عنابستانی: مردم، تاب تحمل مجادله در ساختارهای قدرت را ندارند

سیاسی 🔥 ۳۰ تیر ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

عنابستانی: مردم، تاب تحمل مجادله در ساختارهای قدرت را ندارند

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با استناد به توصیه های مقام معظم رهبری در خصوص تعامل قوای مجریه و مقننه گفت: مردم می‌خواهند که در تعاملی مثبت و بر اساس یک ساختار کارشناسی دقیق، تصمیماتی گرفته شود، تا مشکلات آنها حل شود.
عنابستانی: مردم، تاب تحمل مجادله در ساختارهای قدرت را ندارند

علی اصغر عنابستانی در گفت‌وگو با ایسنا در مورد توصیه های مقام معظم رهبری در مورد ضرورت تعامل قوای مجریه و مقننه گفت: رهبر انقلاب به درستی نسبت به جسارت و توهین انتقاد داشتند که این نکته بسیار مهمی است. البته نباید از این توصیه نتیجه دیگری گرفت. مجلس برای انتقاد کردن است. مجلس با نقد دائم دولت می‌تواند در رأس امور باشد. اگر مجلس دولت را نقد نکند، امور سامان نمی‌یابد.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه «مجلس باید مرتب در حال ریل‌گذاری باشد» گفت: بقیه قوا موظف هستند که به تعبیر مقام رهبری، مو به مو ریل‌گذاری‌ها را عملیاتی کنند. این انتقاد به معنای جسارت به یکدیگر نیست. هیچ کس نباید لفظی را نسبت به کسی به کار ببرد که جنبه توهین آمیر دارد. رفتار تعاملی بین مجلس و دولت نباید به مجادله ختم شود. مفام معظم رهبری  ما را از این رفتار پرهیز دادند. مردم، تاب تحمل مجادله در ساختارهای قدرت را ندارند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس ادامه داد: مردم می‌خواهند که قوا در تعاملی مثبت و بر اساس یک ساختار کارشناسی دقیق، تصمیم بگیرند، تا مشکلات آنها حل شود. برای رسیدن به این مهم باید ادبیات دقیق، صحیح و فاخر باشد. در عین حال هر کسی باید به وظیفه خودش عمل کند و ممکن است انتقادی بسیار قاطع و محکم مطرح شود اما دلیلی ندارد که با ادبیات بدی مطرح شود. قاطعیت، در کنار حفظ احترام جوابگو خواهد بود.

همچنین بخوانید:  واکنش‌ مشاور روحانی به مزاحمت جنگنده‌های آمریکایی برای هواپیمای مسافربری ایرانی

وی تاکید کرد: من فکر می‌کنم مقام معظم رهبری تکلیف تعامل را روشن کردند. به نظرم نمایندگان باید ادبیات خود را تغییر دهند.

عنابستانی در پایان گفت: من نمی‌خواهم با انتقاد از بیانات وزرایی که به مجلس می آیند، رفتار نمایندگان را توجیه کنم. ان شاءالله توهین دیگر تکرار نمی‌شود. در مجموع فکر می‌کنم که وزیری که به مجلس می‌آید باید دقت کند که در خانه مردم ایستاده است. هر دو طرف یعنی هم دولت و هم مجلس باید به رعایت چارچوب‌های تعامل سازنده دعوت شوند.

انتهای پیام

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments