آلودگی هوا / آخرین وضعیت آلودگی هوای تهران و دیگر شهرهای کشور

اجتماعی 🔥 ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

آلودگی هوا / آخرین وضعیت آلودگی هوای تهران و دیگر شهرهای کشور

آلودگی هوا : در این مطلب از بخش اخبار اجتماعی وب سایت نایریکا به آلودگی هوا, وضعیت آلودگی هوای امروز, آلودگی هوای تهران, آلودگی هوای کرج, آلودگی هوای اصفهان, آلودگی هوای لرستان, آلودگی هوای مشهد, آلودگی هوای تبریز می پردازیم.

این مطلب با مهمترین اخبار مربوط به آلودگی هوا به روز می شود.

با ما همراه باشید.

آلودگی هوا, وضعیت آلودگی هوای امروز, آلودگی هوای تهران, آلودگی هوای کرج, آلودگی هوای اصفهان, آلودگی هوای لرستان, آلودگی هوای مشهد, آلودگی هوای تبریز

آلودگی هوا, وضعیت آلودگی هوای امروز, آلودگی هوای تهران, آلودگی هوای کرج, آلودگی هوای اصفهان, آلودگی هوای لرستان, آلودگی هوای مشهد, آلودگی هوای تبریز

گردو غبار در شوشتر خوزستان از ۱۰ برابرحد مجاز فراتر رفت

۱۳۹۹/۲/۱۷


هوای بیشتر مناطق پایتخت برای گروه‌های حساس ناسالم است

۱۳۹۹/۲/۱۷

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت امروز (۱۷ اردیبهشت ماه ) در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است و پیش‌بینی می شود با رشد ناپایداری جوی و وزش باد طی روز شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم شود.


مرگ و میر “کووید-۱۹” با آلودگی هوا مرتبط است

۱۳۹۹/۱/۲۴

محققان اروپایی با بررسی دو منطقه با بیشترین میزان مرگ و میر که همچنین دو نقطه از آلوده‌ترین شهرهای اروپا در شمال ایتالیا هستند، به یک ارتباط احتمالی بین آلودگی هوا و میزان مرگ و میر بر اثر ابتلا به کرونا یا همان کووید-۱۹ رسیدند.


آلودگی هوا ۳ سال از عمر همه مردم دنیا کم می‌کند

۱۳۹۸/۱۲/۱۹

یک تحقیق جدید با اشاره به اینکه آلودگی هوا بیشتر از دخانیات، ایدز و جنگ قربانی می‌گیرد، نشان داده است که این عارضه تقریبا سه سال از عمر همه مردم جهان می‌کاهد/ایسنا


معمای آلودگی هوای پایتخت در روزهای خلوت و انتقاد از سکوت محیط زیست

۱۳۹۸/۱۲/۱۶

زهرا بهرام‌نژاد،عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران:

در همه مقاطع وقتی هوای تهران آلوده می‌شد انگشت اتهام به سمت خودروها و تردد بیش از حد گرفته می‌شد اما حالا که به دلیل مقابله با کرونا مردم در خانه‌ها هستند و عمده سازمانها نیز دورکار هستند به نحوی که به طور محسوس شاهد کاهش تردد و ترافیک در معابر شهر تهران هستیم، جای سوال است که پس چرا هوا همچنان آلوده است.


آلودگی هوا ادارات لرستان را تعطیل کرد

۱۳۹۸/۱۲/۱۲

مدیرکل حفاظت از محیط زیست لرستان:

آلودگی هوا در لرستان به ۱۶ برابر حد مجاز رسید

همه ی ادارات به غیر از دستگاههای خدمات رسان و درمانی امروز تعطیل شد./شبکه خبر


چرا هوای تهران آلوده است؟

۱۳۹۸/۱۲/۱۲

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران:

به دلیل کاهش تردد خودروها در این روزها، انتشار آلودگی هوا کم شده اما از سوی دیگر ضریب تهویه که همان باد است، کاهش یافته است.

در حال حاضر کارشناسان معتقدند که ضریب تهویه فعلی کمتر از عدد ۶۰۰ است و این امر کاهش ۴۰ درصدی ضریب تهویه هوا نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد./ایسنا


آلودگی هوا / ویکی پدیا

آلودگی هوا زمانی اتفاق می‌افتد که حجم زیادی از ذرات یا مواد مضر از قبیل گازها، ذرات و مولکول‌های بیولوژیکی وارد اتمسفر کره زمین شود. آلودگی هوا مخلوطی از ذرات معلق و گازهایی است که غلظت آن به محدوده مضر برای انسان رسیده‌است که می‌تواند هم در داخل ساختمان و هم در خارج ساختمان باشد. آلودگی هوا می‌تواند باعث افزایش بیماری‌ها در انسان یا گرمایش کره زمین گردد.

بر اساس گزارشی از سازمان جهانی بهداشت، آلودگی هوا در سال ۲۰۱۲ باعث مرگ ۷ میلیون انسان در سراسر جهان شده‌است.

آلودگی هوای داخل ساختمان و آلودگی هوای شهری در گزارشی از مؤسسه Pure Earth در سال ۲۰۰۸ به عنوان بدترین مشکلات آلودگی‌های سمی جهان شناخته شده‌است.

مقداری از آلودگی هوا از منابع طبیعی مانند فعالیت آتشفشان‌ ها، و اکثر آلودگی هوا ناشی از فعالیت‌های انسانی مانند سوزاندن سوخت‌های فسیلی یا فعالیت‌های کشاورزی می‌باشد.

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments