ابتلای کودکان به کرونا / راهنمای تقویت سیستم ایمنی بدن کودکان

بهداشت و سلامت 🔥 ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

ابتلای کودکان به کرونا / راهنمای تقویت سیستم ایمنی بدن کودکان

ابتلای کودکان به کرونا / راهنمای تقویت سیستم ایمنی بدن کودکان

ابتلای کودکان به کرونا / راهنمای تقویت سیستم ایمنی بدن کودکان

ابتلای کودکان به کرونا / راهنمای تقویت سیستم ایمنی بدن کودکان / مدیر تغذیه جامعه دانشکده تغذیه دانشگاه شهید بهشتی، گفت: کووید ۱۹ اغلب در کودکان به شکل سرماخوردگی ساده خود را نشان می‌دهد و خانواده‌ها متوجه ابتلای کودک به کرونا نمی‌شوند.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، ناصر کلانتری گفت: در دوران کرونا از خوراندن نوشابه‌های شیرین به‌خصوص گازدارها، فست‌فودها، تنقلات، انواع کیک‌ها، کلوچه‌ها، شکلات‌های مختلف و همه موادی که عمدتاً قند ساده هستند، به فرزندان خودداری شود. قند ساده عارضه بیماری را برای بچه بیشتر می‌کند.

وی با بیان این‌که به مصرف میوه و سبزیجات را بیشتر از قبل باید در دوران کرونا به کودکان توجه داشته باشیم، بیان کرد: این‌که فقط با لیموشیرین و لیموترش ویتامین C دریافت می‌کنیم، کافی نیست بلکه همه میوه‌ها از ویتامین C برخوردار هستند.

مدیر تغذیه جامعه دانشکده تغذیه دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد: کودکان زیر دوسال باید مکمل‌ها را طبق پروتکل خود دریافت و از تولد تا ۲ سالگی، روزی ۱۵۰۰ واحد ویتامین A و ۴۰۰ واحد ویتامین D مصرف کنند.

این استاد دانشگاه افزود: کودکان از دو سالگی به طور معمول نیاز به مکمل خاصی ندارند مگر این‌که کمبود آن اثبات شده باشد. تنها مکملی که در پروتکل کشوری تاکید شده است، دریافت ویتامین D است که روزی ۸۰۰ واحد کودکان بالای ۲ سال تا ۶۰ سال ضروری است تا کمبود آن در جامعه رخ ندهد.

وی در خصوص ابتلا به کووید ۱۹ در سنین مختلف، اظهار کرد: امکان کرونا در همه گروه‌های سنی وجود دارد به طوری که در ابتدای شیوع کرونا، نوزاد ۴۸ ساعته و نوزاد ۱۵ روزه مبتلا به کرونا در جهان داشتیم و به ایران مرتبط نبود. اما نکته‌ای که در مورد کرونا و کودکان اهمیت دارد، این است که بیماری‌های زمینه‌ای بخصوص دیابت، فشارخون، قلبی و عروقی، خودایمنی‌ها، اختلالات کبدی، کلیوی، ریوی و انسداد ریوی در کودکان می‌تواند عامل کرونا باشد.

مدیر تغذیه جامعه دانشکده تغذیه دانشگاه شهید بهشتی گفت: بیماری کرونا بیماری‌های زمینه شدیدتر می‌کند تا جایی که می‌تواند منجر به فوت افراد شود.

کلانتری ادامه داد: شیوع کرونا در بین کودکان و بزرگسالان تقریباً مساوی است. اما هنوز در کل جهان گزارش مرگ کودکان ناشی از کرونا زیر ۱۲ سال نداشتیم.

وی با بیان این‌که گاهی خانواده‌ها متوجه ابتلای کودک به کرونا نمی‌شوند، اظهارکرد: کووید ۱۹ اغلب در کودکان به شکل سرماخوردگی ساده خود را نشان می‌دهد و خانواده‌ها متوجه ابتلای کودک به کرونا نمی‌شوند. البته این بی‌توجهی از یک نظر خوب است که استرس نمی‌گیرند و فکر می‌کنند فرزندشان سرما خورده است. اما بهتر است کودکان در دوران سرماخوردگی نیز به مدت دو هفته قرنطینه شوند و با بزرگترها دیدار نداشته باشند.

کلانتری افزود: همه کودکانی که در دوره پاندمی کووید ۱۹ قرار دارند، امکان دارد علایم سرفه، سرماخوردگی، تب، بی‌حالی و اسهال پیدا می‌کنند که در این دوران باید به رفتارهای اجتماعی و فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت شود.

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments