داربی ۹۳ با چاشنی نیمه‌نهایی/ مچ‌اندازی فرهاد و یحیی برای فینالیست شدن

فوتبال ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

داربی ۹۳ با چاشنی نیمه‌نهایی/ مچ‌اندازی فرهاد و یحیی برای فینالیست شدن

پرسپولیس و استقلال دومین دیدار نیمه‌نهایی جام حذفی را برگزار می‌کنند تا تکلیف فینالیست دوم نیز مشخص شود.
داربی ۹۳ با چاشنی نیمه‌نهایی/ مچ‌اندازی فرهاد و یحیی برای فینالیست شدن

پرسپولیس و استقلال دومین دیدار نیمه‌نهایی جام حذفی را برگزار می‌کنند تا تکلیف فینالیست دوم نیز مشخص شود.

به گزارش ایسنا، امروز (چهارشنبه) دو تیم فوتبال پرسپولیس و استقلال نود و سومین داربی پایتخت را در نیمه نهایی دوم جام حذفی برگزار می‌کنند تا حریف تراکتور در فینال این رقابت‌ها مشخص شود. دیدار دو تیم از ساعت ۱۹ در ورزشگاه آزادی با قضاوت پیام حیدری برگزار می‌شود.

این بازی که از پیش از آغاز شدنش حواشی مختلفی را همراه داشته، در حالی برگزار می‌شود که انتخاب داور این دیدار حاشیه ساز شده بود و با جابه‌جایی‌های فراوان و خط خوردن نام داورانی چون رضا کرمانشاهی و محمدحسین زاهدی‌فر، پیام حیدری قضاوت این بازی را برعهده گرفت. دیگر حاشیه این دیدار برای سرخ‌ها به وجود آمد که یکی از رسانه‌ها خبر از توافق گل‌محمدی با سپاهان داد که سرمربی پرسپولیس خیلی زود آن را تکذیب کنید.

در حالی که چشمی، دانشگر و یزدانی سه غایب احتمالی استقلال خواهند بود و دست مجیدی در خط دفاعی بسته است، پرسپولیس محروم و مصدومی برای این دیدار ندارد. ویژگی مهم این دیدار تقابل قهرمان و نایب قهرمان لیگ نوزدهم است.

در ۳ تقابل قبلی دو بار پرسپولیس موفق به شکست استقلال شده و یک بار هم استقلال موفق به حذف رقیب سنتی خود شده است. تقابل نخست دو تیم در تاریخ ۱۹ اسفند ۱۳۶۷ برگزار شد که ۱۲۰ دقیقه تلاش دو تیم با تساوی بدون گل همراه شد و این پرسپولیس بود که با برتری ۴ بر ۲ در ضربات پنالتی موفق به حذف استقلال در یک چهارم نهایی جام حذفی شد.

نبرد بعدی دو تیم در جام حذفی در ۲۰ تیر سال ۷۸ بود که دو تیم در فینال به هم رسیدند و باز هم این پرسپولیس بود که توانست رقیب سنتی خود را شکست دهد. سرخ‌ها با دو گل مهدی هاشمی‌نسب از روی نقطه پنالتی و افشین پیروانی در برابر تک گل سهراب بختیاری‌زاده استقلال را شکست دادند و قهرمان جام حذفی شدند. ۱۲ سال بعد یعنی در تاریخ ۱۸ آذر سال ۹۰ استقلال و پرسپولیس باز هم در یک چهارم نهایی جام حذفی به مصاف هم رفتند که تلاش دو تیم در ۹۰ دقیقه بی‌تاثیر بود تا بازی به وقت‌های اضافه برود. در وقت اضافه استقلال توانست با ۳ گل مجتبی جباری (دو گل) و اسماعیل شریفات، پرسپولیس را حذف کند و راهی مرحله بعد شود. این همان بازی معروفی بود که فرهاد مجیدی سرمربی کنونی استقلال، پس از گلزنی شریفات جوان به پرسپولیس بازوبند کاپیتانی را به شماره ۳۷ آن روزهای آبی‌ها داد.

در دیگر دیدار نیمه‌نهایی، دیشب تراکتور با یک گل نفت مسجدسلیمان را شکست داد.

انتهای پیام

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments