کشف ۱۱۱ خودروی احتکار شده در شرق تهران

خودرو ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

کشف ۱۱۱ خودروی احتکار شده در شرق تهران

رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از کشف ۱۱۱ دستگاه خودروی احتکار شده از چهار پارکینگ در شرق پایتخت خبر داد.
کشف 111 خودروی احتکار شده در شرق تهران

رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از کشف ۱۱۱ دستگاه خودروی احتکار شده از چهار پارکینگ در شرق پایتخت خبر داد.

سردار علی ذوالقدر در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اقدامات پلیس در بازار خودرو و برخورد با هر گونه سودجویی و احتکار اظهار کرد: چندی پیش ماموران پایگاه چهارم پلیس امنیت عمومی از نگهداری و احتکار خودرو در سه پارکینگ در محدوده شرق تهران باخبر شده و تحقیقات خود در این زمینه را آغاز کردند.

وی با بیان اینکه در جریان تحقیقات مشخص شد که گزارشات واصله صحت دارد اظهار کرد: در همین راستا هماهنگی با مقام قضایی انجام شده و ماموران در سه عملیات مختلف به این سه پارکینگ که در محدوده بزرگراه شهید سلیمانی و فلکه اول تهرانپارس قرار داشته‌اند اعزام شده و در مجموع ۷۶ دستگاه خودرو که فاقد پلاک بودند کشف و توقیف کردند.

رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ درباره خودروهای کشف شده نیز گفت: ۲۰ دستگاه پراید، ۱۰ دستگاه تیبا، ۱۰ دستگاه پژو پرشیا، ۱۲ دستگاه سمند، هشت دستگاه پژو۴۰۵ و شش دستگاه سواری هایما از این پارکینگ‌ها کشف شد که برآوردهای اولیه حاکی از آن است که بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال قیمت این خودروهاست.

ذوالقدری افزود: در این خصوص دو تن نیز دستگیر شده‌اند و تحقیقات برای شناسایی دیگر افراد احتمالی ادامه دارد.

رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ همچنین به عملیات دیگر برخورد با خودروهای احتکار شده که از سوی ماموران پایگاه سوم پلیس امنیت انجام شد اشاره کرد و گفت: رسیدگی به این پرونده در پی گزارشی از احتکار تعدادی خودروی فاقد پلاک در پارکینگ یک مجتمع تجاری در خیابان مدنی آغاز شد که پس از اطمینان از صحت گزارش دریافتی، هماهنگی‌های لازم با دستگاه قضایی انجام شده و ماموران به این محل اعزام شدند.

همچنین بخوانید:  ایران خودرو : تولید محصولات با مصرف ۵ لیتر در دستور کار ایران خودرو

وی افزود: در جریان بازدید از پارکینگ، ۳۵ دستگاه انواع خودروی ایرانی و خارجی که همگی فاقد پلاک بودند کشف و ضبط شد. این خودروها شامل هفت دستگاه سواری پژو۲۰۶، پنج دستگاه سواری تیبا، پنج دستگاه سواری ساینا، چهار دستگاه سواری پژو ۴۰۵، سه دستگاه سواری هیوندا، سه دستگاه سواری پرشیا، پنج دستگاه سواری پراید و دو دستگاه سواری جک F5 است.

ذواقدری با بیان اینکه این خودروها توقیف و محل مذکور نیز پملب شد گفت: ارزش ریالی این خودروها نیز بیش از ۱۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

به گفته وی، در این زمینه نیز یک نفر دستگیر شده است و تحقیقات برای شناسایی و دستگیری دیگر افراد ادامه دارد.

وی با بیان اینکه هر سه متهم دستگیر شده در مجموع این عملیات‌ها به دستگاه قضایی معرفی شده‌اند گفت: بارها اعلام شده که هر گونه دپو و نگهداری خودروهای فاقد پلاک در پارکینگ‌ها در حکم احتکار است و با محتکران برخورد خواهد شد. لذا هشدار ما به مسئولان و صاحبان پارکینگ‌ها و انبارها این است که از پذیرش خودروهای فاقد پلاک خودداری کرده و موارد مذکور را به پلیس اطلاع دهند.

انتهای پیام

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments