قیمت مسکن ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ / آخرین اخبار : بانک مرکزی: مسکن ارزان شد

اقتصادی 🔥 , مسکن ۱۸ آذر ۱۴۰۱ بدون دیدگاه

قیمت مسکن ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ / آخرین اخبار : بانک مرکزی: مسکن ارزان شد

قیمت مسکن : در این مطلب از بخش اخبار اقتصادی وبسایت نایریکا به آخرین اخبار مربوط به قیمت مسکن, افزایش، کاهش، آخرین قیمت مسکن در سال ۱۴۰۰ و سال ۱۴۰۱, نمودار و پیش بینی قیمت مسکن در ماههای آینده, قیمت آپارتمان در مناطق ۲۲ گانه، غرب و مناطق مختلف تهران می پردازیم.

این مطلب با آخرین و جدیدترین اخبار مربوط به مسکن به روز می شود.

با ما همراه باشید.

قیمت مسکن, افزایش قیمت مسکن, آخرین قیمت مسکن, قیمت مسکن در تهران, قیمت مسکن در سال 98, قیمت مسکن در سال 99, کاهش قیمت مسکن, قیمت مسکن در تهران در سال 98, قیمت مسکن در تهران در سال 99, نمودار قیمت مسکن, پیش بینی قیمت مسکن در ماههای آینده, افزایش قیمت مسکن, قیمت آپارتمان در مناطق 22 گانه تهران, قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران, آخرین قیمت مسکن در غرب تهران

قیمت مسکن, افزایش قیمت مسکن, آخرین قیمت مسکن, قیمت مسکن در تهران, قیمت مسکن در سال ۱۴۰۰, قیمت مسکن در سال ۱۴۰۰, کاهش قیمت مسکن, قیمت مسکن در تهران در سال ۱۴۰۰, قیمت مسکن در تهران در سال ۱۴۰۰, نمودار قیمت مسکن, پیش بینی قیمت مسکن در ماههای آینده, افزایش قیمت مسکن, قیمت آپارتمان در مناطق ۲۲ گانه تهران, قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران, آخرین قیمت مسکن در غرب تهران


متوسط قیمت مسکن در تهران، متری ۴۶.۷ میلیون

۱۴۰۱/۹/۱۳

بانک مرکزی:

در آبان ماه متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی ۴۶۷ میلیون ریال بوده است که حاکی از افزایش ۶.۸ درصدی نسبت به ماه قبل می باشد.

در میان مناطق ۲۲گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل ۹۵۱.۱ میلیون ریال به منطقه ۱ و کمترین آن با ۲۳۰.۹ میلیون ریال به منطقه ۱۸ تعلق داشته است./تسنیم


بانک مرکزی: مسکن ارزان شد

۱۴۰۰/۲/۷

بانک مرکزی در گزارشی از کاهش ۳.۱ درصدی متوسط قیمت خرید و فروش واحدهای مسکونی شهر تهران در فروردین ماه سال ۱۴۰۰ نسبت به ماه قبل از آن خبر داد.

هرچند قیمت مسکن در قیاس با سال قبل ۹۱.۷ درصد افزایش یافته است!


خانه گران نخرید تا ارزان شود

۱۳۹۹/۳/۱۷

وزیر راه و شهرسازی:

زمانی که قیمت یک کالا گران می‌شود مردم ‌نباید خریداری کنند تا ارزان شود و این تنها راه مقابله با گرانی کالاست.

بهترین راهکار برای ترکیدن حباب های قیمتی در بازار مسکن و کاهش قیمت خریداری نکردن مردم است.

بازار مسکن هم همانند سایر کالاها از بازار ارز تاثیر می‌گیرد و این خود مردم هستند که باید مانع افزایش و ایجاد حباب قیمتی شوند.

۶۶ هزار واحد نیمه تمام مسکن مهر در کشور باقی مانده که تا پایان شهریور و ابتدای مهر امسال به بهره برداری می رسد/فارس


افزایش متوسط قیمت مسکن در تهران به متری ۱۷ میلیون تومان

۱۳۹۹/۳/۵

براساس گزارش وزارت راه، متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران در اردیبهشت ماه امسال، به ۱۷ میلیون و ۶۶ هزار تومان رسیده است.


یک کارشناس: بازار مسکن در نیمه اول سال، آرام خواهد بود

۱۳۹۹/۲/۲۶

یک کارشناس اقتصاد مسکن:

به دلیل هجوم سرمایه‌ها به بازار بورس، قیمت ملک در نیمه اول سال جاری رشد محسوسی نخواهد داشت.

قیمت‌های پرت مسکن نمی‌تواند بیان کننده وضعیت واقعی این بازار باشد و معاملات با نرخ‌های منطقی انجام می‌شود.


سخنگوی دولت در نشست خبری: برای مسکن اولویت دولت معلمان، بازنشستگان و کارگران هستند

۱۳۹۹/۲/۲۲

امیدوار هستیم که با یکسری از سیاست‌ها نگذاریم که هجوم پول به سمت مسکن بیاید

فعال شدن بورس یکی از کارهایی است که می‌تواند از هجوم پول به سایر عرصه‌ها جلوگیری کند/ پایگاه اطلاع رسانی دولت


قیمت مسکن در تهران کاهش یافت

۱۳۹۹/۲/۱۹

بررسی جدیدترین آمار رسمی از بازار مسکن حاکی از آن است که طی فروردین ۹۹ قیمت مسکن در تهران نسبت به اسفندماه ۹۸ کاهش یافته است.

در اولین ماه امسال ۱۰۹۶ فقره قرارداد در سامانه املاک و مستغلات ثبت شد که در مقایسه با ۹۰۷۷ فقره اسفندماه سال گذشته حاکی از کاهش ۸۷ درصدی دارد.


رشد ۳۷.۵ درصدی قیمت مسکن در یک سال اخیر

۱۳۹۹/۲/۶

متوسط قیمت مسکن در شهر تهران در یک سال منتهی به فروردین ماه امسال ۳۷.۵ درصد افزایش یافته است اما حجم معاملات در فروردین ماه امسال نسبت به ماه قبل ۸۷.۸ درصد و نسبت به فروردین ماه سال گذشته ۶۳.۷ درصد افت داشته است.


چرا بازار خریدوفروش مسکن قفل شده؟

۱۳۹۹/۱/۲۵

دنیای اقتصاد نوشت:

با وجود گذشت بیش از ۱۰ روز از اتمام تعطیلات نوروزی، بنگاه‌های املاک در سطح شهر تهران هنوز فعالیت خود را آغاز نکرده‌اند.

عامل اول به پایداری شیوع ویروس کرونا و سردرگمی مشاوران املاک برای بازگشایی بنگاه‌ها در سطح شهر باز می‌گردد.

عامل دوم نیز تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا به وجود آمده است. افزایش نگرانی‌ها در میان شهروندان درخصوص احتمال انتقال این ویروس سبب شده تا از یکسو متقاضیان خرید مسکن برای جست و جو و خرید آپارتمان به بازار مراجعه محدودی داشته باشند و از سوی دیگر، حتی با وجود مراجعه، بخش زیادی از فروشندگان ملک اجازه بازدید به خریداران را نمی‌دهند.


قیمت مسکن در کدام مناطق تهران رشد بیشتری داشت؟

۱۳۹۹/۱/۱۰

آخرین ماه از سال گذشته با وجود ثبات نسبی قیمت مسکن در مناطق جنوبی، نرخ‌ها در مناطقی که حضور دلالان و سفته‌بازان پررنگ است، رشد بیشتری داشت.

سلمان خادم المله، کارشناس بازار مسکن به ایسنا گفت:

با توجه به میانگین ۱۵.۶ میلیون تومانی قیمت هر متر خانه در تهران اگر یک فرد ماهانه حدود پنج میلیون تومان درآمد داشته باشد، مشروط به اینکه قیمت‌ها از این به بعد بالا نرود و آن فرد تمام درآمد خود را پس انداز کند، حدود ۲۰ سال طول می کشد تا بتواند خانه دار شود. این یعنی هیچ شهروندی با سطح درآمد معمول، توان خرید مسکن ندارد.


مسکن ۸ درصد گران شد

۱۳۹۹/۱/۷

بررسی آمار رسمی بازار مسکن حاکی از آن است که طی اسفند سال گذشته تعداد معاملات ۲۴.۴ درصد کاهش و قیمت مسکن حدود ۸.۶ درصد افزایش یافته است./تسنیم


قیمت مسکن تهران در بهمن ماه امسال

۱۳۹۸/۱۲/۶

قیمت مسکن تهران در بهمن ماه امسال به بالاترین سطح تاریخی خود معادل ۱۴٫۴ میلیون تومان رسیده است.

تعداد معاملات مسکن در سطح شهر تهران نیز در بهمن ماه با رشد ۲۴٫۳ درصدی همراه بوده و به بیش از ۱۲ هزار فقره رسیده که از خرداد ماه سال گذشته بی‌سابقه بوده است./تجارت‌نیوز


بانک مرکزی: قیمت مسکن در تهران ۲.۱ درصد افزایش یافت

۱۳۹۸/۱۱/۷

به فاصله ۲ روز بعد از گزارش وزارت درباره افزایش ۳ درصدی قیمت مسکن، در دی ۹۸ بانک مرکزی در گزارشی از رشد ۲.۱ درصد قیمت مسکن در تهران طی دیماه امسال خبر داد.


بازار مسکن به سرعت‌گیر رسید

۱۳۹۸/۱۱/۵

جدیدترین گزارش ارایه شده از بازار مسکن شهر تهران، افزایش ۳ درصدی قیمت را نشان می‌دهد اما از سرعت رشد آن به طور محسوسی کاسته شده است/ایسنا


بازار مسکن گیج زد!

۱۳۹۸/۱۰/۲۳

متعاملین در بازار مسکن شهر تهران در میان انبوه قیمت‌های نجومی از یک طرف و معدود فایل‌های زیر قیمت از طرف دیگر دچار سردرگمی شده‌اند و به نظر می‌رسد وضعیت کنونی شباهت زیادی به اوضاع بلاتکلیف ماه‌های اسفند و اردیبهشت دارد.

میانگین قیمت مسکن شهر تهران در آذرماه ۱۳۹۸ بر اساس اعلام بانک مرکزی به ۱۳ میلیون و ۵۳۰ هزار تومان در هر متر مربع رسید که نسبت به ماه قبل ۸.۵ درصد و ماه مشابه سال قبل ۴۱.۶ درصد افزایش یافته است. هم‌چنین تعداد معاملات مسکن شهر تهران در آذرماه ۹۵۳۷ فقره بوده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱۳۵ درصد و ۴۰ درصد رشد نشان می‌دهد/ایسنا


افزایش ۴۱ درصدی قیمت خانه نسبت به پارسال

۱۳۹۸/۱۰/۹

طبق آنچه بانک مرکزی اعلام کرد است در آذرماه امسال متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۱۳۵.۳ میلیون ریال بود که نسبت به همنی موقع در سال گذشته ۴۱.۶ درصد افزایش قیمت را نشان می‌دهد.


قیمت خانه در تهران اندکی تکان خورد

۱۳۹۸/۱۰/۵

آذرماه ۱۳۹۸ میانگین قیمت مسکن شهر تهران به ۱۳ میلیون و ۴۷۴ هزار تومان در هر متر مربع رسید که نسبت به ماه آبان ۶.۸ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۳۹.۹ درصد افزایش یافت. این اولین رشد قابل توجه ماهانه از اردیبهشت ماه امسال تا کنون بوده است.


بازار خرید و فروش خانه گرم شد؛ بدون رشد قیمت

۱۳۹۸/۱۰/۳

بازار مسکن با کاهش قیمت‌های پیشنهادی وارد فاز پیش‌رونق شده است؛ به طوری که آمار نشان می‌دهد معاملات در تهران در آذرماه امسال افزایش محسوسی داشته اما رشد قیمت اتفاق نیفتاده است./ایسنا


قیمت مسکن برای مدت طولانی افزایش پیدا نمی‌کند

۱۳۹۸/۸/۱۰

هادی بهادری عضو کمیسیون عمران مجلس: با وجود افزایش قابل قبول معاملات مسکن در مهرماه نسبت به ماه پیش از آن، قیمت ها بالا نرفته و این مسئله یک نکته قابل توجه و مثبت است.

به گفته کارشناسان، رشد قیمت مسکن همواره به صورت پله‌ای است، به عبارت دیگر قیمت مسکن در مقطعی بالا می‌رود اما برای مدت طولانی افزایش نخواهد یافت.

آمار ساخت و ساز مسکن در یک سال اخیر به میزان قابل توجهی بالا رفته و این مسئله در کاهش تلاطمات بازار و ثبات قیمت ها تأثیر بسیاری گذاشته است.


پیش بینی میکنم قیمت مسکن در ماه‌های آینده ۲۰ درصد ارزان شود

۱۳۹۸/۷/۱۴

افشین پروین‌پور، عضو سابق شورای عالی مسکن: با ادامه رکود در خرید و فروش انتظار کاهش قیمت مسکن انتظاری درست است. با توجه به اینکه قیمت مسکن سال گذشته و اوایل امسال بشدت بالا رفت، قیمت آن به اشباع رسید. به همین دلیل اگر در اقتصاد یا بازارهای دیگر اتفاق غیرمنتظره‌ای رخ ندهد افت قیمت دور از انتظار نیست.

به نظر می‌رسد افت قیمت‌ها با شیب ملایمی ادامه خواهد داشت و کاهش ۱۵ تا ۲۰ درصدی قیمت مسکن در ماه‌های آینده انتظار می‌رود.


ریزش قیمت مسکن به مناطق ارزان‌تر در تهران رسید

۱۳۹۸/۷/۱۲

هر چند پیش تر ریزش قیمت محدود به مناطق گران تر تهران بود اما گزارش بانک مرکزی نشان می دهد قیمت مناطق ارزان تر تهران نظیر منطقه ۱۲، ۱۸ و ۱۹ نیز در شهریور ماه نسبت به مرداد ماه کاهش یافت.

میزان کاهش قیمت مسکن در منطقه ۱۲ در حدود چهارصد هزار تومان و در سایر مناطق نیز در همین محدوده بوده است.

به این ترتیب متوسط قیمت مسکن در سه منطقه همچنان بالاتر از بیست میلیون تومان است و در هشت منطقه از تهران نیز قیمت ها بین ۱۰ تا بیست میلیون تومان قرار دارند. قیمت سایر مناطق کمتر از ۱۰ میلیون تومان گزارش شده است. / خبر آنلاین


بازار مسکن به تاریک‌ترین نقطه رسید

۱۳۹۸/۷/۸

معاملات مسکن در شهریورماه امسال به حدی پایین آمد که حتی نسبت به شهریورماه چهار سال قبل که بازار در رکود عمیقی قرار داشت ۷۸ درصد کمتر شده است.

با وجودی که حدود ۵۰۰ هزار خانه خالی در شهر تهران وجود دارد به دلیل پرش قیمت‌ها اقبال برای ساخت و ساز دیده می‌شود.


رکود مسکن عمیق تر شد / قیمت تا کانال ۱۲ میلیون عقب رفت

۱۳۹۸/۷/۷

جهش شدید قیمت مسکن در سال گذشته که در پی افزایش قیمت ارز و بی‌ثباتی در بازارها رخ داد، باعث شده است تا سال جدید دوره کاهش قابل توجه تعداد معاملات و رکود در بازار باشد که به تبع آن کاهش قیمت مسکن نیز به صورت تدریجی و آرام آغاز شده است.

در شهریورماه ۹۸ متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معادل ۱۲ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان بوده است که نسبت به ماه قبل ۲.۸ درصد و نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۵۶.۶ درصد کاهش یافته است./بانک مرکزی


افزایش ۸۲ درصدی قیمت مسکن و ۲۹ درصدی اجاره‌بها

۱۳۹۸/۷/۲

مرکز آمار ایران از افزایش ١۴٨,۶ درصدی متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زمین و ٨٢.٢ درصدی متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی و افزایش ٢٩.١ درصدی متوسط اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی در نقاط شهری کشور در بهار ١٣٩٨ نسبت به بهار ١٣٩٧ خبر داد./فارس


سقوط ۱۰ تا ۳۰ درصدی قیمت مسکن

۱۳۹۸/۶/۳۱

رئیس اتحادیه مشاوران املاک: گزارش‌ها نشان می‌دهد به جز یکی یا دو منطقه در تهران، سایر مناطق از افت قیمت ۱۰ تا ۳۰ درصد برخوردار شده‌اند

افت قیمت مسکن باعث شده تا سوداگران رغبتی برای حضور در بازار مسکن نداشته باشند

با خروج سوداگران از بازار مسکن، قیمت مسکن کاهش و بازار مسکن به ثبات می‌رسد/ باشگاه خبرنگاران


در دو دهه اخیر قیمت مسکن در تهران ۷۵ برابر شد

۱۳۹۸/۶/۲۹

بر اساس گزارش مرکز آمار، قیمت مسکن در سایر مراکز استان‌های کشور در دو دهه اخیر ۱۶ برابر شده است. در نیمه اول سال ۱۳۷۹ قیمت هر مترمربع مسکن در مراکز استان‌های کشور به غیر از تهران به طور متوسط ۷۹ هزار تومان بود که در نیمه اول سال ۱۳۹۷ به یک میلیون و ۲۸۶ هزار تومان افزایش یافت.


ریزش سراسری معاملات مسکن

۱۳۹۸/۶/۲۵

معاملات مسکن کل کشور در ۲۲ روز شهریورماه با منفی ۶۲ درصد به بیشترین افت خود در شش سال اخیر رسید؛ در ۲۲ روز ابتدای شهریورماه ۱۳۹۸ تعداد ۱۸ هزار و ۲۲۹ قرارداد خرید و فروش در کل کشور به امضا رسیده است.


بازار اجاره مسکن در سراشیبی افتاد

۱۳۹۸/۶/۲۴

شمارش معکوس برای اجاره واحدهای مسکونی که در فصل جابه‌جایی خالی ماندند آغاز شده و نرخ‌ها پنج تا ۱۵درصد کاهش یافته است؛

دفاتر املاک می‌گویند که در روزهای اخیر مالکان، قیمت‌های پیشنهادی را کاهش و از پافشاری برای دریافت اجاره به حالت انعطاف با شرایط مستاجران تغییر وضعیت داده‌اند.


چند سال طول میکشد تا صاحب‌ خانه شویم؟

۱۳۹۸/۶/۱۲

اگر قیمت مسکن از سال ۱۳۹۷ تا ۱۳۹۸ ثابت می‌مانند خانوارها می‌توانستند با کنار گذاشتن هزینه‌ای که در سال ۱۳۹۷ برای مسکن خرج می‌کردند در سال ۱۳۹۸ صاحب‌خانه شوند

طولانی‌ترین دوره انتظار برای خرید مسکن، مربوط به سال ۱۳۹۷ و به مدت ۳۵ سال است. یعنی اگر قیمت‌ مسکن در این مدت ثابت بماند و خانوارها حدوداً سالی ۱۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان کنار بگذارند، می‌توانند در سال ۱۴۳۱ بالأخره خانه‌دار شوند/ ایرنا


مردم خانه بخرند

۱۳۹۸/۶/۹

وزیر راه و شهرسازی:

افزایش حباب گونه قیمت مسکن تقریباً متوقف‌شده و قیمت‌ها روند نزولی گرفته است.

کسانی که حقوق‌بگیر هستند و می‌خواهند منزلی تهیه کنند در این شرایط تأمین کنند.


منطقه یک، متری ۲۸۰۰۰۰۰۰ تومان!

۱۳۹۸/۶/۶

تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی حاکی از افزایش ۹۶ درصدی متوسط قیمت هر متر مربع زیربنای مسکونی در تهران است.

در مردادماه سال جاری بیشترین متوسط قیمت یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل ۲۸ میلیون و ۲۱۰ هزار تومان به منطقه ۱ و کمترین آن با پنج میلیون و ۹۸۰ هزار تومان به منطقه ۱۸ تعلق داشته است.


عملیات اجرایی ساخت ۱۱۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی تولید مسکن در کشور به طور همزمان با دستور رئیس جمهور آغاز شد.

۱۳۹۸/۶/۵


خانه ارزان شد

۱۳۹۸/۶/۴

قیمت مسکن شهر تهران در مردادماه با کاهش سه درصدی نسبت به تیرماه به میانگین ۱۳ میلیون و ۱۸۷ هزار تومان رسید.


تورم در بازار مسکن منفی ۳درصد شد/اولین سقوط قیمت مسکن پس از ۴ سال

۱۳۹۸/۶/۴

اطلاعات جدید دفتر اقتصاد مسکن نشان می‌دهد، در مرداد ماه ۹۸ متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در تهران ۳ درصد نسبت به تیر کاهش پیدا کرد که اولین کاهش قیمت مسکن طی ۴ سال گذشته است.


افزایش شاخص قیمت «اجاره بها» در استان تهران

۱۳۹۸/۵/۳۱

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران از افزایش ۱.۳ درصدی شاخص اجاره بهای این استان در بهار سال جاری خبر داد و افزود: تورم فصلی بهار ۱۳۹۸ در بخش مسکن استان تهران افزایش ۱.۳ درصدی را تجربه کرده است.


مهاجرت مستاجران از تهران

۱۳۹۸/۵/۲۹

رئیس اتحادیه مشاوران املاک:

بالا رفتن قیمت مسکن طی یک سال و نیم گذشته و به تبع آن کاهش قدرت خرید باعث شده تا تعداد معاملات تجاری مسکن ۱۹ درصد کاهش یابد.

کاهش قدرت خرید مسکن و بالا رفتن نرخ اجاره بها باعث شده تا عده‌ای از مستاجران به شهرهای اطراف مهاجرت کنند/ فارس


افزایش ۱۷۶ درصدی نرخ زمین / نرخ اجاره ۳۵ درصد گران شد

۱۳۹۸/۵/۲۷

متوسط قیمت فروش هر متر مربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده در شهر تهران در بهار امسال نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱۷۴.۶ درصد افزایش داشته است.


تصویر ذهنی از بازار مسکن در شهریورماه

۱۳۹۸/۵/۲۱

واسطه‌های ملکی می گویند در شهریورماه به عنوان آخرین ماه از فصل جابه‌جایی احتمالا تعداد معاملات مسکن مقدار اندکی افزایش پیدا می‌کند.


کاهش قیمت واحدهای ۱۵۰ متر به بالا آغاز شد

۱۳۹۸/۵/۱۹

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک:

بازار مسکن در رکود فرو رفته است و این رکود باعث کاهش قیمت خواهد شد.

کاهش قیمت مسکن واحدهای ۱۵۰ متر به بالا آغاز شده و این افت قیمت به سایر متراژها نیز کشیده خواهد شد.


موسوی، نماینده مجلس: مدت زمان انتظار برای خریدن مسکن به ۵۰ سال رسیده است!

۱۳۹۸/۵/۱۴


روند نزولی نرخ اجاره در تهران

۱۳۹۸/۵/۱۴

رئیس اتحادیه املاک استان تهران:

نرخ اجاره در مناطق ۲۲ گانه تهران ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش یافته و نرخ خرید و فروش هم تحت تاثیر گفته‌های وزیر راه و شهرسازی مبنی بر اینکه “فعلا خانه نخرید” شیب نزولی گرفته است/ صداوسیما


رئیس اتحادیه مشاوران املاک:

۱۳۹۸/۵/۱۳

موافق یکسان شدن نرخ حق کمیسیون بنگاه‌های معاملات املاک در سراسر کشور هستیم.

بارها پیشنهاد شده است تا نرخ کمیسیون‌ معاملات املاک سراسری شده و نیم درصد تعیین شود.

اگر این موضوع مورد تأیید دولت قرار بگیرد، قطعا از هر مشاور املاکی و یا هر صنفی حق کمیسیون سوال شود همه یک پاسخ واحد خواهند داد.


بازار اجاره آرام‌تر شد

۱۳۹۸/۵/۱۲

جهش قیمت‌ها در بازار اجاره، این بخش را نیز دچار کسادی کرد.

واسطه‌های ملکی می‌گویند به دنبال افت ۶۵ درصدی خرید و فروش مسکن، از ابتدای تیرماه بازار اجاره نیز دچار کسادی شده و عمده مستاجران قراردادهای خود را تمدید می‌کنند؛ شیب افزایش قیمت‌ها نیز ملایم‌تر شده است./ایسنا


۵۰ هزار واحد مسکونی برای گروه‌های کم درآمد احداث می‌شود

۱۳۹۸/۵/۹

مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد مسکن با اشاره به احداث ۵۰ هزار واحد مسکونی برای گروه‌های کم درآمد با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) از امضای تفاهم نامه همکاری در هفته آینده برای آغاز عملیات اجرایی خبر داد.


