بوی نامطبوع تهران : علت و منشا بوی نامطبوع در سطح شهر تهران

اجتماعی 🔥 , استان تهران ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

بوی نامطبوع تهران : آخرین اخبار مربوط به علت و منشا بوی نامطبوع در سطح شهر تهران

بوی نامطبوع تهران : در این مطلب از بخش اخبار اجتماعی وب سایت نایریکا به اخبار تهران, بوی بد, بوی نامطبوع, بوی نامطبوع تهران, بوی نامطبوع در تهران, بوی نامطبوع امروز تهران, بوی نامطبوع در شهر تهران, بوی نامطبوع در سطح شهر تهران, بوی نامطبوع تهران از چیست, بوی نامطبوع تهران امروز, بوی نامطبوع تهران زلزله, بوی نامطبوع تهران علت, بو نامطبوع تهران, بوی بد تهران, بوی بد تهران امروز, بوی بد تهران چه بود, بوی بد تهران و زلزله, بوی بد تهران چی بود, بوی بد تهران, بوی نامطبوع تهران, بوی بد تهران از چیست, تهران می پردازیم.

این مطلب با جدیدترین اخبار مربوط به بوی بد در سطح شهر تهران به روز می شود.

با ما همراه باشید.

اخبار تهران, بوی بد, بوی نامطبوع, بوی نامطبوع تهران, بوی نامطبوع در تهران, بوی نامطبوع امروز تهران, بوی نامطبوع در شهر تهران, بوی نامطبوع در سطح شهر تهران, بوی نامطبوع تهران از چیست, بوی نامطبوع تهران امروز, بوی نامطبوع تهران زلزله, بوی نامطبوع تهران علت, بو نامطبوع تهران, بوی بد تهران, بوی بد تهران امروز, بوی بد تهران چه بود, بوی بد تهران و زلزله, بوی بد تهران چی بود, بوی بد تهران, بوی نامطبوع تهران, بوی بد تهران از چیست, تهران

بوی نامطبوع تهران, بوی نامطبوع در تهران, بوی نامطبوع امروز تهران, بوی نامطبوع در شهر تهران, بوی نامطبوع در سطح شهر تهران, بوی نامطبوع تهران از چیست, بوی نامطبوع تهران امروز, بوی نامطبوع تهران زلزله, بوی نامطبوع تهران علت, بو نامطبوع تهران, بوی بد تهران, بوی بد تهران امروز, بوی بد تهران چه بود, بوی بد تهران و زلزله, بوی بد تهران چی بود, بوی بد تهران, بوی نامطبوع تهران, بوی بد تهران از چیست

تشکیل کارگروه ملی بررسی بوی بد تهران

۱۳۹۹/۱/۱۲

گل‌علیزاده، معاون مرکز هوا و تغییر اقلیم سازمان محیط زیست کشور:

راهکار‌ها برای مقابله با بوی نامطبوع در استان تهران را دریافت کرده‌ایم و برنامه نهایی کارگروه در دست بررسی است.

بررسی‌ها حکایت از آن دارد که بوی نامطبوع در محور تهران قم از سه منشاء اصلی حاصل می‌شود.

مجتمع پسماند آرادکوه که دپوی زباله به صورت سنتی در آن صورت می‌گیرد، مجتمع دامداری دامگستر که از ۲۷ تا ۲۸ هزار واحد دامی تشکیل شده و عدم ساماندهی و تجمع فضولات دام‌ها یکی از منابع تولید بوی نامطبوع است و سوم فاضلاب‌های اسلامشهر، رباط کریم و واوان که به سمت اتوبان قم و کانال نواب وارد شده و در برابر شهرک سینمایی دفاع مقدس زیر پل اتوبان تجمع پیدا می‌کنند.

این سه منبع اصلی تولید بو هستند و با تغییر مسیر باد نوع بو متفاوت می‌شود.

منابع پراکنده تولید بو هم وجود دارد مانند مانند زباله‌سوزی‌ها و واحد‌های دامی که اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران در ساماندهی آن‌ها عملکرد موفقی داشته است.


کانون بوی نامطبوع تهران شناسایی شد

۱۳۹۸/۱۰/۳۰

معاون استاندار تهران:

سه مجموعه آرادکوه، دام گستر و فاضلاب جنوب تهران کانون انتشار بوی نامطبوع پایتخت است./ ایرنا


خرید دستگاهی برای شناسایی منشاء بوی نامطبوع تهران

۱۳۹۸/۱۰/۲۸

معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران:

منشا بوی نامطبوع تهران هنوز به قطعیت نرسیده‌ایم.

دستگاه‌های جدیدی خریداری شده‌اند که برای شناسایی منشا بو به ما کمک می‌کنند.

هر زمان که جهت باد در تهران از جنوب به شمال بوده، بوی نامطبوع در سطح شهر پخش شده است.


بوی نامطبوع بخش‌هایی از تهران را فراگرفت

۱۳۹۸/۱۰/۲۵

در حالی بوی نامطبوع عصر امروز (۲۵ دی ماه) بخش‌هایی از تهران را فراگرفته است که در ماه‌های قبل همزمان با اوج آلودگی هوای تهران در بخش‌هایی از پایتخت استشمام شده و حتی طی دو روز متوالی ترکیبات متفاوتی داشت.

گمانه‌زنی‌های زیادی درباره منشا این بو شده است که سیستم فاضلاب شهری و مرکز دفع پسماند آرادکوه از جمله آن‌هاست./ ایسنا


بازهم انتشار بوی نامطبوع در تهران

۱۳۹۸/۱۰/۲۳

هم اکنون بوی نامطبوعی که چند بار انتشار یافته، مناطق مرکزی تهران را فرا گرفته است./ جماران


باز هم بوی نامطبوع در تهران

۱۳۹۸/۱۰/۱۰

از بامداد امروز تا کنون دوبار بوی نامطبوع بخش های زیادی از تهران ار فرا گرفته است

از دقایقی پیش این بو در مناطق مرکزی تهران حس می شود./ جماران


متهمان اصلی انتشار “بوی نامطبوع تهران” اعلام شد

۱۳۹۸/۱۰/۹

معاون امور عمرانی استاندار تهران:

شهرداری تهران در گزارش خود در مورد تماس‌های تلفنی شهروندان درباره انتشار بوی نامطبوع با سامانه ۱۳۷ وضعیت تراکنش مناطق ۲۲ گانه را ارائه داد که بر اساس آن تماس‌ها بیشتر در محور منطقه ۲، چمران و نواب بوده است.

شهرداری تهران تیم‌هایی را برای بررسی منبع انتشار بو مشخص کرده بود که بر اساس آن پدیده اینورژن یا وارونگی هوا و همین‌طور رطوبت رابطه معناداری با انتشار بوی نامطبوع در تهران ندارد.

سوخت مازوت که توسط بعضی از کارخانجات استفاده می‌شد هم مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد این کارخانجات از گاز استفاده کنند و وزیر نفت هم قول‌های مساعدی در این مورد داده است.

همچنان آرادکوه، صنایع دامی و آبفا از متهمان اصلی انتشار بوی نامطبوع در تهران هستند


کتمان حقیقت در ماجرای بوی نامطبوع تهران

۱۳۹۸/۱۰/۸

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به بوی نامطبوع پایتخت در سال گذشته، گفت: در بررسی‌هایی که سال گذشته انجام دادیم برای خود من مسجل شد که یک دستگاهی کتمان حقیقت می‌کند.

اسماعیل نجار در نشست خبری پیش از ظهر امروز خود درباره منشاء بوی نامطبوع تهران در سال گذشته و روزهای گذشته گفت: در بحث بوی نامطبوع تهران با توجه به اینکه مساله در حوزه آلایندگی‌هاست، مسئولیت اصلی با سازمان حفاظت محیط‌زیست است و آمادگی داریم که در این زمینه هرکمکی از ما بخواهند انجام دهیم.

نجار ادامه داد: سال گذشته نیز اقداماتی را در این خصوص انجام دادیم و برای خود من مسجل شد که یک سازمانی کتمان حقیقت می‌کند که البته کارشناسان مربوطه نظر دیگری داشتند اما ما گزارش مربوط به آن را به دستگاه‌های مربوطه دادیم و هنوز هم منشاء آن مشخص نشده است.

نجار افزود: در مورد بوی اخیر هم نظرات مختلفی مطرح شده، اما همانطور که گفتم مسئولیت آن با مدیریت بحران نیست ولی بررسی‌ها ادامه دارد / ایسنا


گزارش شهرداری در خصوص بوی نامطبوع پایتخت منتشر شد

۱۳۹۸/۱۰/۲

یافته‌های این بررسی حاکی از این است که به احتمال زیاد علت بوی نامطبوع ترکیبات حاوی گوگرد بوده است و به واسطه افزایش ناگهانی در غلظت ۲SO و تعداد ذرات معلق هوا شاید بتوان گفت که انتشار (عمدی/سهوی) ترکیبات حاوی گوگرد در یک منطقه شهر تهران علت اصلی آن باشد.

با توجه به اینکه براساس داده‌های کیفیت هوای شهر تهران بیشترین میزان افزایش در غلظت ۲SO در حوالی ایستگاه شادآباد (جنوب غربی تهران) و مناطق شهری ۱۹ و ۱۶ بوده است. لذا احتمالاً این مناطق یا نواحی بالادست آنها در جهت وزش باد کانون این پدیده بوده باشند.


انتشار مجدد بوی نامطبوع در پایتخت

۱۳۹۸/۱۰/۱

از دقایقی پیش مجدداً بوی نامطبوعی در برخی از مناطق شهر تهران در حال انتشار است و بنا بر گزارشات میدانی خبرنگار تسنیم هم اکنون این بوی نامطبوع در برخی از مناطق از جمله منطقه ۶، ۷، ۱۲، ۱۵، ۱۷ بیش از سایر مناطق تهران است


یافته جدید درباره منشأ بوی نامطبوع تهران

۱۳۹۸/۱۰/۱

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست:

براساس یافته‌های ما عامل بوی نامطبوع در تهران مربوط به افزایش غیراستاندارد میزان گوگرد است.

این بو از سمت شهرری آغاز می‌شود.

آن زمانی ک برخی از شایعات در خصوص اینکه فاضلاب پلاسکو منشاء بوی سال گذشته تهران بود، بررسی‌ها نشان داد که منشا بو بیشتر به “مرکاپتان” نزدیک بود.


محسن هاشمی: درخصوص بوی نامطبوع یک سال است شاهد پاسکاری مسئولان هستیم

۱۳۹۸/۹/۲۶

سه مساله پسماند، فاضلاب و نشت گازهای زیرزمینی به عنوان عوامل احتمالی بوی نامطبوع معرفی شده‌اند، که دست کم در حوزه پسماند مدیریت شهری مسئول است و تاکنون با وجود همه شعارها و وعده هایی که در دهه‌های گذشته داده شده، مساله پسماند تهران بدون تفکیک و به صورتی غیربهداشتی جمع آوری و در کهریزک دفن می شود.


هوای تهران در آستانه وضعیت “قرمز” قرار گرفت / تعیین تکلیف بوی نامطبوع تهران در جلسه فردای استانداری

۱۳۹۸/۹/۲۵

کیفیت هوای شهر تهران امروز با شاخص ۱۶۰ در وضعیت “قرمز و ناسالم” برای همه گروه‌ها قرار دارد.

معاون عمرانی استانداری تهران گفت: با توجه به انتشار بوی نامطبوع در تهران فردا علت یا علل بوی نامطبوع در جلسه کارگروه استانداری مشخص خواهد شد.


بوی نامطبوع روزانه شد

۱۳۹۸/۹/۲۴

هم اکنون بوی شدید و نامطبوعی مناطق از تهران را در برگرفت

روز گذشته در همین ساعت این بو مجددا منتشر شد/ جماران


بوی نامطبوع بازهم به سراغ تهرانی ها آمد

۱۳۹۸/۹/۲۳

از دقایقی پیش مجددا بوی نامطبوعی که هنوز منشا آن مشخص نشده، در مناطقی از تهران به مشام می رسد/ جماران


بوی نامطبوع باز تهران را فرا گرفت

۱۳۹۸/۹/۱۷

از دقایقی پیش بوی نامطبوعی که دوبار در مناطقی از تهران احساس می شد، در مناطق مرکزی تهران به مشام می رسد/ جماران


منشا بوی نامطبوع تهران خارج از پایتخت است

۱۳۹۸/۹/۱۳

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست تهران :

به این نتیجه رسیدیم که بوی نامطبوع از خارج تهران وارد شهر شده است و هم اکنون نیز در حال بررسی کانون‌های اطراف تهران هستیم تا دلیل اصلی بو را مشخص کنیم./ایسنا


ارتباط منشاء انتشار بوی نامطبوع با تاسیسات آبفا

۱۳۹۸/۹/۱۲

شرکت آبفای تهران:

هیچ یک از سازه‌ها و تاسیسات این شرکت منبع انتشار این بو نیستند.

هیچ نقطه‌ای از شبکه جمع‌آوری فاضلاب در تهران دچار پس‌زدگی نبوده است و بر پایه سنجش PH نیز خطوط انتقال و شبکه آب و فاضلاب تهران مشکلی نداشته‌اند.


انتشار بوی نامطبوع در برخی از مناطق تهران

۱۳۹۸/۹/۱۰

با توجه به گذشت چند ساعت از انتشار بوی نامطبوع در برخی از مناطق تهران، طبق گفته مسئولان هنوز منشاء آن مشخص نشده است.


آغاز بررسی منشأ بوی نامطبوع در تهران از سوی محیط زیست شهرداری

۱۳۹۸/۹/۱۰

مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران:

با توجه به شکایات شهروندان تحقیقات برای شناسایی منشأ بوی نامطبوع در مناطق مرکزی شهر تهران آغاز شده است.

به محض مشخص شدن علت آن به شهروندان در خصوص آن اطلاعات خواهیم داد.


انتشار مجدد بوی نامطبوع در پایتخت!

۱۳۹۸/۹/۱۰

برخی از شهروندان تهرانی از انتشار بوی نامطبوع در بعضی از نقاط پایتخت گزارش می‌دهند

سال گذشته نیز بوی مشابهی در تهران منتشر شد که دستگاه‌های مسئول اظهارنظرهای مختلفی در این زمینه داشتند اما منشا اصلی آن به صورت دقیق اعلام نشد/ ایسنا


اخبار مربوط به بوی نامطبوع تهران سال ۱۳۹۷


اخبار تهران, بوی بد, بوی نامطبوع, بوی نامطبوع تهران, بوی نامطبوع در تهران, بوی نامطبوع امروز تهران, بوی نامطبوع در شهر تهران, بوی نامطبوع در سطح شهر تهران, بوی نامطبوع تهران از چیست, بوی نامطبوع تهران امروز, بوی نامطبوع تهران زلزله, بوی نامطبوع تهران علت, بو نامطبوع تهران, بوی بد تهران, بوی بد تهران امروز, بوی بد تهران چه بود, بوی بد تهران و زلزله, بوی بد تهران چی بود, بوی بد تهران, بوی نامطبوع تهران, بوی بد تهران از چیست, تهران, بوی بد تهران امروز, منشا بوی بد تهران, منشا بوی بد در تهران, بوی بد تهران از چیست, علت بوی بد هوای تهران

بوی بد تهران از چیست, تهران, بوی بد تهران امروز, منشا بوی بد تهران, منشا بوی بد در تهران, بوی بد تهران از چیست, علت بوی بد هوای تهران, بوی نامطبوع در تهران, بوی نامطبوع امروز تهران, بوی نامطبوع در شهر تهران, بوی نامطبوع در سطح شهر تهران, بوی نامطبوع تهران از چیست, بوی نامطبوع تهران زلزله, بوی نامطبوع تهران علت, بو نامطبوع تهران, بوی بد تهران امروز, بوی بد تهران چه بود, بوی بد تهران و زلزله, بوی بد تهران چی بود, بوی بد تهران, بوی نامطبوع تهران

«مسجد جامعی» عضو شورای شهر تهران:

۱۳۹۷/۱۰/۲۳

هیچ گزارش رسمی از منشا بوی نامطبوع تهران نرسیده است.

لازم است تا شهرداری تهران به عنوان متولی مدیریت بحران؛ منشأ و منبع انتشار بوی نامطبوع و گزارش اقدامات انجام شده را برای جلوگیری از تکرار آن و رفع نگرانی شهروندان تهرانی به شورای شهر ارائه کنند.


منشا بوی نامطبوع پایتخت

۱۳۹۷/۱۰/۲۲

استاندار تهران: منشا بوی نامطبوع پایتخت، فاضلاب ناشی از شیرابه‌ پسماند‌های ارادکوه بود

این بو ارتباطی با آتشفشان دماوند یا گسل های تهران نداشت. /خانه ملت


استاندار تهران: بوی نامطبوع تهران ربطی به فاضلاب شهری ندارد

۱۳۹۷/۱۰/۱۶

«بررسی‌ کارشناسی در خصوص انتشار بوی نامطبوع نشان می‌دهد این بو منبع خاصی نداشته و علت دقیق انتشار آن در سطح شهر تهران مشخص نیست.»

او البته با رد ارتباط بوی نامطبوع با فاضلاب شهری گفت: «بررسی‌ها نشان می‌دهد که انتشار بوی نامطبوع ناشی از ریزش برخی مواد شیمیایی نظیر مرکاپتان‌ها است که ماندگاری بیشتری نسبت به مواد شیمیایی دیگر دارد.»

محسنی بندپی احتمال داد که “شاید با کمی احتیاط بتوان گفت که در یکی از مراکز تولید مواد پلاستیکی این اتفاق افتاده است”.


تشکیل کمیته‌ای ویژه برای بررسی انتشار بوی نامطبوع در تهران

۱۳۹۷/۱۰/۱۵

رئیس شورای شهر تهران:

موارد مطرح شده درباره منشاء این بو مورد بررسی قرار گرفته است ولی هنوز نمی‌توان به صورت قطعی علت آن را عنوان کرد و باید از گفتن هرگونه علت بدون سند در این باره خودداری کرد.

بوی نامطبوع در شهر تهران بعد از چند ساعت از بین رفت و مجددا در چند روز گذشته این بو استنشاق نشده است.


بوی نامطبوع به شورای شهر تهران رسید

۱۳۹۷/۱۰/۱۴

مسجد جامعی خبر داد:

بررسی موضوع “بوی نامطبوع چهارشنبه تهران” در شورای شهر/ایسنا


شهرداری تهران، مسئول پیگیری انتشار بوی نامطبوع در تهران شد

۱۳۹۷/۱۰/۱۳

مدیرکل حفاظت‌ محیط‌زیست استان تهران:

تصمیم بر این شد که با توجه به رخداد این مسئله در پایتخت، ماجرا از مجرای شهرداری تهران پیگیری شده و نتیجه منعکس شود

هیچ جای نگرانی از این بابت وجود نداشته و دستگاه‌ها در حال بررسی مسئله هستند /تسنیم


بوی نامطبوع به ابهر هم رسید

۱۳۹۷/۱۰/۱۳

درست چند ساعت پس از خبر استشمام بوی نامطبوع در تهران، شهروندان ابهری نیز از استشمام بوی نامطبوع در این شهر خبر دادند. هم‌زمانی خبر استشمام بوی نامطبوع در تهران و ابهر سبب شد بسیاری از شهروندان به این نتیجه برسند که منشا این بو از تهران است که این امر قویا از طرف مسئولان مربوطه رد شد.

شهروندان ابهری طی تماس‌های مکرر با مسئولان اعلام کردند بویی شبیه بوی گاز را در شهر احساس می‌کنند که حتی در خانه‌های آنها نیز نفوذ کرده است.

در همین رابطه مدیر بحران فرمانداری ابهر به مردم اطمینان داد که هیچ نگرانی در خصوص نشت گاز در سطح شهر ابهر وجود ندارد/رویداد۲۴


علت انتشار بوی نامطبوع در تهران هنوز مشخص نشده است

۱۳۹۷/۱۰/۱۳

استاندار تهران: علت انتشار بوی نامطبوع در تهران هنوز مشخص نشده است.

ستاد مدیریت بحران نیز تشکیل شده و چیزی را که به عنوان ترکیدگی لوله گاز، فاضلاب یا از تصفیه‌خانه بوده مشخص نشده است.

احتمال دارد یک ماده شیمیایی که بوی تندی دارد مانند مرکابتان در جایی ریخته شده آن هم به صورت عمد یا سهو و این در قسمتی از فضای تهران منتشر شده بود که ظرف ۲-۳ ساعت برطرف شده است./فارس


منشاء خاصی برای بوی نامطبوع تهران پیدا نشد

۱۳۹۷/۱۰/۱۳

معاون پایش و نظارت محیط زیست استان تهران:

برای بوی منتشر شده عصر دیروز در شهر تهران هیچ منشاء خاصی پیدا نشد، شناسایی منشاء انتشار این بوی نامطبوع در روزهای آینده ادامه خواهد یافت/تسنیم


معاون استاندار تهران: بوی نامطبوع پایتخت منشا زمینی دارد و خطرناک نیست

۱۳۹۷/۱۰/۱۲

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران:

براساس اعلام هواشناسی و دیگر نهادهای متولی، منشا بوی نامطبوع که از عصر چهارشنبه در پایتخت متصاعد شده ناشی از مشکل آلودگی هوایی نیست بلکه منشا زمینی دارد و خطرناک نیز نیست./ایرنا


منشأ بوی نامطبوع در تهران، ناشناخته است!

۱۳۹۷/۱۰/۱۲

از ساعتی پیش، برخی شهروندان تهرانی اعلام کرده‌اند بویی نامطبوع در سطح شهر احساس می‌شود.

این بو در سراسر تهران منتشر شده و منشأ آن مشخص نیست.

تیم‌های آتش‌نشانی و محیط زیست در تلاش برای یافتن منشأ بوی تهران هستند.

اگر شهروندان مورد مشکوکی در سطح شهر دیدند آن را به محیط زیست یا آتش‌نشانی اطلاع دهند/خبرآنلاین

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments