رضایی: از افزایش مبادلات تجاری با عراق حمایت می‌کنیم

بین الملل 🔥 ۰۴ مرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

رضایی: از افزایش مبادلات تجاری با عراق حمایت می‌کنیم

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت که سفر نخست وزیر عراق به ایران به نفع افزایش مبادلات اقتصادی و تجاری بین دو کشور بوده و ما از آن حمایت می کنیم.
رضایی: از افزایش مبادلات تجاری با عراق حمایت می‌کنیم
ابراهیم رضایی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به سفر نخست وزیر عراق به تهران گفت: مقام معظم رهبری درباره عدم دخالت آمریکایی ها در داخل عراق بیاناتی داشتند که بر اساس آن در وهله اول ما به حاکمیت ملی عراق احترام می گذاریم. از نظر ما عراق خوب، عراق امن و آرام، فارغ از تروریست های داعشی و آمریکایی و مستقل و آزاد است لذا از مصوبه پارلمان عراق مبنی بر اخراج نیروهای امریکایی حمایت کرده و خواستار اجرایی شدن آن هستیم البته که هیچگاه جمهوری اسلامی ایران در عراق دخالت نکرده و نخواهد کرد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی یادآور شد: آمریکایی ها طی ۵۰ سال گذشته وارد هر کشوری در هر نقطه ای از جهان شدند چیزی جز ناامنی، کشتار، نسل کشی، ویرانی و پرورش تروریست به جای نگذاشته اند که عراق نمونه ای از آن است لذا باید آمریکایی ها از عراق خارج شوند که این به نفع امنیت عراق و ایران است.

وی ادامه داد: ما عمیقا دوست داریم عراق کشوری امن باشد چون تاثیر مثبتی بر امنیت کشور ما دارد. انتظار از مسئولان و برادران عراقی این است که به درستی دوست و دشمن خود را تشخیص داده و فراموش نکنند در روزهای سخت عراق، آمریکا همچون نیروی هوایی داعش و سعودی ها به مثابه معاونت اداری و مالی داعش بودند و در همین شرایط رزمندگان جبهه مقاومت در سراسر این منطقه برای دفاع از امنیت و استقلال عراق مجاهدت کردند.

همچنین بخوانید:  آصفری: باید از امیدواری بی ثمر به کشورهای اروپایی دست کشید

رضایی در پایان افزود: به هر صورت سفر نخست وزیر عراق به ایران به نفع افزایش مبادلات اقتصادی و تجاری بین ایران و عراق و به نفع دو ملت و دو کشور است، ما از افزایش مبادلات حمایت می کنیم و با توجه به مرزهای گسترده با عراق و پیوند عمیق فرهنگی، دینی و سیاسی و تمدنی بین دو کشور علاقه مند به افزایش سطح مبادلات تجاری هستیم.
منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments