قالیباف:‌نماینده‌ها با انبوهی از مشکلات مواجه هستند/باید همه مجلس پشتیبان نماینده در حوزه انتخابیه باشد

سیاسی 🔥 ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

قالیباف:‌نماینده‌ها با انبوهی از مشکلات مواجه هستند/باید همه مجلس پشتیبان نماینده در حوزه انتخابیه باشد

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم گفت: نهاد مجلس باید در این موضوع وارد میدان شود و از تک تک نماینده ها در حوزه های انتخابیه خود حمایت کند تا همه قدرت نهاد مجلس، پشتیبان نماینده در حوزه انتخابیه باشد.
قالیباف:‌نماینده‌ها با انبوهی از مشکلات مواجه هستند/باید همه مجلس پشتیبان نماینده در حوزه انتخابیه باشد

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، محمدباقر قالیباف منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم صبح امروز در نشست هم افزایی برای مجلس قوی، کارآمد و انقلابی در مجموعه سرچشمه تهران، گفت: وقتی از تحول حوزه های انتخابیه حرف میزنیم، نماینده ها تنها هستد و یک فرد است.

وی افزود: نماینده ها با انبوهی از مشکلات مواجه هستند. یک نماینده از سطح محلی رای میگیرد اما در مجلس و پس از تاییدیه اعتبارنامه، دیگر نماینده مردم ایران خواهد بود.

قالیباف تاکید کرد: ما با کمک حق استیضاح، حق سوال و حق قانونگذاری، سازوکارهای یک نماینده در سطح ملی را فراهم کرده‌ایم اما آیا واقعا یک نماینده برای سطح محلی خود، چنین ظرفیتی دارد؟

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم اظهار داشت: در شهرستان‌ها، مردم توقع دارند که همه امورات شان توسط نماینده منتخب حل شود. اگر حل نشود، نماینده تضعیف می‌شود و اگر نماینده تضعیف شود، قوه مقننه تضعیف خواهد شد.

وی تاکید کرد: نهاد مجلس باید در این موضوع وارد میدان شود و از تک تک نماینده ها در حوزه های انتخابیه خود حمایت کند تا همه قدرت نهاد مجلس، پشتیبان نماینده در حوزه انتخابیه باشد.

قالیباف با بیان اینکه باید علاوه بر نهادها و سازمان های دولتی، ظرفیت نهادهای غیردولتی و مردمی و جهادی را به رسمست بشناسیم، گفت: مجمع استانی نمایندگان با همین ترکیب یعنی ظرفیت های مردمی و حاکمیتی و خصوصی باید در سطح استان بتوانند موضوعات را حل و فصل کنند. اگر حل نشد، باید به صحن علنی مجلس بیاید و ما کارگروه هایی درست کنیم تا در سطح ملی به موضوعات توجه شود.

انتهای پیام/

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments