فروشگاه شهروند: احتمال ورود فروشگاه شهروند به بازار بورس

بورس و سهام ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

فروشگاه شهروند: احتمال ورود فروشگاه شهروند به بازار بورس

فروشگاه شهروند: احتمال ورود فروشگاه شهروند به بازار بورس / در این مطلب از بخش اخبار اقتصادی و بورس در وب سایت نایریکا به نقل از ایسنا با ما همراه باشید : رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران از احتمال ورود فروشگاه شهروند به بازار بورس خبر داد.

فروشگاه شهروند: احتمال ورود فروشگاه شهروند به بازار بورس

فروشگاه شهروند: احتمال ورود فروشگاه شهروند به بازار بورس

مجید فراهانی در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر لزوم ورود شرکت‌ها و سازمان‌های شهرداری تهران به بازار بورس گفت: با ورود سهام شرکت‌ها و سازمان‌های شهرداری تهران به بازار بورس نه تنها عملا مشارکت مردم در اداره شهر افزایش می‌یابد؛ بلکه زمینه برای شفاف سازی نیز ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه شرکت هایی که وارد بورس می‌شوند باید صورت های مالی خود را منتشر کرده و نظارت و کنترل بر روی اقدامات مالی آنها افزایش می یابد، افزود: برخی از شرکت‌های شهرداری تهران توان گذراندن استاندارهای سازمان بورس را دارند و باید این اتفاق مهم یعنی ورود شرکت‌های شهرداری به بازار سرمایه تا پایان سال محقق شود.

رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران با اشاره به استقبال مردم از سهام “شستا”گفت: ملاحظه کردید که ۱۰درصد بلوک سهام شستا با ۷۰۰۰ میلیارد تومان در عرض دو ساعت به فروش رفت و این در حالی است که بسیاری از شرکت های شهرداری از شستا جلوتر هستند؛ اما هنوز باور لزوم ورود سهم شرکت ها در مدیران ایجاد نشده است.

فراهانی ادامه داد: با پیگیری های انجام شده مقرر شد که شهرداری تهران لیستی از شرکت هایش که توان عرضه در بازار بورس را دارد ارائه دهد که به نظر می‌رسد؛ شرکت شهروند از شانس بیشتری برای ورود به بازار سرمایه برخوردار باشد و تا پایان سال سهام فروشگاه شهروند در بورس عرضه می‌شود؛ اما باید مقدمات این مهم فراهم شود.

همچنین بخوانید:  زمانبندی فروش سهام عدالت | چه کسانی می‌توانند وکالت فروش سهام خود را به بانک‌ها بدهند؟

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments