حج تمتع و عمره: آخرین اخبار حجاج / زمان ثبت‌ نام حج تمتع ۹۹

اجتماعی , مذهبی ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ بدون دیدگاه

حج تمتع و عمره : آخرین اخبار حج تمتع و عمره / اخبار حجاج / زمان ثبت‌ نام حج تمتع ۹۹

حج: در این مطلب از بخش اخبار اجتماعی و مذهبی به آخرین اخبار مربوط به حج، حج تمتع، آخرین اخبار حج عمره، آخرین اخبار حجاج، بازگشت حجاج، بیمه حج تمتع، پایان مراسم حج، پرواز حجاج، حج تمتع ۹۸ و ۹۹، حج عمره، حج کاروان، حجاج، خسارت اموال حجاج ایرانی، سقف پرداخت خسارت اموال حجاج ایرانی، کاروان حجاج، مراسم حج، مراسم حج تمتع، مناسک حج تمتع, و طواف کعبه می پردازیم.

این مطلب با جدیدترین اخبار مربوط به حج عمره و تمتع، سازمان حج و حجاج بیت الله الحرام به روز می شود.

با ما همراه باشید.

حج, حج تمتع, آخرین اخبار حج عمره, آخرین اخبار حجاج, بازگشت حجاج, بیمه حج تمتع, پایان مراسم حج, پرواز حجاج, حج تمتع 98 و 99, حج عمره, حج کاروان, حجاج, خسارت اموال حجاج ایرانی, سقف پرداخت خسارت اموال حجاج ایرانی, کاروان حجاج, مراسم حج, مراسم حج تمتع, مناسک حج تمتع

حج, حج تمتع, آخرین اخبار حج عمره, آخرین اخبار حجاج, بازگشت حجاج, بیمه حج تمتع, پایان مراسم حج, پرواز حجاج, حج تمتع ۹۸ و ۹۹, حج عمره, حج کاروان, حجاج, خسارت اموال حجاج ایرانی, سقف پرداخت خسارت اموال حجاج ایرانی, کاروان حجاج, مراسم حج, مراسم حج تمتع, مناسک حج تمتع, زمان ثبت‌ نام حج تمتع ۹۹

رییس سازمان حج و زیارت در دیدار با مقام معظم رهبری:

۱۳۹۸/۱۱/۱

مذاکرات رسمی برای حج سال ۹۹ یک ماه قبل با طرف عربستانی انجام شد و مطالبات، مشکلات و ملاحظات خود را به آن‌ها اعلام کردیم.

با توجه به این مباحث و نیز نظرات طرف مقابل توافق‌نامه امضا شد.

از جمله چالش‌های جدی در حج سال ۹۸ حمل و نقل زائران بود که با فشار از سوی عربستان همراه بود./ایسنا


تنها مشکل باقی‌مانده برای اعزام عمره‌گذاران ایرانی به عربستان

۱۳۹۸/۹/۲۶

رییس سازمان حج و زیارت:

باید نخست موضوع عمره بین مسئولان سیاسی دو کشور حل شود که در این صورت مشکلی برای شروع عملیات اعزام عمره‌گزاران وجود نخواهد داشت

به دلیل آن‌که این بحث مرتبط با حوزه وزارت خارجه این کشور است، طرف عربستانی هنوز پاسخ قطعی در این رابطه نداده است.

همچنین بخوانید:  وضعیت جاده ها : آخرین اخبار وضعیت ترافیک و آب و هوای جاده ها و راههای کشور

تفاهم‌ نامه حج تمتع ۹۹ امضا شد

۱۳۹۸/۹/۱۷

تفاهم‌نامه حج تمتع سال ۱۳۹۹ بین هیأت جمهوری اسلامی ایران به ریاست رئیس سازمان حج و زیارت و وزیر حج و عمره عربستان سعودی امضا شد

رئیس سازمان حج و زیارت: در این جلسه موضوع پیگیری حقوق شهدای منا مطرح و از وزیر حج و عمره عربستان خواسته شد روند پیگیری این موضوع تسریع شود و وی نیز اعلام کرد، موضوع همچنان در دست پیگیری است/ فارس


زمان ثبت‌ نام حج تمتع ۹۹ اعلام شد

۱۳۹۸/۸/۲۰

در جلسه شورای برنامه‌ریزی بعثه مقام معظم رهبری اعلام شد: ثبت‌نام زائران حج تمتع ۱۳۹۹ از بهمن‌ماه آغاز می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج، جلسه شورای برنامه‌ریزی بعثه مقام معظم رهبری با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب ـ نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت ـ، علی‌رضا رشیدیان ـ رییس سازمان حج و زیارت ـ و معاونان و مدیران بخش‌های مختلف بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت برگزار شد. در این جلسه موضوع کلیات حج ۹۹ مورد بحث و بررسی قرار گرفت که اکبر رضایی ـ معاون امور حج و زیارت سازمان حج و زیارت ـ اعلام کرد: طبق برنامه‌ریزی صورت‌گرفته از بهمن‌ماه ثبت‌نام زائران حج ۹۹ را کلید خواهیم زد. بدیهی است بخشی از اقدامات مقدماتی باید پیش از این تاریخ انجام شود.

نواب ـ سرپرست حجاج ایرانی ـ نیز بیان کرد: خوشبختانه ارزیابی‌ای که در خصوص حج تمتع و اربعین ۹۸ صورت گرفت، نشان می‌دهد موفقیت‌هایی وجود دارد. البته برخی مشکلات در این مسیر هست که باید آسیب‌شناسی و بررسی کرد تا برای برنامه‌های سال آینده برطرف شود.

او در ادامه اقدام شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی در حج تمتع و اربعین ۹۸ در اعزام زائران ایرانی را موفقیت‌آمیز دانست و گفت: آمار ثبت‌شده کاهش میزان تأخیر پروازها در مقایسه با سال گذشته را نشان می‌دهد.

همچنین بخوانید:  شاه کلید استجابت دعا / روش اجابت سریع دعا / استجابت دعا

علی‌رضا رشیدیان ـ رییس سازمان حج و زیارت ـ هم گزارشی از روند برنامه‌های اجرایی حج تمتع و اربعین ارائه و اظهار کرد: بحث آسیب‌شناسی حج ۹۸ را در استان‌ها انجام داده‌ایم و تا پایان آبان‌ماه این موضوع به نتیجه نهایی خواهد رسید.

او همچنین درباره وضعیت اعزام زائران به عتبات عالیات یادآور شد: با برقراری امنیت در شهرهای زیارتی، اعزام زائران عتبات عالیات از سرگرفته خواهد شد.

رییس سازمان حج و زیارت همچنین با اشاره به زلزله اخیر در آذربایجان شرقی از ارائه برخی کمک‌های جمع‌آوری‌شده توسط این سازمان در شهرهای زلزله‌زده خبر داد.


ضرورت بروزرسانی اطلاعات ودیعه گذاران حج تمتع

۱۳۹۸/۸/۱۴

معاون امور حج و زیارت سازمان حج و زیارت اعلام کرد: افراد دارای قبض ودیعه گذاری باید هرچه سریعتر نسبت به تکمیل اطلاعات خود در نشانی reserve.haj.ir اقدام کنند.


یکی از ٣ شرط اصلی ایران برای از سرگیری حج عمره

۱۳۹۸/۷/۱۶

رییس سازمان حج و زیارت:

دولت عربستان سعودی باید قوانین سختگیرانه سفر اتباع و گردشگران خود را به جمهوری اسلامی ایران لغو کند.

این یکی از ٣ شرط اصلی ما برای از سرگیری سفر عمره پس از ماه صفر است.

۲ شرط را مسئولان عربستانی پذیرفته اند./ ایرنا


زائران حج عمره پس از ماه صفر به عربستان اعزام می شوند

۱۳۹۸/۶/۱۷

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: با توجه به روند خوب مذاکرات انجام گرفته است، مسئولان ایرانی با وزارت حج عربستان در صورت پاسخ مثبت به پیشنهادات ایران اعزام زائران حج عمره پس از صفر آغاز خواهد شد./ ایرنا


راه اندازی عمره به صورت محدود

۱۳۹۸/۶/۸

نماینده ولی فقیه در حج و سرپرست حجاج ایرانی از راه اندازی عمره مفرده به صورت محدود خبر داد.


راه‌اندازی حج عمره در صورت تامین شروط ایران

۱۳۹۸/۶/۶

رئیس سازمان حج و زیارت در دیدار وزیر حج عربستان:

همچنین بخوانید:  دعای غلبه بر ترس و اضطراب و انواع مختلف آن از معصومین (ع)

با راه‌اندازی عمره به شرط تامین عزت، کرامت و امنیت عمره‌گذاران موافقیم

باید برای حمایت کنسولی اتباع عمره‌گذار کشورمان نیز اقدام مناسبی صورت گیرد/ایلنا


ایران و عربستان درباره «عمره» مذاکره کردند

۱۳۹۸/۶/۶

رییس سازمان حج کشورمان با وزیر حج عربستان درباره برقراری عمره و به سرانجام رساندن دیه و غرامت شهدای مسجدالحرام و منا، مذاکره کرد.


مدیر عملیات حج هما:

۱۳۹۸/۵/۲۷

مشکل تاخیر پرواز‌های برگشت حجاج، ناشی از تاخیر در انتقال زائران به فرودگاه‌های جده و مدینه است.

امیدواریم تا فردا شب، با طبیعی شدن وضعیت انتقال حجاج به فرودگاهها، پرواز‌ها هم به حالت عادی برگردد.


عربستان با افزایش پرواز هواپیماهای ایرانی برای انتقال حجاج موافقت نکرد

۱۳۹۸/۵/۲۵

رئیس سازمان حج و زیارت از عدم موافقت مسئولان عربستان مبنی بر درخواست مسئولان کشورمان برای افزایش سه فروند هواپیمای اجاره‌ای برای افزایش ناوگان حمل و نقل هوایی ایران ایر برای انتقال هرچه سریعتر حجاج ایرانی به کشور خبر داد./ ایرنا


بازگشت حجاج ایرانی با انجام ۱۶ پرواز آغاز شد

۱۳۹۸/۵/۲۵

رئیس سازمان حج و زیارت از آغاز عملیات بازگشت حجاج کشورمان خبر داد و گفت: در نخستین روز از این عملیات ۲ هزار و ۹۰۰ زائر با ۱۶ پرواز از فرودگاه مدینه منوره به کشورمان منتقل می شوند.


حجاج تا سقف ۳ میلیون تومان خسارت اموال می‌گیرند

۱۳۹۸/۵/۲۴

مسئول بیمه حج تمتع ۹۸ از پرداخت خسارت اموال حجاج ایرانی توسط شرکت بیمه‌گر پس از بازگشت آنان به کشور حداکثر تا سقف سه میلیون تومان خبر داد.


آماده‌باش پلیس فرودگاه برای بازگشت حجاج

۱۳۹۸/۵/۲۲

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور:

با پایان مراسم حج فرآِیند بازگشت حجاج از کشور عربستان آغاز شده و در همین راستا نیز پلیس فرودگاه‌های کشور همچون عملیات رفت زائران در آماده باش کامل است.

فرودگاه امام خمینی (ره) پرترددترین ایستگاه پروازی برای بازگشت زائران خواهد بود.


سامانه ایرانی نظارت بر تردد کاروانهای حجاج راه اندازی شد

۱۳۹۸/۵/۱۱

مسئول فناوری اطلاعات حج تمتع ۹۸ از راه اندازی سامانه ای خبر داد که با گزارش آنلاین و لحظه ای وضعیت تردد کاروانهای حجاج و اتوبوسهای حامل آنان در ایام مناسک حج تمتع، به ارایه خدمات مناسب‌تر و تامین هر چه بیشتر امنیت و آرامش آنان کمک می کند.

 


برچسب ها
توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.

نظر خود را ارسال کنید

  Subscribe  
Notify of