نگاهی به جوانتر شدن نیمکت تیم‌های لیگ برتر

فوتبال ۲۶ تیر ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

نگاهی به جوانتر شدن نیمکت تیم‌های لیگ برتر

نگاهی به جدول لیگ برتر نشان می‌دهد مربیان جوان توانسته‌اند جایگاه خود را در فوتبال ایران بهتر کنند و مربیان پیشکسوت فرصت های شغلی در نیمه پایین جدول را به دست می‌آورند.
نگاهی به جوانتر شدن نیمکت تیم‌های لیگ برتر

نگاهی به جدول لیگ برتر نشان می‌دهد مربیان جوان توانسته‌اند جایگاه خود را در فوتبال ایران بهتر کنند و مربیان پیشکسوت فرصت های شغلی در نیمه پایین جدول را به دست می‌آورند.

به گزارش ایسنا، در حالی که رفته رفته به پایان لیگ نوزدهم نزدیک می‌شویم و حساسیت در بالا و پایین جدول برای کسب سهمیه آسیا و بقا در لیگ برتر به اوج خود می‌رسد، تغییرات روی نیمکت مربیان هم افزایش پیدا کرده است.

برخی از تیم‌ها برای بهبود شرایط راه دیگری جز تغییر کادرفنی ندارند و برخی مربیان هم در همین وضعیت برای تصاحب موقعیت بهتر تیم خود را تغییر می دهند اما نگاهی به این تغییرات و همچنین بررسی جدول رده بندی لیگ برتر حاکی از یک نکته جالب است.

آمارها نشان می‌دهد مربیان جوان توانستند گوی سبقت را از اساتید خود بربایند و تیم های خود را در وضعیت بهتری نسبت به ماه های گذشته قرار دهند. برای بررسی عملکرد مربیان جوان، نگاهی جامعه تر به لیگ نوزدهم در قبل و بعد از کرونا خواهیم داشت و از دو دیدگاه مختلف به این موضوع می پردازیم.

اگر جدول را به دو قسمت هشت تیمی تقسیم کنیم، مشخص خواهد شد که تیم های صدرجدول علاقه مندی بیشتری به استفاده از مربیان جوان دارند. اگر چه برخی از تیم ها مانند شهرخودرو مربی تیم خود را دو بار عوض کردند اما هر بار روی به گزینه جوان آورده اند.

همچنین بخوانید:  لیگ برتر: جدول، بازیها، نتایج / آخرین اخبار: زمان ادامه بازی ‌های لیگ برتر مشخص شد

در عوض در نیمه پایین جدول وضعیت متفاوت است و تیم ها برای فرار از بحران، به سراغ مربیان باتجربه رفتند که باز هم در این وضعیت، مربیان جوان تر نتایج بهتری نسبت به پیشکسوتان خود کسب کردند.

نیمه نخست جدول:

مربیان: یحیی گل محمدی (۴۹ سال)، امیر قلعه نویی (۵۶ سال)،فرهاد مجیدی (۴۴سال)، جواد نکونام (۳۹ سال)، ساکت الهامی (۴۹ سال)، بهنام سراج (۴۹ سال)، مهدی تارتار (۴۷ سال)، سهراب بختیاری زاده (۴۶ سال).

میانگین سنی: ۴۷.۳ سال

نیمه دوم جدول:

مربیان: محمود فکری (۵۰ سال)، لوکا بوناچیچ (۶۵ سال)، هومن افاضلی (۴۸ سال)، ابراهیم صادقی (۴۱ سال)، عبدالله ویسی (۴۹ سال)، مجید جلالی (۶۳ سال)، مهدی پاشازاده (۴۶ سال). پارس جنوبی (بدون مربی)

میانگین: ۵۱.۷ سال

روند کنونی فوتبال ایران در سالیان گذشته حکایت از روی کار آمدن فوتبالیستهای دهه هفتاد و هشتاد به سمت مربیگری دارد که بخش عمده ای از آن ها توانستند با گذراندن دوره های مربیگری و آموزش فنون جدید نتایج بهتری را در فوتبال ایران کسب کنند.

انتهای پیام

منبع


برچسب ها
توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.

نظر خود را ارسال کنید

  Subscribe  
Notify of