مرگ کودک ۶ ساله عماد صفی‌ یاری در ورزشگاه آزادی بر اثر برق گرفتگی

حوادث 🔥 ۲۳ مهر ۱۳۹۸ بدون دیدگاه

مرگ کودک ۶ ساله عماد صفی‌ یاری در ورزشگاه آزادی بر اثر برق گرفتگی

مرگ کودک ۶ ساله در ورزشگاه آزادی بر اثر برق گرفتگی : در این مطلب از بخش اخبار حوادث وب سایت نایریکا به مرگ دلخراش یک کودک ۶ ساله بر اثر برق گرفتگی در ورزشگاه آزادی، در پی بازی پرسپولیس و صنعت نفت آبادان در تاریخ ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ و جزئیات آن می پردازیم.

این مطلب با جدیدترین اخبار مربوط به حادثه فوت کودک ۶ ساله بر اثر برق گرفتگی در ورزشگاه آزادی به روز می شود.

با ما همراه باشید.

مرگ کودک 8 ساله در ورزشگاه آزادی بر اثر برق گرفتگی, حادثه ورزشگاه آزادی, جزئیات حادثه دلخراش فوت عماد صفی‌ یاری پسر بچه 8 ساله در ورزشگاه آزادی

مرگ کودک ۸ ساله در ورزشگاه آزادی

رأی اولیه پرونده برق گرفتگی ورزشگاه آزادی

۱۳۹۸/۷/۲۲

دادگاه در جدیدترین بررسی‌ها به این نتیجه رسید که پیمانکار داربست در این فاجعه نقشی نداشته و درواقع بخشی از تقصیرها به گردن پیمانکار برق بوده است.

پیمانکار داربست در دفاعیه خود ادعا داشت مشکل از برق بوده و چرا باید سیم‌های تیر برق بدون محافظ آزاد می‌ماند تا اتصالی کند؟

که دادگاه پس از این ادعاها، تصمیم به تبرئه پیمانکار داربست گرفت و در رأی اولیه، پیمانکار برق ۵۰ درصد مقصر معرفی شد.

همچنین ورزشگاه آزادی هم ۵۰ درصد مقصر این پرونده شناخته شد؛ این درحالی است که پیمانکار برق به رأی صادره اعتراض کرده اما ورزشگاه آزادی تقصیر خود را به طور کامل پذیرفته و اعتراضی نداشته است./ ایلنا


پرداخت دیه و آزادی مقصران مرگ عماد ۶ ساله

۱۳۹۸/۷/۱

متهمان پرونده مرگ عماد، پسر ۶ ساله‌ای که در استادیوم آزادی جان باخت پس از پرداخت دیه ۳۶۰ میلیون تومانی، با قرار وثیقه آزاد شدند./روزنامه ایران


جایی که عماد صفی یاری دچار برق گرفتگی شد

۱۳۹۸/۶/۲۷

تصاویری که نشان می‌دهد سهل انگاری در نصب داربست‌ها باعث فاجعه ورزشگاه آزادی شده است/خبرورزشی

جایی که عماد صفی یاری دچار برق گرفتگی شد

جایی که عماد صفی یاری دچار برق گرفتگی شد


حضور مدیرعامل پرسپولیس در منزل کودک فوت شده در استادیوم آزادی

۱۳۹۸/۶/۲۷

مدیر عامل باشگاه پرسپولیس شب گذشته با حضور در مراسم درگذشت زنده یاد عماد صفیاری که در استادیوم آزادی جان باخت به پدر و مادر این کودک تسلیت گفت.


بازداشت دو پیمانکار در پی برق گرفتگی و فوت یک کودک در ورزشگاه آزادی

۱۳۹۸/۶/۲۶

در پی برق گرفتگی و فوت یک کودک در ورزشگاه آزادی، یک مقام آگاه در قوه قضائیه اعلام کرد پیمانکار ایجاد کننده داربست و پیمانکار تاسیسات برق و همچنین یک پیمانکار دیگر، با دستور قضایی بازداشت شدند و محل حادثه جهت بررسی مجدد پلمب شد


گفته های پدر عماد صفی یاری، کودک‌ جان باخته در استادیوم آزادی

۱۳۹۸/۶/۲۶

پدر کودک‌ جان باخته در استادیوم آزادی :  از همه مسئولان استادیوم آزادی شکایت کرده ام/خانه پدری ام را میفروشم تا خرج شکایت کنم/نمیگذارم خون پسرم پایمال شود / پسر من ۶ ساله بود نه ۸ ساله و قرار بود امسال به مدرسه برود.

پدر عماد صفی‌ یاری:

عماد داشت کنار غرفه بازی می‌کرد. حواسم به او بود و مدام می‌گفتم که مراقب باشد. مشغول فروش وسایل شدم و بعد از پایان کار متوجه شدم که از عماد خبری نیست. نگاه کردم بین دو نرده داربست ایستاده بود. صدایش کردم جواب نداد. به طرفش رفتم و دیدم که برق او را خشک کرده است.

از مدیریت استادیوم، نصاب داربست، برقکار و پیمانکار شکایت کردم. همه باید جواب مرا بدهند. من برای اینکه خون پسرم پایمال نشود حتی حاضرم خانه پدری‌ام را بفروشم و خرج شکایت کنم. نمی‌گذارم حق بچه‌ام پایمال شود. باید جوابگوی خون بچه‌ام باشند. هیچکسی در مراسم خاکسپاری بچه‌ام شرکت نکرد./ایران


توضیح مدیر مجموعه ورزشی آزادی درباره درگذشت پسر ۶ ساله

۱۳۹۸/۶/۲۶

قدرت‌الله سیف:

درگذشت پسر ۶ ساله هیچ ربطی به گیت‌های ورودی ورزشگاه نداشت چرا که اولین گیت ورودی با مکانی که باعث فوت پسربچه شد ۵۰ متر فاصله داشته است.

متاسفانه پیمانکاری که سال‌ها وظیفه نصب داربست‌ها را در ورزشگاه آزادی برعهده دارد، به واسطه خطای انسانی از یکی از تیر‌های برق به عنوان ستون استفاده کرده بود و اتصالی در تیر برق باعث این ضایعه دلخراش شد./تسنیم


اطلاعیه حراست فدراسیون فوتبال درمورد فوت پسر ۶ ساله بر اثر برق گرفتگی

۱۳۹۸/۶/۲۶

با اعلام سایت رسمی فدراسیون فوتبال، حراست این فدراسیون امروز با ارسال نامه ای به شرکت تجهیز، ورزشگاه آزادی و باشگاه پرسپولیس (به عنوان میزبان دیدار شب گذشته) خواهان ارائه توضیحات مقتضی در این باره در اسرع وقت شد.


جزئیات عامل حادثه‌ مرگبار در آزادی

۱۳۹۸/۶/۲۶

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی:

بعد از نصب این داربست‌ها افراد زیادی از بین آنها عبور کرده بود و مشکل خاصی ایجاد نشده بود.

در این بازی به دلیل خیس بودن چم زیر داربست فلزی زمانی که “عماد صفی‌ یاری” بعد از پایان بازی پرسپولیس و صنعت نفت آبادان قصد عبور از گیت‌های بلیت‌فروشی الکترونیک ورزشگاه را داشته بر اثر تماس صورتش با میله‌های فلزی دچار برق‌گرفتگی می‌شود و متاسفانه جان خود را از دست می‌دهد.

پیمانکاری که داربست‌های فلزی را نصب کرده بود به خاطر بی‌احتیاطی و برای محکم کردن نرده‌های داربست آنها را با سیم برق وصل محکم کرده که متاسفانه در این حادثه به خاطر خیس بودن چمن این اتفاق رخ می‌دهد بنابراین این مساله ارتباطی به گیت‌های ورزشگاه آزادی ندارد

عماد صفی‌ یاری / کودک ۸ ساله که در ورزشگاه آزادی بر اثر برق گرفتگی جان خود را از دست داد

عماد صفی‌ یاری / کودک ۸ ساله که در ورزشگاه آزادی بر اثر برق گرفتگی جان خود را از دست داد

مدیرعامل شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی علت اصلی فوت “عماد صفی‌یاری” کودک ۸ ساله که پس از بازی پرسپولیس و صنعت نفت آبادان دچار برق‌گرفتگی شده بود را بی‌احتیاطی پیمانکار دانست و گفت: “پیمانکار برای محکم کردن پایه‌های داربست فلزی، نرده آن را با سیم برق بسته است”.

حسن کریمی در گفتگو با ایسنا درباره‌ی حادثه ناگوار بعد از بازی پرسپولیس و صنعت نفت آبادان و فوت پسر هشت ساله و این‌که این آیا موضوع به گیت‌های ورزشگاه آزادی ربط دارد، گفت: این اتفاق هیچ ربطی به گیت‌های ورزشگاه ندارد، بلکه بعد از بازی رقابت‌های لیگ برتر فوتبال به خاطر بی‌نظمی که در پشت گیت‌های ورزشگاه آزادی ایجاد می‌شد و برای کنترل هواداران، کارشناسان، نیروی انتظامی و مسئولین ورزش به این نتیجه رسیدند که قبل از ورود به گیت‌های ورزشگاه آزادی و برای کنترل و بررسی بلیت و کارت ملی تماشاگران داربستی به فاصله ۱۵۰ متر از گیت‌ها نصب شود تا بتوانند کنترل بهتری برای هواداران داشته باشند.

وی ادامه داد: البته بعد از نصب این داربست‌ها افراد زیادی از بین آن‌ها عبور کرده بود و مشکل خاصی ایجاد نشده بود.

در این بازی به دلیل خیس بودن چم زیر داربست فلزی زمانی که “عماد صفی‌یاری” بعد از پایان بازی پرسپولیس و صنعت نفت آبادان قصد عبور از گیت‌های بلیت‌فروشی الکترونیک ورزشگاه را داشته بر اثر تماس صورتش با میله‌های فلزی دچار برق‌گرفتگی می‌شود و متاسفانه جان خود را از دست می‌دهد. / عصر ایران


بازداشت یکی از پیمانکاران ورزشگاه آزادی

۱۳۹۸/۶/۲۶

سردار ظهیری، رییس پلیس پیشگیری پایتخت:

پس از وقوع حادثه شب گذشته در ورزشگاه آزادی با حضور ماموران کلانتری ۱۴۱ شهرک گلستان و تیم تشخیص هویت، تحقیقات اولیه تحت نظارت مقام محترم قضایی آغاز گردید.

با دستور قضایی پیمانکار نصب داربست پس از این حادثه دستگیر شد که از شب گذشته در کلانتری تحت نظر است.

تحقیقات تکمیلی برای شناسایی مقصر یا مقصران احتمالی دیگر در جریان است/عصرایران


فوت‌ پسر بچه ۸ ساله

۱۳۹۸/۶/۲۵

فاجعه در لیگ برتر / ایران‌ ورزشی مدعی شد:

پس از دیدار امشب پرسپولیس و صنعت نفت ، یک پسر بچه هشت ساله که قصد عبور از گیت‌های جدید بلیت‌فروشی الکترونیک را داشته، دچار برق گرفتگی شده و فوت کرده است.

مرگ کودک ۸ ساله در ورزشگاه آزادی بر اثر برق گرفتگی, حادثه ورزشگاه آزادی, جزئیات حادثه دلخراش فوت عماد صفی‌ یاری پسر بچه ۸ ساله در ورزشگاه آزادی

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments