وی پی ان / vpn / فیلترشکن / آخرین اخبار : حذف معروف ترین VPN به دلیل مسائل امنیتی

علمی و تکنولوژی 🔥 ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

وی پی ان / vpn / فیلترشکن / آخرین اخبار : حذف معروف ترین VPN به دلیل مسائل امنیتی

وی پی ان / vpn / فیلترشکن : در این مطلب از بخش اخبار اینترنت، علم و تکنولوژی به آخرین اخبار وی پی ان / vpn / فیلترشکن / فیلتر شکن، وی پی ان قانونی می پردازیم.

این مطلب با جدیدترین اخبار مربوط به وی پی ان / vpn / فیلترشکن به روز می شود.

با ما همراه باشید.

وی پی ان, vpn, فیلترشکن, فیلتر شکن, وی پی ان قانونی, فیلترشکن قانونی

وی پی ان, vpn, فیلترشکن, فیلتر شکن, وی پی ان قانونی, فیلترشکن قانونی

حذف معروف ترین VPN به دلیل مسائل امنیتی

۱۳۹۹/۲/۱۱

گوگل بزرگترین برنامه VPN اندرویدی را را با ۱۰۰ میلیون نصب فعال به دلایل امنیتی از پلی استور حذف کرد.

در برخی از کشورهای جهان که قوانین محدودکننده ای برای استفاده کاربران و شهروندان از اینترنت و اپلیکیشن های اینترنتی وجود دارد و بسیاری از نرم افزار و برنامه های محبوب آنها فیلتر و مسدود است، کاربران مجبورند برای دسترسی و استفاده از آن به نصب، دریافت و استفاده از اپلیکیشن های فیلترشکن موسوم به VPN روی آورند که بسیاری از آنها در پلتفرم فروشگاه های آنلاین و اینترنتی همچون گوگل پلی استور و اپ استور اپل وجود دارد که برخی از آنها رایگان و برخی دیگر نیز به صورت پولی در دسترس کاربران قرار می گیرد.

گزارش های منتشرشده از سوی متخصصان و کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری حاکی از آن است که در اپلیکیشن های فیلترشکن رایگان موسوم به VPN، حفره های امنیتی و آسیب پذیری های زیادی وجود دارد که اطلاعات و داده های شخصی کاربران را شدیدا به مخاطره خواهد انداخت و حریم خصوصی آنها را نقض خواهد کرد.

برنامه SuperVPN Free VPN Client یک برنامه اندرویدی رایگان است


وی پی ان قانونی چطور و از سوی کدام نهاد به اشخاص واگذار می‌شود؟

۱۳۹۹/۱/۲۶

سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور:

رسته های شغلی خاص، تشکیلات قضایی و امنیتی، دانشجویان، اساتید دانشگاه، پزشکان و خبرنگاران و افرادی که بنا به اقتضائات شغلی و تحصیلی نیازمند دسترسی به سایت های فیلتر شده هستند، برای استفاده خاص و در زمان مشخص در این گروه قرار می گیرند.

افراد از طریق مراجع ذیربط خواهند توانست تاییدیه دریافت VPN را اخذ کنند. مانند خبرنگاران که باید توسط وزارت ارشاد تایید شود تا VPN قانونی در اختیارشان قرار بگیرد.

به این قائل نیستیم که سایتی را بی دلیل فیلتر کنیم و بعد اشخاص مجبور باشند بابت ورود به آن هزینه ای را پرداخت کنند. این مبلغ از ناحیه حاکمیت دریافت نمی شود و اپراتورها برای ارائه این خدمات مبالغ را از کاربران اخذ خواهند کرد.

تمامی vpn های موجود در بازار ایران غیر قانونی هستند و در زمان آغاز به کار رسمی vpn قانونی مقابله با آن ها به صورت جدی تری دنبال خواهد شد./ ایرنا

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments