مصرف خوراکیِ مایع ضدعفونی کننده در آمریکا قربانی گرفت

بهداشت و سلامت 🔥 ۰۸ تیر ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

مصرف خوراکیِ مایع ضدعفونی کننده در آمریکا قربانی گرفت

مقامات بهداشتی آمریکا از مرگ سه نفر و نابینا شدن یک نفر دیگر در پی مسومیت ناشی از مصرف خوراکی مایع ضد عفونی کننده دست در ایالت نیومکزیکو خبر دادند.
مصرف خوراکیِ مایع ضدعفونی کننده در آمریکا قربانی گرفت

به گزارش ایسنا، اداره بهداشت نیومکزیکو در بیانیه‌ای اعلام کرده هفت نفر ضد عفونی کننده دست حاوی متانول خورده‌اند که سه نفر بر اثر مسمومیت جان خود را از دست داده، یک نفر نابینا شده و حال سه نفر دیگر نیز وخیم است.

مقامات بهداشتی نیومکزیکو هنوز جزئیات بیشتری درباره قربانیان یا محل وقوع این اتفاق ارائه نداده‌اند.

در آمریکا برخی افراد که به مصرف الکل اعتیاد دارند به دلیل وجود متانول در ضد عفونی کننده‌های دست به خوردن آن‌ها روی آورده‌اند. پیش از همه‌گیری کرونا، ضد عفونی کننده‌های دست در اکثر زندان‌ها ممنوع بود، چرا که این نگرانی وجود دارد که زندانیان آن‌ها را خورده یا از آن‌ها برای آتش‌افروزی استفاده کنند. اما اکنون مراکز کنترل و پیشگیری از امراض ایالات متحده توصیه کرده‌اند به منظور مقابله با همه‌گیری کرونا این قوانین را تسهیل کنند.

این هفته سازمان غذا و داروی ایالت متحده از مردم خواست که از محصولات ضد عفونی کننده دست و تولید شده توسط شرکت Eskbiochem SA به دلیل وجود احتمالی ماده شیمیایی سمی استفاده نکنند. مقامات فدرال آمریکایی در نمونه‌هایی از ضد عفونی کننده‌های دستی که توسط این شرکت مکزیکی تولید شده است، متانول را کشف کرده‌اند که می‌تواند سمی باشد. مشخص نیست که قربانیان در ایالت نیومکزیکو از همان نوع ضد عفونی کننده دست استفاده کرده‌اند یا خیر؟

همچنین بخوانید:  آزمایش جدید ژاپنی‌ها برای تشخیص "کووید-۱۹"

بنا بر گزارش سی‌ان‌ان، قرار گرفتن در معرض مقادیر قابل توجهی متانول می‌تواند منجر به حالت تهوع، استفراغ، سردرد، تاری دید، نابینایی دائمی، تشنج، اغما، آسیب دائمی سیستم عصبی و حتی مرگ شود.

انتهای پیام

منبع


توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments