بانک سرمایه / آخرین اخبار: مدیرعامل پیشین بانک سرمایه به ۱۲ سال حبس محکوم شد

اجتماعی 🔥 ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

بانک سرمایه / آخرین اخبار: مدیرعامل پیشین بانک سرمایه به ۱۲ سال حبس محکوم شد

بانک سرمایه: در این مطلب از بخش اخبار اقتصادی وب سایت نایریکا به آخرین اخبار مربوط به بانک سرمایه, بانک سرمایه اختلاس, پرونده بانک سرمایه, متهمان بانک سرمایه, دادگاه بانک سرمایه, رای دادگاه بانک سرمایه می پردازیم.

این مطلب با جدیدترین اخبار بانک سرمایه به روز می شود.

با ما همراه باشید.

بانک سرمایه, آخرین اخبار مربوط به بانک سرمایه, بانک سرمایه اختلاس, پرونده بانک سرمایه, متهمان بانک سرمایه, دادگاه بانک سرمایه, رای دادگاه بانک سرمایه

بانک سرمایه, آخرین اخبار مربوط به بانک سرمایه, بانک سرمایه اختلاس, پرونده بانک سرمایه, متهمان بانک سرمایه, دادگاه بانک سرمایه, رای دادگاه بانک سرمایه

مدیرعامل پیشین بانک سرمایه به ۱۲ سال حبس محکوم شد

۱۳۹۹/۲/۱۳

دادگاه، علیرضا حیدرآبادی‌پور را به تحمل ۱۲ سال حبس تعزیری و محکومیت دائم از هرگونه خدمات دولتی و به عنوان جزای مالی وی را به ضبط مبلغ چهار میلیارد و ششصد میلیون ریال از شرکت سایه گستر که از طریف خلاف قانون تحصیل نموده به نفع دولت محکوم می‌نماید

درمورد متهم، علیرضا حیدرآبادی‌پور به استناد ماده ۲۹ ایین‌نامه اجرایی نحوه رسیدگی به جرایم اخلالگران در نظام اقتصادی کشور مصوب ۱۳۹۷، غیابی تلقی و ظرف مدت پنج روز از تاریخ ابلاغ قابل واخواهی در این دادگاه می‌باشد / انتخاب


صدور قرار بازداشت موقت برای متهمان پرونده بانک سرمایه که تصمیم داشتند، فرار کنند

۱۳۹۸/۱۱/۳۰


برگزاری نخستین جلسه دادگاه متهمان جدید بانک سرمایه

۱۳۹۸/۱۱/۲۸

نخستین جلسه دادگاه متهمان جدید بانک سرمایه (عادلیان و احسان خادم) صبح امروز (دوشنبه ۲۸ بهمن ماه) در شعبه سوم دادگاه‌های ویژه مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

مورد اتهامی این افراد در حدود ۶۰ میلیارد تومان و در حوزه تسهیلات ریالی است.

یک نفر از متهمان این پرونده به نام احسان خادم متواری است/صداوسیما

همچنین بخوانید:  واکنش‌ها به یک تصمیم درباره وام ازدواج

نخستین جلسه دادگاه ششمین پرونده بانک سرمایه برگزار شد

۱۳۹۸/۱۱/۲۸

نخستین جلسه دادگاه ششمین پرونده بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه‌های ویژه مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

به گزارش خبرنگار حوزه قضائی گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، نخستین جلسه دادگاه متهمین جدید بانک سرمایه (عادلیان) صبح امروز (دوشنبه ۲۸ بهمن ۹۸) در شعبه سوم دادگاه‌های ویژه مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

مورد اتهامی متهمان این پرونده در حدود ۶۰ میلیارد تومان بوده که در حوزه تسهیلات ریالی است. همچنین یک نفر از متهمین به نام احسان خادم متواری است.

براساس این گزارش، تاکنون به این پرونده در چهار بخش با متهمان متعدد رسیدگی و برای متهمان حکم صادر شده است که پرونده داریوش امان کی در بخش پنجم رسیدگی می‌شود و سه جلسه دادگاه این فرد به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شده است.

در اولین مرحله رسیدگی‌ به پرونده بانک سرمایه، پرونده علی بخشایش فرزند روح الله به اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۶ فقره خیانت در امانت، پرویز کاظمی فرزند درویش به اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۱ فقره خیانت در امانت و محمدرضا توسلی فرزند غلامرضا به اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۰ فقره خیانت در امانت در شعبه سوم دادگاه ویژه جرایم اقتصادی در ۴ جلسه علنی و به ریاست قاضی مسعودی مقام رسیدگی شد.

همچنین بخوانید:  تامین اجتماعی / اخبار / بازنشستگان تامین اجتماعی / دفترچه درمانی تامین اجتماعی

بدهی این سه متهم حدود ۳ هزار میلیارد تومان است. پس از پایان رسیدگی به این مرحله از پرونده، علی بخشایش، پرویز کاظمی و محمدرضا توسلی هر کدام به ۲۰ سال حبس، تحمل ۷۴ ضربه شلاق در انظار عمومی و محرومیت دائم از مشاغل دولتی محکوم شدند.

در مرحله دوم رسیدگی به این پرونده، حسین هدایتی و ۱۰ متهم دیگر در ۶ جلسه و در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده اخلالگران ارزی و اقتصادی محاکمه شدند. بر این اساس، حسین هدایتی به جرم اخلال عمده در نظام پولی کشور به تحمل ۲۰ سال حبس و محرومیت دائم از بکارگیری در خدمات دولتی و رد مال معادل ۴۸۸ میلیارد تومان به نفع بانک سرمایه و تحمل ۷۴ ضربه شلاق در انظار عمومی محکوم شد.

در مرحله سوم رسیدگی به این پرونده نیز سیدهادی رضوی و احسان دلاویز دو نفر از تسهیلات گیرندگان بانک سرمایه و ۲۹ نفر از مدیران وقت این بانک در این دادگاه محاکمه شدند و آخرین دفاعیات آنها اخذ شد و درنهایت هادی رضوی به ۲۰ سال حبس، رد مال و ۷۴ ضربه شلاق و محرومیت از خدمات دولتی محکوم شد. احسان دلاویز نیز به جرم معاونت در اخلال در نظام اقتصادی به ۱۰ سال حبس محکوم شده است.

از طرفی در مرحله چهارم رسیدگی به این پرونده به اتهامات گروه جهانبانی رسیدگی شد که آخرین جلسه آن در ۱۸ دی‌ماه سال جاری برگزار شد و مرحله پنجم رسیدگی به این پرونده نیز که مربوط به اتهامات «داریوش امان کی» و رفقایش است.


توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.

نظر خود را ارسال کنید

  Subscribe  
Notify of