اسپیس ‌ایکس، ۶۰ ماهواره دیگر را به فضا پرتاب کرد

علمی و تکنولوژی 🔥 ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

اسپیس‌ ایکس، ۶۰ ماهواره دیگر را به فضا پرتاب کرد

شرکت “اسپیس‌ایکس”، ۶۰ ماهواره دیگر از مجموعه ماهواره‌های “استارلینک” را به فضا پرتاب کرد.
اسپیس‌ایکس، 60 ماهواره دیگر را به فضا پرتاب کرد

شرکت “اسپیس‌ایکس”، ۶۰ ماهواره دیگر از مجموعه ماهواره‌های “استارلینک” را به فضا پرتاب کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از تک‌کرانچ، شرکت “اسپیس‌ایکس” (SpaceX)، پرتاب جدیدی با موشک “فالکون۹” (Falcon 9) انجام داد. پرتاب این موشک که حامل ۶۰ ماهواره دیگر از مجموعه ماهواره‌های “استارلینک” (Starlink) است، از همان پایگاه پرتابی صورت گرفت که ماموریت “دمو-۲” (Demo-2) از آنجا انجام شد و فضانوردان ناسا سوار بر کپسول “دراگون” (Dragon) به “ایستگاه فضایی بین‌المللی” (ISS) عازم شدند.

اسپیس‌ایکس در ابتدا قصد داشت ۶۰ ماهواره جدید استارلینک را روز یکشنبه ۱۷ مه به فضا پرتاب کند اما این پرتاب به تعویق افتاد و به بعد از ماموریت دمو-۲ موکول شد.

این پرتاب جدید، هیچ مسافری با خود به همراه ندارد اما ماهواره‌های اینترنتی استارلینک را حمل می‌کند. این ماهواره‌ها در مدار پایین زمین به دیگر ماهواره‌های استارلینک خواهند پیوست تا بخشی از یک شبکه ماهواره‌های اینترنتی را شکل دهند که امکان اتصال اینترنتی قابل اطمینان را به خصوص در مناطقی که امکان اتصال اینترنتی در آنها فراهم نیست یا ضعیف است، فراهم می‌کند.

این پرتاب، آزمایش یک سیستم جدید را نیز شامل می‌شود که اسپیس‌ایکس آن را برای برطرف کردن مشکل دید در شب ماهواره‌های خود فراهم کرده است.

انتهای پیام

منبع

همچنین بخوانید:  شارژری که گوشی را ضدعفونی می‌کند

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.

نظر خود را ارسال کنید

  Subscribe  
Notify of