حریق گسترده در مراتع و مزارع روستای شهرستانک مهار شد

استان مرکزی , حوادث 🔥 ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

حریق گسترده در مراتع و مزارع روستای شهرستانک مهار شد

آتش سوزی مراتع و مزارع روستای شهرستانک با تلاش نیروهای آتش نشانی مهار و خاموش شد.
حریق گسترده در مراتع و مزارع روستای شهرستانک مهار شد

ایسنا/مرکزی آتش سوزی مراتع و مزارع روستای شهرستانک با تلاش نیروهای آتش نشانی مهار و خاموش شد.

براساس اعلام آتش نشانی اراک، عصر روز جمعه بیست و سوم خرداد، آتش سوزی گسترده در مراتع و مزارع اطراف روستای شهرستانک اراک رخ داد که با حضور نیروهای آتش نشانی و منابع طبیعی، پس از دو ساعت مهار و خاموش شد.

آتش پاد دوم مسعود آقازیارتی رئیس سازمان آتش نشانی اراک که شخصا در محل حادثه حضور یافته بود در این خصوص اظهار کرد: منطقه وسیعی از مراتع و مزارع گندم اطراف روستا که در تپه و کوه واقع شده بود، به علت نامعلومی طعمه حریق شده بودند و با توجه به وزش باد، هر لحظه بر گسترش آتش افزوده می شد.

وی با اعلام اینکه عدم دسترسی خودروهای آتش نشانی به کانون آتش، کار را برای خاموش سازی این حریق دشوار کرده بود، افزود: آتش نشانان با همکاری نیروهای منابع طبیعی و نیز اهالی روستا و با استفاده از وسایل خاموش کننده دستی، آتش سوزی در این منطقه را که در حال گسترش بود با تلاش نفس‌گیر خود مهار کرده و قبل از گسترش به مزارع پایین دستی و از بین رفتن حاصل دسترنج کشاورزان، آتش را خاموش کردند.

آقازیارتی با اعلام رشد فزاینده آتش سوزی های فضای سبز و مراتع در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته اظهار کرد: در سال جاری نیز همچون سال قبل با بارش های مطلوب بهاره و ایجاد پوشش گیاهی خوب در عرصه های طبیعی مواجه هستیم که با گرم شدن هوا و خشک شدن گیاهان زمینه آتش سوزی در مراتع و مزارع بالا می رود و از شهروندان درخواست می شود با رعایت نکات ایمنی، فضای سبز اطراف شهرمان را به فضایی سیاه تبدیل نکرده و حاصل دسترنج یکسال کشاورزان زحمتکش را به باد ندهیم.

همچنین بخوانید:  بررسی رفتار گسلی که منجر به دو زلزله اخیر تهران شد

انتهای پیام

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments