قیمت آب و برق در سال ۹۹ و ۱۴۰۰ / آخرین اخبار: افزایش قیمت آب و برق در سال ۹۹

اقتصادی 🔥 ۱۳ تیر ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

قیمت آب و برق در سال ۹۹ و ۱۴۰۰ / آخرین اخبار: افزایش قیمت آب و برق در سال ۹۹

قیمت آب و برق: در این مطلب از بخش اخبار اقتصادی وب سایت نایریکا به آخرین اخبار مربوط به قیمت آب و برق, افزایش قیمت آب و برق در سال ۹۹, افزایش قیمت آب و برق در سال ۱۴۰۰, آب و برق, قیمت آب و برق در سال ۹۹, قیمت آب و برق در سال ۱۴۰۰ می پردازیم.

این مطلب با جدیدترین اخبار قیمت آب و برق به روز می شود.

با ما همره باشید.

قیمت آب و برق, افزایش قیمت آب و برق در سال 99, افزایش قیمت آب و برق در سال 1400, آب و برق, قیمت آب و برق در سال 99, قیمت آب و برق در سال 1400

قیمت آب و برق, افزایش قیمت آب و برق در سال ۹۹, افزایش قیمت آب و برق در سال ۱۴۰۰, آب و برق, قیمت آب و برق در سال ۹۹, قیمت آب و برق در سال ۱۴۰۰

همچنین بخوانید:

آخرین اخبار مشروح مربوط به آب و برق


افزایش قیمت آب و برق در سال ۹۹

۱۳۹۹/۲/۱۶

وزیر نیرو: افزایش ما بیش از ۷ درصد نیست درحالی که همانطور که می‌دانید کل قیمت اّب و برق یک قیمت یارانه‌ای است.

کسانی که به هر دلیل مصارفی بیش از الگوی مصرف دارند ۱۶ درصد افزایش قیمت دارند.

جزئیات افزایش قیمت آب و برق در سال ۹۹

وزیر نیرو درباره جزئیات افزایش قیمت آب و برق در سال ۹۹ توضیحاتی ارائه کرد.

رضا اردکانیان دقایقی پیش در جمع خبرنگاران مبنی براینکه آیا درسال ۹۹ افزایش قیمت آب و برق را در کشور شاهد خواهیم بود، اظهار داشت: از ۲ سال پیش هیئت وزیران با توصیه و تاکید رئیس جمهور، وزارت نیرو را در افزایش سالیانه تعرفه‌های آب و برق که هر سال مقداری نسبت به سال قبل اضافه‌تر می‌شد به رقم ۷ درصد محدود کردند.

همچنین بخوانید:  برنامه ۲۵ ساله همکاری‌های جامع ایران و چین تایید شد /افزایش مستمری بازنشستگان و مستمری بگیران

وی افزود: یعنی وزارت نیرو بیشتر از ۷ درصد که در سایر کالاها بیش از این رقم که افزایش مرسوم است، در این چند سال و امسال افزایش تعرفه بیش از این رقم ۷ درصد نخواهیم داشت و حتی به کسانی که از الگوی مصرف چه در آب چه در برق کمتر مصرف کنند پاداش هم می‌دهیم.

اردکانیان تصریح کرد: بخش برق در سال قبل به صنایع بزرگ که همراهی در تلاش برای رساندن خاموشی‌ها به صفر درصد، مصرف برق بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان پاداش دادند و به بخش خانگی هم که کمتر از الگوی مصرف استفاده داشتند، بالغ بر حدود ۱۰۶ میلیارد تومان بود که به صورت اعتباری برای عدم پرداخت قبض در ماه‌های بعد بوده است.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: بنابراین افزایش ما بیش از ۷ درصد نیست درحالی که همانطور که می‌دانید کل قیمت اّب و برق یک قیمت یارانه‌ای است اما متقابلا کسانی هم که به هردلیل مصارفی بیش از الگوی مصرف دارند براساس مصوبه هیئت وزیران از ۲ سال پیش که تغییری نکرده ۱۶ درصد افزایش است و این ۱۶ درصد نه باهدف درآمد بلکه با هدف اینکه این نوع مصرف‌کننده را به سمت خوب مصرف‌ها گذاشته شده است.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد مصرف‌کننده‌ها یا به حد الگوی مصرف یا کمتر از آن استفاده می‌کنند، گفت:‌ما هم غیر از این دو رقمی که اعلام کردم افزایش قیمتی نخواهیم داشت و ناشی از قبوض کاغذی افزایشی انجام نمی‌شود، هراز چندگاهی کسانی که وقت زیادی دارند با خبری جامعه را ملتهب می‌کنند.

اردکانیان خاطرنشان کرد: اگر هم موردی بوده با دفتر مستقیم وزیر نیرو موضوع را مطرح کنند و شخصا دنبال خواهم کرد و تاکنون موردی هم وجود نداشته است البته می‌پذیریم ممکن است احتمال اشتباهی باشد که به طور قطع اصلاح خواهد شد و مطابق قانون برخورد خواهد شد.

همچنین بخوانید:  افزایش حق اشتراک تلفن ثابت تصویب شد
توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments