درخواست میلیون یورویی استراماچونی از استقلال

فوتبال ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

درخواست میلیون یورویی استراماچونی از استقلال

طی روز‌های گذشته به ویژه پس از آغاز سال جدید شایعات زیادی پیرامون شکایت مرد ایتالیایی از استقلال مطرح شده است.

درخواست میلیون یورویی استراماچونی از استقلال

درخواست میلیون یورویی استراماچونی از استقلال

طی روز‌های گذشته به ویژه پس از آغاز سال جدید شایعات زیادی پیرامون شکایت مرد ایتالیایی از استقلال مطرح شده است.
آندره‌آ استراماچونی از استقلال جدا شده و هنوز به‌صورت رسمی بابت عدم دریافت مطالباتش به فیفا شکایت نکرده ولی با توجه به اینکه با تیم جدیدی به توافق نرسیده و البته بهار پارسال با باشگاه استقلال قراردادی به مدت دو سال منعقد کرده بود، بسیار بعید به نظر می‌رسد که از حق و حقوق خودش صرف‌نظر کند. در همین خصوص طی روز‌های گذشته به ویژه پس از آغاز سال جدید شایعات زیادی پیرامون شکایت مرد ایتالیایی از استقلال مطرح شد و به احتمال زیاد در آینده‌ای نزدیک این باشگاه درگیر چالشی بسیار جدی و البته گران‌قیمت خواهد شد. البته مدیران باشگاه ایرانی به دنبال آن هستند تا مسئله به صورت توافقی حل و فصل شود.

خواسته یک میلیون یورویی

ناگفته پیداست استراماچونی یا شکایت نمی‌کند و یا اگر دست به چنین کاری بزند، به دنبال دریافت تمام طلبش خواهد بود. رقمی که برخی مسئولان کنونی و سابق استقلال تأکید دارند حدود یک میلیون یورو می‌شود. رقمی که با قیمت ارز در شرایط کنونی بالغ بر ۱۷ میلیارد تومان برایمان آب می‌خورد و البته باید هزینه دادرسی فیفا و جرایم احتمالی را هم به آن اضافه کرد. البته نکته مهمی هم در این رابطه وجود دارد. اگر مرد ایتالیایی قرارداد جدیدی ببندد، آن وقت استقلال دیگر نباید تمام مبلغ مربوط به سال دوم قرارداد را بپردازد و درصد قابل ملاحظه‌ای از آن کاهش پیدا می‌کند، اما مشکل اینجاست که استرا هنوز بدون تیم است. مرد ایتالیایی چندی قبل مدعی شده بود اگر شکایت کند علاوه بر تمام رقم موجود در قراردادش، ادعای خسارت نیز می‌کند.

فقط پول این فصل را می‌دهیم

اما مدیران باشگاه استقلال نیز مدعی‌اند که بیکار ننشستند و طی دو ماه گذشته علاوه بر جمع‌آوری تمام اسناد و مدارک مورد نیاز، با چند نفر نیز که به امور حقوقی و بین‌الملل اشراف دارند، به طور ویژه مشاوره کرده‌اند تا در این پرونده (البته اگر کار به فیفا کشیده شود) بازنده نشوند و اجازه ندهند چنین پولی از حساب باشگاه به چین سرمربی سابق برود. استقلالی‌ها تأکید دارند که استراماچونی به دلیل تأخیر در دریافت دستمزد خودش تهران را ترک کرده و البته حرفش در رابطه با بدقولی در آن مقطع درست است بنابراین صحبتی بابت پرداخت رقم مذکور به ایشان وجود ندارد ولی با توجه به اینکه در نهایت باشگاه با تمام شرایط او موافقت کرد ولی مربی خودش حاضر به بازگشت نشد، دیگر دلیلی وجود ندارد که به مفاد قرارداد فصل آینده عمل شود. استقلالی‌ها تأکید دارند در بدترین شرایط فقط باید پول این فصل را تمام و کمال به استرا بپردازند و خلاص. آن‌ها مدعی‌اند که مدارک‌شان می‌تواند فیفا را قانع کند که بابت نیمه دوم قرارداد نباید پولی به استراماچونی بدهند.

۳۱ هزار یوروی دردسرساز

یکی از نکات جالب در رابطه با ماجرای اختلاف استراماچونی با استقلالی‌ها، صورتحساب مورد نظر این مربی در رابطه با بلیت هواپیما و هزینه وکیل است. استرا مدعی شده برای خودش و دستیارانش جهت مسافرت به تهران در دی‌ماه بلیت هواپیما رزرو کرده بود، اما چون مذاکرات به بن‌بست رسید، این بلیت‌ها را که ظاهراً تمام آن‌ها نیز بیزینس کلاس بودند، پس داد و مجبور شد مبلغ ۱۱ هزار یورو بابت جریمه بپردازد. از طرفی دیگر، سرمربی سابق استقلال مدعی است بابت مشاوره‌های حقوقی مبلغ ۲۰ هزار یورو به یک وکیل هم پرداخت کرده و باشگاه ایرانی باید هر دو رقم فوق را که در مجموع می‌شود ۳۱ هزار یورو به او بپردازد، اما مدیران استقلال تأکید دارند اگر قرار بر بازگشت بود، خودشان برای کادر فنی بلیت می‌خریدند و در مورد هزینه وکیل هم اصلاً چنین چیزی در قرارداد نیامده و قرار نیست باشگاه پولی که این آقا جهت مشاوره برای رویارویی با باشگاه استقلال پرداخته را بپردازند، چون واقعاً چنین حرکتی در نوع خودش خنده‌دار است.

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments