سرگیجه شیرین اسکوچیچ

فوتبال ۳۱ تیر ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

سرگیجه شیرین اسکوچیچ

سرمربی کروات تیم ملی برای خط حمله تیمش با مشکل تعدد بازیکن مواجه است و به ناچار باید روی نام چند بازیکن خطر قرمز بکشد.
سرگیجه شیرین اسکوچیچ

سرمربی کروات تیم ملی برای خط حمله تیمش با مشکل تعدد بازیکن مواجه است و به ناچار باید روی نام چند بازیکن خطر قرمز بکشد.

به گزارش ایسنا، بعد از سال‌ها کمبود بازیکن با کیفیت در خط حمله تیم ملی، فوتبال ایران در دوره‌ای به سر می‌برد که چندین بازیکن آماده در پست مهاجم در داخل و خارج از ایران فعالیت می‌کنند و توانستند با گلزنی خود، مشتریان پروپاقرصی را دست و پا کنند.

آمادگی مهاجمان ایرانی در فصل جاری به گونه‌ای است که رقابتی نزدیک و داغ را برای حضور در تیم ملی ایجاد کرده و پیش بینی اینکه اسکوچیچ کدام یک از این بازیکنان را به تیمش دعوت خواهد کرد، دور از انتظار است.

در حال حاضر بازیکنانی مانند سردار آزمون و مهدی طارمی سرآمد مهاجمان ایرانی خارج از کشور هستند که می‌توانند با ادامه روند گلزنی‌های خود، عنوان آقای گلی را در روسیه و پرتغال تصاحب کنند. آن‌ها با عملکرد درخشان خود فرصت حضور در تیم‌های بهتر اروپایی را فراهم کرده‌اند.

دیگر مهاجم آماده فوتبال ایران در این فصل کاوه رضایی است که تا قبل از شیوع کرونا، با زدن ۱۲ گل توانست آمادگی خود را به رخ سایر بازیکنان بکشد و حرف و حدیث‌ها درباره انتقال او به یک تیم با وضعیت بهتر افزایش یافته است.

از مهاجمان آماده ایرانی در اروپا می‌توان به مهرداد محمدی، بازیکن آوس پرتغال اشاره کرد که با وجود سقوط تیمش به دسته پایین‌تر، او در نخستین سال حضورش در اروپا، ۸ گل، سه پنالتی و پنج پاس گل را در جریان ۲۸ بازی به ثبت رسانده است.

همچنین بخوانید:  پرسپولیس‌ عصر فردا تمرین می‌کند

کریم انصاری فرد دیگر مهاجمی است که در سالیان گذشته حضور ثابتی در ترکیب تیم ملی داشته و توانسته عملکرد قابل دفاعی را ارائه کند. او با وجود بازگشت از فوتبال اروپا به لیگ قطر و ثبت آمار متوسط در فوتبال این کشور، امیدوار است از سوی اسکوچیچ دیده شود و همچنان پیراهن شماره ۱۰ ایران را به تن داشته باشد.

مهاجمان دیگری در خارج از کشور حضور دارند که می توان به رضا قوچان نژاد اشاره کرد. گوچی با وجود عملکرد نه چندان درخشان در فصل جاری، یک بازیکن باتجربه برای تیم ملی به شمار می‌رود و چه بسا این شانس را داشته باشد که به تیم ملی دعوت شود.

در داخل کشور هم مهاجمان آماده‌ای دیده می‌شوند که در صورت شایع نشدن کرونا و عدم مصدومیت می‌توانستند آمار خوبی را به جای بگذارند. در لیگ ایران نام‌هایی مثل ارسلان مطهری، مهدی قایدی، شهریار مغانلو و علی علیپور حضور دارند که در انتظار به دست آوردن فرصتی مناسب برای عرض اندام در تیم ملی هستند تا با مهاجمان اروپایی ایران رقابت کنند.

به جز این، وینگرهای آماده‌ای مانند علی قلی زاده، علیرضا جهانبخش، مهدی ترابی، وحید امیری، محمد محبی و … امیدوارند فرصتی برای بازی کردن در ترکیب تیم ملی پیدا کنند و در قامت بازیکن تیم ملی توانمندی‌های خود را نشان دهند.

با وجود حضور حدود ۱۵ بازیکن هجومی در خط حمله تیم ملی، دراگان اسکوچیچ که به دقت مشغول مشاهده بازی‌ها است، کار سختی برای انتخاب مهره‌های مدنظرش خواهد داشت و هر تصمیمی می‌تواند انتقاد برخی از چهره ها را به دنبال داشته باشد.

همچنین بخوانید:  شاگردان افاضلی در جم اردو می‌زنند

وضعیت کنونی مانند یک سرگیجه شیرین برای اسکوچیچ است که باید در چهار بازی تیم ملی به پیروزی برسد اما خیال او را از بابت اجرای طرح های تاکتیکی مدنظرش راحت خواهد کرد.

انتهای پیام

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments