مجوز پژوهشگاه فضایی تبدیل وضعیت به قطعی شد

علمی و تکنولوژی 🔥 ۰۵ تیر ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

مجوز پژوهشگاه فضایی تبدیل وضعیت به قطعی شد

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران اعلام کرد: پژوهشگاه فضایی ایران از شورای گسترش و برنامه‌ریزی آموزش عالی، موافقت قطعی دریافت کرد.
مجوز پژوهشگاه فضایی تبدیل وضعیت به قطعی شد

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران اعلام کرد: پژوهشگاه فضایی ایران از شورای گسترش و برنامه‌ریزی آموزش عالی، موافقت قطعی دریافت کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر حسین صمیمی در این باره گفت: شورای گسترش و برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با درخواست تبدیل وضعیت پژوهشگاه فضایی ایران از اصولی به قطعی موافقت کرد.

وی با بیان اینکه این موضوع، طی نامه‌ای از سوی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم و رئیس کمیسیون پژوهش و فناوری شورای گسترش و برنامه‌ریزی آموزش عالی به پژوهشگاه فضایی ایران ابلاغ شده است، اظهار کرد: این مجوز با عنایت به رعایت قوانین مربوط در جهت اخذ موافقت قطعی برای مراکز پژوهشی و مدارک و مستندات ارائه شده از فعالیت‌های پژوهشگاه فضایی ایران در خصوص دستاوردهای حاصله در این سال‌ها در عرصه علم و فناوری‌های فضایی کشور صادر شده است.

صمیمی با اشاره به فعالیت‌های این پژوهشگاه در حوزه فضایی، یادآور شد: پژوهشگاه فضایی ایران در طول ۸ سال فعالیت از اسفند سال ۹۰ که از شورای گسترش وزارت علوم مجوز تاسیس گرفته تاکنون، فعالیت‌های گسترده‌ای در عرصه فضایی کشور داشته که از جمله آنها طراحی و ساخت سامانه‌های ماهواره‌ای مانند ناهید ۱ و ۲، پارس۱ و بلوک انتقال مداری؛ بالن‌های استراتوسفری؛ خدمات فضاپایه با استفاده از سنجش از دور؛ ایجاد زیرساخت‌های لازم برای توسعه سامانه‌های فضایی بوده است.

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران، به ایجاد مرکز آزمون، تجمیع و یک‌پارچه‌سازی در این پژوهشگاه اشاره کرد و ادامه داد: این مرکز با برخورداری از آزمایشگاه‌ها و اتاق تمیز و امکان تجمیع، به عنوان یک زیرساخت آزمایشگاهی ملی در حوزه فضا است که خدمات ارزشمندی را در جهت توسعه سامانه‌های فضایی به تمامی مراکز دانشگاهی، پژوهشی و صنعتی فعال در عرصه فضایی ارائه می‌کند.

همچنین بخوانید:  تلفن‌ های بی‌ سیم غیرمجاز توقیف می‌شوند

صمیمی به ساختار تشکیلاتی و منابع انسانی پژوهشگاه فضایی ایران اشاره کرد و گفت: این پژوهشگاه دارای دو پژوهشکده در تهران و سه پژوهشکده در شهرهای شیراز، اصفهان و تبریز و یک مرکز تحقیقاتی است که با برخورداری از نیروهای متخصص و زبده خود که اکثرا از جوانان فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های رده اول کشور هستند، به انجام ماموریت‌های خود در عرصه فضایی کشور می‌پردازند و تاکنون نیز دستاوردهای ارزشمندی را تقدیم ملت ایران کرده‌اند.

انتهای پیام

منبع


توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments