انتخاب‌های عجیب کمیته فنی و توسعه فوتسال برای تیم ملی

فوتسال ۱۱ تیر ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

انتخاب‌های عجیب کمیته فنی و توسعه فوتسال برای تیم ملی

تصمیم‌های اخیر کمیته فنی و توسعه فوتسال برای تیم ملی تا حدودی عجیب به نظر می‌رسد.
انتخاب‌های عجیب کمیته فنی و توسعه فوتسال برای تیم ملی

به گزارش ایسنا، کمیته فنی و توسعه فوتسال در جلسه روز سه شنبه خود سه تصمیم مهم در مورد تیم‌های ملی فوتسال گرفت که از دید اکثر اهالی این رشته تعجب برانگیز است. بر اساظ تصمیم این کمیته، خسوس کاندلاس سرمربی سابق تیم ملی فوتسال ایران به عنوان مدیرفنی این تیم انتخاب شد، محمدرضا حیدریان کاپیتان اسبق تیم ملی به عنوان مربی به کادرفنی تیم ملی فوتسال اضافه شد و مصطفی عمادی سرپرست اسبق تیم ملی فوتسال نیز به عنوان سرمربی تیم ب انتخاب شد.

بازگشت به عقب با خسوس

خسوس کاندلاس مربی اسپانیایی که در زمان ریاست رضا افتخاری بر مسند مربیگری تیم ملی فوتسال نشست با وجود اینکه از مدرسان مطرح فوتسال جهان است در عرصه مربیگری کارنامه چندان درخشانی ندارد. خسوس که هدایت تیم ملی فوتسال ایران در سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ را بر عهده داشت نتوانست با تیم فوتسال کشورمان در مسابقات قهرمانی آسیا به عنوان قهرمانی دست باید و برای اولین بار تیم کشورمان با این مربی به نایب قهرمانی آسیا رسید.

کسب قهرمانی در مسابقات داخل سالن آسیا مهمترین افتخار او در تیم ملی بود که عنوانی چندان قابل توجه نیست. حضور خسوس دراین برهه بیشتر از اینکه به کمک تیم ملی باید این شائبه که او آلترناتیو ناظم الشریعه خواهد بود را به ذهن‌ها متبادر می‌کند و عجیب اینکه قبلا ناظم الشریعه دستیار این مربی بوده و سرمربی تیم ملی شده است. خسوس هرچقدر مدرس خوبی باشد بعد از ایران در تیم مطرحی مربیگری نکرده است. از سوی دیگر با وجودی که فدراسیون فوتبال با مشکلات عدیده مالی روبرو است استخدام یک مربی خارجی که هزینه او باید به دلار پرداخت شود توجهی چندانی ندارد.

همچنین بخوانید:  سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان: اجرای پروتکل مسابقات برای بانوان سخت است

دوباره یاد عمادی افتادند

مصطفی عمادی در زمان حضور حسین شمس در تیم ملی فوتسال و همچنین عباس ترابیان در کمیته فوتسال اکثرا در تیم‌های ملی سمت داشت و یا به عنوان مربی یا سرپرست یا سرمربی تیم های پایه فعالیت می‌کرد اما سال‌هاست که چه در عرصه ملی و چه باشگاهی خانه نشین بوده و از سطح اول فوتسال دور مانده است. انتخاب او برای هدایت تیم ملی ب تا حدودی عجیب به نظر می‌رسد و با توجه به اینکه قرار است نفرات این تیم با نظرات ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی و صانعی سرمربی تیم امید انتخاب شوند مشخص نیست تفکرات عمادی با سیاست‌های این دو مربی همخوانی دارد یا نه؟

دستیاری برای حیدریان کم است

انتخاب محمدرضا حیدریان کاپیتان سابق و اسطوره‌ای فوتسال ایران به عنوان دستیار ناظم الشریعه گرچه از دو انتخاب قبلی قابل قبول‌تر است اما به نظر هم برای حیدریان زود است و هم کم. حیدریان در سال‌های اخیر در تیم‌هایی مثل شهرندساری و یاسین پیشرو قم مربیگری کرده و زمانی بحث حضور او در تیم ملی فوتسال جوانان هم مطرح بود.چه بهتر که حیدریان ابتدا در یکی از تیم‌های پایه به عنوان سرمربی فعالیت می‌کرد و با توجه به نام و نشان بزرگی که دارد در آینده برای سرمربیگری تیم ملی گزینه بود نه حضور در کادرفنی و مربی بودن. از سویی با توجه به اینکه فدراسیون فوتبال در پرداخت دستمزد مربیان تیم ملی تاخیر داشته و صدای آنها را درآورده در این شرایط اضافه شدن یک فرد جدید به کادرفنی تیم ملی چه توجیهی دارد؟

همچنین بخوانید:  عاطفه رضایی: با شنیدن پروتکل بهداشتی مسابقات خنده‌ام گرفت

انتهای پیام

منبع


توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.

نظر خود را ارسال کنید

  Subscribe  
Notify of