آصفری: دولت باید برنامه‌ای مجدانه برای ساماندهی بازار ارز ارائه کند

طلا و سکه و ارز ۰۴ تیر ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

آصفری: دولت باید برنامه‌ای مجدانه برای ساماندهی بازار ارز ارائه کند

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تأکید کرد که افزایش قیمت ارز در بازار آشفته قابل قبول نبوده و دولت باید برنامه‌ای جدی برای ساماندهی قیمت ارز ارائه کند.
آصفری: دولت باید برنامه‌ای مجدانه برای ساماندهی بازار ارز ارائه کند
محمدحسن آصفری در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به افزایش افسارگسیخته قیمت ارز بیان کرد: یکی از دلایل بالا رفتن قیمت ارز به دلیل رها شدن بازار از سوی دولت است. به عبارت دیگر دولت برنامه‌ای جدی برای کنترل بازار ارز ندارد. بعضا شاهد هستیم که اعتبارات ارزی برای ورود برخی از کالاهای غیرضرور اختصاص داده شده که این کالاها استراتژیک نیستند.

وی در ادامه اظهار کرد: کالاهایی باید از حمایت ارزی برخوردار باشند که در سبد حمایتی مردم جای بگیرد. امروز ارزش پول کشور به شدت پایین رفته و دولت باید برنامه‌ای مجدانه برای ساماندهی بازار ارز ارائه کند.

نماینده مردم اراک در مجلس یازدهم تصریح کرد: ما باید دلار را از مبادلات اقتصادی کنار زده و با واحد پول دومی با کشورهایی که روابط اقتصادی داشته و از چارچوب تحریم‌ها خارج هستند مبادله کنیم. باید به دنبال جایگزینی برای دلار باشیم تا تأثیر آن بر حوزه‌های مختلف نیز کاهش یابد.

آصفری در پایان تأکید کرد: مجلس آماده است تا در زمینه هر لایحه‌ای برای ساماندهی قیمت ارز با دولت همکاری کند. از سویی دیگر دولتمردان و مسئولان می‌توانند پیشنهادات خود را به ما مطرح کنند تا در قالب طرح‌های فوریتی، مجلس وارد عمل شده و تأثیری مثبت در کاهش قیمت ارز داشته باشد.
منبع

همچنین بخوانید:  ارز باید سر موقع بازگردد/دولت اجازه سوءاستفاده نمی‌دهد

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.

نظر خود را ارسال کنید

  Subscribe  
Notify of