فیلم مست عشق : آخرین اخبار فیلم شمس و مولانا + عکس / پشت صحنه

فرهنگی و هنری ۱۹ مهر ۱۳۹۸ بدون دیدگاه

فیلم مست عشق : آخرین اخبار فیلم شمس و مولانا + عکس / پشت صحنه

فیلم مست عشق : در این مطلب از بخش اخبار فرهنگی و هنری وب سایت نایریکا به آخرین اخبار، جزئیات و حواشی فیلم مست عشق, فیلم سینمایی مست عشق, فیلم مست عشق, سریال شمس تبریزی, سریال مست عشق, نقش شمس تبریزی,  پشت صحنه مست عشق, شهاب حسینی در شمس و مولانا, شهاب حسینی در مست عشق, فتوای مکارم شیرازی درباره شمس و مولانا, فتوای مکارم شیرازی درباره فیلم مست عشق می پردازیم.

این مطلب با جدیدترین اخبار مربوط به فیلم مست عشق (شمس و مولانا) به روز می شود.

با ما همراه باشید.

فیلم سینمایی مست عشق, فیلم مست عشق, سریال شمس تبریزی, سریال مست عشق, نقش شمس تبریزی,  پشت صحنه مست عشق, شهاب حسینی در شمس و مولانا, شهاب حسینی در مست عشق, فتوای مکارم شیرازی درباره شمس و مولانا, فتوای مکارم شیرازی درباره فیلم مست عشق

فیلم سینمایی مست عشق, فیلم مست عشق, سریال شمس تبریزی, سریال مست عشق, نقش شمس تبریزی,  پشت صحنه مست عشق, شهاب حسینی در شمس و مولانا, شهاب حسینی در مست عشق, فتوای مکارم شیرازی درباره شمس و مولانا, فتوای مکارم شیرازی درباره فیلم مست عشق


همایون شجریان برای مست عشق می‌خواند

۱۳۹۸/۷/۱۹

همزمان با آغاز فیلمبرداری فیلم «مست عشق» به کارگردانی حسن فتحی، همایون شجریان و سهراب پورناظری نیز به این پروژه پیوستند.

همایون شجریان برای مست عشق می‌خواند

همایون شجریان برای مست عشق می‌خواند


هانده ارچل بازیگر ترکیه ای بازیگر نقش کیمیا در فیلم مست عشق

۱۳۹۸/۷/۱۶

هانده ارچل در فیلم مست عشق بازیگر مشهور و معروف و مد ترکیه ای قرار است یکی از بازیگران فیلم مست عشق حسن فتحی شود.

هانده ارچل بازیگر و ستاره سینمای ترکیه در فیلم مست عشق در نقش کیمیا و در یکی از نقش های مهم و شاخص در فیلم مست ایفای نقش خواهد کرد

هانده ارچل در مست عشق در نقش کیمیا

هانده ارچل در مست عشق در نقش کیمیا / بیوگرافی هانده ارچل

پیشتر نام شهاب حسینی، پارسا پیروزفر ، ابراهیم چلیکول و حسام منظور به عنوان بازیگران این فیلم اعلام شده بود.

داستان فیلم مست عشق همزمان با دوران زندگی مولانا و شمس تبریزی اتفاق می‌افتد.

هانده ارچل ۲۳ نوامبر سال ۱۹۹۳ در منطقه زیبای باندیرما (Bandırma) شهر بالیکسر (Balıkesir) ترکیه بدنیا آمده است. منطقه باندیرما در ترکیه به شهری معروف است و یکی از بازیگران پرکار و محبوب ترکیه است .

هانده در کارنامه هنری خود سریال دختران آفتاب در نقش سلین که بازی در این نقش باعث شد تا به شهرت فراوانی برسد.

و در سریال عشق حرف حالیش نمیشه در مقابل بوراک دنیز بازی کرده بوده و همچنین در سریال مروارید سیاه در نقش هازال بازی کرده است که این سریال نیز مورد توجه بود.


نخستین بازیگر ترکیه‌ ای مست عشق مشخص شد

۱۳۹۸/۷/۱۲

ابراهیم چلیکول نخستین بازیگر ترکیه‌ ای فیلم سینمایی مست عشق به کارگردانی حسن فتحی است که به‌زودی جلوی دوربین خواهد رفت.

پیش‌تر نام شهاب حسینی، پارسا پیروزفر و حسام منظور به عنوان بازیگران این فیلم اعلام شده بود. داستان فیلم «مست عشق» همزمان با دوران زندگی مولانا و شمس تبریزی اتفاق می‌افتد و فیلم به‌زودی در ترکیه کلید می‌خورد.

ابراهیم چلیکول نخستین بازیگر ترکیه‌ ای فیلم سینمایی مست عشق

ابراهیم چلیکول نخستین بازیگر ترکیه‌ ای فیلم سینمایی مست عشق

سایر عوامل اصلی فیلم نیز بدین‌ شرح هستند: مهران برومند (تهیه‌کننده)، حسن فتحی و فرهاد توحیدی (فیلمنامه‌نویسان)، (شهرام زاهدی) جانشین تهیه کننده، مرتضی پورصمدی (مدیر فیلمبرداری)، (نیلوفر چامور) مدیر هنری، ایمان امیدواری (طراح گریم)، محمدرضا رستمی (سرپرست گروه کارگردانی)، (فاتیح کُجا) دستیار اول و مدیربرنامه ریزی، (تولگا توسون) مدیرتولید، (آیتکین یالچین) طراح جلوه‌های ویژه میدانی، (شاهین کاراکوش) طراح بدلکاری /خبرآنلاین


اولین عکس از شهاب حسینی در نقش شمس تبریزی پشت صحنه مست عشق

۱۳۹۸/۷/۶

کار پیش‌تولید فیلم سینمایی «مست عشق» به کارگردانی حسن فتحی به پایان راه نزدیک می‌شود و با وجودی که در هفته گذشته این فیلم با حاشیه‌هایی روبه‌رو شد و اما و اگرهایی در ساخت آن به وجود آمده اما کار ساخت فیلم در ترکیه در حال آغاز شدن است.

فیلم سینمایی مست عشق, فیلم مست عشق, سریال شمس تبریزی, سریال مست عشق, پشت صحنه مست عشق, شهاب حسینی در شمس و مولانا, فتوای مکارم شیرازی درباره مست عشق

اولین عکس از شهاب حسینی در نقش شمس تبریزی پشت صحنه مست عشق / فیلم مست عشق / فیلم مست عشق / سریال شمس تبریزی / پشت صحنه مست عشق / شهاب حسینی در شمس و مولانا / فتوای مکارم شیرازی درباره مست عشق

مهران برومند تهیه‌کننده این فیلم با انتشار تصویری از خودش در کنار شهاب حسینی که به نظر می‌رسد برای بازی در این نقش موهایش را تراشیده منتشر کرده و نوشته: با شمس الحق تبریزی شهاب جان عزیزم، پشت صحنه فیلم سینمایی «مست عشق» / خبرآنلاین


واکنش نویسنده فیلم مست عشق به حرام اعلام شدن ساخت فیلمش

۱۳۹۸/۷/۳

فیلم سینمایی مست عشق که با بازی سیدشهاب حسینی و پارسا پیروزفر در نقش‌های شمس و مولانا توسط حسن فتحی ساخته خواهد شد، به برشی از زندگی این دو شاعر پارسی‌زبان می‌پردازد و قصه اصلی فیلم موضوع دیگری است.

اخیراً استفتائی از حضرات آیات مکارم شیرازی و نوری همدانی انجام گرفته و نظر آن‌ها درباره ساخت سریال درباره شمس تبریزی جویا شده است. این مراجع معظم تقلید در پاسخ، ترویج فرقه صوفیه را جایز ندانسته‌اند.

البته این استفتاء در مفروضات خود چند نکته را از قلم انداخته است، از جمله اینکه «مست عشق» یک فیلم سینمایی است، نه یک سریال تلویزیونی، ضمن اینکه درباره شمس تبریزی نیست و بودجه ساخت آن توسط صداوسیما یا بخش دولتی پرداخت نمی‌شود.

این در حالی است که سال ۱۳۹۳ مجموعه تلویزیونی «جلال‌ الدین» به کارگردانی شهرام اسدی و آرش معیریان با موضوع دوران کودکی مولوی از شبکه اول سیما پخش شده است.

از سوی دیگر، برخی شایعات درباره مجوز ساخت این فیلم منتشر شده؛ این در حالی است که «مست عشق» هنوز پروانه ساختی دریافت نکرده است که بخواهد باطل شود!

مهران برومند تهیه‌ کننده مست عشق در این باره گفت که تا پیش از آغاز فیلمبرداری، برای دریافت مجوز قانونی ساخت اقدام خواهد شد.

وی افزود: «مست عشق» داستان مستقیم زندگی مولانا و شمس و همچنین ترویج صوفی‌گری نیست، بلکه وقایع فیلم در عصر آنان می‌گذرد و به نوعی به این دو شاعر فارسی‌زبان ارتباط پیدا می‌کند.

به گفته تهیه‌کننده این فیلم تاریخی، «مست عشق» برای اکران در سطح بین‌المللی ساخته می‌شود و در کشورهای ایران و ترکیه، متناسب با زبان آن‌ها دوبله خواهد شد. / افکار نیوز


وزیر ارشاد درباره فتوای ۲ مرجع تقلید علیه سریال شمس و مولانا

۱۳۹۸/۷/۳

وزیر ارشاد درباره فتوای ۲ مرجع تقلید علیه سریال شمس و مولانا: نظرات قابل احترام است اما قوانین کشور مسیر خود را طی می‌کند

پیش از این سریال‌ها و فیلم‌های متعددی در صداوسیما در ارتباط با شخصیت‌های شمس و مولانا ساخته شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به برخی حواشی ایجاد شده پیرامون تولید و نمایش فیلم سینمایی «مست عشق» که درباره بخش‌هایی از زندگی شمس و مولانا است، گفت:

به طور طبیعی مسیر استفتاء از مراجع تقلید مسیر کسب نظر آن‌هاست و طبعا این نظرات نیز قابل احترام است، اما قوانین کشور مسیر خود را طی می‌کند.

سید عباس صالحی پیش از ظهر امروز ۳ مهر ماه در حاشیه جلسه هیات وزیران در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره حواشی ایجاد شده پیرامون ساخت فیلم سینمایی «مست عشق» که درباره بخش‌هایی از زندگی شمس تبریزی و مولانا است، اظهار کرد: پروانه ساخت فیلم‌هایی که در داخل کشور ساخته می‌شوند از سوی وزارت ارشاد صادر می‌شود و این فیلم‌ها پس از کسب مجوزهای لازم به مرحله تولید و سپس نمایش می‌رسند.

فیلم سینمایی مست عشق, فیلم مست عشق, سریال شمس تبریزی, سریال مست عشق, نقش شمس تبریزی,  پشت صحنه مست عشق, شهاب حسینی در شمس و مولانا, شهاب حسینی در مست عشق, فتوای مکارم شیرازی درباره شمس و مولانا, فتوای مکارم شیرازی درباره فیلم مست عشق

فتوای مراجع تقلید درمورد فیلم مست عشق / آیت الله نوری همدانی / آیت الله مکارم شیرازی

وی افزود: درباره فیلم «مست عشق» چون ساخت آن در داخل ایران اتفاق نمی‌افتد، مسیری فیلم‌هایی که در داخل ساخته می‌شوند را طی نمی‌کند و طبعا این امکان برای بررسی فیلمنامه و سایر جزئیات آن در سازمان سینمایی فراهم نمی‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره اعلام نظر برخی مراجع نسبت به ساخت فیلم «مست عشق» با تاکید بر اینکه نظرات مراجع قابل احترام است، خاطرنشان کرد: به طور طبیعی مسیر استفتاء مسیر کسب نظر مراجع است و طبعا نیز قابل احترام است اما قوانین کشور مسیر خود را طی می‌کند.

صالحی یادآور شد: پیش از این سریال‌ها و فیلم‌های متعددی در صداوسیما در ارتباط با شخصیت‌های شمس و مولانا ساخته شده است.

وی در پاسخ به این پرسش که نگاه وزیر ارشاد نسبت به ساخت این اثر سینمایی چیست، اظهار کرد: چون مسیر تأیید فیلمنامه «مست عشق» طی نشده است هر گونه قضاوت درباره آن، قضاوت زودهنگام است. ساخت این فیلم در داخل کشور اتفاق نیفتاده و به همین دلیل نیز ما از آن اطلاعات کافی نداریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: موضوعی که تاکنون مطرح شده بازیگر ایفا کننده نقش مولانا است که پیش از این مطرح شده بود یک شخصیت ترک ایفاگر این نقش است اما این موضوع منتفی شده و قرار است بازیگران نقش شمس و مولانا هر دو ایرانی باشند.

صالحی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مراجع تقلید گفت‌وگوهایی درباره موضوعاتی از این دست دارد، تأکید کرد: ما حتما با مراجع محترم تقلید همواره در گفت‌وگو هستیم. همچنین از سوی دیگر استفتاء از مراجع تقلید روند طبیعی خودش را دارد و هر کس می‌تواند از مرجع تقلید خود سوال بپرسد؛ مراجع تقلید نیز بر اساس مسائل فقهی نظرات خود را عرضه می‌کنند. / ایسنا – عصر ایران


دست‌اندرکاران فیلم سینمایی مست عشق (شمس تبریزی) بعد از انتشار فتوای دو تن از مراجع تقلید ویدئوهایی از سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با شاعران در چند سال گذشته منتشر کردند.

۱۳۹۸/۷/۲

رهبر انقلاب در دیدار با جمعی از شعرا مورخ ۲۵ شهریور :

شعر مولوی را شما ببینید. حالا اگر فرض کنید کسی دیوان شمس را به خاطر زبان مخصوص و حالت مخصوصش که خیلی از ماها دسترسی نداریم و اگر آن را قدری دوردست بداند، مثنوی، مثنوی؛ که خودش می‌گوید: و هو اصول اصول اصول الدین.

واقعاً اعتقاد من هم همین است. یک وقتی مرحوم آقای مطهری از من پرسیدند نظر شما راجع به مثنوی چیست، همین را گفتم. گفتم به نظر من مثنوی همین است که خودش گفته: و هو اصول اصول اصول الدین … ایشان گفت کاملاً درست است، من هم عقیده‌ام همین است.

همچنین در بیاناتی دیگر مقام معظم رهبری با اشاره به شخصیت مولوی گفته‌اند: مولوی یک‌سره عرفان و معنویت و حقیقت و اسلام ناب و معرفت توحیدی خالص است.


جنجال بر سر فیلم شمس و مولانا / یک اختلافِ نظر طبیعی در حوزه اجتهاد

۱۳۹۸/۷/۲

صبح امروز تصاویری از استفتاء تعدادی از مراجع معظم تقلید در فضای شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که در برابر ساخت فیلم برای شمس تبریزی موضع گرفته بودند و تولید آن را مجاز ندانستند. پس از آن تعدادی از رسانه‌ها ویدئوی از دیدار سال ۸۷ رهبر انقلاب با شعرا را بازخوانی کردند که ایشان در آن از مولوی و شمس تمجید کرده‌اند

این مسئله که فقها بر اساس مدل استدلالی خود نظرات متفاوتی داشته باشند امری طبیعی است اما باید توجه داشت که در مسائلی که مربوط به موضوعات مدیریت کلان جامعه است نظر ولی فقیه مبناست


نظر آیت الله نوری همدانی در مورد ساخت سریال شمس و مولانا:

۱۳۹۸/۷/۲

جائز نمی‌باشد و حرام است.


آیت الله مکارم شیرازی: ساخت سریال شمس تبریزی حرام است

۱۳۹۸/۶/۲۴

جمعی از طلاب از آیت‌الله‌ مکارم شیرازی درباره سریال شمس تبریزی پرسیده‌اند. وی پاسخ داد: با توجه به اینکه این کار سبب ترویج فرقه ضالّه صوفیه می‌شود، شرعاً جایز نیست و باید از آن خودداری کرد.


شهاب حسینی بازیگر نقش شمس تبریزی شد

۱۳۹۸/۶/۲۴

فیلمبرداری فیلم سینمایی مست عشق به کارگردانی حسن فتحی که تولید مشترکی میان ایران و ترکیه است، بزودی آغاز خواهد شد.

شهاب حسینی به عنوان نخستین بازیگر ایرانی فیلم، نقش شمس تبریزی را بازی خواهد کرد. سایر بازیگران و عوامل فیلم نیز ترکیبی از سینماگران سرشناس ترکیه‌ای و ایرانی خواهد بود که اسامی آنها بزودی اعلام می‌شود.

فیلم مست عشق : آخرین اخبار فیلم شمس و مولانا + عکس / پشت صحنه

شهاب حسینی بازیگر نقش شمس تبریزی در فیلم مست عشق / فیلم مست عشق : آخرین اخبار فیلم شمس و مولانا + عکس / پشت صحنه


برچسب ها
توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.

نظر خود را ارسال کنید

  Subscribe  
Notify of