معزی جایگزین جنتی در شورای نظارت بر صدا و سیما شد

سیاسی 🔥 ۰۴ تیر ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

معزی جایگزین جنتی در شورای نظارت بر صدا و سیما شد

بر اساس حکم صادره از سوی رئیس جمهوری، علیرضا معزی جایگزین علی جنتی در شورای نظارت بر صدا و سیما شد.
معزی جایگزین جنتی در شورای نظارت بر صدا و سیما شد

به گزارش ایسنا، ظهر سه شنبه حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهوری طی حکمی علیرضا معزی معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس جمهوری را به مدت دو سال به عنوان «نماینده رئیس جمهور در شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما» منصوب کرد.

بر این اساس معزی جایگزین علی جنتی وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی در شورای نظارت بر صدا و سیما شد. جنتی از بیستم شهریور سال ۱۳۹۶ با حکم روحانی به عنوان یکی از نمایندگان قوه مجریه در کنار حسام‌الدین آشنا رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری در شورای‌ نظارت بر صدا و سیما حضور داشت.

نمایندگان رئیس جمهوری در شورای نظارت بر سازمان صداوسیما مطابق اصل ۱۷۵ قانون اساسی و مصوبات مجمع تشخیص مصلحت نظام موظف به نظارت بر حُسن اجرای کلیه امور سازمان صداوسیما و حفاظت و حمایت از حقوق مخاطبان هستند.

شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای  نهادی برای نظارت بر صدا و سیما و متشکل از ۶ عضو (۲ نفر به انتخاب رئیس‌جمهوری، ۲ نفر به انتخاب رئیس قوهٔ قضائیه و ۲ نفر به انتخاب مجلس شورای اسلامی) است.

انتهای پیام

منبع

همچنین بخوانید:  طالبان : آخرین اخبار / دولت افغانستان ۱۰۰ زندانی طالبان را آزاد کرد

برچسب ها
توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments