دستبندی که “فاصله‌گذاری اجتماعی” را گوشزد می‌کند

علمی و تکنولوژی 🔥 ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

دستبندی که “فاصله‌گذاری اجتماعی” را گوشزد می‌کند

یک شرکت فناوری بلژیکی دستبندهایی تولید کرده که طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را به کارگران گوشزد می‌کند.
دستبندی که

یک شرکت فناوری بلژیکی دستبندهایی تولید کرده که طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را به کارگران گوشزد می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از دیلی‌میل، کارگران بندر آنتورپ بلژیک به تازگی در حال آزمایش یک دستبند جدید هستند که فاصله‌گذاری اجتماعی را به آنها هشدار می‌دهد.

زمانی‌ که کارگران پروتکل‌های فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نکنند و خیلی به یکدیگر نزدیک شوند، این دستبند با لرزش خود به آنها هشدار می‌دهد.

این دستبند “رام‌وروان”(RomwareONE) نامگذاری شده و توسط شرکت فناوری بلژیکی “رومبیت”(Rombit) ساخته شده است. در این دستبند از فناوری رادیویی “فَراپهن‌باند”(UWB) استفاده می‌شود تا محل دقیق حضور کارگرانی که این دستبند را پوشیده‌اند، مشخص کند.

پیش از این شرکت “رومبیت” حسگرهایی با هدف حفظ ایمنی در بندر برای کارگران نصب کرده بود تا از آنها در برابر ماشین آلات سنگین محافظت کند یا اگر فردی در آب افتاد، مکان دقیق آن را شناسایی کند.

حال این شرکت طراحی فناوری خود را تغییر داده تا با پروتکل‌های فاصله‌گذاری اجتماعی منطبق شود.

“جان بیکلمنز”(John Baekelmans) مدیر “رومبیت”گفت: ما پیش از این با فناوری‌ خود می‌توانستیم فاصله بین دو دستگاه را اندازه‌گیری کنیم. با شیوع کرونا به این فکر افتادیم که طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را برای کارگران فراهم کنیم.

دستبند “رام وروان” در اطراف هر کارگر شعاعی نامرئی ایجاد می‌کند و هر زمانی‌ که فردی دیگر که او هم دستبند دارد، به فضای این شعاع وارد شود، شروع به ارتعاش می‌کند و تا زمانی‌ که این دو نفر در فاصله ایمن از هم قرار نگیرند، به لرزش ادامه می‌دهد.

شرکت رومبیت گفت: این دستبندها از حریم شخصی افراد هم محافظت می‌کند. چرا که به سیستم ابری متصل نیستند. اطلاعات دستبند فقط در مورد ارتباط دستبند با دیگر دستبندهاست و پس از سه هفته پاک می‌شود.

این شرکت اعلام کرد پس از اینکه کارگران بندر “آنتورپ” از این دستبند استفاده کردند، بیش از ۴۰۰ شرکت از ۹۹ کشور جهان پیشنهاد خرید دستبندها را به رومبیت ارسال کرده‌اند.

این شرکت امیدوار است ظرفیت تولید خود را افزایش داده و تا اواخر ماه جاری دو هزار دستگاه دستبند تولید کند.

انتهای پیام

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments