چرا موادمخدر گران شد؟

حوادث 🔥 ۰۱ مرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

چرا موادمخدر گران شد؟

رییس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا برخی از دلایل افزایش قیمت موادمخدر را تشریح کرد.
چرا موادمخدر گران شد؟

سرهنگ مجید کریمی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره افزایش قیمت موادمخدر در کشور ودلایل آن اظهارکرد: افزایش قیمت موادمخدر اعم ازمواد صنعتی و سنتی عوامل و دلایل مختلفی دارد که قطعا یکی از مهم‌ترین دلایل آن اقدامات موثر و مفیدی است که از سوی پلیس انجام شده است.

وی ادامه داد: وقتی فضا برای قاچاقچیان و سوداگران مرگ ناامن باشد، قیمت ها نیز افزایش پیدا می‌کند؛ به طوریکه مثلا در شرق کشور قیمت یک کیلو مواد ۲۰۰ دلار و در غرب کشور هر کیلو ۱۲هزار دلار می شود که این نشان می دهد ریسک قاچاق مواد به دلیل قدرت کشف بالا و اشراف اطلاعاتی پلیس افزایش یافته است. در واقع این ها هزینه هایی است که به گروه های قاچاق وارد می شود.

رییس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا با بیان اینکه فاکتورهای متعدد دیگری هم در افزایش قیمت دخیل است، درباره اینکه آیا شیوع کرونا هم در افزایش قیمت تاثیر داشته، گفت: یکی از این موارد هم می تواند کرونا باشد، چرا که به واسطه اینکه حمل و نقل ها محدود شد، قیمت ها افزایش پیدا کرد.

کریمی در مورد مخدر شیشه نیز گفت: تولید در کشورهای شرقی ما به وفور انجام می شود و حتی اطلاعاتی داریم که برخی کشورها به شکل سازمان یافته برنامه ریزی می‌کنند که جوانان ما را با این مواد مخدر درگیر کنند.

انتهای پیام

منبع

همچنین بخوانید:  آزادسازی بیش از ۹ هکتار از اراضی کشاورزی در فیروزکوه
برچسب ها
توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments