بودجه “بیل گیتس” برای فناوری جدید تشخیص کووید- ۱۹

علمی و تکنولوژی 🔥 ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

بودجه “بیل گیتس” برای فناوری جدید تشخیص کووید- ۱۹

یک شرکت آمریکایی، فناوری جدیدی برای تشخیص کووید- ۱۹ ارائه داده و موفق شده بودجه‌ای را از شرکت سرمایه‌گذاری متعلق به “بیل گیتس” دریافت کند.
بودجه

یک شرکت آمریکایی، فناوری جدیدی برای تشخیص کووید- ۱۹ ارائه داده و موفق شده بودجه‌ای را از شرکت سرمایه‌گذاری متعلق به “بیل گیتس” دریافت کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از تک‌کرانچ، شرکت آمریکایی “کروماکد” (ChromaCode) برای ارائه یک فناوری که بتواند ظرفیت آزمایش “واکنش زنجیره‌ای پلیمراز” (PCR) را برای شناسایی افراد مبتلا به کووید- ۱۹ و بیماری‌های دیگر افزایش دهد، بودجه جدیدی را از شرکت سرمایه‌گذاری “Adjuvant Capital” که به بیل گیتس تعلق دارد، جذب کرده است.

“الکس دیکینسون” (Alex Dickinson)، بنیان‌گذار و رئیس کروماکد گفت: ما قصد داریم راه حل خوبی برای فضایی با منابع محدود ارائه دهیم.

“آدیتیا راجاگوپال” (Aditya Rajagopal)، دانشجوی فارغ‌التحصیل “موسسه فناوری کالیفرنیا” (CalTech) و مبدع این فناوری است که سابقه کار در گوگل را نیز در کارنامه خود دارد.

این فناوری موسوم به “HDPCR”، یک ابزار تشخیصی است که از الگوریتم‌ها و فناوری‌های حسی جدید برای افزایش اهدافی که قابلیت ارزیابی دارند، استفاده می‌کند. HDPCR از تقویت سیگنال استفاده می‌کند تا به شناسایی اهداف متفاوت بپردازد و آنها را با استفاده از رنگ‌های متفاوت، رمزگذاری کند. شاید استفاده از این فناوری برای شناسایی افراد مبتلا به کووید- ۱۹، بتواند ظرفیت آزمایش را تا سه برابر گسترش دهد.

دیکینسون ادامه داد: با کمک این فناوری می‌توان ۹۶ آزمایش را به صورت همزمان انجام داد. بدین ترتیب، آزمایشگاه‌ها با کمک این فناوری می‌توانند به جای ۳۲ نفر، آزمایش ۹۶ نفر را به صورت همزمان انجام دهند.

یکی از دیگر توانایی‌های قابل توجه HDPCR، شناسایی بیماری‌های دیگری علاوه بر کووید- ۱۹ است. دیکینسون اضافه کرد: ما در حال برنامه‌ریزی این آزمایش برای پاییز هستیم تا علاوه بر کووید- ۱۹، بیماری‌هایی مانند آنفلوانزا را شناسایی کنیم.

این فناوری می‌تواند چندین پاتوژن را آزمایش کند و همین توانایی، پیامدهای مهمی برای ردیابی گسترش بیماری در کشورهایی با درآمد متوسط و کم به همراه خواهد داشت. دیکینسون گفت: برای نمونه، مشکل اینجاست که تب در آفریقا می‌تواند هم نشانه کووید- ۱۹ و هم نشانه تب دنگی باشد. پزشکان با کمک این فناوری جدید می‌توانند تفاوت میان این بیماری‌ها را تشخیص دهند.

انتهای پیام

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments