اعلام وضعیت نارنجی بدنبال وقوع زلزله در کهگیلویه و بویراحمد/مصدومیت ۳ تن

استان کهگیلویه و بویراحمد , حوادث 🔥 ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

اعلام وضعیت نارنجی بدنبال وقوع زلزله در کهگیلویه و بویراحمد/مصدومیت ۳ تن

سخنگوی سازمان اورژانش کشور از اعزام تیم‌های ارزیاب به محل وقوع زمین لرزه ۵.۲ریشتری در استان کهگیلویه و بویر احمد خبر داد.
اعلام وضعیت نارنجی بدنبال وقوع زلزله در کهگیلویه و بویراحمد/مصدومیت ۳ تن

سخنگوی سازمان اورژانش کشور از اعزام تیم‌های ارزیاب به محل وقوع زمین لرزه ۵.۲ریشتری در استان کهگیلویه و بویر احمد خبر داد.

مجتبی خالدی در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره اظهار کرد: در پی وقوع زمین لرزه در استان کهگیلویه و بویر احمد، تیم‌های ارزیاب اورژانس به محل اعزام شدند.

وی در ادامه با بیان اینکه زمین لرزه ۵.۲ ریشتری عمق ۱۰ متری در محدوده میان گچساران و چرام اتفاق افتاده است گفت: تیم‌ها در محل حضور دارند. در این منطقه خوشبختانه مشکلی وجود نداشته اما در بهبان که در ۴۰ کیلومتری محل زمین لرزه است، تیم اعزام شده است.

خالدی اظهار کرد: در مجموع دو تیم از دانشگاه علوم پزشکی بهبهان و دو تیم از کهگیلویه و بویر احمد برای بررسی اعزام شده است.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور افزود: تا این لحظه تلفاتی گزارش نشده است اما از جهت اینکه روستاهای بسیاری در این مناطق واقع شده است باید برای اعلام نتایج بررسی‌های دقیق تری انجام داد.

به گفته وی اورژانس بهبهان، یاسوج و اهواز در حالت آماده باش قرار دارند.

به گزارش ایسنا، ساعت ۱۳:۴۱ دقیقه روز جاری زلزله‌ای با قدرت ۵.۲ ریشتر، دوگبندان کهیگیلویه و بویر احمد را لرزاند. این زمین لرزه در عمق ۱۰کلیومتری زمین اتفاق افتاده است.

در ادامه مهدی ولی‌پور -سرپرست سازمان امداد و نجات هلال احمر– نیز در گفت‌وگو با ایسنا، از اعزام پنج تیم ارزیاب از گچساران، گلگون فارس و پایگاه محمد عامری بوشهر به محل وقوع زمین‌لرزه خبر داد.

وی گفت: هماهنگی های لازم با سه استان کهگیلویه و بویر احمد- فارس و بوشهر نیز انجام شده است.

ولی‌پور دقایقی بعد نیز از افزایش تیم‌های اعزام شده به هشت تیم خبر داد و گفت: چهار تیم از کهگیلویه و بویراحمد، دو تیم از فارس و دو تیم از بوشهر اعزام شدند.

وی با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویر احمد در وضعیت نارنجی و استان‌های بوشهر و فارس در وضعیت زرد قرار دارند گفت: تا شعاع ١٠ کیلومتری مرکز زمین‌لرزه ٢٣ روستا واقع شده که ٨۶۵ خانوار در این محدوده حضور دارند. جمعیت ساکن در این محدوده ٣٣٣٢ نفر هستند.

ولی پور در ادامه از بازدید تیم‌های ارزیاب از اکثر روستاهای نزدیک به مرکز زلزله خبر داد و گفت: در کنار روستای دژ سلیمان دو تپه ریزش کرده که البته خسارتی به روستا وارد نکرده است.

به گفته وی ترک‌خوردگی در برخی از خانه‌های روستایی مشاهده شده است.

سرپرست سازمان امداد و نجات هلال احمر از مصدوم شدن سه تن خبر داد و گفت: زلزله ۵.۲ ریشتری در گچساران تاکنون سه مصدوم در شهر دوگنبدان داشته است.

به گفته ولی‌پور هر سه نفر هنگام فرار مصدوم و به صورت سرپایی درمان شدند.

انتهای پیام

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments