کنارگذر شرق اصفهان بار ترافیک از شمال ایران به اصفهان را کم می کند

استان اصفهان , حمل و نقل و راه ها 🔥 ۰۵ تیر ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

کنارگذر شرق اصفهان بار ترافیک از شمال ایران به اصفهان را کم می کند

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: افتتاح کنارگذر شرق اصفهان بار ترافیک از شمال ایران به اصفهان را کم می کند.
کنارگذر شرق اصفهان بار ترافیک از شمال ایران به اصفهان را کم می کند

ایسنا/اصفهان رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: افتتاح کنارگذر شرق اصفهان بار ترافیک از شمال ایران به اصفهان را کم می کند.

محمدباقر نوبخت امروز (چهارشنبه، ۴ تیرماه) در بازدید از پروژه احداث آزادراه شرق اصفهان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: یکی از اهداف این سفر، بازدید و پشتیبانی مالی از کنارگذر شرق اصفهان است که حلقه مفقوده کریدور شمال به جنوب را می تواند تکمیل کند.

وی افزود: افتتاح کنارگذر شرق اصفهان بار ترافیک از شمال ایران به اصفهان را کم می کند و برای دولت این آزادراه از اهمیت خاصی برخوردار است و برای تکمیل این پروژه ۱۰۰ میلیارد تومان نیاز است که ۲۰ میلیارد تومان آن تامین شده است و ۸۰ میلیارد تومان دیگر آن نیز در روزهای آینده به پروژه تزریق می شود.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: این کریدور ۵۰ کیلومتر فاصله استان های جنوبی کشور را به تهران نزدیک می کند و ظرف ماه های آینده بهره برداری از کریدور شرق اصفهان انجام خواهد شد. البته برای سال ۱۳۹۹ یک برنامه زیرساخت در حمل و نقل داریم که حداقل ۵۱۸ کیلومتر به آزادراه های کشور اضافه خواهد شد.

نوبخت گفت: همچنین شبکه ریلی گسترش می یابد و مثلث توریستی یزد، اصفهان و شیراز از اهمیت خاصی برخوردار است و از اصفهان به یزد امکان خط ریلی وجود دارد و سال جاری را می توانیم سال افتتاح طرح های زیرساختی بدانیم و سازمان برنامه و بودجه پشتیبانی مالی این طرح ها را بر عهده دارد.

همچنین بخوانید:  اجرای دو طرح ترافیکی پایتخت از امروز/ جزئیات تغییرات

وی خاطرنشان کرد: فردا ساخت ۲ هزار واحد مسکونی برای افراد کم درآمدی که در حاشیه روستاهای اصفهان زندگی می کنند را آغاز خواهیم کرد و ۱۰۰۰ واحد دیگر را برای افراد تحت پوشش کمیته امداد احداث می کنیم که کمتر از یک سال این واحدهای مسکونی ساخته می شود.

احداث آزاد راه شرق اصفهان از سال ۸۲ برای اتصال کریدور شمال و جنوب کشور آغاز شد.

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments