شهاب حسینی : بیوگرافی / عکس شهاب حسینی و همسر و فرزندانش / فیلمها و نمایشنامه ها

چهره ها 🔥 ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ یک دیدگاه

شهاب حسینی : بیوگرافی / عکس شهاب حسینی و همسر و فرزندانش / فیلمها و نمایشنامه ها

شهاب حسینی: در این مطلب از بخش بیوگرافی و چهره ها در وب سایت نایریکا به شهاب حسینی, بیوگرافی شهاب حسینی, عکس شهاب حسینی, زندگی نامه شهاب حسینی, شهاب حسینی بازیگر, شهاب حسینی و همسرش, همسر شهاب حسینی, پریچهر قنبری, فرزندان شهاب حسینی, شهاب حسینی آمریکا, عکس عروسی شهاب حسینی, فوت پسر شهاب حسینی, شهاب حسینی فیلمها و نمایشهای تلویزیونی, عکس ازدواج مجدد شهاب حسینی, ازدواج دوم شهاب حسینی, علت جدایی شهاب حسینی از همسرش می پردازیم.

این مطلب با جدیدترین اخبار و عکس های مربوط به شهاب حسینی به روز می شود.

با ما همراه باشید.

شهاب حسینی, بیوگرافی شهاب حسینی, عکس شهاب حسینی, زندگی نامه شهاب حسینی, شهاب حسینی بازیگر, شهاب حسینی و همسرش, همسر شهاب حسینی, پریچهر قنبری, فرزندان شهاب حسینی, شهاب حسینی آمریکا, عکس عروسی شهاب حسینی, فوت پسر شهاب حسینی, شهاب حسینی فیلمها و نمایشهای تلویزیونی, عکس ازدواج مجدد شهاب حسینی, ازدواج دوم شهاب حسینی, علت جدایی شهاب حسینی از همسرش

شهاب حسینی, بیوگرافی شهاب حسینی, عکس شهاب حسینی, شهاب حسینی و همسرش, همسر شهاب حسینی, پریچهر قنبری, شهاب حسینی آمریکا, عروسی شهاب حسینی, شهاب حسینی فیلمها و نمایشهای تلویزیونی, ازدواج مجدد شهاب حسینی


شهاب حسینی نشان شوالیه کشور فرانسه را دریافت کرد

۱۳۹۸/۱۲/۸

نشان شوالیه به خاطر خلاقیت هنری یا ادبی یا به خاطر مشارکت در تلالوی هنر و ادب، در فرانسه و در جهان به هنرمندان اعطا می شود.

در این مراسم؛ شهاب حسینی نشان عالی وزارت فرهنگ و هنر دولت فرانسه را از فیلیپ تیه بو ، سفیر فرانسه در تهران دریافت کرد و نامش در رتبه کسانی که این نشان را از دولت فرانسه دریافت کرده؛ ثبت شد.

شهاب حسینی نشان شوالیه دریافت کرد

شهاب حسینی نشان شوالیه فرانسه را دریافت کرد

شهاب حسینی تنها هنرپیشه در خاورمیانه است که موفق به دریافت نخل طلای جشنواره کن و خرس نقره ای جشنواره برلین برای بازیگری شده است.


انتقادات تند شهاب حسینی از مسعود کیمیایی و توضیحش درباره مخالفت با تحریم جشنواره فجر :

۱۳۹۸/۱۱/۲۰

من دینی به این جشنواره ندارم که بخواهم به این جشنواره ا‌دا کنم

من از وحدت بین مردم دفاع می کنم

استاد پیشکسوتی که سالهاست روند کاریشان پیش چشم تماشاگر مشخصه و مخاطب برخورد ناراحت کننده ای با فیلم‌هایشان دارد می داند که با فیلم امسالش هم همین برخورد می‌شود بنای تفرقه می گذارد و روغن ریخته را نذر امام‌زاده میکند

شهاب حسینی در جشنواره فجر

شهاب حسینی در جشنواره فجر

انتقادات بی‌سابقه شهاب حسینی از خودخواهی کارگردان پیشکسوت

شهاب حسینی پس از نمایش فیلم «شین» در جشنواره فیلم فجر در نشستی رسانه‌ای در انتقاداتی بی‌سابقه گفت: «این بی‌انصافی است که آدم اینقدر خودخواه باشد که طوری حرف بزند که ملاحظه‌ هیچ کس دیگری را در آن نکند.»

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شهاب حسینی در بخشی از نشست خبری پس از نمایش فیلم «شین» به موضوعاتی پرداخت که در چند وقت اخیر برای او خبرساز بوده‌اند. او که از ابتدا علیه تحریم جشنواره فیلم فجر موضع گرفته بود، این‌بار انتقادات تندی را مطرح کرد که مخاطبش کسی غیر از مسعود کیمیایی نیست.

او بدون نام بردن از کارگردان «خون‌ شد»، گفت: «جشنواره‌ فیلم فجر مثل هر فستیوال دیگری در دنیا یک امکان است. من کاری به فیلمسازان خیلی پرسابقه یا پیشکسوت ندارم. من با فیلمسازان جوانی کار دارم که قرار است پتانسیل و داشته‌های آینده این کشور باشند. من نمی‌توانم ساکت بنشینم که استاد پیشکسوت سینما، که سال‌هاست روند کاریش پیش چشم تماشاگر مشخص است، و هر ساله تماشاگر برخورد ناراحت‌کننده‌ای با فیلم‌های ایشان دارد، می‌آید و امسال هم فیلمی را می‌سازد که مطمئن است برخورد بدی با فیلمش اتفاق می‌افتد و بنابراین می‌آید و آن روغن ریخته را اصطلاحا نذر امامزاده می‌کند و سنگ‌بنایی را می‌گذارد که نتیجه‌اش جز نفاق و تفرقه و نفرت‌پراکنی چیز دیگری نیست. بقیه را در یک آمپاس اخلاقی قرار می‌دهد. کسانی که با یک دنیا عشق و امید و آرزو آمده‌اند فیلمی را ساخته‌اند که قرار است با آن آینده خودشان و سرزمین‌شان را رقم بزنند.این بی‌انصافی است که آدم اینقدر خودخواه باشد که طوری حرف بزند که ملاحظه‌ هیچ کس دیگری را در آن نکند.» »

بازیگر «آن شب» در ادامه گفت: « اگر ۱۷۶ عزیز را در سانحه از دست دادیم و این اتفاق وحشتناک رخ داده است. اینکه حالا نوک پیکانمان را سمت یک سری نخبه دیگر بگیریم و امید و آرزوی آن‌ها را هم ساقط کنیم، شد راه حل؟!»

ماجرای بهروز وثوقی و آشغال‌ های دوست‌ داشتنی

شهاب حسینی در بخش دیگری از حرف‌هایش به ماجرای درخواستش برای بازگشت بهروز وثوقی پرداخت. او گفت:«من علاقه‌ای به پاره شدن این لحاف چهل‌تکه سرزمینم که هر طرفش را یکی گرفته و می‌کشد، ندارم. اصرار کردم و نامه نوشتم به آقای روحانی جهت رفع ممنوعیت بهروز وثوقی. بماند که چقدر ما جای خالی ایشان و تجربه ایشان را احساس می‌کنیم. این جشنواره یک فرصت بود، که من امیدوار بودم از آن استفاده شود. حضور بهروز وثوقی اولویت دوم من است. تصمیم خودشان است که برگردند یا برنگردند اینجا وطن خودشان است. اولویت اول من دیده شدن فیلم «آشغال‌های دوست‌داشتنی» به بهانه حضور بهروز وثوقی در آن فیلم بود، چون می‌دانستم طیف بسیار گسترده‌ای فیلم را خواهند دید. پیامی که در آن فیلم وجود دارد بسیار به درد امروز می‌خورد و باید شنیده شود. چون فیلم «آشغال‌های دوست‌داشتنی» در زمان خودش اکران نشد و هنگام اکران تأثیر خودش را از دست داد، حرف فیلم فنا شد. دوباره می‌توانست شنیده شود. حرف فیلم الان شنیدن دارد.»

حسینی با اشاره به فحاشی‌ها در فضای مجازی پس از موضع‌گیری‌های اخیرش گفت:‌ «چیزی که من را ناراحت و نگران کرد،‌کامنت‌هایی بود که قابل بازپخش و خواندن نیست! و این غم‌انگیزترین قسمت ماجراست که مردمی نتوانند حرف دیگران را تحمل کنند. دو نامه نوشتم که تمام تلاشم را کردم با ادب باشد،‌ جواب آن فحش نبود»

بازیگر «جدایی» می‌گوید: «فجر سقف آرزوهای من نیست، کارهایی که خارج از کشور انجام می‌دهم خدمت به فرهنگ کشورمان است. اگر با دنیرو حرف می‌زنم فقط به خاطر فرهنگ ایران است. کارم همین است این را بلدم اعتراض من نوع خودش را دارد. اگر هنرمندیم و ادعا داریم، صدای مردم باشیم و هزینه‌ها را کم کنیم. قهر کردن راه چاره نیست. نمی‌خواهید بیایید،‌ نیایید. با نیامدن شما چه می‌شود من نوعی بمیرم دنیا آخ هم نمی‌گوید. در پایان این را بگویم که مشکلات ما را هیچ دستی خارج از کشور حل نمی‌کند، مشکل را باید با تعامل درون خودمان حل کنیم.»


شهاب حسینی: امیدوارم فیلم “شین” در شان حضور شما باشد

۱۳۹۸/۱۱/۱۹


نامه شهاب حسینی به رئیس جمهور: ممنوعیت حضور “بهروز وثوقی” را در سینمای ایران رفع کنید

۱۳۹۸/۱۱/۲

بعد از دو نامه جنجالی شهاب حسینی در مخالفت با تحریم جشنواره فجر که مورد استقبال گروهی از رسانه ها و حتی صدا و سیما هم قرار گرفت.

این بازیگر امروز با انتشار نامه‌ای در اینستاگرام از حسن روحانی درخواست کرد با رفع ممنوعیت حضور بهروز وثوقی در سینمای ایران دستور نمایش نسخه اصلی «آشغال‌های دوست داشتنی» با حضور این بازیگر در جشنواره فجر را صادر کند.

شهاب حسینی و بهروز وثوقی

شهاب حسینی و بهروز وثوقی


واکنش شهاب حسینی به تحریم جشنواره فجر

۱۳۹۸/۱۰/۲۶

دوستان. هموطنان، همدردان. مردم رنجیده و رنجدیده. روحمان آزرده و دلمان شکسته، می‌دانم. اعتمادمان سلب شده و حال عمومی ما را به این روز در آورده. در همین سرزمین زیستم و، چون شما نیک می‌دانم. اما این را نیز می‌دانم که روزگار امروز محصول غلبه همیشگی احساسات بر عقل و منطق ما در همه ادوار تاریخ و در همه سطوح اجتماعی و فرهنگی است.

وارث یکی از بزرگترین گنجینه‌های تاریخ و ادبیات در جهان هستیم در حالی که در زندگی روزمره‌مان نهادینه نشده و نمودی ندارد. برخورد احساسی ما درباره آینده شخصی و اجتماعی‌مان مانع از درخشش آفتاب آگاهی و عقلانیت در زندگی‌مان شده.

تا آنجا که اول عمل می‌کنیم بعد فکر می‌کنیم و چه بسیار که فکر نکرده عمل می‌کنیم. فرمانی در دست احساسات برخاسته از عجله در همه چیز. در تصمیم‌گیری، قضاوت، اظهار نظر، گرایش و واکنش. وقت آن نرسیده که بیش از پیش از چاشنی تأمل و تفکر و تعقل بهره ببریم؟

درباره سیاست‌های کلان مملکتی، چون از دانش کافی برخوردار نیستم، صاحب‌نظر هم نیستم و بعید می‌دانم نظر شخصی‌ام تأثیر چندانی بر روند وقایع داشته باشد. هرچند عیان است نسبت به دو دهه قبل، بیشتر از غلبه احساسات بر منطق رنج می‌بریم. اما در حیطه حرفه‌ای خود گاهی ناگزیر از ذکر مطالبی هستم.

در احوالات مواج و گل آلود. کم نیستند موج‌سواران و ماهیگیران آب گل‌آلود. با عشق و ارادت به تمامی خانواده‌های داغدار وقایع اخیر به خصوص عروجیان هواپیمای مسافربری، لازم به ذکر می‌دانم سقوط سهمگین دیگری تهدیدمان می‌کند؛ و آن، سقوط از مرز استاندارد‌های رفتاری در جامعه است که این روز‌ها در انواع مختلف شاهد آن هستیم. از صفحه تلویزیون گرفته تا سطح و عمق جامعه در فضای‌های حقیقی و مجازی.

دوستان. شاید در حال حاضر شرایط فعلی متناسب این مطلب نباشد، اما عملکرد تعدادی از همکاران که بعضاً در پشت آن انگیزه‌های شخصی فراوان موج میزند، این واکنش را طلب می‌کند.

جشنواره فیلم فجر جدای از نام و مناسبت برگزاری آن، به لحاظ تکنیکی همواره تنها جشنواره رسمی کشور تلقی می‌شده که شاید کلیه سیاست‌های سینمایی سال بعد از خود را اعم از نوبت اکران آثار، سیاست‌های تولید، روش و خط مشی سینما را رقم می‌زده و از این بابت همواره مورد توجه سینماگران در بخش‌های مخلتف و محلی جهت ارائه، کشف، رشد و پیگیری فعالیت حرفه‌ای قلمداد می‌شده؛ لذا حضور در آن همواره برای فیلمسازان داخلی حائز اهمیت بوده.

هر ساله هم شاهد استقبال گسترده مردم و خاصه مخاطبین سینما بوده و طی ساله‌ایی که از آن گذشته، رقم‌زننده بخش قابل توجهی از تاریخ سینمای ایران بوده که مسلماً مانند بسیاری جشنوار‌های دیگر در دنیا متولیان دولتی داشته.

همچنین بخوانید:  پیمان معادی : بیوگرافی / پیمان معادی و همسرش / جدیدترین حواشی و اخبار

حال تعدادی از همکاران بنای اعلام انصراف از جشنواره گذاشته‌اند. با احترام به تصمیم شخصی آنان، نسبت به آن نقدی دارم که عرض می‌کنم. اولا این حرکت دامن‌زدن به افتراق جامعه‌شکن خودی و ناخودی است؛ و این در حالی است که جامعه و مردم بیش از هر زمان دیگری به همبستگی و دلداری یکدیگر نیازمندند.

این رفتار حتی در میان هنرمندان و طرفداران و مخاطبینش نیز شکاف عمیق و شاید جبران‌ناپذیری ایجاد کند که به صلاح هیچ کس نیست؛ و این تصور که کسانی که ترجیح به انصراف نمی‌دهند همدرد و شریک حال مردم و جامعه نیستند، و موضعی مغایر با مردم دارند، سخت اشتباه است.

حق یک فیلم با تمام مشقات و مشکلاتی که در راه ساخته شدن دارد، هست که دیده شود و در مناسبتی رسمی مورد ارزیابی قرار گیرد. این موضوع از بابت انگیزه تمامی عوامل یک فیلم با سرنوشت هنر سینمای کشور، ارتباط مستقیم دارد.

چه بسا که طی دهه‌های گذشته چنانچه نیم تمرکز سیاسی و نظامی کشور را اگر صرف ساختن فرهنگ سینما به قدرت هماوردی با هالیوود می‌کردیم، شاید امروزه با تکیه بر غنای تاریخی و فرهنگی و ایمانی که از آن برخورداریم، نیمی از جهان را به مرام و آیین خویش در آورده بودیم. بماند.

در نهایت قربانی شدن فرهنگ و هنر هم دست‌کمی از دیگر فجایع ندارد. دوم اینکه این جشنواره تماماً امکان بدل شدن به یادواره‌ای برای تقدیم شدن آثار به از دست رفتگان مدت اخیر و زنده نگه داشتن یاد آن‌ها را داراست و تریبونی برای بیان رسای احساسات و همدردی با دردمندان.

یادواره‌ای که رنگ و بوی یاران از دست رفته را به خود بگیرد و تبدیل به مراسمی برای گرامیداشت و زنده نگه داشتن شکوه یادشان باشد؛ لذا این بنده کوچک بدینوسیله این حرکت را تایید نمی‌کنم و آن را گامی در جهت همدردی تلقی نمی‌نمایم.

هنر و فرهنگ حق مردم هر سرزمین است و در هر محفلی و تحت هر عنوانی که مجال بروز و ظهور پیدا کند، تاثیرگذار جامعه خویش خواهد بود.‌

ای کاش نیت‌هایمان هم خالص باشد، و بنا به صلاح شخصی خود ـ فی‌المثل ترس از برخورد تحقیرآمیز مخاطب با فیلم‌مان به سیاق و روال ادوار گذشته ـ پشت احساسات پاک مردم قایم نشویم. اوست یگانه حی و حاضر و ناظر. هم قصه نانموده داند، هم نامه نانوشته خواند.


بیوگرافی شهاب حسینی + عکس

شهاب حسینی یکی از هنرمندان نام آشنای ایرانی است که در زمینه های مختلف هنر مانند بازیگری در سینما و تلویزیون و تئاتر، اجرا، کارگردانی و همچنین گویندگی رادیو فعالیت می کند.

شهاب حسینی متولد ۱۴ بهمن سال ۱۳۵۲ از تهران است.

شهاب حسینی, بیوگرافی شهاب حسینی, عکس شهاب حسینی, زندگی نامه شهاب حسینی, شهاب حسینی بازیگر, شهاب حسینی و همسرش, همسر شهاب حسینی, پریچهر قنبری, فرزندان شهاب حسینی, شهاب حسینی آمریکا, عکس عروسی شهاب حسینی, فوت پسر شهاب حسینی, شهاب حسینی فیلمها و نمایشهای تلویزیونی, عکس ازدواج مجدد شهاب حسینی, ازدواج دوم شهاب حسینی, علت جدایی شهاب حسینی از همسرش

بیوگرافی شهاب حسینی

او اصالتا اهل تنکابن واقع در مازندران می باشد.

نام اصلی او، سید شهاب الدین حسینی تنکابنی است.

شهاب حسینی دارای یک برادر و دو خواهر است و خودش فرزند اول خانواده می باشد. به گفته خودش در دوران کودکی اش، چند سال در خرم آباد زندگی کرده اند.

شهاب حسینی در ترکیه

شهاب حسینی در ترکیه

شهاب حسینی در دانشگاه تهران در رشته روانشناسی پذیرفته شد اما به علت اینکه می خواست به کشور کانادا مهاجرت کند، از دانشگاه انصراف داد و تحصیلش را ناتمام رها کرد.

او فعالیت های هنری اش را مانند اغلب بازیگران و هنرمندان از تئاتر شروع کرد.

او همچنین از طریق گویندگی به رادیو وارد شد.

شهاب حسینی و همسرش

شهاب حسینی در سال ۱۳۷۴ یعنی وقتی ۲۲ ساله بوده، ازدواج کرد.

شهاب حسینی, بیوگرافی شهاب حسینی, عکس شهاب حسینی, زندگی نامه شهاب حسینی, شهاب حسینی بازیگر, شهاب حسینی و همسرش, همسر شهاب حسینی, پریچهر قنبری, فرزندان شهاب حسینی, شهاب حسینی آمریکا, عکس عروسی شهاب حسینی, فوت پسر شهاب حسینی, شهاب حسینی فیلمها و نمایشهای تلویزیونی, عکس ازدواج مجدد شهاب حسینی, ازدواج دوم شهاب حسینی, علت جدایی شهاب حسینی از همسرش

شهاب حسینی و همسرش

همسر او پریچهر قنبری نام دارد. آشنایی آن ها در دانشگاه اتفاق افتاده است.

پریچهر قنبری در زمینه هنر و بازیگری فعالیت هایی دارد و در همه جشنواره ها و جشن ها همراه همسرش حضور می یابد.

ازدواج دوم و مجدد شهاب حسینی و علت جدایی وی از همسرش

شهاب حسینی تنها یکبار ازدواج کرده و ماجرای ازدواج مجدد و جدایی وی از همسرش شایعه است.

عکس عروسی شهاب حسینی

هیچ عکس واقعی در این مورد وجود ندارد. عکسهای عروسی شهاب حسینی مربوط به نقش او در فیلمها و سریال های مختلف می باشد.

شهاب حسینی, بیوگرافی شهاب حسینی, عکس شهاب حسینی, زندگی نامه شهاب حسینی, شهاب حسینی بازیگر, شهاب حسینی و همسرش, همسر شهاب حسینی, پریچهر قنبری, فرزندان شهاب حسینی, شهاب حسینی آمریکا, عکس عروسی شهاب حسینی, فوت پسر شهاب حسینی, شهاب حسینی فیلمها و نمایشهای تلویزیونی, عکس ازدواج مجدد شهاب حسینی, ازدواج دوم شهاب حسینی, علت جدایی شهاب حسینی از همسرش

همسر شهاب حسینی پریچهر قنبری

فرزندان شهاب حسینی

شهاب حسینی دارای دو فرزند پسر است که فرزند اولش به نام محمدامین در زمستان سال ۸۲ متولد شد و فرزند دومش به نام امیرعلی در تابستان سال ۹۰ به دنیا آمد.

بیماری و فوت پسر شهاب حسینی

مدتی شایعه ای در این باره پراکنده شده بود که تکذیب شد. خوشبختانه هیچ یک از پسران شهاب حسینی بیمار نیستند.

شهاب حسینی, بیوگرافی شهاب حسینی, عکس شهاب حسینی, زندگی نامه شهاب حسینی, شهاب حسینی بازیگر, شهاب حسینی و همسرش, همسر شهاب حسینی, پریچهر قنبری, فرزندان شهاب حسینی, شهاب حسینی آمریکا, عکس عروسی شهاب حسینی, فوت پسر شهاب حسینی, شهاب حسینی فیلمها و نمایشهای تلویزیونی, عکس ازدواج مجدد شهاب حسینی, ازدواج دوم شهاب حسینی, علت جدایی شهاب حسینی از همسرش

عکس پسر شهاب حسینی

فعالیتهای شهاب حسینی

اولین جایزه ای که شهاب حسینی موفق به دریافت آن شد، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره فیلم فجر در سال ۸۷ بود، او این جایزه را برای بازی در فیلم سوپراستار دریافت کرد.

شهاب حسینی تاکنون دو جایزه بزرگ بین المللی را دریافت کرده است، جایزه اول شهاب حسینی دریافت تندیس بهترین بازیگر مرد از جشنواره فیلم کن در سال ۲۰۱۶ بود که او این جایزه را برای بازی در فیلم فروشنده دریافت کرد.

کارگردان فیلم فروشنده اصغر فرهادی بود.

جایزه دوم او نیز دریافت تندیس خرس نقره ای بهترین بازیگر مرد از جشنواره بین المللی فیلم برلین در سال ۲۰۱۱ بود که او این جایزه را برای بازی در فیلم جدایی ناصر از سیمین دریافت کرد.

کارگردان فیلم جدایی نادر از سیمین نیز اصغر فرهادی بود.

شهرت شهاب حسینی بعد از دریافت این دو جایزه بزرگ خارجی دوچندان شد.

کارنامه هنری شهاب حسینی در سینما

اولین ورود شهاب حسینی به سال ۸۰ برمی گردد که برای بازی در فیلم رخساره به کارگردانی امیر قویدل انتخاب شد.

بازیگر مقابل او در این فیلم، میترا حجار بود.

شهرت شهاب حسینی از سال ۸۱ شروع شد چرا که او به مدت دو سال یعنی از سال ۸۱ تا ۸۳ چندین فیلم سینمایی با کارگردانان معروف ایران بازی کرد.

از جمله فیلم هایی که شهاب حسینی در این مدت بازی کرد می توان به فیلم واکنش پنجم به کارگردانی تهمینه میلانی، این زن حرف نمی زند به کارگردانی علیرضا امینی، زهر عسل به کارگردانی ابراهیم شیبانی و رستگاری در هشت و بیست دقیقه به کارگردانی سیروس الوند اشاره کرد.

در همین سال ها پوران درخشنده او را برای بازی در فیلم شمعی در باد برای ایفای نقش بابک انتخاب کرد و یکی از درخشان ترین بازی های خودش را در این فیلم به نمایش گذاشت.

بازی بسیار زیبا و گیرای شهاب حسینی در فیلم های شمعی در باد و رستگاری در هشت و بیست دقیق باعث شد که دو سال پشت سر هم نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بایگر نقش مکمل مرد از جشنواره فیلم فجر شود.

شهاب حسینی در سال ۸۳ نیز در فیلم قتل آنلاین ایفای نقش کرد و همچنین در سال ۸۴ برای بازی در فیلم پیشنهاد ۵۰ میلیون تومانی انتخاب شد.

شهاب حسینی در سال های بعد در فیلم های زیادی مانند بچه های ابدی، محیا و دلشکسته بازی کرد که باعث شد بیش از پیش به شهرت برسد.

او در سال ۸۶ برای بازی در فیلم محیا، دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد را از جشنواره فیلم فجر دریافت کرد.

اوج شهرت شهاب حسینی در سال های ۸۷ و ۸۸ بود چرا که او در این مدت در فیلم های زیادی با معروف ترین کارگردانان ایرانی همکاری کرد و به خاطر بازی در این فیلم ها موفق به دریافت جایزه های زیادی شد.

از جمله این فیلم ها می توان به دلشکسته به کارگردانی علی روئین تن، درباره الی به کارگردانی اصغر فرهادی، سوپراستار به کارگردانی تهمینه میلانی، حوالی اتوبان به کارگردانی شهرام اسدی، پرسه در مه به کارگردانی بهرام توکلی اشاره کرد.

از میان این فیلم ها، بازی در نقش کوروش زند در فیلم سوپراستار او را به اوج شهرت و محبوبیت رساند.

شهاب حسینی سیمرغ بلورین بهترین بایگر نقش اول مرد از جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم سوپراستار را دریافت کرد و همچنین موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشن خانه سینما برای بازی در فیلم پرسه در مه شد.

مهم ترین فیلم و بازی او، فیلم درباره الی در نقش احمد بود و متفاوت ترین فیلم و کاراکتر او، فیلم پرسه در مه در نقش امین بود.

شهاب حسینی علاوه بر همکاری با کارگردانان ایرانی، با کارگردانان غیر ایرانی نیز همکاری کرده است، فیلم نیلوفر به کارگردانی سابین ژمایل در سال ۲۰۰۸ یکی از همکاری های شهاب حسینی با کارگردانان غیر ایرانی بود.

شهاب حسینی در سال ۸۹ برای دومین بار با اصغر فرهادی همکاری کرد و برای بازی در فیلم جدایی نادر از سیمین در نقش حجت انتخاب شد.

همانطور که گفته شد، شهاب حسینی برای بازی در این فیلم اولین جایزه بین المللی خود یعنی تندیس خرس نقره ای در جشنواره فیلم برلین در سال ۲۰۱۱ را دریافت کرد.

او همچنین برای این فیلم موفق به دریافت تندیس زرین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از جشن خانه سینما و همچنین دیپلم افتخار از جشنواره فیلم فجر شد.

بازی شهاب حسینی در فیلم جدایی نادر از سیمین در سینمای داخلی و خارجی بازتاب بسیار زیادی داشت چرا که بعد از دریافت این جایزه ها، در انجمن بین المللی سینه فیلی، نامزد دریافت جایزه آی سی اس به عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد.

همچنین بخوانید:  زینب سلیمانی: بیوگرافی / خبر ازدواج و داماد سردار سلیمانی / ماجرای اینستاگرام

همچنین در نظرسنجی که در سال ۹۲ در برنامه هفت انجام شد، شهاب حسینی به عنوان بهترین بازیگر دهه ۸۰ در ایران انتخاب شد.

یکی از عللی که شهاب حسینی برای فیلم جدایی از نادر از سیمین جایزه های زیادی را دریافت کرد این بود که او در این فیلم از بسیاری از فنون و تکنیک های ظریف بازیگری به نحو احسن استفاده کرد.

بعد از آن شهاب حسینی در سال ۹۰ و ۹۱ با بازی در فیلم های یکی می خواد باهات حرف بزنه، هیس دخترها فریاد نمی زنند، حوض نقاشی و تعبیرخواب، فیلم ها و بازی های ماندگار دیگری از خود به جای گذاشت.

شهاب حسینی در فیلم حوض نقاشی در نقش رضا یکی از دیگر از متفاوت ترین و قابل توجه ترین بازی های خود را به نمایش گذاشت و همین باعث شد که جایزه بهترین بازیگر مرد از جشنواره فیلم لیسبون را برای این این فیلم دریافت کند.

شهاب حسینی در سال ۹۳ برای بازی در فیلم دوران عاشقی انتخاب شد و برای بار دوم نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره فیلم فجر شد.

در همین سال ۹۳ بود که شهاب حسینی اولین تجربه خود در زمینه کارگردانی را به دست آورد و فیلم ساکن طبقه وسط را ساخت.

او در این فیلم علاوه بر کارگردانی، کار بازیگری نیز انجام داد و در این فیلم ۳۸ نقش متنوع را ایفا نمود.

شهاب حسینی در سال ۹۴ سومین همکاری خود را با اصغر فرهادی با فیلم فروشنده به انجام رساند.

او در فیلم فروشنده نقش عماد با برعهده داشت.

شهاب حسینی برای بازی در فیلم فروشنده بزرگترین و مهمترین دستاورد خود را به دست آورد و جایزه بهترین بازیگر مرد از جشنواره فیلم کن را دریافت کرد.

این جایزه در ایران و جهان یکی از مهمترین جایزه های هنری محسوب می شود و شهاب حسینی در تاریخ هنر ایران اولین کسی بود که توانست این جایزه را دریافت کند.

شهاب حسینی در همین سال ۹۴ برای بازی در فیلم هیس دخترها فریاد نمی زنند موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد از جشنواره فیلم اکشن ان آمریکا شد.

شهاب حسینی در تلویزیون

شهاب حسینی در سال ۷۹ با بازی در سریال پس از باران در نقش علی احمدی، برای اولین بار وارد تلویزیون شد.

سریال پلیس جوان که در سال ۸۰ پخش شد دومین کار تلویزیونی شهاب حسینی بود.

در سال ۸۲ نیز با بازی در سریال تب سرد بازی متفاوتی از خود نشان داد.

اوج شهرت شهاب حسینی در تلویزیون، بازی در سریال مدار صفر درجه در سال ۸۵  بود. او در این سریال نقش حبیب پارسا را بر عهده داشت.

سریال مدار صفر درجه را حسن فتحی کارگردان به نام ایرانی ساخت که این سریال ساخته مشترک چند کشور ایران و مجارستان و فرانسه و لبنان بود.

شهاب حسینی در سال ۸۸ با بازی در سریال شوق پرواز در نقش عباس بابایی نقش متفاوتی را بازی کرد.

درخشان ترین سریال شهاب حسینی، سریال شهرزاد بود که در شبکه نمایش خانگی پخش شد و اولین کار شهاب حسینی در شبکه خانگی بود.

سریال شهرزاد در سه فصل توسط حسن فتحی ساخته شد و یکی از پربیننده ترین سریال های شبکه خانگی در ایران بود.

این سریال دومین همکاری شهاب حسینی و حسن فتحی بود.

اجرای شهاب حسینی

اولین کار اجرای شهاب حسینی به سال ۷۷ برمی گردد که برای اولین بار در رادیو، گویندگی کرد.

بعد از آن کار اجرای خود را در تلویزیون ادامه داد و یک برنامه پربیننده در آن زمان به نام اکسیژن را اجرا کرد.

شهاب حسینی برنامه های تلویزیونی دیگری مانند برپا برپا، سایه روشن و رنگ صبح نیز اجرا کرده است.

در رادیو نیز کار گویندگی برنامه های دو نیمه سیب، صدای ما و گلبانگ شادی را بر عهده داشت.

شهاب حسینی در سال ۹۴ کار گویندگی یکی از برنامه های رادیویی سحرگاهی را به عنوان راوی نیز انجام داده است.

فعالیت شهاب حسینی در زمینه موسیقی

شهاب حسینی یک برادر به نام مهدی دارد، که در زمینه موسیقی و خوانندگی فعالیت می کند.

شهاب حسینی به همراه برادرش گروه موسیقی هفت را راه اندازی کردند و چهار آلبوم به بازار عرضه نمودند.

شهاب حسینی در آلبوم اول و دوم فقط دکلمه آهنگ ها را بر عهده داشته و در آلبوم سوم و چهارم خوانندگی کرده است.

همچنین چند سال پیش آهنگ شهزاده رویا منتشر شد که این اثر به نام او زده شده بود اما شهاب حسینی عنوان کرد که این آهنگ متعلق به او نیست.

فعالیت شهاب حسینی به عنوان کارگردان

همانطور که گفته شد شهاب حسینی اولین فیلمش را در سال ۹۲ به نام ساکن طبقه وسط ساخت.

داستان این فیلم در مورد مردی است که به یک ساختمان جدید نقل مکان می کند و رخدادهایی برای او اتفاق می افتد.

دومین فعالیت کارگردانی شهاب حسینی، فیلم کوتاه بیا با من بود که آن را با همکاری علیرضا نسایی و سینا آذین کارگردانی کرد.

آخرین فیلمی که شهاب حسینی در آن سمت کارگردان را دارد، فیلم مقیمان ناکجا است.

فعالیت شهاب حسینی در زمینه تهیه کنندگی

شهاب حسینی علاوه بر بازیگری و کارگردانی، کار تهیه کنندگی را نیز انجام داده است.

او در سال ۹۴ تهیه کنندگی فیلم خورشید نیمه شب به کارگردانی شبیر شیرازی را انجام داده است.

حواشی شهاب حسینی

شهاب حسینی در ۳۸ نقش

همانطور که گفته شد شهاب حسینی در فیلم ساکن طبقه وسط علاوه بر سمت کارگردانی، کار بازیگری نیز انجام داد.

او در لین فیلم، ۳۸ نقش را ایفا کرد که برای او یک رکورد جهانی را رقم زد چرا که تاکنون در سینمای ایران این اتفاق نیفتاده بود و در سینمای جهان نیز فقط چند نفر این چنین نقش هایی را بازی کرده اند، از جمله، پیتر سلرز در فیلم دکتر استرنج لاو به کارگردانی  استنلی کوبریک و همچنین دیتر هالروردن در فیلم دی دی و ارثیه فامیلی.

تقدیم جایزه توسط شهاب حسینی

همانطور که عنوان شد، شهاب حسینی یکی از بزرگترین جایزه های سینمایی جهان یعنی جایزه بهترین بازیگر مرد از جشنواره کن را دریافت کرد.

او در این مراسم وقتی جایزه را دریافت کرد، گفت که این جایزه را به خاطر مردم ایران دریافت کرده و به همین دلیل آن را به خوده مردم برمی گرداند، او عنوان کرد که این جایزه را با عشق به مردم ایران و از صمیم قلبش به مردم سرزمینش تقدیم می کند.

شهاب حسینی, بیوگرافی شهاب حسینی, عکس شهاب حسینی, زندگی نامه شهاب حسینی, شهاب حسینی بازیگر, شهاب حسینی و همسرش, همسر شهاب حسینی, پریچهر قنبری, فرزندان شهاب حسینی, شهاب حسینی آمریکا, عکس عروسی شهاب حسینی, فوت پسر شهاب حسینی, شهاب حسینی فیلمها و نمایشهای تلویزیونی, عکس ازدواج مجدد شهاب حسینی, ازدواج دوم شهاب حسینی, علت جدایی شهاب حسینی از همسرش

شهاب حسینی فیلمها و نمایشهای تلویزیونی

شهاب حسینی وقتی به ایران برگشت، در یک کنفرانس مطبوعاتی شرکت کرد و در آن جا نیز عنوان کرد که چون در شب نیمه شعبان موفق به دریافت این جایزه شده، قسمتی از آن را به صاحب الزمان (عج) تقدیم می کند.

این گفته او در رسانه های داخلی و خارجی بازتاب زیادی داشت و روزنامه فیگارو به طور ویژه به آن پرداخت.

شهاب حسینی در جریان نشریه یالثارات

در سال ۹۵ بعد از اینکه جشن حافظ برگزار شد، نشریه یا لثارات الحسین در واکنش به پوشش نامناسب بازیگران زن در این مراسم، مطلب بسیار زننده و توهین آمیزی بر ضد هنرمندان منتشر کرد.

تیتری که این روزنامه برای مطالبش در مورد این موضوع منتشر کرد، این بود: همه سرمایه های یک جشن و دیوث کیست؟

شهاب حسینی بعد از انتشار این خبر متن شدیدالحنی را در حمایت از هنرمندان خطاب به روزنامه یالثارات در صفحه شخصی اش منتشر کرد. او در این باره نوشت:

آقایان نه چندان محترم و مجهول الحال که با وقاحت تمام اقدام به چاپ مطلبی در شرمنامه خود کردید، پاسخ سوالتان ساده است. دستان شما شایسته حرمت قلم نیست.

آن را زمین بگذارید و به هم کیشان داعشی خود بپیوندید.

برای آوردن نام هنر و هنرمندان این مرز و بوم دهان خود را آب بکشید که به هیچ عنوان صلاحیت اظهارنظر در مورد محبوبین دل این مردم را ندارید.

مهاجرت شهاب حسینی به آمریکا

شهاب حسینی در سال ۹۵ و ۹۶ برای ادامه فعالیت های هنری به همراه خانواده اش به آمریکا رفت و در آنجا یک موسسه سینمایی به نام ندای هفت آسمان تاسیس کرد.

هدف این شرکت استعدادیابی در همه زمینه های هنری مانند سینما و تلویزیون و مستند و فیلم کوتاه و... می باشد.

شهاب حسینی, بیوگرافی شهاب حسینی, عکس شهاب حسینی, زندگی نامه شهاب حسینی, شهاب حسینی بازیگر, شهاب حسینی و همسرش, همسر شهاب حسینی, پریچهر قنبری, فرزندان شهاب حسینی, شهاب حسینی آمریکا, عکس عروسی شهاب حسینی, فوت پسر شهاب حسینی, شهاب حسینی فیلمها و نمایشهای تلویزیونی, عکس ازدواج مجدد شهاب حسینی, ازدواج دوم شهاب حسینی, علت جدایی شهاب حسینی از همسرش

شهاب حسینی آمریکا / مهاجرت شهاب حسینی به آمریکا

شهاب حسینی در این مدت حضورش در آمریکا در یک فیلم سینمایی به نام آن شب به کارگردانی کوروش آهاری و تهیه کنندگی محمد درمنش و الکس بروتو و جفری الارد بازی کرده است.

داستان این فیلم در مورد یک زوج ایرانی است که در آمریکا زندگی می کنند و یک شب در یک هتل زندانی می شوند و مجبور می شوند رازهایی که از همدیگر مخفی کرده اند را بازگو کنند.

در این فیلم بازیگران ایرانی مانند نیوشا جعفریان، امیرعلی حسینی، آرمین مهر، گلبرگ خاوری، علی کوششی و بازیگر خردسال به نام لیلا گرگانیان و همچنین بازیگران خارجی مانند لی لی ویکی، جرج مگوایر، الستر لیتم، مایکل گرم، جیا مورا ایفای نقش می کنند.

شهاب حسینی, بیوگرافی شهاب حسینی, عکس شهاب حسینی, زندگی نامه شهاب حسینی, شهاب حسینی بازیگر, شهاب حسینی و همسرش, همسر شهاب حسینی, پریچهر قنبری, فرزندان شهاب حسینی, شهاب حسینی آمریکا, عکس عروسی شهاب حسینی, فوت پسر شهاب حسینی, شهاب حسینی فیلمها و نمایشهای تلویزیونی, عکس ازدواج مجدد شهاب حسینی, ازدواج دوم شهاب حسینی, علت جدایی شهاب حسینی از همسرش

شهاب حسینی, بیوگرافی و عکس شهاب حسینی, مهاجرت شهاب حسینی به آمریکا, شایعات: فوت پسر شهاب حسینی, عکس ازدواج مجدد شهاب حسینی, ازدواج دوم شهاب حسینی, علت جدایی شهاب حسینی از همسرش

دانستنی های جالب در مورد شهاب حسینی

وقتی که به دنیا آمده، ۳ کیلو و ۷۰۰ گرم بوده و در ساعت ۳ و نیم به دنیا آماده است.

همچنین بخوانید:  رویا تیموریان : بیوگرافی / رویا تیموریان و همسرش / جدیدترین اخبار درباره این زوج سینمایی

در دوران کودکی و نوجوانی به گفته مادرش پسر شری بوده است.

شغل مادر او امدادگر سیار بوده و به همین دلیل بعد از گذراندن کلاس اول از دبستان بامداد نو، به خرم آباد مهاجرت کرده اند.

و کلاس دوم و سوم و چهارم دبستان را در آنجا گذرانده است.

علت مهاجرت او به کانادا این بود که عمویش در کانادا زندگی می کرده است.

دوران سربازی را در تیپ ۶۵ ارتش در بخش نیروهای ویژه گذرانده است.

او در دوران سربازی، راننده بوده و پس از ۱۸ ماه سربازی، به علت خونریزی معده از اضافه خدمت معاف شد.

او نیز مانند اغلب بازیگران، کار بازیگری را از تئاترهای دانشجویی آغاز کرده و برای آموزش بیشتر و حرفه ای آن در کلاس های بازیگری حمید سمندریان شرکت کرده است.

برای اجرای برنامه های شاد با بازیگران کمدی مانند نادر سلیمانی و نصرالله رادش و یوسف صیادی و رضا شفیعی جم به شهرهای مختلف می رفتند.

کامران ملک مطیعی و نادر سلیمانی باعث ورود او به تلویزیون شدند.

او طرفدار هیچکدام از تیم های استقلال و پرسپولیس نیست بلکه تیم موردعلاقه اش، پارس جنوبی است.

او علاوه بر فعالیت های هنری، صاحب یک کافه به نام کافه هنر است. به گفته او، زمان هایی که سرکار است.برادرش و همسرش این کافه را مدیریت می کنند و در اوقات فراغت همیشه در کافه حضور دارد.

اولین دیدار شهاب حسینی و همسرش زمانی بوده که او برای دیدن دوستانش از سربازی به مرخصی آمده و به دانشگاه رفته بود و در محوطه دانشگاه همسرش را برای اولین بار دیده است.

بیوگرافی پریچهر قنبری همسر شهاب حسینی

پریچهر قنبری متولد ۴ دی سال ۵۹ است. او اهل تهران می باشد.

او لیسانس خود را در رشته چهره پردازی در دانشگاه تهران کسب کرده است.

به گفته خودش، به حرفه گریم علاقه زیادی دارد و در این زمینه فعالیت هایی انجام می دهد.

او یک خواهر و یک برادر دارد و خودش فرزند آخر می باشد.

پریچهر قنبری همچنین در تئاتر بازی می کند و در فیلم همسرش یعنی ساکن طبقه وسط وارد سینما شده است.

فیلم های شهاب حسینی

۱۳۹۸: مست عشق
۱۳۹۷: آن شب (شب)
۱۳۹۷: نرگس
۱۳۹۶: لابیرنت
۱۳۹۶: نبات
۱۳۹۶: مقیمان ناکجا
۱۳۹۵: لابی
۱۳۹۵: برادرم خسرو
۱۳۹۵: غلام
۱۳۹۴: خورشید نیمه شب
۱۳۹۴: فروشنده
۱۳۹۴: چهارشنبه
۱۳۹۴: امتحان نهایی
۱۳۹۳: سایه های موازی
۱۳۹۳: دوران عاشقی
۱۳۹۳: طعم شیرین خیال
۱۳۹۲: ساکن طبقه وسط
۱۳۹۲: پنج ستاره
۱۳۹۱: تعبیر خواب
۱۳۹۱: آشغال های دوست داشتنی
۱۳۹۱: حوض نقاشی
۱۳۹۰: یکی می خواهد باهات حرف بزنه
۱۳۹۰: هیس دخترها فریاد نمی زنند
۱۳۹۱: من و زیبا
۱۳۸۹: به امید دیدار
۱۳۸۹: آفریقا
۱۳۸۹: جدایی نادر از سیمین
۱۳۸۹: خانه پدری
۱۳۸۹: برف روی شیروانی داغ
۱۳۸۹: سوت پایان
۱۳۸۸: پرسه در مه
۱۳۸۸: حوالی اتوبان
۱۳۸۷: آناهیتا
۱۳۸۷: درباره الی
۱۳۸۷: سوپراستار
۱۳۸۶: تنهایی
۱۳۸۶: پرچم های قلعه کاوه
۱۳۸۶: دلشکسته
۱۳۸۶: محیا
۱۳۸۶: نیلوفر
۱۳۸۵: ایستگاه بهشت
۱۳۸۵: بچه های ابدی
۱۳۸۵: غیرمنتظره
۱۳۸۵: قصه عشق
۱۳۸۴: پیشنهاد ۵۰ میلیونی
۱۳۸۴: قتل آنلاین
۱۳۸۳: رستگاری در هشت و بیست دقیقه
۱۳۸۳: گرداب
۱۳۸۲: الهه زیگورات
۱۳۸۲: شمعی در باد
۱۳۸۱: زهر عسل
۱۳۸۱: این زن حرف نمی زند
۱۳۸۱: واکنش پنجم
۱۳۸۰: آدمک ها
۱۳۸۰: رخساره

سریال های شهاب حسینی

۱۳۹۸: شکرستان
۱۳۹۶: شهرزاد ۳
۱۳۹۵-۱۳۹۶: شهرزاد ۲
۱۳۹۳-۱۳۹۴: شهرزاد ۱
۱۳۸۷-۱۳۹۲: سرزمین کهن
۱۳۸۸-۱۳۹۰: شوق پرواز
۱۳۸۴: مدار صفر درجه
۱۳۸: شوق پرواز
۱۳۸۲-۱۳۸۳: رقص پرواز
۱۳۸۲-۱۳۸۳: تب سرد
۱۳۸۰: پلیس جوان
۱۳۷۹: وکیل
۱۳۷۹: همسفر
۱۳۷۹: پس از باران

تله فیلم های شهاب حسینی

۱۳۸۶: اوهام
۱۳۸۶: ناشناس
۱۳۸۵: تنگنا
۱۳۸۳: باغ آلوچه

برنامه های تلویزیونی شهاب حسینی
اکسیژن
برپا برپا
رنگ صبح
سایه روشن
کلاه قرمزی ۹۳
هفت

مستندهای شهاب حسینی

۱۳۹۵: کربلا جغرافیای یک تاریخ
۱۳۹۴: من ناصر حجازی هستم
۱۳۹۰: ساکن صحرای سکوت

تئاترهای شهاب حسینی
۱۳۹۶: اعتراف
۱۳۹۱: ملاقات
۱۳۸۷: کرگدن
۱۳۷۵: افسانه
۱۳۷۴: بر کرانه باد

فیلم های کوتاه شهاب حسینی

۱۳۹۴: بیا با من
۱۳۹۴: همین یک ساعت پیش

برنامه های رادیویی شهاب حسینی
۱۳۹۴: گویندگی برنامه سحرگاهی
۱۳۷۹:۱۳۸۰: گلبانگ شادی
۱۳۷۷: صدای ما
۱۳۷۶: دو نیمه سیب

فعالیت های خوانندگی شهاب حسینی

خواننده آهنگ های بدرود، آشنای غریب، پریچهر، خداحافظ، خدا، پرواز، وقت رفتن، هفت سین.
گوینده دکلمه در آهنگ های هفت سین، غریبه، بی گناه، پسرک روزنامه فروش، عزیز تنها.

تهیه کنندگی شهاب حسینی

خورشید شب

جوایز شهاب حسینی

در سال ۲۰۱۷ برای بازی در نمایش اعتراف برنده مدال طلایی بهترین دستاورد هنری از دانشگاه ای ال یو کالیفرنیا شد.
در سال ۱۳۹۶ برای بازی در فیلم فروشنده برنده جایزه بهترین بازیگر مرد از جشن خانه سینما شد.
در سال ۱۳۹۶ برای بازی در فیلم فروشنده برنده جایزه بهترین بازیگر مرد از جشن حافظ شد.
در سال ۱۳۹۵ برای بازی در سریال شوق پرواز برنده جایزه ویژه و دیپلم افتخار بهترین بازیگر مرد از جشنواره فیلم مقاومت شد.
در سال ۱۳۹۵ برای بازی در فیلم دلشکسته برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره مردمی فیلم و عکس چهل چراغ شد.
در سال ۱۳۹۵ برای بازی در سریال شهرزاد نامزد دریافت تندیس حافظ بهترین بازیگر مرد درام تلویزیونی از جشن حافظ شد.
در سال ۲۰۱۶ برای کارگردانی فیلم ساکن طبقه وسط برنده جایزه بهترین کارگردانی از جشنواره فیلم اکشن ان فیلم آمریکا شد.
در سال ۲۰۱۶ برای بازی در فیلم هیس دخترها فریاد نمی زنند برنده جایزه بهترین بازیگر مرد از جشنواره فیلم اکشن ان آمریکا شد.
در سال ۲۰۱۶ برای بازی در فیلم فروشنده برنده جایزه بهترین بازیگر مرد از جشنواره فیلم کن شد.
در سال ۱۳۹۴ برای بازی در فیلم تعبیر خواب برنده تندیس زری و دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره بین المللی فیلم شهر شد.
در سال ۱۳۹۳ برای بازی در فیلم دوران عاشقی نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره فیلم فجر شد.
در سال ۲۰۱۴ برای بازی در فیلم حوض نقاشی برنده جایزه ویژه بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره فیلم لیسبون شد.
در سال ۱۳۹۳ برای بازی در فیلم حوض نقاشی برنده تندیس شایستگی بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشن خانه سینما شد.
در سال ۱۳۹۲ برای بازی در فیلم حوض نقاشی برنده دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران شد.
در سال ۲۰۱۳ برای بازی در فیلم تعبیر خواب برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره بین المللی فیلم و تلویزیون دتکتیو فست شد.
در سال ۱۳۹۲ برای بازی در فیلم تعبیر خواب نامزد دریافت تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره بین المللی فیلم یاس شد.
در سال ۱۳۹۲ برای بازی در فیلم تعبیر خواب نامزد دریافت سرو زرین بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره جام جم شد.
در سال ۱۳۹۲ برای بازی در فیلم تعبیر خواب نامزد دریافت تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره میلاد سرخ شد.
در سال ۱۳۹۲ برای بازی در فیلم حوض نقاشی برنده دیپلم افتخار از جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران شد.
در سال ۱۳۹۱ برای بازی در فیلم تنهایی برنده تندیس یاس زرین بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره بین المللی فیلم یاس شد.
در سال ۲۰۱۲ برای بازی در فیلم جدایی نادر از سیمین برنده جایزه آی سی اس بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از انجمن بین المللی سینه فیلی شد.
در سال ۲۰۱۲ برای بازی فیلم جدایی نادر از سیمین نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از انجمن فیلم مستقل کلوترودیس شد.
در سال ۱۳۹۰ برای بازی در فیلم جدایی نادر از سیمین برنده تندیس زرین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از جشن خانه سینما شد.
در سال ۲۰۱۱ برای بازی در فیلم جدایی نادر از سیمین برنده جایزه خرس نقره ای بهترین گروه بازیگران مرد از جشنواره بین المللی فیلم برلین شد.
در سال ۱۳۹۰ برای بازی در فیلم جدایی نادر از سیمین برنده لوح سپاس و تندیس بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران شد.
در سال ۱۳۸۹ برای بازی در فیلم جدایی نادر از سیمین برنده دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از جشنواره فیلم فجر شد.
در سال ۱۳۸۹ برای بازی در فیلم های سوپراستار و درباره الی برنده تندیس حافظ بهترین بازیگر مرد از جشن حافظ شد.
در سال ۱۳۸۹ برای بازی در فیلم پرسه در مه برنده لوح سپاس و تندیس بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از جشنواره فیلم فجر شد.
در سال ۱۳۸۹ برای بازی در فیلم های پرسه در مه و درباره الی برنده تندیس شایستگی بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشن خانه سینما شد.
در سال ۱۳۸۸ برای بازی در فیلم های سوپراستار و درباره الی نامزد دریافت لوح سپاس و تندیس بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران شد.
در سال ۱۳۸۷ برای بازی در فیلم درباره الی برنده دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره فیلم فجر شد.
در سال ۱۳۸۷ برای بازی در فیلم محیا برنده دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره فیلم فجر شد.
در سال ۱۳۸۷ برای بازی در فیلم سوپراستار برنده سیمزغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره فیلم فجر شد.
در سال ۱۳۸۳ برای بازی در فیلم شمعی در باد نامزد دریافت تندیس زرین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از جشن خانه سینما شد.
در سال ۱۳۸۳ برای بازی در فیلم رستگاری در هشت و بیست دقیقه نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از جشنواره فیلم فجر شد.
در سال ۱۳۸۲ برای بازی در فیلم شمعی در باد نامزد دریافت سیمرع بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از جشنواره فیلم فجر شد.
در سالل ۱۳۸۲ برای بازی در فیلم واکنش پنجم نامزد دریافت تندیس زرین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از جشن خانه سینما شد.

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پرطرفدارترین
Inline Feedbacks
View all comments
رضا
دی ۲۹, ۱۳۹۸ ۹:۵۰ ب.ظ

عالی