پروژه دوخطه‌شدن راه‌آهن قزوین – کرج توسط رییس جمهوری افتتاح شد

حمل و نقل و راه ها 🔥 ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

پروژه دوخطه‌شدن راه‌آهن قزوین – کرج توسط رییس جمهوری افتتاح شد

پروژه ۲ خطه شدن راه آهن قزوین – کرج ظهر امروز (پنجشنبه – ۲۹ خرداد) به دستور رییس جمهوری و با حضور وزیر راه و شهرسازی به صورت ویدیو کنفرانس افتتاح و به بهره برداری رسید.

راه‌ آهن قزوین کرج

راه‌ آهن قزوین کرج

به گزارش ایسنا، اجرای پروژه ۲ خطه شدن راه آهن قزوین – کرج از دی ماه سال ۹۳ شروع شد. این مسیر ۷ ایستگاه و ۳۵ تقاطع دارد و طول آن ۱۰۳ کیلومتر است.

این پروژه در کریدور شرق به غرب سرخس و اینچه برون به رازی و نیز در مسیر کریدور شمال به جنوب آستارا و انزلی به بندر شهید رجایی واقع شده است.

بهره برداری از خط دوم راه آهن کرج- قزوین ظرفیت جابه جایی مسافر به میزان ۲۵۷ میلیون نفر- کیلومتر در سال افزایش می یابد. همچنین ظرفیت حمل بار به میزان ۱۹۶ میلیون تن کیلومتر در سال افزایش خواهد یافت.

افتتاح خط دوم راه آهن کرج- قزوین همچنین باعث صرفه جویی سالانه ۱۲.۷ میلیون لیتر و ۲۵۳ میلیارد تومان ناشی از کاهش مصرف سوخت را به همراه خواهد داشت. مبلغ کل پروژه نیز ۵هزار و ۷۴۴ میلیارد ریال بوده است.

گفتنی است افزایش ایمنی سیر ناشی از عدم توقف و تلاقی قطارها و نیز ایجاد ۱۶۵ نفر فرصت شغلی مستقیم و غیر مستقیم از دیگر مزایای راه اندازی این پروژه به شمار می رود.

انتهای پیام

منبع

همچنین بخوانید:  ترافیک پرحجم در جاده‌های منتهی به شمال/ بارش باران در مازندران
توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments