مهار آتش‌ در نخیلات عسلویه

استان بوشهر , حوادث 🔥 ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

مهار آتش‌ در نخیلات عسلویه

مدیر بحران استانداری بوشهر گفت: ظهر روز جمعه ۲۳ خردادماه نخلستان روستای بساتین در شهرستان عسلویه دچار آتش سوزی شد.
مهار آتش‌ در نخیلات عسلویه

ایسنا/بوشهر مدیر بحران استانداری بوشهر گفت: ظهر روز جمعه ۲۳ خردادماه نخلستان روستای بساتین در شهرستان عسلویه دچار آتش سوزی شد.

جهانگیر دهقانی در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد: آتش مذکور طی حدود ۲ ساعت، توسط نیروهای مردمی و گروه امداد مهار شد که متاسفانه در این حادثه حدود ۶۰ تا ۶۵ اصله نخل دچار سوختگی شدند.

وی ادامه داد: بخشی از این آتش سوزی ها بر اثر بی احتیاطی است و به جز حادثه کوه سیاه دشتستان با عاملیت وقوع صاعقه بقیه حوادث عامل انسانی داشته است. در زمین‌های کشاورزی نیز کشاورزان و افراد محلی گاهاً علوفه و باقیمانده محصول را آتش می‌زنند که به دلیل عدم کنترل و مدیریت گسترش یافته و ممکن است خاموش شدن آن ساعت‌ها طول بکشد.

این مسئول با تاکید بر ضرورت مدیریت شرایط خاطرنشان کرد: مردم باید حفاظت و رعایت را مدنظر داشته باشند و موارد ایمنی را با دقت به کار بگیرند تا از وقوع حوادث این چنینی جلوگیری شود.

مدیر بحران استانداری بوشهر تصریح کرد: دستگاه های متولی پای کار هستند، جلسات ستاد مدیریت بحران همه شهرستان‌ها با دستور کار آتش‌سوزی تشکیل شده و برخورد لازم با عوامل رخداد آتش‌سوزی‌ها صورت می‌گیرد.

انتهای پبام

منبع

همچنین بخوانید:  راه-اندازی «پلیس ویژه اطفال»

برچسب ها
توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.

نظر خود را ارسال کنید

  Subscribe  
Notify of