نگهبان باغ وحش زوریخ، قربانی حمله ببر شد

حوادث 🔥 ۱۶ تیر ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

نگهبان باغ وحش زوریخ، قربانی حمله ببر شد

مقامات شهر زوریخ در سوئیس از کشته شدن یک نگهبان ۵۵ ساله باغ وحش این شهر توسط یکی از ببرهای سیبریایی آن خبر دادند.
نگهبان باغ وحش زوریخ، قربانی حمله ببر شد

به گزارش ایسنا، روز گذشته (یکشنبه) کمی پس از ساعت یک بعدازظهر بازدیدکنندگان باغ وحش زوریخ که شاهد حمله یک ببر سیبریایی به نگهبان زنی بودند که وارد قفس این گربه‌سان بزرگ شده بود، کارکنان باغ وحش را برای کمک به نگهبان خبر کردند.

کارکنان باغ وحش موفق شدند با فریب دادن ببر سیبریایی مهاجم که «ایرینا» نام دارد، او را از قفس و همکار حادثه دیده خود دور کرده و سپس امدادگران عملیات احیای نگهبان زخمی را آغاز کردند.

سخنگوی پلیس زوریخ با بیان اینکه متاسفانه امدادگران دیر به صحنه رسیده و نگهبان حادثه دیده، جان خود را در این حمله از دست داده، اظهار داشت: تحقیقات در ارتباط با این حادثه از جمله چرایی این موضوع که نگهبان در زمان حضور ببر داخل قفس رفته آغاز شده است.

این ببر سیبریایی به نام «ایرینا» در سال ۲۰۱۵ میلادی در باغ وحش شهر «ادنسه» دانمارک متولد و یک سال بعد به باغ وحش زوریخ منتقل شد. به گفته کارکنان باغ وحش، رفتار این ببر همیشه عادی و طبیعی بوده است.

مدیر باغ وحش زوریخ با ابراز تأسف و تسلیت خود به خانواده نگهبان کشته شده در این حادثه اظهار داشت که خدمات مشاوره برای کارکنان و بازدیدکنندگان باغ وحش که شاهد این حادثه بوده‌اند، صورت گرفته است.

بنابر گزارش آسوشیتدپرس، باغ وحش زوریخ که به تازگی پس از رفع محدودیت‌های قرنطینه‌ای شیوع کرونا بازگشایی شده بود، روز یکشنبه تعطیل باقی ماند.

همچنین بخوانید:  رشد کشف سرقت در کشور

انتهای پیام

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments