سود بانکی : آخرین اخبار مربوط به سود سپرده های بانکی / بیشترین سود

اقتصادی 🔥 ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ ۴ دیدگاه

سود بانکی : آخرین اخبار مربوط به سود سپرده های بانکی / بیشترین سود

سود بانکی : در این مطلب از بخش اخبار اقتصادی وبسایت نایریکا به آخرین اخبار مربوط به سود بانکی, نرخ سود بانکی, سود سپرده بانکی, جدیدترین نرخ سود بانکی, فرمول محاسبه سود بانکی, بیشترین سود بانکی در سال ۹۸, بیشترین سود بانکی در سال ۹۹, سود بانکی پاسارگاد, بیشترین سود بانکی سال ۹۸, بیشترین سود بانکی سال ۹۹, بالاترین سود بانکی ۹۸, بالاترین سود بانکی ۹۹, بیشترین سود بانکی ۹۸, بیشترین سود بانکی ۹۹, جدول نرخ سود بانکها می پردازیم.

این مطلب با جدیدترین اخبار به روز می شود.

با ما همراه باشید.

سود بانکی, نرخ سود بانکی, سود سپرده بانکی, جدیدترین نرخ سود بانکی, محاسبه سود بانکی آینده, فرمول محاسبه سود بانکی, بیشترین سود بانکی در سال 98, بیشترین سود بانکی در سال 99, سود بانکی پاسارگاد, بیشترین سود بانکی سال ۹۸, بیشترین سود بانکی سال ۹۹, بالاترین سود بانکی 98, بالاترین سود بانکی 99, بیشترین سود بانکی 98, بیشترین سود بانکی 99, جدول نرخ سود بانکها

سود بانکی, نرخ سود بانکی, سود سپرده بانکی, جدیدترین نرخ سود بانکی, بیشترین سود بانکی در سال ۹۸, بیشترین سود بانکی در سال ۹۹, سود بانکی پاسارگاد, بیشترین سود بانکی سال ۹۸, بیشترین سود بانکی سال ۹۹, بالاترین سود بانکی ۹۸, بالاترین سود بانکی ۹۹, بیشترین سود بانکی ۹۸, بیشترین سود بانکی ۹۹, جدول نرخ سود بانکها

نرخ سود بانکی همان ۱۵ درصداست

۱۳۹۹/۲/۲۷

معاون وزیر اقتصاد گفت: در شورای پول و اعتبار هیچ بحثی برای کاهش سود سپرده‌های بانکی به کمتر از ۱۵ درصد وجود ندارد.

عباس معمارنژاد» درباره شایعات مربوط به برنامه کاهش سود بانکی، اظهار داشت: آنچه که تاکنون در شورای پول و اعتبار درباره سود بانکی به تصویب رسیده مربوط به کاهش سود به ۱۵ درصد است.

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزیر اقتصاد خاطر نشان کرد: هیچ پیشنهادی برای کاهش بیشتر سود بانکی به زیر ۱۵ درصد مطرح نشده است.

در روزهای اخیر شایعه شده که گام دوم کاهش سود بانکی بزودی برداشته می شود که بر اساس آن، سقف سود بانکی از ۱۵ درصد به ۱۰ درصد کاهش می یابد.

در این میان، کاهش سود در بازار بین بانکی (معاملات بانک ها با یکدیگر) به حدود ۱۲ درصد گمانه زنی ها را درباره احتمال کاهش بیشتر سود سپرده‌های بانکی افزایش داده بود.

مصوبه سال ۹۵ شورای و اعتبار مبنی بر کاهش سقف سود بانکی به ۱۵ درصد توسط بانک ها از اواخر فروردین امسال اجرایی شد؛ اما به تازگی شایعه کاهش بیشتر سود بانکی مطرح شده است.

بانک‌ها در اواخر فروردین ۹۹ توافق کردند مصوبه شورای پول و اعتبار برای رعایت سقف ۱۵ درصد (برای سپرده های بلندمدت) در پرداخت سود بانکی را رعایت کنند. سابقه تصویب این موضوع در شورای پول و اعتبار به تیر سال ۱۳۹۵ باز می گردد که تاکنون بلاتکلیف باقی مانده بود.


نرخ سود در بازار بین بانکی به ۱۲ درصد کاهش یافت

۱۳۹۹/۲/۲۲

یک مقام آگاه در شبکه بانکی:

در حال حاضر نرخ سود در بازار بین بانکی به ۱۲ درصد کاهش یافته است.

شبکه بانکی با چالش نقدینگی مواجه نیست و به همین دلیل نرخ سود در بازار بین بانکی افت کرده است.

بازار بین بانکی درواقع بازار مجازی‌ است که بانک‌ها در آن بازار به صورت شبانه و حداکثر هفتگی به یکدیگر قرض می‌دهند و نیازهای کوتاه‌‌مدت نقدینگی یکدیگر را تامین می‌کنند. کاهش نرخ سود در این بازار علامتی برای نرخ سود سپرده و تسهیلات است.


بانکها خواستار کاهش نرخ بهره شده‌اند

۱۳۹۹/۲/۱۶

با توجه به کاهش میزای تقاضای وام در سیستم بانکی، بانکها خواستار کاهش نرخ بهره شده‌اند.

همچنین بخوانید:  قیمت مسکن ۹۹ و ۱۴۰۰ / آخرین اخبار : افزایش متوسط قیمت مسکن در تهران به متری ۱۷ میلیون

بر همین اساس ممکن است بزودی نرخ سود بانکی کاهش پیدا کند/اقتصاد آنلاین


مالیات بانک‌ها را مجبور به تمکین سود سپرده ۱۵ درصدی کرد

۱۳۹۹/۲/۴

رئیس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه مالیات، سیستم بانکی را مجبور به تمکین از اخذ سود ۱۵ درصدی از سپرده‌ها کرد، گفت: اکنون که نرخ واقعی سود سپرده‌ها منفی است، اخذ مالیات بر سود سپرده‌های بانکی موضوعیت ندارد و سازمان مالیاتی برنامه‌ای در این زمینه ندارد./ ایسنا


کاهش سود بانکی کلید خورد

۱۳۹۹/۲/۲

مدیران بانکی در یک توافق به شعب خود بخشنامه ارسال کرده‌اند که از اول اردیبهشت هیچ بانکی اجازه ندارد سپرده با سود بیشتر از١۵‌درصد جذب کند.

آنها تکلیف مشتریان قدیمی را هم مشخص کرده و با ارسال پیامک به آنها گفته‌اند حساب‌های قبلی و با نرخ سود بیشتر را می‌بندند/شهروند


افتتاح سپرده بانکی با سود بالاتر از ۱۵ درصد ممنوع شد / بانک‌ها متحد شدند

۱۳۹۹/۱/۳۱

با تصمیم شورای عالی بانک‌ها و موسسات اعتباری مقرر شده تا از فردا (اول اردیبهشت) سپرده‌های بلند مدت با نرخ ۱۵ درصد افتتاح شود.


نرخ غیر رسمی سود سپرده بانکی کاهش یافت

۱۳۹۹/۱/۱۹

بانک مرکزی اعلام کرده که برنامه‌ای برای کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی وجود ندارد، اما برخی بانک‌هایی که تاکنون بیش از رقم مصوب شورای پول و اعتبار، سود به سپرده‌ها پرداخت می‌کردند، در حال کاهش نرخ سود سپرده و نزدیک‌ کردن آن به نرخ مصوب هستند./ایسنا


بانک مرکزی، تغییر در سود سپرده‌ها را تکذیب کرد

۱۳۹۹/۱/۱۷

شایعاتی از روز گذشته در فضای مجازی درباره احتمال کاهش سود بانکی منتشر شده است.

بانک مرکزی در واکنش به این شایعه اعلام کرد برنامه‌ای برای تغییر در نرخ سود سپرده‌ها ندارد. /جام‌جم


کدام بانک بیشتر سود می‌ دهد؟

۱۳۹۸/۱۱/۲۶

اغلب بانک‌ها برای مشتریان وفادارشان یا کسانی که می‌خواهند مبالغ زیادی را در حساب‌های سپرده سرمایه‌گذاری کنند، نرخ سود بالاتری در نظر می‌گیرند.

اسامی ۱۰ بانک و موسسه اعتباری که بیشترین سود را به مشتریان می‌دهند عبارت است از:

▪️پست بانک ایران؛ ۲۲ درصد
▪️بانک خاورمیانه؛ ۱۹.۶ درصد
▪️بانک پارسیان ۱۹.۱ درصد
▪️بانک کارآفرین؛ ۱۸.۹ درصد
▪️بانک پاسارگاد؛ ۱۸.۷ درصد
▪️بانک اقتصاد نوین؛ ۱۸.۴ درصد
▪️بانک تجارت؛ ۱۷.۶ درصد
▪️بانک ملت؛ ۱۵.۹ درصد
▪️بانک صادرات؛ ۱۴.۹ درصد
▪️بانک سینا؛ ۱۴.۶ درصد

سود حساب‌های بانکی بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار باید ۱۵ درصد باشد، اما بانک‌ها عموما برای جذب سرمایه کلان مشتری‌هایشان سراغ نرخ‌های بالاتر می‌روند. بررسی صورت‌های مالی ۱۰ بانک فعال در بورس نشان می‌دهد میانگین نرخ سود بانکی برای حساب‌های سپرده بلندمدت بعضا به ۲۲ درصد سالانه می‌رسد.

نرخ سود حساب‌های سپرده بلندمدت ۱۵ درصد است، اما شما باور نکنید! اغلب بانک‌ها برای مشتریان وفادارشان یا کسانی که می‌خواهند مبالغ زیادی را در حساب‌های سپرده سرمایه‌گذاری کنند، نرخ سود بالاتری در نظر می‌گیرند. سقف نرخ سود بانک‌ها را هیچ‌جا نمی‌توانید پیدا کنید، چراکه همه چیز به توافق مسئولان شعبه بانک با سرمایه‌گذار بستگی دارد.

با این حال می‌توان با بررسی صورت‌های مالی بانک‌ها به میانگین نرخ سودی که هر بانک در نظر می‌گیرد، پی برد. درحال‌حاضر ۱۰ بانک و موسسه اعتباری در بورس فعال هستند و بر اساس قانونین سازمان بورس، باید هر ماه گزارش‌های صورت مالی خود را منتشر کنند. بررسی این گزارش‌ها نشان می‌دهد نرخ سود سپرده‌های بلندمدت بعضا به ۲۲ درصد سالانه می‌رسد.

همچنین بخوانید:  مالیات خودرو، سکه، املاک، هنرمندان، پزشکان، خروج از کشور، مالیات بر درآمد

پست بانک ایران؛ ۲۲ درصد

بررسی صورت‌های مالی منتشر شده از فعالیت پست بانک ایران نشان می‌دهد این بانک سپرده چندانی از مشتریانش دریافت نکرده، اما حسابی هوای آنها را دارد. طوری که مجموع مبالغ سرمایه‌گذاری شده در حساب‌های بلندمدت یک ساله در ابتدای دی‌ماه رقمی حدود دو هزار و ۱۳ میلیارد تومان بوده که نسبت به دیگر بانک‌ها رقم چندانی به حساب نمی‌آید. پست بانک در دی‌ماه امسال به این حساب‌ها حدود ۳۷ میلیارد تومان سود پرداخت کرده که نشان از سود مانه ۱.۸۳ درصدی دارد. اگر این رقم را در ۱۲ ماه سال ضرب کنیم، می‌توان نتیجه گرفت که پست بانک به طور میانگین سود سالانه ۲۲ درصدی برای حساب‌های بلندمدت در نظر می‌گیرد که نسبت به دیگر بانک‌ها رقم قابل توجهی است.

بانک خاورمیانه؛ ۱۹.۶ درصد

آمار حساب‌های سپرده بلند مدت بانک خاورمیانه در دی‌ماه به رقمی حدود سه هزار و ۶۶۲ میلیارد تومان رسیده. بررسی صورت‌های مالی این بانک که در سامانه کدال منتشر شده نشان می‌دهد مبلغ سود پرداخت شده به این حساب‌ها در مجموع به رقمی حدود ۶۰ میلیارد تومان می‌رسد و نشان دهنده میانگین سود ۱.۶۳ درصدی این حساب‌ها در ماه است. ضرب کردن این نرخ سود در ۱۲ ماه سال نشان می‌دهد بانک خاورمیانه برای حساب‌های سپرده بلندمدت به طور میانگین نرخ سود ۱۹.۶ درصدی را در نظر گرفته است.

بانک پارسیان ۱۹.۱ درصد

بانک پارسیان به طور متوسط ۱۹.۱ درصد سود برای حساب‌های بلند مدت یکساله در نظر می‌گیرد. بررسی آخرین گزارش‌های سامانه کدال از صورت‌های مالی بانک پارسیان نشان می‌دهد دی‌ماه امسال در مجموع رقمی حدود ۶۵ هزار میلیارد تومان در حساب‌های سپرده بلند مدت این بانک سرمایه‌گذاری شده و بانک پارسیان حدود هزار و ۳۶ میلیارد تومان برای این حساب‌ها سود در نظر گرفته است. این مورد نشان می‌دهد نرخ سود ماهانه برای سپرده‌های بلند مدت بانک پارسیان به طور میانگین ۱.۵۹ درصد است و با ضرب کردن این رقم در تعداد ماه‌های سال، نرخ سود سالانه این حساب‌ها به طور میانگین ۱۹.۱ درصد به‌دست می‌آید.

بانک کارآفرین؛ ۱۸.۹ درصد

صورت‌های مالی دی‌ماه بانک کارآفرین نشان می‌دهد مشتریان این بانک در مجموع رقمی حدود هشت هزار و ۷۱۷ میلیارد تومان در حساب‌های سپرده بلندمدت سرمایه‌گذاری کرده‌اند. رقمی که باعث شده بانک کارآفرین مجبور شود در دی‌ماه حدود ۱۳۷ میلیارد تومان به مشتریانش سود پرداخت کنند. با این حساب می‌توان گفت: متوسط سود ماهانه این حساب‎‌ها رقمی حدود ۱.۵۸ درصد در نظر گرفته شده و اگر این رقم را در عدد ۱۲ ماه ضرب کنیم، می‌توانیم نتیجه بگیریم که بانک کارآفرین به طور میانگین سپرده‌ها را با نرخ سود ۱۸.۹ درصد دریافت کرده است.

بانک پاسارگاد؛ ۱۸.۷ درصد

بانک پاسارگاد رقمی حدود ۴۵ هزار و ۸۳۵ میلیارد تومان از سرمایه‌های مشتریانش در حساب‌های سپرده بلندمدت را در اختیار دارد. این رقم از آخرین گزارش صورت مالی این بانک مربوط به دی‌ماه استخراج شده. گزارشی که نشان می‌دهد بانک پاسارگاد رقمی حدود ۷۱۳ میلیارد تومان به حساب‌های سپرده بلندمدت سود واریز کرده که ۱.۵۶ درصد کل مبلغ حساب‌ها را تشکیل می‌دهد. این موضوع نشان می‌دهد نرخ سودی که بانک پاسارگاد برای حساب‌های بلندمدت در نظر گرفته رقمی حدود ۱۸.۷ درصد در سال است.

همچنین بخوانید:  مسکن فرهنگیان / آخرین اخبار : آغاز ساخت ۱۴۵۰۰ مسکن برای فرهنگیان

بانک اقتصاد نوین؛ ۱۸.۴ درصد

مشتریان بانک اقتصاد نوین تا ابتدای دی‌ماه دقمی حدود ۲۷ هزار و ۴۸۳ میلیارد تومان در حساب‌های سپرده بلندمدت این بانک سرمایه‌گذاری کرده‌اند. صورت‌های مالی بانک اقتصاد نوین نشان می‌دهد مجموع سود پرداخت شده به این حساب‌ها در دی‌ماه رقمی حدود ۴۲۰ میلیارد تومان بوده که ۱.۵۳ درصد ارزش سپرده‌ها را تشکیل می‌دهد. با بررسی این ارقام می‌توان نتیجه گرفت نرخ سود سالانه در نظر گرفته شده برای حساب‌های سپرده بلند مدت بانک اقتصاد نوین به طور متوسط ۱۸.۴ درصد است.

 بانک تجارت؛ ۱۷.۶ درصد

آمار حساب‌های سپرده بلند مدت بانک تجارت در دی‌ماه به رقمی حدود ۷۳ هزار و ۳۹۵ میلیارد تومان رسیده که در مقایسه با دیگر بانک‌ها رقم قابل توجهی است. بررسی صورت‌های مالی این بانک که در سامانه کدال منتشر شده نشان می‌دهد مبلغ سود پرداخت شده به این حساب‌ها در مجموع به رقمی حدود هزار و ۷۵ میلیارد تومان می‌رسد و نشان دهنده میانگین سود ۱.۴۷ درصدی این حساب‌ها در ماه است. ضرب کردن این نرخ سود در ۱۲ ماه سال نشان می‌دهد بانک تجارت برای حساب‌های سپرده بلندمدت به طور میانگین نرخ سود ۱۷.۶ درصدی را در نظر گرفته است.

بانک ملت؛ ۱۵.۹ درصد

بانک ملت به طور متوسط ۱۵.۹ درصد سود سالانه برای حساب‌های سپرده بلند مدت در نظر می‌گیرد. بررسی آخرین گزارش‌های سامانه کدال از صورت‌های مالی بانک ملت نشان می‌دهد دی‌ماه امسال در مجموع رقمی حدود ۴۱ هزار و ۵۵۳ میلیارد تومان در حساب‌های سپرده بلند مدت این بانک سرمایه‌گذاری شده و بانک ملت حدود ۵۵۰ میلیارد تومان برای این حساب‌ها سود در نظر گرفته است. این مورد نشان می‌دهد نرخ سود ماهانه برای سپرده‌های بلند مدت بانک ملت به طور میانگین ۱.۳۲ درصد است و با ضرب کردن این رقم در تعداد ماه‌های سال، نرخ سود سالانه این حساب‌ها به طور میانگین ۱۵.۹ درصد به‌دست می‌آید.

 بانک صادرات؛ ۱۴.۹ درصد

بررسی صورت‌های مالی بانک صادرات که در سامانه کدال منتشر شده نشان می‌دهد مشتریان این بانک در دی‌ماه رقمی حدود ۴۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان در حساب‌های سپرده بلندمدت سرمایه‌گذاری کرده‌اند. رقمی که در این ماه مشمول سود ۵۱۷ میلیارد تومانی شده و این یعنی بانک صادرات در ماه حدود ۱.۲۴ درصد به مشتریانش سود پرداخت می‌کند. اگر این رقم را در تعداد ماه‌های سال ضرب کنیم، نتیجه می‌گیریم که متوسط سود سالانه حساب‌های سپرده بلند مدت بانک صادرات ۱۴.۹ درصد است که رقم چندان قابل توجهی نیست.

بانک سینا؛ ۱۴.۶ درصد

بانک سینا در بین بانک‌های فعال در بورس، کمترین نرخ سود را به مشتریانش پرداخت می‌کند. صورت‌های مالی منتشر شده از فعالیت این بانک در دی‌ماه نشان می‌دهد مجموع مبالغ سرمایه‌گذاری شده در حساب‌های سپرده بلند مدت بانک سینا رقمی حدود ۱۰ هزار و ۷۹۰ میلیارد تومان است و این بانک حدود ۱۳۲ میلیارد تومان به مشتریانش سود پرداخت کرده است. با این حساب می‌توان گفت: نرخ سود ماهانه این حساب‌ها حدود ۱.۲۲ درصد در نظر گرفته شده و با ضرب کردن این رقم در ۱۲ ماه سال، میانگین نرخ سود سالانه حساب‌های بلندمدت ۱۴.۶ درصد به‌دست می‌آید که کمترین نرخ سود در بین بانک‌های مورد بررسی است. / فرارو


هر بانک به ۱۰۰ میلیون تومان سپرده ماهانه چقدر سود می‌دهد؟

طبق مصوبه شورای پول و اعتبار حداکثر سود سپرده‌های بانکی ۱۵ درصد، آن هم سالانه است، اما در عمل بانک‌ها چه میزان سود سپرده می‌دهند؟

نتیجه استعلام تجارت‌نیوز از بانک‌ها را در این اینفوگرافیک ملاحظه کنید.

سود بانکی, نرخ سود بانکی, سود سپرده بانکی, جدیدترین نرخ سود بانکی, محاسبه سود بانکی آینده, فرمول محاسبه سود بانکی, بیشترین سود بانکی در سال 98, بیشترین سود بانکی در سال 99, سود بانکی پاسارگاد, بیشترین سود بانکی سال ۹۸, بیشترین سود بانکی سال ۹۹, بالاترین سود بانکی 98, بالاترین سود بانکی 99, بیشترین سود بانکی 98, بیشترین سود بانکی 99, جدول نرخ سود بانکها

سود بانکی, نرخ سود بانکی, سود سپرده بانکی, جدیدترین نرخ سود بانکی, بیشترین سود بانکی در سال ۹۸, بیشترین سود بانکی در سال ۹۹, سود بانکی پاسارگاد, بیشترین سود بانکی سال ۹۸, بیشترین سود بانکی سال ۹۹, بالاترین سود بانکی ۹۸, بالاترین سود بانکی ۹۹, بیشترین سود بانکی ۹۸, بیشترین سود بانکی ۹۹, جدول نرخ سود بانکها


توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.

4
نظر خود را ارسال کنید

4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
جدیدترین قدیمی ترین پرطرفدارترین
Notify of
sasan

رئیس کل بانک مرکزی هیچوقت نباید ازبانکداران ومدیران بانکی انتخاب شود چون همیشه سیاست هایشان به نفع سرمایه دار و دلال و بنگاهای دلالی (بانکها)و..تنظیم واجراء میشود وهمیشه اکثرمردم عادی قریب به ۹۴درصد مردم ازاین سیاست گذاری ها متضرر میشوند. […]

ناشناس

کاهش سود سپرده بانکی باعث شده تا کسی رقبت به سرمایه گذاری در بانک نشده و سرمایه ها به سمت بازار خودرو و مسکن و طلا خواهد شد ودر اینجا تنها کسانی که ضرر میکنند مستاجران خواهند بود ….

ناشناس

باز هم تصمیم گیریهای عجولانه که متاسفانه باعث بالاتر رفتن قیمت خودرو وغیره شده ….و صاحب خانه ها تمایلی به گرفتن پول پیش ندارند و اجاره خانه ها رو بالاتر برده اند …….

ایرانی

شما یکصد میلیون پول دارید دربانک بگذارید ماهانه ۱۲۵۰ هزارتومان به شما میدهند بانرخ ۱۵ درصد ولی این پول را دربازار کشاورزی دامداری پوشاک.خودرو.ملک.طلا.دلارو….ببرید با ایت حجم پول روزانه ۱ میلیون سود میکنید حال اگر صدهزارنفر پولهایشان را دربانک نگذارند ودربازار سرمایه گذاری کنند با توجه به تحریم کشورمان چه اتفاقی می افتد.ملک بازار سیزسعودی پیدا میکند ودود این اتفاقات توچشم مردم کم درامد میرود متاسفانه مسولین ما منتظرند که ببینند اروپایها چکارمیکنند نسبت به سودبانکی انها هم همینکاررا میکنند تو بازی فوتبال که یک بازی جوانان است ملیاردها تومان به مربی خارجی پول میدهند ولی حاضر نیستند یک اقتصاددان… بیشتر بخوانید »