سمبوسه سیب زمینی / سمبوسه بدون گوشت / سمبوسه با سویا / سمبوسه سیب زمینی با تره

پیراشکی و سمبوسه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ یک دیدگاه

سمبوسه سیب زمینی / سمبوسه بدون گوشت / سمبوسه با سویا / سمبوسه سیب زمینی با تره

سمبوسه : اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به هر دلیلی علاقه ای به استفاده از گوشت ندارید ولی در عین حال از طرفداران سمبوسه هستید این آموزش سمبوسه به درد شما می خورد. در طرز تهیه این سمبوسه از سیب زمینی و سویا استفاده کرده ایم. اگر از طعم و مزه سویا خوشتان نمی آید به راحتی آن را حذف کنید. یا می توانید سویا را با مقدار ۱۵۰ گرم قارچ عوض کنید. با ما در نایریکا همراه باشید با طرز تهیه سمبوسه خوشمزه.

سمبوسه / سمبوسه سیب زمینی / سمبوسه بدون گوشت / سمبوسه با سویا / سمبوسه پیتزایی / سمبوسه سیب زمینی با تره / سمبوسه سیب زمینی با مرغ / سمبوسه سیب زمینی با تره / طرز تهیه سمبوسه

مواد لازم سمبوسه سیب زمینی

سیب زمینی : ۱ کیلوگرم
تره و جعفری خرد شده : ۱۰۰ گرم
پیاز : ۲ عدد متوسط
سویا : ۱۰۰ گرم
پودر تخم گشنیز یا پودر آویشن : به میزان لازم
نمک،زردچوبه، فلفل قرمز و ادویه کاری : به میزان لازم
نان لواش : به تعداد لازم

سمبوسه / سمبوسه سیب زمینی / سمبوسه بدون گوشت / سمبوسه با سویا / سمبوسه پیتزایی / سمبوسه سیب زمینی با تره / سمبوسه سیب زمینی با مرغ / سمبوسه سیب زمینی با تره / طرز تهیه سمبوسه

طرز تهیه سمبوسه سیب زمینی / سمبوسه بدون گوشت

سمبوسه سیب زمینی: ابتدا سیب زمینی‌ها را با آب سرد خوب بشویید تا هیچ گلی روی پوست آن باقی نماند.
حالا سیب زمینی‌ ها را باید آبپز کنید. سپس پوست آن‌ها را بگیرید و نگینی خرد کنید.
سویا را حدود دو الی سه ساعت خیس کنید. سپس آن را داخل آبکش بریزید تا آب اضافی آن خارج شود. سویا را چرخ کنید.
حالا پیازها را نگینی خرد کنید و به همراه سویا با مقداری روغن روی حرارت ملایم شعله اجاق گاز تفت دهید و به آن ادویه کاری، پودر آویشن، زردچوبه و فلفل قرمز اضافه کنید. در انتهای کار نیز مقداری نمک به سویا بزنید.
سیب زمینی، تره و جعفری خرد شده و سویا را با یکدیگر مخلوط کنید.
اکنون نان‌ها را به شکل مستطیل برش بزنید و همانند تصویر زیر به صورت یک قیف دربیاورید.
داخل قیف را با مواد سمبوسه پر کنید و مطابق شکل زیر عمل کنید.
برای آنکه نان سمبوسه باز نشود، مقدار آرد را با کمی آب خمیر کنید و لایه آخر را با آن بچسبانید.
اکنون در یک ماهیتابه لبه بلند یا قابلمه روغن بریزید و روی حرارت ملایم شعله اجاق گاز قرار دهید. زمانی که روغن داغ شد، سمبوسه‌ها را سرخ کنید. توجه داشته باشید که روغن باید سطح سمبوسه‌ها را بپوشاند.
سمبوسه‌ها را پس از آماده شدن در یک آبکش قراردهید تا روغن اضافی آن‌ها خارج شود.

نکات آشپزی درمورد طرز تهیه انواع سمبوسه:

اگر به جای سویا از قارچ استفاده کردید، قارچ را خرد کرده و آب آن را بگیرید. برای این منظور قارچ را بدون روغن در ظرف ریخته و اندکی تفت دهید. پیاز را نگینی خرد کنید و جداگانه سرخ کنید، سپس ادویه‌ها را اضافه کنید و در انتها قارچ‌ها را نیز اضافه نمایید تا اندکی تفت بخورند.

در صورتی که مایل باشید می توانید به مواد این سمبوسه پنیر پیتزا یا مرغ هم اضافه کنید. اگر در مواد سمبوسه به جای سیب زمینی از سوسیس و فلفل زیاد استفاده کنید سمبوسه بندری درست کردید. همینطور میتوانید سمبوسه سیب زمینی را همراه با سوسیس درست کنید. با مواد پیتزا هم به همین شکل می توان سمبوسه پیتزایی درست کرد.

خوشمزگی سمبوسه به سرخ کردن آن داخل روغن است اما اگر نخواهید زیاد روغن استفاده کنید سمبوسه ها را داخل سینی فر بچینید و در فر بپزید.

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments