زلزله ۵/۵ ریشتری در مکزیک

حوادث 🔥 ۱۳ تیر ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

زلزله ۵/۵ ریشتری در مکزیک

مرکز ملی لرزه‌نگاری مکزیک از وقوع زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵/۵ ریشتر در جنوب این کشور خبر داد.
زلزله ۵/۵ ریشتری در مکزیک

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک براساس اطلاعات ارائه شده توسط مرکز ملی لرزه‌نگاری مکزیک، یک مجموعه از زمین لرزه‌های نسبتا شدید بخش‌های جنوبی ایالت اوآخاکا مکزیک را لرزاند که آخرین آن، پس لرزه‌ای به بزرگی ۵/۵ ریشتر بود.

تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر میزان تلفات و یا خسارات ناشی از زلزله امشب اعلام نشده است.

هفته‌ گذشته نیز زمین لرزه‌ای قدرتمند به بزرگی ۷/۷ ریشتر نیز در این ایالت رخ داد که باعث جان باختن ۱۰ تن و آسیب دیدن ۵۵ اثر از میراث فرهنگی مکزیک شد. این زمین لرزه که در ۱۱ ایالت این کشور احساس شد، پنج بیمارستان در جنوب مکزیک را متحمل خسارات جدی ساخت.

متخصصان زمین لرزه نگاری اعلام کردند که این زمین لرزه در ۲۲ کیلومتری جنوب شرقی پینوتپا ناسیونال رخ داده است. مرکز این زمین لرزه در عمق ۱۰ کیلومتری (۶ مایلی) از سطح زمین گزارش شده است.

صبح امروز نیز مرکز ملی لرزه نگاری مکزیک هم‌چنین از وقوع یک زمین لرزه به بزرگی ۴ ریشتر در ۲۸ کیلومتری شهر سن پدرو پوچوتلا، در نزدیکی همان منطقه خبر داد. این در حالی است که پیش از این زلزله‌ای به بزرگی ۴ ریشتر نیز در ۴۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر پتلاتان گزارش شده بود.

انتهای پیام

منبع

همچنین بخوانید:  تامین مخازن آب اضطراری در زمان بحران توسط فرمانداران استان تهران

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments