کنکور ۹۹ چگونه است / تاثیر معدل در کنکور ۹۹، حذف کنکور / منابع کنکور تجربی ۹۹

اخبار کنکور و دانشگاه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ بدون دیدگاه

کنکور ۹۹: کنکور ۹۹ چگونه است / تاثیر معدل در کنکور ۹۹ / کنکور نظام قدیم تا کی ادامه دارد / حذف کنکور / منابع کنکور تجربی ۹۹

کنکور ۹۹در این مطلب از بخش اخبار کنکور و دانشگاه وبسایت نایریکا به کنکور ۹۹، تاثیر معدل در کنکور ۹۹، حذف کنکور و منابع درسی کنکور ۹۹ می پردازیم.

با ما همراه باشید.

کنکور ۹۹, کنکور 99, کنکور ۹۹ چگونه است, تاثیر معدل در کنکور ۹۹, کنکور نظام قدیم تا کی ادامه دارد, حذف کنکور, منابع کنکور تجربی ۹۹

کنکور ۹۹, کنکور ۹۹ چگونه است, تاثیر معدل در کنکور ۹۹, کنکور نظام قدیم تا کی ادامه دارد, حذف کنکور, منابع کنکور تجربی ۹۹


کنکور ۹۹ چگونه است

کنکور طی سال های اخیر فقط یک نوع سوال هایی که در کتاب های درسی نظام قدیم بوده مورد سنجش قرار گرفته بود و با تحول در نظام آموزشی کشور و تبدیل مقطع پیش دانشگاهی به سال دوازدهم شرایط را برای داوطلبان نظام قدیم تغییر داد و شیوه ی سازمان سنجش برای دو گروه از داوطبان نظام قدیم و نظام جدید متفاوت از سال های گذشته می باشد و تا زمان کنکور ۹۹ دو تیپ سوال برای داوطلبان هردو گروه برگزار می شود

چون دانش آموزان پشت کنکوری هر سال درصد بالایی از داوطلبان کنکور را به خود اختصاص داده اند تا قبل از کنکور ۹۹ به صورت نظام قدیم و نظام جدید خواهد بود و کنکور ۹۹ چگونه برگزار می شود؟

کنکور ۹۹, کنکور ۹۹ چگونه است, تاثیر معدل در کنکور ۹۹, کنکور نظام قدیم تا کی ادامه دارد, حذف کنکور, منابع کنکور تجربی ۹۹

کنکور ۹۹ چگونه است

برای آن دسته از پشت کنکور یهایی که سال ۹۹ کنکور می دهند فقط یه تیپ سوال برگزار می شود و به علت اینکه آمار داوطلبان نظام قدیم کمتر از نظام جدید خواهد بود و کنکور۹۹ و سال های بعد به طور مشترک برگزار خواهد شد و از این طریق تاثیر معدل نظام جدید نیز مشترک هر دو نظام قدیم و نظام جدید خواهد بود.

البته احتمال اینکه دو کنکور باشد وجود دارد!!!!!

اما کنکور ۹۹ برای آن دسته از دانش آموزان نظام جدیدی که برای اولین بار کنکور می دهند هیچ تفاوتی با کنکور های سال های قبل ندارد و منابع اصلی کتاب های جدید و دوره آموزش متوسطه خواهد بود

و دقیقا کنکور به صورت آزمون جامع و کامل که در چندین سال مورد سنجش قرار گرفته و دقیقا همه رشته های نظری را شامل می شود و منابعی که از کنکور های نظام قدیم تا به امروز مورد توجه طراحان کنکوری بوده تفاوت زیادی خواهد کرد،

تیپ سوالات کنکور ۹۹ چگونه خواه بود؟

در این صورت آزمون کنکور ۹۹ به طوری که دوره جدید آموزشی کشور مختص بوده و کاملا تیپ سوالات جدید خواهد بود

موضوع کنکور ۹۹ به چه صورت خواهد شد را توضیح دادیم ولی خب باز هم احتمال تغییر هست.


تاثیر معدل در کنکور ۹۹

تاثیر معدل در کنکور سراسری ۹۹ برای داوطلبان دیپلم نظام جدید

داوطلبانی که در پایه دوازدهم مشغول به تحصیل هستند و یا در پایه دوازدهم مدرک دیپلم خود را دریافت نموده اند ( از سال ۹۸ به بعد ) شامل داوطلبان نظام جدید می باشند .

تاثیر معدل برای داوطلبانی که دارای دیپلم نظام جدید می باشند شامل ۳۰ درصد تاثیر قطعی می باشد .

بر این اساس دروسی که در پایه دوازدهم به صورت نهایی برگزار می شود شامل ۳۰ درصد تاثیر قطعی معدل می باشد که در نمره کل نهایی داوطلب لحاظ می شود .

کنکور ۹۹, کنکور ۹۹ چگونه است, تاثیر معدل در کنکور ۹۹, کنکور نظام قدیم تا کی ادامه دارد, حذف کنکور, منابع کنکور تجربی ۹۹

تاثیر معدل در کنکور ۹۹

تاثیر معدل در کنکور سراسری ۹۹ برای داوطلبان دیپلم نظام قدیم

داوطلبانی که دیپلم خود را از سال ۸۴ تا ۹۰ دریافت نموده اند شامل ۲۵ درصد تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور سراسری می باشند .

داوطلبانی که دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی خود را از سال ۹۱ تا ۹۷ دریافت کرده اند شامل ۲۵ درصد تاثیر قطعی معدل سال سوم دبیرستان و ۵ درصد تاثیر قطعی معدل دوره پیش دانشگاهی می باشند .

تاثیر معدل برای داوطلبان دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش

این دسته از داوطلبان شامل تاثیر معدل در کنکور سراسری ۹۹ نمی باشند و فقط نمره آزمون این داوطلبان محاسبه می گردد .

در صورتی که این دسته از داوطلبان تمایل به تاثیر معدل در کنکور سراسری داشته باشند لازم است در امتحانات نهایی گروه آزمایشی مربوطه شرکت نمایند .

کنکور ۹۹, کنکور ۹۹ چگونه است, تاثیر معدل در کنکور ۹۹, کنکور نظام قدیم تا کی ادامه دارد, حذف کنکور, منابع کنکور تجربی ۹۹

برنامه ریزی برای کنکور ۹۹

تاثیر معدل برای داوطلبان شرکت کننده با دیپلم متفاوت

در صورتی که داوطلبانی که قصد شرکت در گروه آزمایشی که با دیپلم آنها متفاوت است را داشته باشند ( به طور مثال داوطلب دارای دیپلم ریاضی که قصد شرکت در کنکور تجربی را دارد ) تاثیر معدل برای این داوطلبان متفاوت می باشد

بدین صورت که میزان تاثیر دروس موثر داوطلب بر اساس دروس موجود محاسبه میشود و در رابطه ی محاسبه نمره کل به جای میزان درصد اعلام شده جایگزین میگردد

تاثیر معدل در کنکور ۹۹ شامل چه داوطلبانی نمیشود

داوطلبانی که دیپلم خود را قبل از سال ۸۴ دریافت کرده اند شامل تاثیر معدل در کنکور سراسری ۹۹ نمی باشند و برای این دسته از داوطلبان نمره کنکور سراسری محاسبه می گردد .

همانگونه در بخش قبل نیز توضیح داده شد داوطلبان دارای دیپلم رشته های فنی و کاردانش نیز شامل تاثیر معدل در کنکور سراسری ۹۹ نمیباشند مگر در صورتی که در امتحانات نهایی گروه آزمایشی مربوطه شرکت کنند .


کنکور نظام قدیم تا کی ادامه دارد

با توجه به تغییر سیستم آموزشی به دو گروه نظام قدیم و نظام جدید، این سوال که کنکور نظام قدیم تا چه سالی ادامه دارد برای داوطلبان نظام قدیم ایجاد نگرانی کرده است.

همانطور که می دانید ، کنکور ۹۸ با کنکور سال های گذشته متفاوت خواهد بود.

در سال ۹۸ دو کنکور مجزا برای دو گروه نظام قدیم و نظام جدید خواهیم داشت.

دو دفترچه کنکور مجزا برای ثبت نام کنکور نظام قدیم و دفترچه ثبت نام نظام جدید خواهیم داشت.

کنکور ۹۹, کنکور ۹۹ چگونه است, تاثیر معدل در کنکور ۹۹, کنکور نظام قدیم تا کی ادامه دارد, حذف کنکور, منابع کنکور تجربی ۹۹

کنکور نظام قدیم تا کی ادامه دارد

منابع سوالات کنکور به صورت مجزا اعلام شده است.

اما مسئله اینجاست که تکلیف داوطلبان نظام قدیم در کنکور ۹۹ چیست ، آیا در سال ۹۹ نیز این امکان وجود دارد که کنکور مجزا برگزار شود؟

سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرده است که در کنکور سال ۹۹ به هیچ عنوان، کنکور نظام قدیم وجود نخواهد داشت! و کنکور مجزا ۹۸ استثناست.

در سال ۹۹ فقط کنکور نظام جدید برگزار می شود ولی داوطلبان نظام قدیم نیز می توانند در کنکور ۹۹ ثبت نام کنند و داوطلبان نظام قدیم در کنکور ۹۹ باید کتاب های جدید پایه دهم – یازدهم و دوازدهم را مطالعه نمایند.

اگر داوطلب نظام قدیم کنکور ۹۸ هستید ، قبولی در سال ۹۸ برای شما ساده تر از قبولی در کنکور ۹۹ خواهد بود ، توصیه ما به داوطلبان نظام قدیم و جدید این سات که حتما برای مشاوره قبولی در کنکور ۹۸ با مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور تماس بگیرند و با دریافت برنامه اختصاصی کنکور، در رشته و دانشگاه مورد علاقه خود به تحصیل بپردازند.


حذف کنکور

حذف کنکور چه زمانی اتفاق می افتد؟

سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه جلسه تعیین تکلیف نهایی کنکور سال آینده برگزار شد، گفت:ورود به ۸۵درصد ظرفیت دانشگاه ها نیازی به شرکت در کنکور و تحمل اضطراب های طاقت فرسا ندارد و صرفاً سوابق تحصیلی ملاک عمل است.

کنکور ۹۹, کنکور ۹۹ چگونه است, تاثیر معدل در کنکور ۹۹, کنکور نظام قدیم تا کی ادامه دارد, حذف کنکور, منابع کنکور تجربی ۹۹

حذف کنکور

حذف کنکور

توئیت وزیر آموزش و پرورش تاریخ انتشار : ۱۳ دی ۱۳۹۷

سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش ساعات پایانی شب گذشته در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت:امروز چهارشنبه ساعت ۶:۳۰ صبح جلسه تعیین تکلیف نهایی کنکور سال آینده برگزار شد.

وی ادامه داد:ورود به ۸۵درصد ظرفیت دانشگاه ها نیازی به شرکت در کنکور و تحمل اضطراب های طاقت فرسا ندارد و صرفاً سوابق تحصیلی ملاک عمل است.

از همراهی وزارت علوم برای این موفقیت متشکرم. خداحافظ کنکور.


منابع کنکور تجربی ۹۹

منابع اختصاصی کنکور تجربی ۹۹

منابع کنکور تجربی ۹۹ در دروس اختصاصی کتاب های پایه دهم و یازدهم و دوازدهم می باشد که در ادامه این منابع توضیح داده میشود .

داوطلبان متقاضی شرکت در کنکور تجربی ۹۹ لازم است برای مطالعه منابع کتاب های درسی پایه دهم و یازدهم و دوازدهم به ترتیب از کتاب های چاپ ( سال ۹۶-۹۷ برای پایه دهم ) و ( ۹۷-۹۸ برای پایه یازدهم ) و ( ۹۸-۹۹ برای پایه دوازدهم ) استفاده نمایند .

کنکور ۹۹, کنکور ۹۹ چگونه است, تاثیر معدل در کنکور ۹۹, کنکور نظام قدیم تا کی ادامه دارد, حذف کنکور, منابع کنکور تجربی ۹۹

منابع کنکور تجربی ۹۹

کتب اختصاصی دهم تجربی :

ریاضی ( کد کتاب ۱۱۰۲۱۱ ) – زیست شناسی ( کد ۱۱۰۲۱۶ ) – فیزیک ( ۱۱۰۲۱۴ ) – شیمی ( ۱۱۰۲۱۰ )

کتابهای اختصاصی یازدهم تجربی :

زمین شناسی ( کد کتاب ۱۱۱۲۳۷ ) – ریاضی ( ۱۱۱۲۱۱ ) – زیست ( کد ۱۱۱۲۱۶ ) – فیزیک ( ۱۱۱۲۴۴ ) – شیمی ( ۱۱۱۲۱۰ )

کتاب های اختصاصی دوازدهم تجربی :

ریاضی ( ۱۱۲۲۱۱ ) – زیست ( کد ۱۱۲۲۱۶ ) – فیزیک ( ۱۱۲۲۴۴ ) – شیمی ( ۱۱۲۲۱۰ )

منابع عمومی کنکور سراسری ۹۹ ریاضی و تجربی

منابع درسی کنکور ۹۹ رشته های ریاضی و تجربی از دو دسته تشکیل می شود که شامل دروس عمومی و دروس اختصاصی می باشد که در این بخش به معرفی دروس عمومی می پردازیم .

داوطلبان عزیز دقت داشته باشند که حتما باید از کتاب درسی استفاده نمایند که سال چاپ آن منطبق بر سال چاپ اعلام شده از سوی سازمان سنجش باشد

که چاپ کتاب های درسی منبع کنکور ۹۹ در رشته های ریاضی و تجربی به ترتیب شامل کتاب های عمومی دهم چاپ ۹۷ – ۹۶ و کتاب های درسی عمومی یازدهم چاپ ۹۷ – ۹۸ و کتب دوازدهم چاپ ۹۸ – ۹۹ می باشد که در ادامه می توانید این فهرست را مشاهده نمایید

کتاب های عمومی دهم تجربی و ریاضی :

فارسی ( کد کتاب ۱۱۰۲۰۱ ) – دین و زندگی ( ۱۱۰۲۰۴ ) – عربی ( ۱۱۰۲۰۶ ) – زبان انگلیسی ( ۱۱۰۲۳۰ )

کتاب های عمومی یازدهم تجربی و ریاضی :

فارسی ( کد کتاب ۱۱۱۲۰۱ ) – دین و زندگی ( ۱۱۱۲۰۴ ) – عربی ( ۱۱۱۲۰۶ ) – زبان انگلیسی ( ۱۱۱۲۳۰ )

کتاب های عمومی دوازدهم تجربی و ریاضی :

فارسی ( کد کتاب ۱۱۲۲۰۱ ) – دین و زندگی ( ۱۱۲۲۰۴ ) – عربی ( ۱۱۲۲۰۶ ) – زبان انگلیسی ( ۱۱۲۲۳۰ )نظر خود را ارسال کنید

  Subscribe  
Notify of