سلیمی: ایران به قطعنامه اخیر شورای حکام پاسخ قاطع و پشیمان‌کننده‌ بدهد

بین الملل 🔥 ۰۱ تیر ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

سلیمی: ایران به قطعنامه اخیر شورای حکام پاسخ قاطع و پشیمان‌کننده‌ بدهد

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اروپایی‌ها به تعهدات خود عمل نکرده‌اند، گفت: ما باید در مورد برخی دسترسی‌ها تجدیدنظر کنیم و پاسخ قاطع و جدی به قطعنامه اخیر شورای حکام بدهیم.
سلیمی: ایران به قطعنامه اخیر شورای حکام پاسخ قاطع و پشیمان‌کننده‌ بدهد
حجت الاسلام علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به قطعنامه شورای حکام آژانس علیه ایران گفت: این قطعنامه نشان داد تقسیم کاری بین آمریکا، آژانس، اروپا و برخی کشورهای مرتجع وجود دارد. آمریکایی‌ها به دنبال افزایش فشار بر ایران هستند و در همین راستا دستوری را برای آژانس تعریف کردند و همزمان برای ادامه‌ این مسیر وارد میدان شدند.

وی ادامه داد: قطعنامه شورای حکام نشان داد اروپایی‌ها استقلالی از خود ندارند و تحت فشار آمریکا اقدامات خود را انجام می‌دهند. آنها به تعهدات خود پایبند نبودند و علاوه بر این‌که از تعهدات‌شان شانه خالی کرده‌اند، دنبال بهانه‌گیری هستند.

این نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که گفت‌وگو و مذاکره با اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها معنی و مفهومی به جز دیکته کردن حرف‌های آنها ندارد، خاطرنشان کرد: در برجام سازوکارهای خاص خود برای برخی پیگیری‌ها پیش‌بینی شده و هرچند ما نسبت به این سازوکارها انتقاد داشتیم، ولی آنها به همان برجام نیم‌بند که از نظر ما ایراداتی داشت هم پایبند نبودند.

وی با بیان این‌که نمی‌توانیم سرنوشت کشور را به خواست و نظر اروپایی‌ها یا آمریکایی‌ها گره بزنیم، یادآور شد: ما باید مسیر خود را تعریف کنیم البته اهل گفت‌وگو با دنیا هستیم اما این با تحمیل نظر متفاوت است. آنها به دنبال تحمیل خاص خودشان هستند. این یک گفت و گوی برابر نیست لذا مذاکره با آنها بی‌معناست چرا که آنها از مذاکره برای افزایش فشار و گرفتن امتیاز استفاده می‌کنند، همچنان که نتیجه مذاکره با اروپا روشن شده است.

همچنین بخوانید:  پیام تسلیت فرمانده ناجا به مناسبت درگذشت رمضان عبدالله

سلیمی با بیان این‌که ایران باید واکنشی قاطع و پشیمان‌کننده‌ای به تروئیکای اروپایی بدهد، تصریح کرد: آنها به تعهداتشان عمل نکردند و فقط به دنبال گرفتن زمان و افزایش امتیاز خود بودند. مذاکره با گرگ هم نتیجه‌اش جز تحریک حس درنده خویی او نیست. ما باید مقتدر شویم و روز به روز بر اقتدار خود بیفزاییم و اقدام قاطع و جدی و پشیمان‌کننده‌ای داشته باشیم.

این عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در پایان اضافه کرد: ما باید در برخی دسترسی‌ها تجدید نظر کنیم مثلا چه دلیلی دارد NPT را بپذیریم در حالی که از امتیازات قانونی آن بهره‌ای نمی‌بریم در این شرایط عضویت در NPT چه ثمری برای ما دارد. باید در این موارد تجدید نظر کنیم و پاسخ قاطع و جدی بدهیم. آقایانی هم که گفتند برجام را با اروپا ادامه می‌دهیم چشمانشان را باز کنند و ببینند در این مسیر چه اتفاقی افتاده است.
منبع


برچسب ها
توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.

نظر خود را ارسال کنید

  Subscribe  
Notify of