دستور ویژه معاون اول رئیس جمهور به رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست

سیاسی 🔥 ۱۰ تیر ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

دستور ویژه معاون اول رئیس جمهور به رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست

معاون اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور، از دستور ویژه هفته قبل جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، به کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، جهت بررسی معضلات تالاب انزلی و اتخاذ تهمیدات لازم برای احیای این تالاب خبر داد.
دستور ویژه معاون اول رئیس جمهور به رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست

به گزارش ایسنا به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، بابک دین پرست معاون اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور، طی اظهاراتی از دستور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، به عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور، جهت بررسی وضعیت تالاب انزلی خبر داد و گفت: طبق دستور هفته گذشته معاون اول رئیس جمهور، مقرر شده است که گزارشی مفصل و کاملی از آخرین وضعیت تالاب انزلی، به همراه لیست مهمترین برنامه های لازم برای احیای این تالاب، در جلسه آتی ستاد هماهنگی و مدیریت تالاب های کشور که با حضور مقامات ذی ربط ملی و مدیران استان گیلان برگزار می گردد مطرح و راهکارهای لازم برای نجات این تالاب مهم در شمال کشور اتخاذ گردد.

دین پرست با تاکید براینکه این سومین نامه وزیر کشور به معاون اول محترم رئیس جمهور طی یکسال گذشته،با موضوع ضرورت تسریع در فرآیند نجات تالاب انزلی است؛ گفت: وزارت کشور در اجرای مصوبات مربوط به احیای تالاب انزلی بسیار جدی است و در این خصوص با دستور دکتر رحمانی فضلی، جلسات ویژه ای با محوریت معاونت اقتصادی، در سطح ملی و استانی، با حضور نمایندگان وزارتخانه های مربوطه در وزارت کشور و استان گیلان برگزار نموده است.

همچنین بخوانید:  خروج آمریکا و نیروهای خارجی از عراق / آخرین اخبار

معاون وزیر کشور تصریح کرد: اگرچه با دستوراتی که جهانگیری بر روی نامه های رحمانی فضلی وزیر کشور، درخصوص احیای تالاب انزلی صادر نموده اند، اقدامات مناسبی طی یکسال گذشته، با محوریت و پیگیری های مستمر سازمان حفاظت محیط زیست و همکاری وزارتخانه های نیرو، راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی و همچنین مسئولان ارشد استان گیلان، در حوزه احیای تالاب انزلی صورت گرفته است، اما این اقدامات به هیچ عنوان کافی نبوده و با حجم تهدیداتی که متوجه تالاب انزلی است، تناسبی ندارد.

معاون اقتصادی وزیر کشور با بیان اینکه احیای تالاب انزلی از جهات مختلف حیاتی است، اضافه نمود: دراین خصوص وزیر کشور؛ در سی و یکم خرداد ماه با ارسال سومین نامه به معاون اول رئیس جمهور، ضمن تشریح اقدامات انجام شده دستگاه های مسئول طی یکسال گذشته و برنامه های در دست اجراء و اقدام دستگاه های ملی و استانی، آخرین وضعیت این تالاب و خطرات پیش روی آن را تشریح و نسبت به ضرورت اتخاذ راهکارهای فوری برای نجات این تالاب مهم کشور تاکیدات لازم را داشته است.

دین پرست تصریح کرد: دستور هشتم تیرماه جاری جهانگیری به رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، پیرو نامه سوم وزارت کشور بود که بر همین اساس قرار است؛ موضوع ضرورت احیای تالاب انزلی در اولین جلسه ستاد هماهنگی و مدیریت تالاب های کشور که طبق مصوبه هیات وزیران، ریاست آن با معاون اول رئیس جمهوری است؛ مطرح و اقدامات فوری برای نجات این تالاب اتخاذ گردد.

معاون وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت هایش با تاکید بر اینکه تالاب انزلی در معرض خطرجدی قرار دارد؛ گفت : امروز در عواملی چون فرسایش خاک در حوزه آبریز تالاب انزلی، ورود گسترده رسوب به تالاب، انتقال فاضلاب های بهداشتی، شهری، روستایی و کشاورزی به تالاب، عدم تعیین و اختصاص حق آبه زیست محیطی تالاب و ورود پسماندهای شناور رها شده به تالاب، از جمله مواردی است که تالاب انزلی را با خطر مرگ همیشگی مواجه ساخته است.

همچنین بخوانید:  ترکیب کمیسیون‌های تخصصی مجلس یکشنبه مشخص می‌شود

معاون اقتصادی وزیر کشور، در پایان با اظهار اینکه امروز نجات تالاب انزلی به دغدغه جدی دولت تبدیل شده است؛ اظهار امیدواری نمود که با اتخاذ تصمیمات مناسب و متناسب با حجم تهدیداتی که تالاب انزلی را تهدید می نماید، در گام نخست شاهد کاهش روند تخریبی تالاب و در گام های بعدی، تسریع در بهبود شرایط حاکم بر تالاب و احیای آن باشیم.

انتهای پیام

منبع


برچسب ها
توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments