ساخت و ساز : توقف کلیه فعالیت‌ ها و عملیات ساختمانی تا پانزدهم فرودین ماه

اجتماعی 🔥 ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

ساخت و ساز : اخبار ساخت و ساز و ممنوعیت ساخت و ساز در پایتخت / توقف کلیه فعالیت‌ ها و عملیات ساختمانی تا پانزدهم فرودین ماه

ساخت و ساز : در این مطلب از بخش اخبار اجتماعی وب سایت نایریکا به ساخت و ساز در روزهای تعطیل در پایتخت و آلودگی صوتی, طرح ممنوعیت ساخت و ساز در پایتخت در روزهای تعطیل, آخرین اخبار مربوط به ساخت و ساز می پردازیم.

این مطلب با جدیدترین اخبار مربوط به ساخت و ساز به روز می شود.

با ما همراه باشید.

ساخت و ساز در روزهای تعطیل در پایتخت و آلودگی صوتی

ساخت و ساز در روزهای تعطیل در پایتخت و آلودگی صوتی, طرح ممنوعیت ساخت و ساز در پایتخت در روزهای تعطیل, آخرین اخبار مربوط به ساخت و ساز

توقف کلیه فعالیت‌ ها و عملیات ساختمانی تا پانزدهم فرودین ماه

۱۳۹۸/۱۲/۲۴

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران به مناطق ۲۲ گانه ابلاغ کرد کلیه فعالیت‌ها و عملیات ساختمانی شهر تهران در پروژه‌های دولتی و خصوصی از ۲۴ اسفند تا ۱۵ فروردین ۹۹ متوقف شوند.


ممنوعیت ساخت و ساز در برخی مناطق تهران ابلاغ شد

۱۳۹۸/۶/۲۳

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی:

حریم گسل‌های ۵ کلانشهر تهیه شده و به تصویب شورای عالی شهرسازی رسیده است و در تهران نیز مناطقی که نباید ساخت و ساز ساختمان‌های با اهمیت بالا و بیمارستان‌ها صورت گیرد به شهرداری ابلاغ شده است.

در حال حاضر ۸۱ کیلومتر مربع از سطح شهر تهران در پهنه گسل‌های اصلی قرار دارند.


طرح ممنوعیت ساخت و ساز در پایتخت در روزهای تعطیل

۱۳۹۸/۶/۲۳

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران اعلام کرد که در صورت جلب موافقت سازمان نظام مهندسی، در راستای کاهش آلودگی صوتی، ساخت و ساز و عملیات عمرانی در روزهای تعطیل متوقف می شود/ ایسنا

ناهید خداکرمی در گفت وگو با ایسنا، در مورد آلودگی صوتی ناشی از اجرای طرح‌های عمرانی و ساخت و ساز در تهران با بیان اینکه بحث آلودگی صوت در تهران یک معضل پنهان است گفت:  با اینکه همه شهروندان در معرض آلودگی صوت قرار دارند اما کمتر کسی به این مشکل واکنش نشان می دهد.

وی با بیان اینکه متاسفانه رسیدگی به مشکلات ناشی از آلودگی صوت مغفول مانده است؛ افزود: کمیته سلامت شورای شهر تهران بررسی‌های زیادی را در مورد راهکارهای کاهش آلودگی صوت انجام داده است که براین  اساس بررسی‌ها در حوزه آلودگی صوت ناشی از عملیات عمرانی و ساخت و ساز نشان داد که افراد و مالکان کمتر مراعات لازم را دارند به گونه‌ای که حتی نیمه شب و روزهای تعطیل و جمعه اقدام به توقف ساخت وساز نمی‌کنند.

خداکرمی با  بیان اینکه در برخی موارد سازندگان مجبور هستند که در ساعات پایانی روز و در نیمه شب برخی مصالح را جابجا کنند، ادامه داد: اما دلیلی ندارد که عملیات ساخت و ساز در روزهای جمعه و تعطیل که عمدتا خانواده‌ها در کنار یکدیگر قرار دارند، ادامه داشته باشد و موجبات مزاحمت و سر و صدا را ایجاد کند.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران ادامه داد: کمیسیون سلامت رایزنی‌های اولیه با معاونت شهرسازی و فنی و عمرانی شهرداری را برای بررسی ابعاد مختلف توقف ساخت و ساز در روزهای تعطیل از جمله روز جمعه انجام داده است و در حال برنامه ریزی برای برگزاری جلسات مختلف با سازمان نظام مهندسی هستیم تا در صورت موافقت آنها بتوانیم زمان عملیات‌های ساخت و ساز را مدیریت کنیم.

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments