

لوبیا چشم بلبلی، به ویژه نوع سفید شیری، قهوه‌ای روشن، سیاه و قرمز، سرشار از عوامل آنتی‌اکسیدان است- ویتامین A و ویتامین C. بنابراین، مصرف این لوبیاها، می‌تواند به ما کمک کند تا از رادیکال‌های آزاد خطرناک خلاص شویم که این مسئله می‌تواند رشد سلول‌های سرطانی را متوقف کند.

سطح قند خون را تنظیم می‌کند

لوبیا چشم بلبلی، به دلیل داشتن فیبر حل شدنی بالا، راهی عالی برای بیماران دیابتی است. این لوبیا می‌تواند سطح قند خون ما را تنظیم کرده و ما را از دیابت نوع دوم دور نگه دارد.

دردهای قلبی عروقی را درمان می‌کند

فلاونوئیدهای متابولیت‌های ثانویه موجود در لوبیا چشم بلبلی، در درمان مشکلات متعدد قلبی عروقی نیز بسیار مفیدند. با افزودن این سبزیجات به رژیم غذایی معمول‌تان، می‌توانید خطر پیشرفت بسیاری از بیماری‌های قلبی عروقی را به راحتی کاهش دهید.

لیگنین، بیماری‌های کشنده را مهار می‌کند

ترکیب خوب دیگری که در لوبیا چشم بلبلی یافت می‌شود، لیگنین است. لیگنین، در اصل، گروهی از فیتواستروژن است که بسیاری از بیماری‌های کشنده مانند سرطان (برخی انواع خاص)، سکته، پرفشاری خون، پوکی استخوان و غیره را مهار می‌کنند.

مشکلات معده و پانکراس را درمان می‌کند

غذاهای کمی می‌توانند مانند لوبیا چشم بلبلی، با مشکلات مربوط به طحال، معده و پانکراس مبارزه کنند. لوبیا چشم بلبلی می‌تواند این اعضاء را تقویت کرده و عملکرد آنها را تسهیل کند. به علاوه، این نوع لوبیا می‌تواند عملکرد روده را بهبود بخشد.

مشکلات مربوط به ادرار و روده را درمان می‌کند

لوبیا چشم بلبلی، در رفع مشکلات ادرار مانند سختی ادرار و احتباس ادراری، مفید است. لکوره یا ترشحات غیر طبیعی واژن را نیز می‌توان با خوردن منظم لوبیا چشم بلبلی درمان کرد.

برای کاهش وزن خوب است

لوبیا چشم بلبلی، لوبیایی کم‌ چرب و کم کالری است که برای کاهش وزن بسیار مفید است. سدیم موجود در این سبزیجات نیز بسیار پایین است. به علاوه، لوبیا چشم بلبلی، کاملا بدون کلسترول است. همه این‌ها، این لوبیا را به انتخاب تغذیه‌ای عالی برای افراد دچار اضافه وزن تبدیل می‌کند تا بتوانند وزن اضافی را شکسته و لاغر شوند.

سرشار از آنتی اکسیدان است

لوبیا چشم بلبلی حاوی آنتی اکسیدان‌های با کیفیتی است که کارشان خنثی کردن فعالیت رادیکال‌های آزاد و جلوگیری از آسیب سلولی و آسیب دی‌ان‌ای است. این لوبیا را به رژیم غذایی روزمره‌ی خود اضافه کنید تا تضمینی برای حفظ سلامتی‌تان باشد.

بیماری‌های قلبی عروقی را درمان می‌کند

لوبیا چشم بلبلی سرشار از فلاونوئیدهایی است که به درمان مشکلات قلبی عروقی مختلف و متعددی کمک می‌کنند. با افزودن این حبوبات به رژیم غذایی روزانه‌تان می‌توانید خخطر ابتلا به مشکلات قلبی را تا میزان قابل توجهی کاهش دهید.

دیابت را درمان می‌کند

محتوای فیبر بالای موجود در لوبیا چشم بلبلی در درمان مشکلات مربوط به دیابت موثر است چون قند خون را به نحو موثری کنترل می‌کند. محتوای فلاونوئید موجود در این لوبیا به مبارزه با ناراحتی‌های قلبی عروقی ناشی از دیابت به طرز چشمگیری کمک می‌کند.

گوارش را بهبود می‌بخشد

لوبیا چشم بلبلی به خاطر درمان مشکلات مربوط به معده، طحال، و لوزالمعده بسیار معروف است. افزودن این لوبیای مغذی حاوی مقدار زیادی فیبر به رژیم غذایی روزمره‌تان به بهبود نرمی عملکرد و حرکت روده‌ها کمک، از یبوست جلوگیری، و گوارش را بهتر می‌کند.

از خطر ابتلا به سرطان پیشگیری می‌کند

لوبیا چشم بلبلی منبعی سرشار از عوامل آنتی اکسیدانی مانند ویتامین A و ویتامین C است که به از بین بردن رادیکال‌های آزاد خطرناک در بدن‌تان کمک و از خطر به وجود آمدن و شکل گرفتن سلول‌های سرطانی پیشگیری می‌کند.

بدن را سم زدایی می‌کند

گنجاندن لوبیا چشم بلبلی در رژیم غذایی روزانه‌تان به شما کمک می‌کند ترکیب‌های سمی و رادیکال‌های آزاد را از بدن‌تان پاکسازی کنید. محتوای آنتی اکسیدان موجود در این نوع حبوبات به سم زدایی کل بدنو حفظ سلامت آن کمک می‌کند.

پروتئین‌های لازم را فراهم می‌آورد

لوبیا چشم بلبلی به عنوان منبع بی‌نظیر پروتئین بسیار محبوب است. فقط ۱۰۰ گرم از این حبوبات حدود ۸ گرم پروتئین فراهم می‌آورد که به برآورده کردن ۱۶٪ نیاز روزانه‌ی پروتئین بدن کمک می‌کند. بنابراین، مقدار کافی لوبیا چشم بلبلی را در رژیم غذایی خود بگنجانید تا سلامت سلول‌ها و بافت‌های بدن را با مصرف پروتئین مناسب بهبود ببخشید.

از خطر ابتلاء به کم خونی پیشگیری می‌کند

لوبیا چشم بلبلی منبعی سرشار از آهن است که به پیشگیری از ابتلا به کم خونی و خستگی مفرط کمک می‌کند. خوردن این حبوبات به طور منظم، تعداد هموگلوبین‌ها را افزایش می‌دهد، اکسیژن لازم برای تمام سلول‌ها، بافت، و ارگان‌های بدن را فراهم و از احساس ضعف کردن جلوگیری می‌کند.

عملکرد عضلات و بافت‌های عصبی را بهبود می‌بخشد

لوبیا چشم بلبلی سرشار از منیزیم معدنی است. بنابراین افزودن لوبیا چشم بلبلی به رژیم غذایی روزانه‌تان به تضمین عملکرد ملایم عضلات و بافت‌های عصبی کمک خواهد کرد. خوردن این حبوبات همچنین ضربان قلب را تنظیم می‌کند و استخوان‌ها را سالم و قوی نگه می‌دارد.

پتاسیم لازم برای بدن را تامین می‌کند

لوبیا چشم بلبلی حاوی مقادیر بسیار خوبی پتاسیم است که به شما کمک می‌کند سطح فشار خون خود را در حد مناسبی حفظ کنید و خطر مشکلات قلبی را به حداقل برسانید. همچنین، پتاسیم این حبوبات سلامت استخوان‌ها و عضلات را افزایش و ارتقاء می‌دهد.

سرشار از فیبر است

یکی از اصلی‌ترین  فایده‌های لوبیا چشم بلبلی برای سلامتی محتوای بالای فیبر موجود در آن است. یک دوم فنجان لوبیا چشم بلبلی خشک که پخته شده باشد ۵.۶ گرم فیبر دارد، در حالی که یک دوم فنجان لوبیا چشم بلبلی کنسرو شده ۴ گرم فیبر دارد. این مقادیر بسته به برندهای لوبیا چشم بلبلی متفاوت خواهند بود.

فیبر ماده‌ی مغذی است که به تنظیم عملکرد دستگاه گوارش کمک می‌کند، و افزایش مصرف آن می‌تواند یبوست و علائم سندرم روده‌ی تحریک پذیر را از بین ببرد. فیبر همچنین به حفظ کلسترول در سطحی سالم و بی خطر کمک می‌کند و این کار را از طریق جلوگیری از جذب شدن کلسترول در جریان خون انجام می‌دهد، که خطر به وجود آمدن حمله‌ی قلبی را کاهش می‌دهد. به علاوه، خوراکی‌های سرشار از فیبر باعث می‌شوند احساس سیری کنید، چون به آرامی هضم می‌شوند – که این نکته ‌ی مهمی در فرایند کاهش وزن محسوب می‌شود.

سرشار از آهن است

یک دوم فنجان لوبیا چشم بلبلی کنسروی ۱.۲ میلی گرم آهن دارد، در حالی که یک دوم فنجان لوبیا چشم بلبلی پخته شده حاوی ۲.۲ میلی گرم آهن است. جذب آهن کافی از طریق رژیم غذایی‌تان مانع از کم خونی می‌شود، بیماری که باعث ضعف و خستگی مفرط می‌شود. آهن اکسیژن را در سرتاسر ارگان‌ها، سلول‌ها، و عضلات بدن حمل می‌کند و اگر میزان آن کم باشد احساس کسالت و تنبلی به شما دست خواهد داد.

خواص لوبیا چشم بلبلی برای پوست

علائم پیری را به تعویق می‌اندازد

همان‌گونه که قبل‌تر گفته شد، لوبیا چشم بلبلی سرشار از آنتی‌اکسیدان است. این لوبیا حاوی ویتامین A و C است که دو عدد از مفیدترین عناصر برای پوست ما هستند. هر دوی این ویتامین‌ها می‌توانند از آسیب دیدن سلول‌ها توسط رادیکال‌های آزاد جلوگیری کنند. آنها می‌توانند پوست را ترمیم و جوانسازی کنند. خواص ضد اکسیداتیو لوبیا چشم بلبلی، علائم متعدد پیری مانند چین و چروک، لکه و غیره را رفع می‌کند. در نتیجه، ما پوستی صاف، سالم و درخشان خواهیم داشت.

سلامت پوست را حفظ می‌کند

پروتئین بالای لوبیا چشم بلبلی نیز برای پوست‌مان بسیار مفید است. پروتئین، فرآیند ترمیم پوست را سرعت بخشیده و به حفظ سلامت آن کمک می‌کند.

خواص لوبیا چشم بلبلی برای مو

خواص لوبیا چشم بلبلی برای سلامت مو را این‌جا ببینید.

به موها سلامتی و جلا می‌بخشد

لوبیا چشم بلبلی به دلیل این‌که منبعی عالی از آنتی‌اکسیدان است، برای موها نیز مفید است. از حفظ سلامت موها گرفته تا درخشان کردن آن‌ها، این لوبیا تقریبا می‌تواند هر کاری کند.

با ریزش مو مبازه می‌کند

لوبیا چشم بلبلی راه‌حل خوبی برای مشکل ریزش مو است. اگر به ریزش موی مکرر دچارید، افزایش مصرف لوبیا چشم بلبلی می‌تواند در مقابله با آن به شما کمک کند.

رشد مو را تقویت می‌کند

به کمک لوبیا چشم بلبلی، می‌توانید رشد موهای خود را نیز تا حد زیادی تسهیل کنید. این سبزیجات، پروتئین بالایی دارد که یکی از حیاتی‌ترین مواد برای مو است. بنابراین، مصرف منظم این لوبیا می‌تواند مقدار پروتئین را در بدن ما افزایش داده و به رشد سریع‌تر موهای‌مان کمک کند.


مضرات لوبیا چشم بلبلی

مصرف بیش از اندازه لوبیا چشم بلبلی به دلیل پروتئین زیاد برای کسانی که دارای نقرس و یا اسید اوریک بالای خون هستند، زیان آور است.

لوبیا چشم بلبلی, خواص لوبیا چشم بلبلی, مضرات لوبیا چشم بلبلی, طبع لوبیا چشم بلبلی چیست, لوبیا چشم بلبلی چه ویتامینی دارد, خواص لوبیا چشم بلبلی برای کودک, لوبیا چشم بلبلی و دیابت, دمی لوبیا چشم بلبلی, زمان پخت لوبیا چشم بلبلی, مزاج لوبیا چشم بلبلی, طبع لوبیا چشم بلبلی, طبع لوبیا چشم بلبلی سرد است یا گرم

مضرات لوبیا چشم بلبلی

لوبیاها نفاخ بوده و برای افرادی با معده‌ای حساس و ضعیف، غذای مناسبی به حساب نمی‌آیند.

بهتر است قبل از مصرف به مدت ۱۲ ساعت در آب خیسانده شده باشد و آب آن نیز مرتب عوض شود تا نفخ آن گرفته شود.

مصرف بیش از حد لوبیا چشم بلبلی منجر به غلظت خون می‌گردد و غلظت خون نیز بسیاری از پیامدهای نامطلوب را به دنبال خواهد داشت.


طبع لوبیا چشم بلبلی چیست

طبع لوبیا چشم بلبلی در طب سنتی کمی گرم و تر است.

لوبیا چشم بلبلی, خواص لوبیا چشم بلبلی, مضرات لوبیا چشم بلبلی, طبع لوبیا چشم بلبلی چیست, لوبیا چشم بلبلی چه ویتامینی دارد, خواص لوبیا چشم بلبلی برای کودک, لوبیا چشم بلبلی و دیابت, دمی لوبیا چشم بلبلی, زمان پخت لوبیا چشم بلبلی, مزاج لوبیا چشم بلبلی, طبع لوبیا چشم بلبلی, طبع لوبیا چشم بلبلی سرد است یا گرم

طبع لوبیا چشم بلبلی چیست


لوبیا چشم بلبلی چه ویتامینی دارد

لوبیا چشم بلبلی منبع ویتامین A

لوبیا چشم بلبلی که ارزش غذایی بالایی دارد منبع عالی کلسیم، ویتامین A و فولات است.

لوبیا چشم بلبلی, خواص لوبیا چشم بلبلی, مضرات لوبیا چشم بلبلی, طبع لوبیا چشم بلبلی چیست, لوبیا چشم بلبلی چه ویتامینی دارد, خواص لوبیا چشم بلبلی برای کودک, لوبیا چشم بلبلی و دیابت, دمی لوبیا چشم بلبلی, زمان پخت لوبیا چشم بلبلی, مزاج لوبیا چشم بلبلی, طبع لوبیا چشم بلبلی, طبع لوبیا چشم بلبلی سرد است یا گرم

لوبیا چشم بلبلی چه ویتامینی دارد

به نوشته سایت «ehow» لوبیا چشم بلبلی کم چرب و بدون کلسترول و حاوی سدیم است.

▪ فیبر غنی موجود در آن، به کاهش وزن کمک می کند.

▪ فیبر به سیستم گوارشی نظم می بخشد و مانع یبوست و جذب کلسترول می شود. از این رو احتمال خطر بروز بیماری قلبی را کاهش می دهد.

▪ پتاسیم موجود در آن، برای سلامت عضله و استخوان مفید است.

▪ منبع عالی پروتئین است و افراد گیاه خوار می توانند آن را جایگزین گوشت کنند. پروتئین برای حفظ سلامت عضله، پوست، مو و ناخن بسیار مفید است.

▪ پروتئین باعث رشد سلول ها می شود و در بدن انرژی تولید می کند.

▪ روی موجود در این نوع لوبیا، برای عملکرد صحیح سیستم ایمنی بدن تولید پروتئین، درمان زخم و تکثیر سلول ها لازم است.

▪ از آن جا که منبع عالی آهن است، مصرف آن به افراد مبتلا به کم خونی توصیه می شود.

▪ مانع بروز پوکی استخوان و برخی انواع سرطان می شود.

▪ فیبر قابل حل در آن برای بیماران دیابتی مفید است زیرا با کاهش دادن میزان جذب کربوهیدرات، میزان قند خون را حفظ می کند.

▪ ویتامین C آن در جذب آهن گیاهی به بدن کمک می کند


خواص لوبیا چشم بلبلی برای کودک

لوبیا چشم بلبلی برای تقویت استخوان های کودک بسیار مفید است و از یبوست کودکان جلوگیری می کند، سیستم ایمنی کودک را تقویت و برای تقویت بینایی و حافظه و تمرکز آن ها تاثیر مثبت دارد.

لوبیا چشم بلبلی, خواص لوبیا چشم بلبلی, مضرات لوبیا چشم بلبلی, طبع لوبیا چشم بلبلی چیست, لوبیا چشم بلبلی چه ویتامینی دارد, خواص لوبیا چشم بلبلی برای کودک, لوبیا چشم بلبلی و دیابت, دمی لوبیا چشم بلبلی, زمان پخت لوبیا چشم بلبلی, مزاج لوبیا چشم بلبلی, طبع لوبیا چشم بلبلی, طبع لوبیا چشم بلبلی سرد است یا گرم

خواص لوبیا چشم بلبلی برای کودک


لوبیا چشم بلبلی و دیابت

لوبیا چشم بلبلی برای مبتلایان به دیابت مفید است/ این نوع لوبیا مانع پوکی‌ استخوان نیز می‌شود

لوبیا چشم بلبلی در مقایسه با سایر لوبیاها نفخ کمتری دارد و با کاهش دادن میزان جذب کربوهیدرات، میزان قند خون را حفظ می‌کند

لوبیا چشم بلبلی, خواص لوبیا چشم بلبلی, مضرات لوبیا چشم بلبلی, طبع لوبیا چشم بلبلی چیست, لوبیا چشم بلبلی چه ویتامینی دارد, خواص لوبیا چشم بلبلی برای کودک, لوبیا چشم بلبلی و دیابت, دمی لوبیا چشم بلبلی, زمان پخت لوبیا چشم بلبلی, مزاج لوبیا چشم بلبلی, طبع لوبیا چشم بلبلی, طبع لوبیا چشم بلبلی سرد است یا گرم

لوبیا چشم بلبلی و دیابت

محقق طب سنتی در گفتگو با خبرنگار ایمنا در خصوص لوبیا چشم بلبلی گفت: این نوع لوبیا ارزش غذایی بالایی دارد، کم چرب، بدون کلسترول، حاوی سدیم و منبع عالی کلسیم، ویتامین A و فولات است.

منیره مومنی در مورد خواص لوبیا چشم بلبلی گفت: فیبر غنی موجود در آن، به کاهش وزن کمک می‌کند. همچنین این فیبر به سیستم گوارشی نظم می‌بخشد و مانع یبوست و جذب کلسترول می‌شود. از این رو احتمال خطر بروز بیماری قلبی را کاهش می‌دهد.

وی افزود: پتاسیم موجود در لوبیا چشم بلبلی برای سلامت عضله و استخوان مفید است. این عضو خانواده لوبیاها منبع عالی پروتئین است و افراد گیاه‌خوار می‌توانند آن را جایگزین گوشت کنند. علاوه بر این پروتئین موجود در آن برای حفظ سلامت عضله، پوست، مو و ناخن بسیار مفید است.

این محقق طب سنتی در ادامه افزود: روی موجود در این نوع لوبیا، برای عملکرد صحیح سیستم ایمنی بدن، تولید پروتئین، درمان زخم و تکثیر سلول‌ها لازم است.

وی در ادامه بیان داشت: از آن جا که لوبیا چشم بلبلی منبع عالی آهن است، مصرف آن به افراد مبتلا به کم خونی توصیه می‌شود.

مومنی افزود: این نوع لوبیا مانع بروز پوکی‌ استخوان و برخی از انواع سرطان ها می‌شود و ویتامین C آن در جذب آهن گیاهی به بدن کمک می‌کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: فیبر قابل حل در لوبیا چشم بلبلی برای بیماران دیابتی مفید است، زیرا با کاهش دادن میزان جذب کربوهیدرات، میزان قند خون را حفظ می‌کند


دمی لوبیا چشم بلبلی

مواد لازم دمی چشم بلبلی :

  • لوبیا چشم بلبلی : ۱ پیمانه یا ۱۵۰ گرم
  • برنج : ۳ پیمانه یا ۴۸۰ گرم
  • شوید خرد شده : ۲ پیمانه یا ۲۰۰ گرم
  • آب : ۵ پیمانه ۸۰۰ میلی لیتر
  • روغن : ½ پیمانه یا ۷۵ گرم
  • نمک : به میزان لازم
لوبیا چشم بلبلی, خواص لوبیا چشم بلبلی, مضرات لوبیا چشم بلبلی, طبع لوبیا چشم بلبلی چیست, لوبیا چشم بلبلی چه ویتامینی دارد, خواص لوبیا چشم بلبلی برای کودک, لوبیا چشم بلبلی و دیابت, دمی لوبیا چشم بلبلی, زمان پخت لوبیا چشم بلبلی, مزاج لوبیا چشم بلبلی, طبع لوبیا چشم بلبلی, طبع لوبیا چشم بلبلی سرد است یا گرم

دمی لوبیا چشم بلبلی

طرز تهیه دمی چشم بلبلی :

لوبیا چشم بلبلی را چند ساعت در آب خیس کنید و طی آن چند بار آب آن را عوض کنید. بعد در کمی آب و نمک بپزید.

برنج را بشویید و با ۵ پیمانه آب و کمی نمک به مدت ۲ ساعت خیس دهید . سپس برنج را در قابلمه ای بریزد و مقداری روغن داخل آن بریزید و روی حرارت قرار دهید تا آب برنج بجوشد و جذب برنج شود.

در هنگام تبخیر آب برنج ، لوبیای پخته شده و شوید خرد شده را هم به قابلمه برنج اضافه کنید. و وقتی آب برنج کاملا جمع شد ، حرارت زیر قابلمه را کم کنید و روی در قابلمه دم کنی بگذارید تا برنج کاملا دم بکشد.

نکات تکمیلی در مورد دمی چشم بلبلی

دمی چشم بلبلی جزو پلو و چلو میباشد

و زمان پخت و انتظار آن در حدود ۲ ساعت میباشد .

دمی چشم بلبلی را می توانید در وعده نهار – شام – سرو کنید .

همچنین میتوان در ماه رمضان به عنوان سحری – میل کرد .

توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای ۴ نفر مناسب میباشد


زمان پخت لوبیا چشم بلبلی

لوبیا چشم بلبلی, خواص لوبیا چشم بلبلی, مضرات لوبیا چشم بلبلی, طبع لوبیا چشم بلبلی چیست, لوبیا چشم بلبلی چه ویتامینی دارد, خواص لوبیا چشم بلبلی برای کودک, لوبیا چشم بلبلی و دیابت, دمی لوبیا چشم بلبلی, زمان پخت لوبیا چشم بلبلی, مزاج لوبیا چشم بلبلی, طبع لوبیا چشم بلبلی, طبع لوبیا چشم بلبلی سرد است یا گرم

زمان پخت لوبیا چشم بلبلی

زمان خیس خوردن و پخت لوبیا چشم بلبلی

لوبیا چشم بلبلی ۱۰ الی ۱۲ ساعت خیس شده و زمان پخت آن ۵۰ دقیقه است

نکته؛ اگر وقت خیساندن حبوبات نداریددر یک قابلمه بزرگی مقداری آب بریزید حبوبات را داخل آن بریزید ۵دقیقه با حرارت بالا بجوشانید

بعد حرارت را خاموش کنید بگذارید در آب داغ یک ساعت بماندکه این روش معادل ۸ الی ۱۰ ساعت خیساندن است بعد آبکشی کنید بعد از آن بپزید.

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments