لیگ برتر بیستم چه زمانی شروع می‌شود؟

فوتبال ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

لیگ برتر بیستم چه زمانی شروع می‌شود؟

تقویم احتمالی رقابت‌های لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا حاکی از مهلت کوتاه تیم‌ها برای استراحت، یارگیری و همین‌طور آماده‌سازی برای فصل آینده است؛ اما شروع رقابت‌ها از اواخر تابستان غیرممکن به نظر می‌رسد.
لیگ برتر بیستم چه زمانی شروع می‌شود؟

تقویم احتمالی رقابت‌های لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا حاکی از مهلت کوتاه تیم‌ها برای استراحت، یارگیری و همین‌طور آماده‌سازی برای فصل آینده است؛ اما شروع رقابت‌ها از اواخر تابستان غیرممکن به نظر می‌رسد.

به گزارش ایسنا، با صدور مجوز برگزاری تمرینات و مسابقات، سازمان لیگ می‌تواند فصل جاری فوتبال ایران را تا اواسط مرداد به پایان برساند و برای حضور نمایندگان ایران در رقابت‌های آسیایی و همین‌طور شروع فصل جدید فوتبال ایران برنامه‌ریزی کند.

مسوولان سازمان لیگ تا قبل از صدور مجوز مذکور، نگران زمان پایان فصل جاری و تداخل این رقابت‌ها با لیگ قهرمانان آسیا بودند که ظاهرا قرار است از نیمه مرداد شروع شود اما درباره فرمت برگزاری این مسابقات هم‌چنان اختلافاتی میان کشورهای عضو وجود دارد. با این وجود، برگزاری رقابت‌ها به صورت متمرکز می‌تواند مدت زمان برگزاری ادامه بازی‌های گروهی را کاهش دهد و چه بسا بتوان برای برخی از بازی‌های مرحله حذفی نیز برنامه‌ریزی کرد.

با این وجود، شروع فصل جدید فوتبال ایران هم از دغدغه‌های مهم سازمان لیگ به شمار می‌رود که برنامه فصل آینده را با توجه به ترافیک بازی‌های باشگاهی و ملی با تداخل رو به رو خواهد کرد.

در واقع، اگر رقابت‌های لیگ و جام حذفی ایران اوایل مرداد تمام شود و مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا هم تا اوایل شهریور به پایان برسد، بازیکنان می‌توانند راهی مرخصی و استراحت پایان فصل شوند.

*لیگ بیستم چه زمانی شروع می‌شود؟

به گفته مسوولان سازمان لیگ، در سال جاری خبری از تعطیلی ۷۵ روزه میان دو فصل نخواهد بود و تیم‌ها و فوتبالیست‌ها زمان کم‌تری را در اختیار خواهند داشت و در این وضعیت زمان کم‌تری برای برگزاری تمرینات آماده‌سازی و همین‌طور استراحت فوتبالیست‌ها و فصل نقل و انتقالات وجود خواهد داشت. اگر این فاصله دو ماه و نیمه تا حدود یک ماه و نیم هم کاهش یابد، عملا، فصل جدید فوتبال زودتر از مهر ۹۹ آغاز نخواهد شد.

اخباری درباره شروع فصل جدید از اواخر شهریور وجود دارد که در این صورت در حق چهار تیم آسیایی ایران اجحاف خواهد شد چرا که آن‌ها در این وضعیت زمان کم‌تری برای شروع فصل جدید خواهند داشت و قطعا با اعتراض فوتبالیست‌ها هم مواجه خواهد شد.

*ترافیک فوتبالی در سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹

فصل جدید فوتبال در ایران احتمالا با رویدادهای ملی آغاز خواهد شد و تیم ملی باید برای بازی‌های انتخابی جام‌جهانی آماده شود. پیش از این گمانه‌زنی‌هایی درباره شروع رقابت‌های انتخابی جام جهانی از مهر ماه وجود داشت اما به علت شلوغی بیش از حد مسابقات، برخی کشورهای آسیایی از فیفا خواستند انتخابی جام جهانی را به نوروز ۱۴۰۰ موکول کند!

با این موضوع، برگزاری بازی‌های آسیایی را هم باید اضافه کرد که انرژی بیشتری را از فوتبالیست‌ها می‌طلبد و احتمالا شاهد بروز اختلافات برای شروع فصل جدید خواهیم بود چرا که بیشترین فشار به فوتبالیست‌ها و تیم‌های نه چندان متمول و بدون امکانات ایرانی اعمال خواهد شد.

انتهای پیام

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments