رضا عطاران : بیوگرافی / رضا عطاران و همسرش / جدیدترین اخبار و حواشی

چهره ها 🔥 ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

رضا عطاران : بیوگرافی / رضا عطاران و همسرش / جدیدترین اخبار و حواشی

رضا عطاران : در این بخش از معرفی چهره ها در بیوگرافی وب سایت نایریکا به معرفی رضا عطاران, بیوگرافی رضا عطاران, عکس رضا عطاران و همسرش و فرزندش, عکس های جدید رضا عطاران, ادرس منزل رضا عطاران, همسر دوم رضا عطاران, اصالت رضا عطاران, مجموعه فیلمهای رضا عطاران, فرزند رضا عطاران می پردازیم.

رضا عطاران, بیوگرافیرضا عطاران, عکس رضا عطاران و همسرش و فرزندش, عکس های جدید رضا عطاران, ادرس منزل رضا عطاران, همسر دوم رضا عطاران, اصالت رضا عطاران, مجموعه فیلمهای رضا عطاران, فرزند رضا عطاران

رضا عطاران, بیوگرافی رضا عطاران, عکس رضا عطاران و همسرش و فرزندش, عکس های جدید رضا عطاران, ادرس منزل رضا عطاران, همسر دوم                       رضا عطاران, اصالت رضا عطاران, مجموعه فیلمهای رضا عطاران, فرزند رضا عطاران


زندگینامه رضا عطاران

نام: رضا

نام خانوادگی: عطاران

تاریخ تولد: ۱۳۴۷/۰۲/۲۰

محل تولد: مشهد

مدرک تحصیلی: لیسانس کارگردانی

همسر: فریده فرامرزی

زندگینامه

رضا عطاران بازیگر خوب سینما و تلویزیون در بیستمین روز از اردیبهشت ماه ۱۳۴۷ در یکی از محله های قدیمی شهر مشهد متولد شد، او علاوه بر بازیگری در زمینه های دیگر مثل کارگردانی، فیلم نامه نویسی و خوانندگی نیز فعالیت دارد. او اصالتی کاخکی دارد و سومین فرزند خانواده است، زمانی که سن کمی داشته مادرش در زلزله کاخک فوت شده است.

رضا عطاران بعد از اینکه دیپلم خود را در رشته اقتصاد گرفت برای ادامه تحصیل راهی تهران شد و در دانشکده هنرهای زیبایی دانشگاه تهران رشته طراحی صنعتی را انتخاب کرد و به تحصیل پرداخت. او بخاطر علاقه اش به هنر و بازیگری دانشگاه را رها کرد و به سینما روی آورد و با بازی در تئاتر حسن حامد فعالیت هنری خود را در سال ۱۳۶۱ آغاز نمود.

رضا عطاران در سال ۱۳۷۳ با خانم فریده فرامرزی بازیگر سینما ازدواج کرده ولی تا کنون دارای فرزند نشده اند. فریده فرامرزی یکی از بازیگران سینما است که توانسته برای بازی در فیلم صندلی خالی نامزد سیمرغ بلورین نقش مکمل زن جشنواره فجر شود. رضا عطاران درباره علت بچه دار نشدنش می گوید:

اگر قرار را بر بودن یا نبودن بگذارید به نظرم نبودن بهتر است. از ابتدا هم با همسرم هم عقیده بودیم و از قبل از ازدواج هم به صورت جدی بر فرزند دار نشدن توافق کردیم.

سیگار و گیاهخواری

سیگاری است و جالب است بدانید فقط سیگار بهمن میکشد البته به سلامتی خود اهمیت میدهد و مدتی است مانند همسر خود گیاهخواری را شروع کرده است.

علایق عطاران

نقاش و خطاط بسیار ماهری است و گهگاهی مجسمه سازی هم می کند به فوتبال علاقه عجیبی دارد و جز افرادی بود که فوتبال هنرمندان را پایه گذاری کرد. از فوتبالیست ها با مهرداد میناوند دوستی قدیمی و نزدیکی دارد.

ازدواج سوم پدرش

وقتی مادرم فوت کرد؛ پدرم باز هم ازدواج کرد همسر دوم شان هم فوت کرد و برای بار سوم ازدواج کرد و در حال حاضر با ایشان در مشهد زندگی می کند.

رابطه با مهران مدیری

گفته می شد عطاران با مهران مدیری قهر است، اما خودش می گوید کاراکترهاش و نوع کارهایش را دوست ندارد به همین دلیل در کارهای او بازی نمی کند. اما می گوید از خدایش است مدیری در کارهای او بازی کند.

علاقه به کلاه

تا جایی که یادم می آید کلاه را همیشه داشتم حتی زمانی که ساعت خوش کار می کردیم، به کلاه علاقه داشتم تا اینکه کچلی ام بیشتر و علاقه منم به کلاه بیشتر شد.

خوش قولی رضا عطاران

درباره رضا عطاران می گویند در کار بسیار خوش قول است و خیلی کم غر می زند. حتی همین امروز هم درست رأس ساعت سه که قرار داشتیم اینجا بودید و توانستیم کاملا این مسئله خوش قول بودن را حس کنیم. همه این تعریف های مثبتی که از من می شنوید در نتیجه علاقه من به کار است، چون کار را دوست دارم بنابراین خوش قول هستم و اگر ساعت چهار صبح هم از من بخواهند، می روم سر کار. البته برای سر وقت رسیدن به اینجا اصلا چنین دلیلی نداشتم (می خندد) گاهی هم یک بدجنسی هایی هم می کنم و مثلا دیر می روم.

علت کار نکردن در تلویزیون

مغزم دیگر نمی کشد و فقط کارهای کوتاه را می توانم انجام دهم در سینما کل یک فیلم ۹۰ دقیقه است و تایم فیلمبرداری هم نهایتا دو ماه. در سریال اما باید زمان زیادی صرف کرد. همان طور که خودتان هم گفتید مثل «کوچه اقاقیا» یک جایی ممکن است خسته شوم و حالم خراب شود.

رابطه با فضای مجازی

زمانی کامنت ها را می خواندم ولی از زمانی که فحش می نویسند، دیگر نمی خوانم چون مثلا اولش کلی تعریف می خوانم و می بینم همه نوشته اند ایول، دمت گرم، چه بازی خوبی. بعد یکهو بعد از این همه تعریف، می رسم به یک فحش بد که اثر کل آن قبلی ها را خراب می کند.»

عطاران کماکان ماشین ندارد و از ماشین خوشش هم نمی آید

به نظرم دنیا ارزش خیلی گیر دادن و توجه به جزییاتش ندارد، بنابراین من هم سعی می کنم خیلی به این چیزها توجه نکنم. برای همین جمله اول فیلم «خوابم میاد» را خیلی دوست دارم. این که وقتی راحت ترین راه زندگی کردن را پیدا کنیم ،آن موقع است که خوشبختیم. خودم با گوشی خودم نمی گیرم چون نمی خواهم شماره ام پخش شود اما مثلا الان که بخواهم بروم از شماها می خواهم برایم اسنپ بگیرید.»

فیلم زیاد می بینم

خیلی کم کتاب می خوانم. یک زمانی این جزء ایده های فکری من بود که هر چیزی بخوانم روی کارهایم تاثیر می گذارد اما هر چه در دنیای واقعی ببینم خودم راجع به تاثیر آن تصمیم می گیرم. مسائل زندگی روزمره و آدم های معمولی خیلی مستندتر و واقعی تر هستند و اگر بخواهم آن را نمایش بدهم هم جذاب تر است و هم منحصرا برای خودم می شود. یک دوره ای جزء نمایش و پزم بود که می گفتم فقط «بیگانه» آلبر کامو را خوانده ام (می خندد) البته بعدها گفتم که «کافکا در کرانه» موراکامی را هم خوانده ام و تعداد کتاب هایم شد دو تا. اما اگر درباره دیدن فیلم جایی صحبت کرده ام، همین الان می گویم که دروغ گفته ام، فیلم می بینم.

سعی کنیم خوشبخت باشیم

به نظرم همه می توانند این طوری زندگی کنند. وقتی که تو را مجبور کنند در جایی مثل یک اتاق یک در یک زندگی کنی، بالاخره می توانی خودت را تطبیق دهی و احساس خوشبختی کنی. به نظرم ما کاملا به اجبار توی این دنیا هستیم و خب این هم مثل همان زندگی توی یک اتاق است. می توانیم سعی کنیم خوشبخت باشیم. آمادگی اش را دارم. به خاطر شرایط مالی و اجتماعی خانواده ام، قبلا توی زندگی ام شرایطی را تجربه کرده ام که باعث شده همیشه فکر کنم هر اتفاقی ممکن است برایم بیفتد. برای همین آمادگی اش را دارم.

ورود به تلویزیون

پرواز ۵۷

عطاران در سال ۱۳۶۹ با بازی در مجموعه تلویزیونی بیداران به کارگردانی اصغر عبداللهی برای اولین بار در تلویزیون دیده شد و پس از آن با ایفای نقش در سریال پرواز ۵۷ و ساعت خوش مهران مدیری به شهرت رسید و در عرصه بازیگری پیشرفت کرد.

سریال پرواز ۵۷ یکی از نخستین سریال های طنز بعد از انقلاب بود که توسط مهران مدیری و در سال ۱۳۷۲ ساخته و از شبکه اول سیما به نمایش گذاشته شد و مخاطبان زیادی را به خود جلب کرد. رضا عطاران در کنار نصرالله رادش، سعید آقاخانی و حمید لولایی در این مجموعه تلویزیونی به ایفای نقش پرداخت.

ساعت خوش

ساعت خوش نام یک سریال طنز است که در سال ۱۳۷۳ توسط مهران مدیری ساخته و از شبکه اول سیما پخش شد و با استقبال خوبی از طرف مردم روبرو گردید. رضا عطاران در این فیلم با رضا شفیعی جم، سعید آقاخانی، ارژنگ امیرفضلی و نادر سلیمانی هم بازی بود.

رضا عطاران, بیوگرافیرضا عطاران, عکس رضا عطاران و همسرش و فرزندش, عکس های جدید رضا عطاران, ادرس منزل رضا عطاران, همسر دوم رضا عطاران, اصالت رضا عطاران, مجموعه فیلمهای رضا عطاران, فرزند رضا عطاران

رضا عطاران, بیوگرافی رضا عطاران, عکس رضا عطاران و همسرش و فرزندش

 

اولین تجربه کارگردانی رضا عطاران

مجید دلبندم

عطاران بعد از بازی در سریال های سال خوش، سرزمین سبز و دنیای شیرین، در سال ۱۳۷۸ اولین فعالیت خود در زمینه کارگردانی را با مجموعه تلویزیونی مجید دلبندم رقم زد. عطاران در این سریال علاوه بر کارگردانی و نویسندگی به عنوان بازیگر هم حضور داشت. مجید دلبندم داستان عروسکی دست دراز به نام مجید است که با شیرین کاری هایش هر بار ماجرای تازه ای را خلق می کند.

این سریال در گروه کودک و نوجوان تولید شده و با استقبال بسیار خوبی روبرو شد، یوسف تیموری، زیبا بروفه ، جواد رضویان و مجید صالحی از دیگر بازیگران این مجموعه طنز میباشند.

شهرت در کارگردانی با سریال های پر مخاطب

آقای عطاران در ادامه فعالیت کارگردانی در سال ۱۳۷۹ قطار ابدی را ساخت ، او از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۲ سریال های سیب خنده، ستاره ها، کوچه اقاقیا را به طور حرفه ای ساخت و عرضه کرد.

خانه بدوش یکی دیگر از سریال های پر بیننده رضا عطاران است که در سال ۱۳۸۳ ساخته و در ماه رمضان از شبکه سوم سیما به نمایش گذاشته شد. عطاران با این سریال وارد عرصه تولید سریال های مناسبتی ماه رمضان شد و مخاطبان زیادی را به خود جلب کرد.

عطاران بعد از سریال خانه بدوش مجموعه متهم گریخت را در سال ۱۳۸۴ گارگردانی کرد، این سریال به نویسندگی سعید آقاخانی در ماه رمضان از شبکه سوم سیما پخش شد و با استقبال خوبی هم روبرو گردید. سیروس گرجستانی، علی صادقی و مریم امیرجلالی از دیگر بازیگران این مجموعه طنز بودند،

رضا عطاران پس از آن سریال ترش و شیرین را برای پخش در نوروز ۱۳۸۶ ساخت. او همچنین در سال ۸۷ با ساخت سریال بزنگاه توانست توجه هوادارانش را بار دیگر به خود جلب نماید.

خداحافظی عطاران با تلویزیون با بزنگاه

عطاران که با ساخت سریال های پر مخاطبی مثل خانه به دوش، متهم گریخت و ترش و شیرین توانسته بود هواداران زیادی را به خود جلب کند و مردم را برای لحظات کوتاهی شاد نماید با ساخت سریال طنز و دیدنی بزنگاه از تلویزیون خداحافظی کرد و علیرغم پیشنهاداتی که از سوی صدا و سیما دارد ولی تا کنون خبری از همکاری او با صدا و سیما اعلام نشده است.

عطاران علت دوری از تلویزیون را خستگی اعلام کرده است. بزنگاه با بازی مرجانه گلچین، حمید لولایی و علی صادقی در سال ۱۳۸۷ توسط رضا عطاران ساخته و در ماه رمضان همان سال از شبکه سوم سیما مهمان خانه های مردم بود.

ورود عطاران به سینما

سیندرلا

رضا عطاران در سال ۱۳۷۶ با بازی در فیلم سینمایی کلید ازدواج به کارگردانی داوود موثقی برای اولین بار پا به عرصه سینما گذاشت. سیندرلا عنوان دومین کار سینمایی عطاران بود که در سال ۱۳۸۰ رقم خورد. او در این فیلم در کنار بازیگرانی همچون رامبد جوان و مرحوم پوپک گلدره به ایفای نقش پرداخت. عطاران بعد از آن در فیلم هایی مثل کلاه قرمزی و سروناز، هوو و کلاهی برای باران فعالیت بازیگری اش را در سینما ادامه داد.

کلاهی برای باران

کلاهی برای باران عنوان فیلمی به کارگردانی مسعود نوابی است که در سال ۱۳۸۵ ساخته و در سینماهای کشور به نمایش گذاشته شد. عطاران در این فیلم به همراه جواد رضویان، حدیث فولادوند و مهران غفوریان به ایفای نقش میپردازد، داستان فیلم درباره دو دزد به نام های ابی و جلال با بازی عطاران و رضویان است که در یکی از شبهایی که به دزدی میروند با صحنه خودکشی دختری به نام باران روبرو میشوند و او را به همراه مادرش به بیمارستان میبرند و نجات پیدا میکند و همین موضوع ماجراهای جالبی را در فیلم بوجود می آورد.

نیش زنبور

عطاران بعد از درخشش در فیلم سینمایی خروس جنگی ، با بازی در نیش زنبور بازی متفاوتی را از خود نشان داد، او در این فیلم با بازیگرانی مثل رضا کیانیان، مریلا زارعی و ژاله صامتی همبازی بود. این فیلم داستان دو کلاهبردار به نام های اسد و رضا را روایت میکند که با صحنه سازی از پیرزنان ثروتمند پول میگیرند و از این راه امرار معاش میکنند.

ورود آقایان ممنوع

او در سال ۱۳۸۹ در دو فیلم اسب حیوان نجیبی است و ورود آقایان در دو نقش کاملا متفاوت ظاهر شد. رضا عطاران برای بازی در این دو فیلم موفق به کسب تندیس لبخند زرین و دیپلم افتخار بهترین بازیگر مرد در مراسم اختتامیه دومین جشن لبخند آفتاب شد.

خوابم می آد

در سال ۱۳۹۰ عطاران فیلمی به نام خوابم می آد را ساخت، او در این فیلم به عنوان بازیگر هم حضور داشت و برای بار دوم نقش یک معلم را بازی کرد. اکبر عبدی در این فیلم نقش یک زن سالخورده را ایفا میکند که حال و هوای طنز و مفرحی را برای تماشاچی ایجاد میکند. مریلا زارعی و ویشکا آسایش از دیگر بازیگران این فیلم هستند، رضا عطاران در این فیلم توانست سیمرغ بهترین کارگردان بخش نگاه نو را از جشنواره فیلم فجر دریافت نماید.

بی خود و بی جهت

بی خود و بی جهت به کارگردانی عبدالرضا کاهانی در سال ۱۳۹۱ ساخته و در سینماهای کشور به نمایش درآمد، رضا عطاران در این فیلم در کنار احمد مهرانفر، نگار جواهریان و پانته آ بهرام به ایفای نقش پرداخت. عطاران برای بازی در این فیلم موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد از هفتمین جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران شد. او یک سال بعد در فیلم سینمایی دهلیز به کارگردانی بهروز شعیبی به ایفای نقش پرداخت و توانست برای بار دوم جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد در جشن انجمن منتقدان را از آن خود کند.

رضا عطاران, بیوگرافیرضا عطاران, عکس رضا عطاران و همسرش و فرزندش, عکس های جدید رضا عطاران, ادرس منزل رضا عطاران, همسر دوم رضا عطاران, اصالت رضا عطاران, مجموعه فیلمهای رضا عطاران, فرزند رضا عطاران

رضا عطاران, بیوگرافی رضا عطاران, عکس رضا عطاران و همسرش و فرزندش, عکس های جدید رضا عطاران, ادرس منزل رضا عطاران, همسر دوم رضا عطاران, اصالت رضا عطاران, مجموعه فیلمهای رضا عطاران, فرزند رضا عطاران

طبقه هساث

طبقه هساث به کارگردانی کمال تبریزی در سال ۱۳۹۲ ساخته و در سینماهای سراسر کشور به نمایش گذاشته شد، رضا عطاران در این فیلم در کنار بهاره رهنما، پیمان قاسمخانی و آزاده صمدی به ایفای نقش پرداخت و موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره فیلم فجر شد. پیمان قاسمخانی علاوه بر بازیگری در این فیلم نویسندگی آن را هم به عهده داشت، این فیلم درباره مردی به نام کمالی است که همسرش را بعد از فوت در یک قبر دو طبقه دفن میکند اما فروشنده قبر که مردی کلاهبردار بوده طبقه دوم قبر را که متعلق به آقای کمالی بوده به فرد دیگری فروخته و حالا یک مرد غریبه در کنار همسرش دفن شده، حالا آقای کمالی به هر دری میزند تا قبر را پس بگیرد و همین موضوع ماجراهای جالبی را به همراه می آورد.

استراحت مطلق

استراحت مطلق عنوان فیلمی است که رضا عطاران در آن به همراه همسرش فریده فرامرزی به ایفای نقش پرداخت. تماس بدنی عطاران و همسرش فریده فرامرزی در این فیلم حاشیه های زیادی را به همراه آورد طوری که قرار شد برخی از سکانس ها از فیلم حذف گردد تا اجازه اکران به آن داده شود ولی بخاطر کوتاه بودن فیلم این امکان وجود نداشت و از همین رو عبدالرضا کاهانی دربرابر این خواسته ایستادگی کرد و ابراز داشت این دو بازیگر با هم نسبت زن و شوهری دارند. سرانجام این فیلم در سال ۱۳۹۳ در سینماهای سراسر کشور به نمایش گداشته شد، ترانه علیدوستی از دیگر بازیگران این فیلم است. داستان فیلم درباره زنی است که به تهران مهاجرت کرده و در راه سفر با همسر سابقش که فردی پرخاشگر است روبرو میشود.

سود آورترین بازیگر سینما

رضا عطاران با بازی در فیلم های طبقه هساث، رد کارپت و کلاشینکف و سود آوری ۱٫۶ میلیاردی در سینمای ایران لقب سود آورترین بازیگر را در سال ۱۳۹۳ از آن خود کرد. او همچنین در سال ۱۳۹۳ در فیلم نهنگ عنبر نقش ارژنگ صنوبر را بازی کرد، این فیلم به کارگردانی سامان مقدم ابتدا قرار بود در جشنواره فیلم فجر به نمایش درآید ولی این اتفاق نیافتاد و در اواخر اردیبهشت سال ۱۳۹۴ در سینماهای سراسر کشور به نمایش درآمد و با استقبال خوبی از طرف مردم روبرو شد. عطاران بعد از نهنگ عنبر در دو فیلم موفق گینس و من سالوادور نیستم به ایفای نقش پرداخت.

نهنگ عنبر ۲:سلکشن رویا

او در سال ۱۳۹۴ با فیلم نه چندان موفق دراکولا به سینماهای کشور آمد و با نقدهایی از سوی منتقدان روبرو شد و پس از آن در نهنگ عنبر ۲ بازی کرد. این فیلم در سال ۱۳۹۴ ساخته و در ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ در سینماهای کشور به نمایش گذاشته شد و با فروش ۲۰ میلیاردی خود عنوان یکی از پر فروش ترین فیلم های تاریخ سینمای ایران را از آن خود کرد. این فیلم دنباله داستان فیلم نهنگ عنبر را روایت میکند که ارژنگ بعد از چهل سال انتظار بالاخره رویا را بدست آورده و برای برگزاری عروسی راهی شما میشود و در راه به یادآوری خاطرات گذشته میپزدازد.

مصادره

پس از موفقیت رضا عطاران در فیلم سینمایی نهنگ عنبر دو، او در سال ۹۶ در دو فیلم مصادره و هزارپا به ایفای نقش پرداخت. مصادره اولین تجربه کارگردانی مهران احمدی است که علاوه بر کارگردانی به عنوان بازیگر هم در این فیلم حضور دارد. داستان فیلم درباره مردی به نام اسماعیل یارجانلو با بازی رضا عطاران است که یکی از کارمندان اداره ساواک میباشد، او با پولی که در بلیط بخت آزمایی برنده شده یک زمین در عباس آباد میخرد ولی بعد از انقلاب مجبور به فرار از کشور میشود و وکالت زمینش را به دوستش میسپارد و همین موضوع ماجراهای زیادی را برای او بوجود می آورد.

هزارپا

عطاران در سال ۱۳۹۶ پس از بازی در مصادره در فیلم سینمایی هزارپا به ایفای نقش پرداخت و برای دومین بار با مهران احمدی همبازی شد. هزارپا به کارگردانی ابوالحسن داوودی توانست با فروش۳۰ میلیاردی خود در گیشه های سینماهای سراسر کشور رکورد پر فروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران را به خود اختصاص دهد. جواد عزتی، لاله اسکندری و سارا بهرامی از دیگر بازیگران این فیلم هستند. رضا هزارپا و دوستش منصور که از طریق کیف قاپی روزگار میگذرانند متوجه دختر پولداری میشوند که نذر کرده با یک جانباز ازدواج کند. رضا که یک پای خود را در تصادف از دست داده تصمیم میگیرد خود را یک جانباز جا بزند و دل آن دختر را بدست آورد تا بتواند با او ازدواج نماید.

رضا عطاران, بیوگرافیرضا عطاران, عکس رضا عطاران و همسرش و فرزندش, عکس های جدید رضا عطاران, ادرس منزل رضا عطاران, همسر دوم رضا عطاران, اصالت رضا عطاران, مجموعه فیلمهای رضا عطاران, فرزند رضا عطاران

رضا عطاران, بیوگرافی رضا عطاران, عکس رضا عطاران و همسرش و فرزندش

 

فیلم شناسی رضا عطاران

عنوان- سال انتشار- سمت -نقش- کارگردان

آزاد مثل هوا ۱۳۹۷ بازیگر رسول عبدالرضا کاهانی

زیر نظر ۱۳۹۷ بازیگر، مشاور کارگردان مجید صالحی

مصادره ۱۳۹۶ بازیگر اسماعیل یارجانلو مهران احمدی

خانم یایا ۱۳۹۶ بازیگر ناصر عبدالرضا کاهانی

هزارپا ۱۳۹۶ بازیگر رضا هزارپا ابوالحسن داوودی

نهنگ عنبر۲ :سلکشن رؤیا ۱۳۹۵ بازیگر ارژنگ صنوبر سامان مقدم

آبنبات چوبی ۱۳۹۴ بازیگر فرهاد محمدحسین فرح بخش

دراکولا ۱۳۹۴ بازیگر، کارگردان، نویسنده جواد رضا عطاران

من سالوادور نیستم ۱۳۹۴ بازیگر ناصر ایزدی/سالوادور منوچهر هادی

گینس ۱۳۹۳ بازیگر بهمن محسن تنابنده

نهنگ عنبر ۱۳۹۳ بازیگر ارژنگ صنوبر سامان مقدم

کلاشینکف ۱۳۹۲ بازیگر رضا سعید سهیلی

رد کارپت ۱۳۹۲ بازیگر، کارگردان، نویسنده رضا عطاران رضا عطاران

طبقه هساث ۱۳۹۲ بازیگر آقای کمالی کمال تبریزی

استراحت مطلق ۱۳۹۲ بازیگر داوود عبدالرضا کاهانی

آینه شمعدون ۱۳۹۱ بازیگر بهرام بهرامیان

دهلیز ۱۳۹۱ بازیگر بهزاد بهروز شعیبی

چه خوبه که برگشتی ۱۳۹۱ بازیگر داریوش مهرجویی

بی خود و بی جهت ۱۳۹۰ بازیگر محسن عبدالرضا کاهانی

خوابم می آد ۱۳۹۰ بازیگر، کارگردان، بازنویس فیلمنامه، تدوین رضا رضا عطاران

۳ درجه تب ۱۳۸۹ بازیگر، خواننده عبدالکریم حمیدرضا صلاحمند

اسب حیوان نجیبی است ۱۳۸۹ بازیگر بهروز شکیبا/کمال خسروجردی عبدالرضا کاهانی

اخلاقتو خوب کن ۱۳۸۹ بازیگر فرشته مرگ مسعود اطیابی

هرچی خدا بخواد ۱۳۸۹ بازیگر دایی نوید میهن دوست

ورود آقایان ممنوع ۱۳۸۹ بازیگر، خواننده وحید جبلی رامبد جوان

بعدازظهر سگی سگی ۱۳۸۸ بازیگر مصطفی کیایی

از ما بهترون ۱۳۸۸ بازیگر احسان مهرداد فرید

نیش زنبور ۱۳۸۸ بازیگر، خواننده رضا حمیدرضا صلاحمند

آقای هفت رنگ ۱۳۸۷ بازیگر، خواننده هوشنگ سامان شهرام شاه حسینی

صندلی خالی ۱۳۸۷ بازیگر اسماعیل سامان استرکی

هفت و پنج دقیقه ۱۳۸۷ بازیگر محمدمهدی عسگرپور

تسویه حساب ۱۳۸۶ بازیگر علی تهمینه میلانی

توفیق اجباری ۱۳۸۶ بازیگر عطا محمدحسین لطیفی

خروس جنگی ۱۳۸۶ بازیگر، خواننده محمود دل ربا مسعود اطیابی

قرنطینه ۱۳۸۶ بازیگر منوچهر هادی

تیغ زن ۱۳۸۶ بازیگر علیرضا داوودنژاد

کلاهی برای باران ۱۳۸۵ بازیگر، خواننده ابی مسعود نوابی

هوو ۱۳۸۴ بازیگر عطا علیرضا داوودنژاد

کلاه قرمزی و سروناز ۱۳۸۱ بازیگر چنگیز ایرج طهماسب

سیندرلا ۱۳۷۹ بازیگر مسعود رسام، بیژن بیرنگ

کلید ازدواج ۱۳۷۶ بازیگر عبدل داوود موثقی

رضا عطاران, بیوگرافیرضا عطاران, عکس رضا عطاران و همسرش و فرزندش, عکس های جدید رضا عطاران, ادرس منزل رضا عطاران, همسر دوم رضا عطاران, اصالت رضا عطاران, مجموعه فیلمهای رضا عطاران, فرزند رضا عطاران

رضا عطاران, بیوگرافی رضا عطاران, عکس رضا عطاران و همسرش و فرزندش, عکس های جدید رضا عطاران, ادرس منزل رضا عطاران, همسر دوم رضا عطاران, اصالت رضا عطاران, مجموعه فیلمهای رضا عطاران, فرزند رضا عطاران

هنرنمایی رضا عطاران در تلویزیون:

عنوان- سال انتشار- سمت -نقش- کارگردان

گپ ۱۳۹۱ مهمان رامبد جوان

نقطه سر خط ۱۳۹۰ طراح تیتراژ، مشاور کارگردان سعید آقاخانی

موج و صخره ۱۳۸۹ مشاور کارگردان مجید صالحی

زن بابا ۱۳۸۸ مشاور کارگردان سعید آقاخانی

بزنگاه ۱۳۸۷ بازیگر، کارگردان، خواننده نادر رضا عطاران

سه در چهار ۱۳۸۷ مشاور کارگردان، خواننده مجید صالحی

ترش و شیرین ۱۳۸۵ بازیگر، کارگردان، خواننده ناصر رضا عطاران

کتاب فروشی هدهد ۱۳۸۵ بازیگر مهمان مرضیه برومند

متهم گریخت ۱۳۸۴ بازیگر، کارگردان، خواننده رامین رضا عطاران

خانه به دوش ۱۳۸۳ بازیگر، کارگردان، نویسنده احمد رضا عطاران

کوچه اقاقیا ۱۳۸۲ بازیگر، کارگردان، نویسنده، خواننده فرامرز تهرانی رضا عطاران

دریایی ها ۱۳۸۱ بازیگر بهنام سیروس مقدم

زیر آسمان شهر ۱۳۸۰ مشاور کارگردان، نویسنده، بازیگر مهمان مجری تلویزیون (حضور افتخاری) مهران غفوریان

این چند نفر ۱۳۷۹ مشاور کارگردان، نویسنده مهران غفوریان

قطار ابدی ۱۳۷۹ بازیگر، کارگردان هنری، نویسنده بیمار روانی رضا عطاران، بهروز بقایی

ستاره ها ۱۳۷۸ بازیگر، کارگردان، نویسنده رضا عطاران

حرف تو حرف ۱۳۷۸ نویسنده مهران غفوریان

مجید دلبندم ۱۳۷۷ بازیگر، کارگردان، نویسنده رضا عطاران

سیب خنده ۱۳۷۶ بازیگر، کارگردان هنری، نویسنده رضا عطاران، شیرین جاهد

سرزمین سبز ۱۳۷۶ بازیگر بیژن بیرنگ، مسعود رسام

دنیای شیرین ۱۳۷۵ بازیگر بهروز بقایی

سال خوش ۱۳۷۴ بازیگر، نویسنده مهران مدیری

ساعت خوش ۱۳۷۳ بازیگر، نویسنده مهران مدیری

پرواز ۵۷ ۱۳۷۲ بازیگر مهران مدیری، شیرین جاهد

بیداران ۱۳۶۹ بازیگر اصغر عبداللهی

فعالیت رضا عطاران در شبکه ی نمایش خانگی

عنوان- سال انتشار- سمت- نقش -کارگردان

ماه تی تی ۱۳۹۵ بازیگر داوود میرباقری

عقاید یک آکتور سینما ۱۳۹۲ مهمان منیژه حکمت

قلب یخی (فصل سوم) ۱۳۹۱ بازیگر اسفندیار سامان مقدم

تله فیلم های رضا عطاران

عنوان- سال انتشار- سمت- نقش -کارگردان

زندگی در شهر بزرگ ۱۳۹۱ بازیگر ابی محمدرضا آریان

نشانی ۱۳۸۶ بازیگر فریدون حسن پور

پروانه طلایی ۱۳۷۹ بازیگر مسعود نوابی

نمایش های رضا عطاران در تئاتر

عنوان- سال- محل اجرا- کارگردان

دوستان بامحبت ۱۳۶۸

دارالحکومه ۱۳۶۷

مجلس جمعه کشی ۱۳۶۷

آنتیگونه ۱۳۶۷

عشق ۱۳۶۷

ماهان و کوشیار ۱۳۶۷

تسلیم شدگان

پا انداز ۱۳۶۶

توراندخت ۱۳۶۵

ملاقات با آقای می سی سی پی ۱۳۶۴

دیکته و زاویه ۱۳۶۴

هانی تی ۱۳۶۳

یادگار سال های شن ۱۳۶۳

شیطان سفید ۱۳۶۳ حسن حامد

موش عاشق ۱۳۶۱ حسن حامد

رضا عطاران, بیوگرافیرضا عطاران, عکس رضا عطاران و همسرش و فرزندش, عکس های جدید رضا عطاران, ادرس منزل رضا عطاران, همسر دوم رضا عطاران, اصالت رضا عطاران, مجموعه فیلمهای رضا عطاران, فرزند رضا عطاران

رضا عطاران, بیوگرافی رضا عطاران, عکس رضا عطاران و همسرش و فرزندش

 

خوانندگی رضا عطاران

۱۳۸۲ – خوانندگی تیتراژ مجموعهٔ تلویزیونی کوچه اقاقیا

۱۳۸۴ – خوانندگی تیتراژ مجموعهٔ تلویزیونی متهم گریخت (به همراه امیرحسین مدرس)

۱۳۸۵ – خوانندگی تیتراژ آغازین مجموعهٔ تلویزیونی ترش و شیرین (به همراه محسن نامجو)

۱۳۸۵ – خوانندگی در فیلم کلاهی برای باران

۱۳۸۶ – خوانندگی تیتراژ مجموعهٔ تلویزیونی سه در چهار (به همراه حمیدرضا ترکاشوند)

۳۸۶ – خوانندگی تیتراژ فیلم خروس جنگی

۱۳۸۷ – خوانندگی در فیلم آقای هفت رنگ

۱۳۸۸ – خوانندگی تیتراژ فیلم نیش زنبور

۱۳۸۹ – خوانندگی تیتراژ فیلم ورود آقایان ممنوع

۱۳۹۱ – خسته شدم (به همراه امیرحسین مدرس)

جوایز و افتخارات رضا عطاران

جشنوارهٔ فیلم فجر ۱۳۹۰ بهترین کارگردانی خوابم می آد برنده

۱۳۹۰ بهترین بازیگر نقش اول مرد خوابم می آد نامزدشده

۱۳۹۱ بهترین بازیگر نقش اول مرد دهلیز نامزدشده

۱۳۹۲ بهترین بازیگر نقش اول مرد طبقه هساث برنده

۱۳۹۶ بهترین بازیگر نقش اول مرد مصادره نامزدشده

جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران ۱۳۹۱ بهترین بازیگر نقش اول مرد بی خود و بی جهت برنده

۱۳۹۲ بهترین بازیگر نقش اول مرد دهلیز برنده

جشن بزرگ سینمای ایران ۱۳۹۰ بهترین بازیگر نقش اول مرد اسب حیوان نجیبی است برنده

۱۳۹۳ بهترین بازیگر نقش اول مرد طبقه هساث نامزدشده

۱۳۹۳ بهترین کارگردانی فیلم اول خوابم می آد نامزدشده

لبخند زرین ۱۳۹۱ بهترین بازیگر مرد کمدی اسب حیوان نجیبی است

ورود آقایان ممنوع برنده

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت نایریکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments