حج تمتع و عمره: آخرین اخبار حجاج / زمان ثبت‌ نام حج تمتع ۹۹ / حج با شرط سنی

اجتماعی 🔥 , مذهبی 🔥 ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

حج تمتع و عمره : آخرین اخبار حج تمتع و عمره / اخبار حجاج / زمان ثبت‌ نام حج تمتع ۹۹ / حج با شرط سنی

حج: در این مطلب از بخش اخبار اجتماعی و مذهبی به آخرین اخبار مربوط به حج، حج تمتع، آخرین اخبار حج عمره، آخرین اخبار حجاج، بازگشت حجاج، بیمه حج تمتع، پایان مراسم حج، پرواز حجاج، حج تمتع ۱۴۰۰ و ۹۹، حج عمره، حج کاروان، حجاج، خسارت اموال حجاج ایرانی، سقف پرداخت خسارت اموال حجاج ایرانی، کاروان حجاج، مراسم حج، مراسم حج تمتع، مناسک حج تمتع, و طواف کعبه می پردازیم.

این مطلب با جدیدترین اخبار مربوط به حج عمره و تمتع، سازمان حج و حجاج بیت الله الحرام به روز می شود.

با ما همراه باشید.

حج, حج تمتع, آخرین اخبار حج عمره, آخرین اخبار حجاج, بازگشت حجاج, بیمه حج تمتع, پایان مراسم حج, پرواز حجاج, حج تمتع 98 و 99, حج عمره, حج کاروان, حجاج, خسارت اموال حجاج ایرانی, سقف پرداخت خسارت اموال حجاج ایرانی, کاروان حجاج, مراسم حج, مراسم حج تمتع, مناسک حج تمتع

حج, حج تمتع, آخرین اخبار حج عمره, آخرین اخبار حجاج, بازگشت حجاج, بیمه حج تمتع, پایان مراسم حج, پرواز حجاج, حج تمتع ۱۴۰۰ و ۹۹, حج عمره, حج کاروان, حجاج, خسارت اموال حجاج ایرانی, سقف پرداخت خسارت اموال حجاج ایرانی, کاروان حجاج, مراسم حج, مراسم حج تمتع, مناسک حج تمتع, زمان ثبت‌ نام حج تمتع ۹۹

احتمال برگزاری حج با کاهش سهمیه‌ها/ فقط ۲۷ روز تا نخستین اعزام فرصت باقی است

۱۳۹۹/۳/۱۲

رئیس سازمان حج و زیارت:
عربستان سعودی درباره زمان اعلام لغو یا برپایی حج ۲ بار خلف وعده کرده است. یک بار گفتند تا پایان ماه مبارک رمضان و یک بار گفتند تا هشتم شوال، اما هنوز جواب نداده‌اند./ صداوسیما


برگزاری حج تمتع در هاله‌ای از ابهام

۱۳۹۹/۲/۲۹

رئیس سازمان حج و زیارت:

مراحل ثبت‌نام و انتخاب کاروان‌ها بر اساس تفاهم‌نامه حج تمتع با عربستان انجام شده است.

با وجودی که وارد دهه آخر ماه مبارک رمضان شده‌ایم سعودی‌ها تاکنون موضع رسمی خود را در خصوص ارائه خدمات برای عملیات حج ۱۴۴۱ اعلام نکرده‌اند.


حج ۹۹ منوط به اعلام موضع عربستان است

۱۳۹۹/۲/۲۳

نماینده ولی فقیه در امور حج:

با وجودی که برنامه‌های اجرایی و فرهنگی حج آینده در حال پیگیری است اما این سفر به اعلام موضع رسمی عربستان بستگی دارد که در وضع موجود، کشور میزبان می‌تواند شرایط لازم را مهیا کند.

حفظ کرامت و عزت زائران ایرانی در سرلوحه مذاکرات اعزام حجاج قرار داشته./ ایرنا


حج با شرط سنی برگزار می‌شود؟

۱۳۹۹/۲/۲۱

اعزام زائران زیر ۶۰ سال به عربستان، یکی از سناریوهای حج امسال در صورت ادامه شیوع ویروس کرونا است. معاینه این افراد آغاز شده و این شائبه مطرح است که امسال، حج با شرط سنی برگزار شود، اما سازمان حج و زیارت، این موضوع را رد و اعلام کرده که عربستان هنوز هیچ شرطی برای حج تمتع تعیین نکرده است.


عربستان تاکنون هیچ شرطی برای حج امسال اعلام نکرده است

۱۳۹۹/۲/۲۰

پور شعبان مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان حج و زیارت:

تا کنون عربستان هیچ شرطی برای حج امسال اعلام نکرده است، بدین ترتیب نمی‌توان محدودیتی برای ثبت نام زائران بیت الله الحرام و معاینات آن‌ها اعمال کرد و برنامه‌های اجرایی به روال سال‌های قبل ادامه دارد.

تاکنون بیش از ۷۵ درصد ظرفیت کاروان‌ها تکمیل شده است.

بر خلاف اخبار منتشر شده هیچگونه اعمال محدودیت سنی برای ثبت نام و انجام معاینات حجاج صورت نمی‌گیرد و خبر اعمال محدودیت تکذیب می‌شود.


اعلام شعار حج امسال

۱۳۹۹/۲/۱۶

در نشست شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج وزیارت شعار حج آینده «حج؛ معنویت، همبستگی و اقتدار اسلامی » اعلام شد.


آغاز واکسیناسیون واجدان شرایط شرکت در حج تمتع ۹۹ از هفته آتی

۱۳۹۹/۲/۱۶

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به نزدیک بودن موسم حج تمتع ۹۹ گفت: کارهای اولیه، واکسیناسیون، معاینه و … واجدان شرایط شرکت در حج تمتع امسال از هفته آینده آغاز خواهد شد.


معاینه زائران حج ۹۹ آغاز می‌شود

۱۳۹۹/۲/۱

رئیس سازمان حج و زیارت، از آغاز روند معاینات پزشکی زائران حج پیش رو در اوایل اردیبهشت ماه خبر داد.

همچنین بخوانید:  پیش بینی احداث خانه‌ های هلال احمر در ۴۰ هزار نقطه روستایی

ودیعه‌ گذاران حج تمتع برای ظرفیت خالی استان تهران اقدام کنند

۱۳۹۹/۱/۲۶

اداره کل حج و زیارت استان تهران اعلام کرد: دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع ۱۶ اردیبهشت تا ۳۱ خرداد سال ۸۶ به عنوان اولویت های ذخیره برای تکمیل ظرفیت ها در ۲۷ فروردین ماه اقدام کنند.


احتمال لغو حج تمتع ۹۹ / بررسی تمام سناریوها با فرض تداوم یا پایان بحران کرونا

۱۳۹۹/۱/۱۹

رئیس سازمان حج و زیارت درباره اینکه اگر عربستان تصمیم به عدم برگزاری حج بگیرد تکلیف ثبت‌نامی‌های امسال از حیث اولویت اعزام و سپرده‌هایشان چه می‌شود گفت: در این شرایط قطعا اولویت اعزام در سال بعد با زائرینی است که هم اکنون ثبت‌نام کرده‌‌اند.


عربستان سعودی تا اطلاع ثانوی در شهرهای مکه و مدینه حکومت نظامی ۲۴ساعته اعلام کرد.

۱۳۹۹/۱/۱۵

روز گذشته وزیر حج عربستان از کسانی که قصد سفر حج دارند خواست تا صبور باشند و فعلا به دلیل شیوع ویروس کرونا برای زیارت برنامه‌ریزی نکنند.

حج هرساله حدود ۲.۵میلیون نفر را به شهرهای مکه و مدینه می‌آورد


عربستان به دلیل شیوع کرونا حج و عمره مفرده را تا بهتر شدن شرایط به حالت تعلیق درآورد

۱۳۹۹/۱/۱۳

رسانه‌های دولتی عربستان سعودی از تعلیق ثبت‌نام و اعزام مسلمانان به حج و عمره مفرده با توجه به شیوع بی سابقه کرونا در جهان توسط وزیر حج و عمره‌ی عربستان خبر دادند.


وزیر حج عربستان: کشورهای اسلامی فعلا برای حج برنامه ریزی نکنند/تسنیم

۱۳۹۹/۱/۱۲


توقف نقل و انتقال اسناد فاقد اولویت حج عمره

۱۳۹۸/۱۲/۲۸

سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج و زیارت از اعمال محدودیت‌های نقل و انتقال اسناد فاقد اولویت حج تمتع و عمره خبر داد و گفت: توقف نقل و انتقال تا پایان فروردین سال ۹۹ خواهد بود./مهر


وجه حج ۹۹ را الکترونیکی پرداخت کنید

۱۳۹۸/۱۲/۲۱

سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج و زیارت:

تمامی فرآیند ثبت نام حج تمتع ۹۹ اعم از انتخاب کاروان ها، ثبت نام و پرداخت مرحله اول تشرف به صورت غیر حضوری و الکترونیکی انجام می گیرد./ ایرنا


اولویت های جدید حج ۹۹ فراخوانده شدند

۱۳۹۸/۱۲/۲۱

سازمان حج و زیارت، اولویت های جدید حج ۹۹ را فراخواند و اعلام کرد: هزینه حج، الکترونیکی پرداخت شود./ایسنا


صحن طواف خانه خدا دوباره باز شد

۱۳۹۸/۱۲/۱۷

مقام های سعودی روز شنبه صحن طواف خانه خدا را به دستور «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه این کشور از صبح امروز شنبه باز کردند./ ایرنا


مسجدالحرام به روی زائران باز شد اما حج عمره هنوز ممنوع است

۱۳۹۸/۱۲/۱۷

مقامات سعودی که مسجدالحرام را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به صورت موقت بسته بودند، آن را بر روی زائران باز کردند اما حج عمره هنوز ممنوع است.


باز شدن مسجد الحرام و مسجد النبی بعد از بسته شدن موقت

۱۳۹۸/۱۲/۱۶

شبکه خبری رسمی عربستان گزارش داد که مسئولان سعودی بعد از آنکه مسجد الحرام در شهر مکه و مسجد النبی در مدینه را به منظور ضد عفونی کردن و جلوگیری از شیوع کروناویروس بسته بودند، این دو مکان را باز کردند.


عربستان سعودی طواف حول کعبه را تعطیل کرد

۱۳۹۸/۱۲/۱۵

خبرگزاری عربستان سعودی اعلام کرد که صحن طواف حول کعبه و سعی صفا و مروه در طول دوران تعلیق عمره بسته خواهد بود و نماز جماعت فقط داخل مسجدالحرام برگزار می‌شود.


توقف حج عمره و زیارت مسجد النبی به دلیل کرونا

۱۳۹۸/۱۲/۱۴

عربستان سعودی برای جلوگیری از شیوع #کرونا، حج عمره و زیارت مسجدالنبی را به صورت موقت متوقف کرد


سازمان حج و زیارت: لغو حج ۹۹ شایعه است

۱۳۹۸/۱۲/۱۳

سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج و زیارت:

لغو حج ۹۹ شایعه است.

هزینه قطعی حج آتی ۳۳ تا ۴۱ میلیون تومان است.

تمام پروازهای حجاج ۹۹ از طریق شرکت‌های هواپیمایی ایران انجام می‌شود./فارس

همچنین بخوانید:  روز قدس ۹۹ و ۱۴۰۰: تاریخ و راهپیمایی / روز قدس چه روزیست / آخرین اخبار

ورود به عربستان برای انجام عمره و زیارت مسجدالنبی به حالت تعلیق درآمد

۱۳۹۸/۱۲/۸

عربستان اعلام کرد که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، ورود زائران به این کشور برای انجام عمره مفرده و زیارت مسجدالنبی را موقتا به حالت تعلیق در آورده است.


هزینه حج قسطی شد

۱۳۹۸/۱۱/۲۹

رییس سازمان حج و زیارت با اعلام این‌که ثبت‌نام حج تمتع ۹۹ از نهم اسفندماه آغاز می‌شود، بدون اشاره به نرخ تمام شده حج، گفت: هزینه این سفر در دو قسط دریافت خواهد شد./ ایسنا


پیش اطلاعیه سازمان حج و زیارت در خصوص فراخوان دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع سال ۱۳۹۹ منتشر شد.

۱۳۹۸/۱۱/۲۷

به اطلاع دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری علی‌الحساب حج تمتع تا ۱۵ اردیبهشت ۸۶ (سپرده‌گذاری در یکی از شعب بانک ملی ایران) می رساند چنانچه تاکنون اقدام به بروزرسانی و تکمیل اطلاعات خود ننموده‌اند ضروری است با مراجعه به سامانه: http:// reserve.haj.ir در این خصوص اقدام و کد پیگیری دریافت نمایند.

زمان بندی و نحوه مراجعه اولویت های فوق الذکر( در قالب اولویت های اصلی و ذخیره) و اسامی و مشخصات کاروان ها برای انتخاب و ثبت نام، در دهه اول اسفند ماه سالجاری اعلام خواهد شد


رییس سازمان حج و زیارت در دیدار با مقام معظم رهبری:

۱۳۹۸/۱۱/۱

مذاکرات رسمی برای حج سال ۹۹ یک ماه قبل با طرف عربستانی انجام شد و مطالبات، مشکلات و ملاحظات خود را به آن‌ها اعلام کردیم.

با توجه به این مباحث و نیز نظرات طرف مقابل توافق‌نامه امضا شد.

از جمله چالش‌های جدی در حج سال ۹۸ حمل و نقل زائران بود که با فشار از سوی عربستان همراه بود./ایسنا


تنها مشکل باقی‌مانده برای اعزام عمره‌گذاران ایرانی به عربستان

۱۳۹۸/۹/۲۶

رییس سازمان حج و زیارت:

باید نخست موضوع عمره بین مسئولان سیاسی دو کشور حل شود که در این صورت مشکلی برای شروع عملیات اعزام عمره‌گزاران وجود نخواهد داشت

به دلیل آن‌که این بحث مرتبط با حوزه وزارت خارجه این کشور است، طرف عربستانی هنوز پاسخ قطعی در این رابطه نداده است.


تفاهم‌ نامه حج تمتع ۹۹ امضا شد

۱۳۹۸/۹/۱۷

تفاهم‌نامه حج تمتع سال ۱۳۹۹ بین هیأت جمهوری اسلامی ایران به ریاست رئیس سازمان حج و زیارت و وزیر حج و عمره عربستان سعودی امضا شد

رئیس سازمان حج و زیارت: در این جلسه موضوع پیگیری حقوق شهدای منا مطرح و از وزیر حج و عمره عربستان خواسته شد روند پیگیری این موضوع تسریع شود و وی نیز اعلام کرد، موضوع همچنان در دست پیگیری است/ فارس


زمان ثبت‌ نام حج تمتع ۹۹ اعلام شد

۱۳۹۸/۸/۲۰

در جلسه شورای برنامه‌ریزی بعثه مقام معظم رهبری اعلام شد: ثبت‌نام زائران حج تمتع ۱۳۹۹ از بهمن‌ماه آغاز می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج، جلسه شورای برنامه‌ریزی بعثه مقام معظم رهبری با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب ـ نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت ـ، علی‌رضا رشیدیان ـ رییس سازمان حج و زیارت ـ و معاونان و مدیران بخش‌های مختلف بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت برگزار شد. در این جلسه موضوع کلیات حج ۹۹ مورد بحث و بررسی قرار گرفت که اکبر رضایی ـ معاون امور حج و زیارت سازمان حج و زیارت ـ اعلام کرد: طبق برنامه‌ریزی صورت‌گرفته از بهمن‌ماه ثبت‌نام زائران حج ۹۹ را کلید خواهیم زد. بدیهی است بخشی از اقدامات مقدماتی باید پیش از این تاریخ انجام شود.

نواب ـ سرپرست حجاج ایرانی ـ نیز بیان کرد: خوشبختانه ارزیابی‌ای که در خصوص حج تمتع و اربعین ۹۸ صورت گرفت، نشان می‌دهد موفقیت‌هایی وجود دارد. البته برخی مشکلات در این مسیر هست که باید آسیب‌شناسی و بررسی کرد تا برای برنامه‌های سال آینده برطرف شود.

او در ادامه اقدام شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی در حج تمتع و اربعین ۹۸ در اعزام زائران ایرانی را موفقیت‌آمیز دانست و گفت: آمار ثبت‌شده کاهش میزان تأخیر پروازها در مقایسه با سال گذشته را نشان می‌دهد.

همچنین بخوانید:  ساعت کار ادارات و بانک ها / آخرین خبر: تغییر ساعت کار ادارات با افزایش دما

علی‌رضا رشیدیان ـ رییس سازمان حج و زیارت ـ هم گزارشی از روند برنامه‌های اجرایی حج تمتع و اربعین ارائه و اظهار کرد: بحث آسیب‌شناسی حج ۹۸ را در استان‌ها انجام داده‌ایم و تا پایان آبان‌ماه این موضوع به نتیجه نهایی خواهد رسید.

او همچنین درباره وضعیت اعزام زائران به عتبات عالیات یادآور شد: با برقراری امنیت در شهرهای زیارتی، اعزام زائران عتبات عالیات از سرگرفته خواهد شد.

رییس سازمان حج و زیارت همچنین با اشاره به زلزله اخیر در آذربایجان شرقی از ارائه برخی کمک‌های جمع‌آوری‌شده توسط این سازمان در شهرهای زلزله‌زده خبر داد.


ضرورت بروزرسانی اطلاعات ودیعه گذاران حج تمتع

۱۳۹۸/۸/۱۴

معاون امور حج و زیارت سازمان حج و زیارت اعلام کرد: افراد دارای قبض ودیعه گذاری باید هرچه سریعتر نسبت به تکمیل اطلاعات خود در نشانی reserve.haj.ir اقدام کنند.


یکی از ٣ شرط اصلی ایران برای از سرگیری حج عمره

۱۳۹۸/۷/۱۶

رییس سازمان حج و زیارت:

دولت عربستان سعودی باید قوانین سختگیرانه سفر اتباع و گردشگران خود را به جمهوری اسلامی ایران لغو کند.

این یکی از ٣ شرط اصلی ما برای از سرگیری سفر عمره پس از ماه صفر است.

۲ شرط را مسئولان عربستانی پذیرفته اند./ ایرنا


زائران حج عمره پس از ماه صفر به عربستان اعزام می شوند

۱۳۹۸/۶/۱۷

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: با توجه به روند خوب مذاکرات انجام گرفته است، مسئولان ایرانی با وزارت حج عربستان در صورت پاسخ مثبت به پیشنهادات ایران اعزام زائران حج عمره پس از صفر آغاز خواهد شد./ ایرنا


راه اندازی عمره به صورت محدود

۱۳۹۸/۶/۸

نماینده ولی فقیه در حج و سرپرست حجاج ایرانی از راه اندازی عمره مفرده به صورت محدود خبر داد.


راه‌اندازی حج عمره در صورت تامین شروط ایران

۱۳۹۸/۶/۶

رئیس سازمان حج و زیارت در دیدار وزیر حج عربستان:

با راه‌اندازی عمره به شرط تامین عزت، کرامت و امنیت عمره‌گذاران موافقیم

باید برای حمایت کنسولی اتباع عمره‌گذار کشورمان نیز اقدام مناسبی صورت گیرد/ایلنا


ایران و عربستان درباره «عمره» مذاکره کردند

۱۳۹۸/۶/۶

رییس سازمان حج کشورمان با وزیر حج عربستان درباره برقراری عمره و به سرانجام رساندن دیه و غرامت شهدای مسجدالحرام و منا، مذاکره کرد.


مدیر عملیات حج هما:

۱۳۹۸/۵/۲۷

مشکل تاخیر پرواز‌های برگشت حجاج، ناشی از تاخیر در انتقال زائران به فرودگاه‌های جده و مدینه است.

امیدواریم تا فردا شب، با طبیعی شدن وضعیت انتقال حجاج به فرودگاهها، پرواز‌ها هم به حالت عادی برگردد.


عربستان با افزایش پرواز هواپیماهای ایرانی برای انتقال حجاج موافقت نکرد

۱۳۹۸/۵/۲۵

رئیس سازمان حج و زیارت از عدم موافقت مسئولان عربستان مبنی بر درخواست مسئولان کشورمان برای افزایش سه فروند هواپیمای اجاره‌ای برای افزایش ناوگان حمل و نقل هوایی ایران ایر برای انتقال هرچه سریعتر حجاج ایرانی به کشور خبر داد./ ایرنا


بازگشت حجاج ایرانی با انجام ۱۶ پرواز آغاز شد

۱۳۹۸/۵/۲۵

رئیس سازمان حج و زیارت از آغاز عملیات بازگشت حجاج کشورمان خبر داد و گفت: در نخستین روز از این عملیات ۲ هزار و ۹۰۰ زائر با ۱۶ پرواز از فرودگاه مدینه منوره به کشورمان منتقل می شوند.


حجاج تا سقف ۳ میلیون تومان خسارت اموال می‌گیرند

۱۳۹۸/۵/۲۴

مسئول بیمه حج تمتع ۹۸ از پرداخت خسارت اموال حجاج ایرانی توسط شرکت بیمه‌گر پس از بازگشت آنان به کشور حداکثر تا سقف سه میلیون تومان خبر داد.


آماده‌باش پلیس فرودگاه برای بازگشت حجاج

۱۳۹۸/۵/۲۲

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور:

با پایان مراسم حج فرآِیند بازگشت حجاج از کشور عربستان آغاز شده و در همین راستا نیز پلیس فرودگاه‌های کشور همچون عملیات رفت زائران در آماده باش کامل است.

فرودگاه امام خمینی (ره) پرترددترین ایستگاه پروازی برای بازگشت زائران خواهد بود.


سامانه ایرانی نظارت بر تردد کاروانهای حجاج راه اندازی شد

۱۳۹۸/۵/۱۱

مسئول فناوری اطلاعات حج تمتع ۹۸ از راه اندازی سامانه ای خبر داد که با گزارش آنلاین و لحظه ای وضعیت تردد کاروانهای حجاج و اتوبوسهای حامل آنان در ایام مناسک حج تمتع، به ارایه خدمات مناسب‌تر و تامین هر چه بیشتر امنیت و آرامش آنان کمک می کند.

 


برچسب ها
توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.

نظر خود را ارسال کنید

  Subscribe  
Notify of