رونمایی از ۲ طرح جدید دولت برای رونق مسکن؛ “تام فاز” و “تام اج” می‌آیند

به روز شده در ۱۳۹۸/۵/۷

معاون وزیر راه و شهرسازی:

طرح «تام کاد»(طرح تامین مسکن کارکنان دولت) به رویت رییس جمهوری رسیده و اکنون سازمان برنامه و بودجه در حال تهیه شیوه‌نامه اجرای آن جهت تصویب در هیئت دولت در حال پیگیری است

طرح دیگر “تام فاز” (تامین مسکن به روش فروش اقساطی) است که در دست برنامه‌ریزی است و به زودی ساز و کار آن تهیه و اعلام می‌شود.

طرح «تام اَج» که طرح تامین مسکن به روش اجاره است، طرحی است که وزارتخانه برای تمامی دهک‌های متوسط و ضعیف جامعه با برنامه‌ریزی مشخصی پیگیری می‌کند./تسنیم


افزایش ۹۱.۵ درصدی قیمت مسکن در یکسال اخیر

به روز شده در ۱۳۹۸/۵/۷

مطابق اعلام بانک مرکزی متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران ۱۳۳٫۵ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۰٫۴ و ۹۱٫۵ درصد افزایش نشان می‌دهد./تسنیم


پایان تحریم قیمت مسکن در فضای مجازی

قیمت مسکن در آگهی‌های فروش املاک که بر اساس شواهد، حذف آن تا حدود اندکی در کاهش التهابات بازار مسکن موثر بود، بعد از کمتر از سه ماه مجددا بازگشت و هم‌اکنون در فضای مجازی قیمت‌ها درج می‌شود.


وزیر راه، مسکن و شهرسازی :

مردم در خرید مسکن عجله نکنند، تا بتوانیم با حباب‌ قیمت مسکن مقابله کنیم/فارس


شروع اصلاح قیمتی در بازار مسکن تهران

قیمت پیشنهادی فروش آپارتمان در منطقه یک تهران طی روزهای اخیر ۱۰ تا %۱۵کاهش پیدا کرده است.

علل:

۱.ثبت بیشترین رشد قیمت در مقایسه با سایر مناطق پایتخت

۲.اثر روانی کاهش قیمت ارز

۳.تغییر رفتار سوداگران /دنیای‌اقتصاد


مسکن از دلار جلو زد

براساس آمار اتحادیه املاک از ابتدا تا بیست و چهارم تیرماه ۱۳۹۸ فقط ۴۶۳۶ فقره خرید و فروش مسکن در شهر تهران انجام شده که نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۶۷ درصد کاهش نشان می‌دهد.

هم‌چنین قیمت مسکن طی ۲۷ ماه گذشته ۲۰۵ درصد رشد داشته که هشت درصد بالاتر از قیمت روز دلار است./ایسنا


سقوط آزاد قیمت مسکن در پردیس / کاهش ۱۰۰ میلیونی قیمت‌ها

قیمت مسکن مهر پردیس در سراشیبی قرار گرفت؛ این روزها دیگر در پردیس خبری از نرخ‌های نجومی نیست و اتفاقی که کارشناسان منتظرش بودند رخ داد.

قیمت در هفته‌های اخیر تا ۱۰۰ میلیون تومان کاهش یافته است.


نسخه بانکی برای التهاب مسکن

به دنبال جهش ۱۰۴ درصدی قیمت مسکن، بسته‌ای از سوی سیستم بانکی در سه بخش کاهش هزینه‌های ساخت، پیش‌خرید تدریجی و عرضه واحدهای اجاره‌ای به منظور ساماندهی به وضعیت بازار مسکن تهیه شده که در مرحله پیش‌نهایی قرار گرفته و از اواسط نیمه دوم امسال به اجرا درمی‌آید.


«نیکزاد» وزیر اسبق راه و شهرسازی: هر ۱۰۰ متر ساخت مسکن ۲ و نیم شغل ثابت را به صورت مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می‌کند.

رونق زمانی است که قیمت مسکن بالا نرود و تولید آن هم سرجای خود باشد.

چرا در کشور سامانه ای نباید داشته باشیم که بر اساس آن ثبت شود هر شخص یک ماشین و یک خانه داشته باشد؟

دغدغه نمایندگان باید این باشد که مالیات بر خانه های خالی و کسانی که زمین را می‌خرند لحاظ شود.

برچسب ها
توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments